Κανναβοσυζητήσεις
Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Κανναβοσυζητήσεις (https://gr420.info/forum)
+-- Συζήτηση: Πέρα από την καλλιέργεια (https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Συζήτηση: Ιστορικά μονοπάτια (https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=44)
+--- Θέμα: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian (/showthread.php?tid=2638)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - CatAek - 11-03-2017

(11-03-2017, 17:23 )blues Έγραψε:
(11-03-2017, 06:02 )kalamatared Έγραψε: υ.γ.να μην ξεχνάμε και τα κάπιταλ κοντρόλ,που σημαίνει αυτόματα εμπάργκο στους σπόρους  κάνναβης..το ζήσαμε άλλωστε.

δεν ξέρω τι έζησες εσύ, εμείς στο gr420 αρχίσαμε άμεσα να δεχόμαστε αποστολή μετρητών για πληρωμή και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

τοτε πρωτοπαραγγειλα απο σας...
μου ρθε να φυτεψω και αμεσως σκανε cc..

ε και;;
μασαμε εμεις...;
δουλεψε φακελοοοος!! :d
και παλι ευχαριστουμε πολυ για την εξυπηρετηση το gr420 Wink

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - °Kakarot° - 11-03-2017

το καλαματιανο ειναι μια ποικιλια γνωστη παγκοσμιως η οποια χρονολογειται περιπου στο 1100μ.χ λογο της πολιτικης του ελληνικου κρατους εξαφανισθηκε το 1980 απο ελλαδα.
οι γηγενης ποικιλιες του τοτε ελληνικου χωρου που εφθανε μεχρι και στην μικρα ασια το 1100,οταν εκαναν την επιθεση οι μογγολοι και επεμβησαν και αυτοι στην περιοχη διασταυρωθηκαν τα γενετικα τις μια περιοχης με τις αλλης και ετσι βγηκε αυτο που λεμε σημερα καλαματιανη φουντα.
ηταν σατιβα υψους 4-4,5 μετρων και ηταν ανεβαστικη.
εβγαζε μακρια και σφιχτα ανθη,η ανθοφορια της ηταν περιπου 14 βδομαδες
οι περιγραφη της λεει οτι εμοιαζε με καποιες σατιβες που φυτρωνουν τωρα σε λιβανο και σε αιγυπτο.

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - Blues - 11-03-2017

έλα μου όμως που δεν ευδοκιμεί κάνναβη στην ελλάδα. πως μας χαλάει τους μύθους η φύση ρε γαμώτο

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - kalamatared - 11-03-2017

(11-03-2017, 17:23 )blues Έγραψε:
(11-03-2017, 06:02 )kalamatared Έγραψε: υ.γ.να μην ξεχνάμε και τα κάπιταλ κοντρόλ,που σημαίνει αυτόματα εμπάργκο στους σπόρους  κάνναβης..το ζήσαμε άλλωστε.

δεν ξέρω τι έζησες εσύ, εμείς στο gr420 αρχίσαμε άμεσα να δεχόμαστε αποστολή μετρητών για πληρωμή και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.
για να το λες,σίγουρα κάτι ξέρεις παραπάνω.
απλά θυμάμαι κάμποσο κόσμο να μουρμουρίζει τότε για σπόρια..
διαφωνείς πως σε πιθανή χρεοκοπία,που παραλίγο δλδ,σχεδόν θα έπαυε η  πρόσβαση στην υπάρχουσα γενετική?
διαφωνείς στο ότι τα ρέγκιουλαρ σπόρια πλέον κοστίζουν πάρα πάρα πολύ ακριβά-10-15 σπόρια-200+ευρώ?
ενώ σταδιακά ακριβαίνουν κ άλλο,η  σταματούν να [size=large][font=arial, sans-serif]διατίθενται[/font][/size]  εντελώς..
αυτό δεν είναι κάτι σαν "κάπιταλ κοντρόλ"στην ουσία..ποιος ελληνας με 500ε μισθό θα αγοράσει 200ε σπόρια?
τα θυληκοποιημένα και τα αυτόματα σε συνδυασμό με την απουσία ρεγκιουλαρ,δεν είναι λίγο-πολύ genetic control?

καλό θα ήταν εσείς που γνωρίζετε αυτήν την κατάσταση,να την μοιράζεστε και με τους υπόλοιπους,ώστε να προλάβουμε τα χειρότερα,καταλαβαίνω πως δεν συμφέρει,αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγετε..

(11-03-2017, 18:29 )blues Έγραψε: έλα μου όμως που δεν ευδοκιμεί κάνναβη στην ελλάδα. πως μας χαλάει τους μύθους η φύση ρε γαμώτο

δεν ευδοκιμεί  στην ελλάδα?
τι εννοείς? Huh
θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέραμε..  Dodgy

(11-03-2017, 18:27 )mits420 Έγραψε: το καλαματιανο ειναι μια ποικιλια γνωστη παγκοσμιως η οποια χρονολογειται περιπου στο 1100μ.χ λογο της πολιτικης του ελληνικου κρατους εξαφανισθηκε το 1980 απο ελλαδα.
οι γηγενης ποικιλιες του τοτε ελληνικου χωρου που εφθανε μεχρι και στην μικρα ασια το 1100,οταν εκαναν την επιθεση οι μογγολοι και επεμβησαν και αυτοι στην περιοχη διασταυρωθηκαν τα γενετικα τις μια περιοχης με τις αλλης και ετσι βγηκε αυτο που λεμε σημερα καλαματιανη φουντα.
ηταν σατιβα υψους 4-4,5 μετρων και ηταν ανεβαστικη.
εβγαζε μακρια και σφιχτα ανθη,η ανθοφορια της ηταν περιπου 14 βδομαδες
οι περιγραφη της λεει οτι εμοιαζε με καποιες σατιβες που φυτρωνουν τωρα σε λιβανο και σε αιγυπτο.
ωραίος,αλλά δώσε μας κανένα λινκ να διαβάσουμε και εμείς αυτά τα ωραία και αμφιλεγόμενα..
για το 1100 επίσης,έχω μεγάλη περιέργεια,που το βρήκες..
μύθος είναι σίγουρα το οτι εξαφανίστηκε το 1980..
ο σιδηρόπουλος το '89,έγραψε τα σιγανά ποταμάκια(με φούντα καλαματιανή και μαύρο από την προύσα)
προσωπικά το έπινα σχεδόν κάθε χειμώνα απο 1996-2002..

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - °Kakarot° - 11-03-2017

(11-03-2017, 18:29 )blues Έγραψε: έλα μου όμως που δεν ευδοκιμεί κάνναβη στην ελλάδα. πως μας χαλάει τους μύθους η φύση ρε γαμώτο

δεν ειρωνευομαι blues,δεν διαφωνω οτι ειναι μυθος ουτε με χαλαει.
η ελλαδα δεν ηταν παντα η εκταση που την μαθαμε εμεις μπορει σε καποιο σημειο της να ευδοκιμουσε.βγαζει δεν βγαζει η ελλαδα εγω θα την πινω καμια διαφορα.

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - vasilias - 11-03-2017

kalamatared, και εγω έπινα αυτή την κοκκινοφουντα απο το 96 έως το 2004, ήμουνα καλαμάτα και γινόμασταν μόνο τέτοια φούντα. το 98 η το 99 πήρε φωτιά ο ταΰγετος, ολη η καλαμάτα μύριζε φούντα. εκείνο το καλοκαίρι ήμουνα φαντάρος και πηγαίναμε πυρασφάλεια στο βουνό, μετά από αυτή την φωτιά καήκανε πάρα πολλά δεντρά και όσα μένανε τα ξηλώσανε γιατι κάνανε μπαμ.
μετά αλλάξανε τα στέκια και γινόμασταν απο κατι καφενεία στην μεσσήνη. την ιδια φούντα. σίγα σιγα μέχρι το 2001 2002 εξαφανίστηκε γνώριζα κατι παλικάρια απο φιλιατρά και απο πυλο παραγώγους κάλους. η φούντα ήτανε κόκκινη αλλά με πιο πολλά κρύσταλλα που γυαλιζαν από οτι του ταΰγετου. και η δυο ηταν τοτε χάσιμο σαν τριπακι ήτανε σηκονωσουνα και έψαχνες κάτι να κάνεις. και η δυο απο οτι θυμάμαι πάντα κολλούσαν πάρα μα πάρα πολύ σαν να είχαν μέλι. 4-5 μετρά φυτό δεν εχω δει απο κοντά για 2ιμετρα+ εχω δει.
το σίγουρο είναι πως δεν είναι μύθος, σίγουρα έχουν αλλά ειναι λίγοι και τα κρατάνε για την οικογένεια.

(11-03-2017, 20:26 )vasilias Έγραψε: kalamatared, και εγω έπινα αυτή την κοκκινοφουντα απο το 96 έως το 2004, ήμουνα καλαμάτα και γινόμασταν μόνο τέτοια φούντα. το 98 η το 99 πήρε φωτιά ο ταΰγετος, ολη η καλαμάτα μύριζε φούντα. εκείνο το καλοκαίρι ήμουνα φαντάρος και πηγαίναμε πυρασφάλεια στο βουνό, μετά από αυτή την φωτιά καήκανε πάρα πολλά δεντρά και όσα μένανε τα ξηλώσανε γιατι κάνανε μπαμ.
μετά αλλάξανε τα στέκια και γινόμασταν απο κατι καφενεία στην μεσσήνη. την ιδια φούντα. σίγα σιγα μέχρι το 2001 2002 εξαφανίστηκε γνώριζα κατι παλικάρια απο φιλιατρά και απο πυλο παραγώγους κάλους. η φούντα ήτανε κόκκινη αλλά με πιο πολλά κρύσταλλα που γυαλιζαν από οτι του ταΰγετου. και η δυο ηταν τοτε χάσιμο σαν τριπακι ήτανε σηκονωσουνα και έψαχνες κάτι να κάνεις. και η δυο απο οτι θυμάμαι πάντα κολλούσαν πάρα μα πάρα πολύ σαν να είχαν μέλι. 4-5 μετρά φυτό δεν εχω δει απο κοντά για 2ιμετρα+ εχω δει.
το σίγουρο είναι πως δεν είναι μύθος, σίγουρα έχουν αλλά ειναι λίγοι και τα κρατάνε για την οικογένεια.

vasilia εισαι βασιλιάς!
να αγίασει το στόμα σου φίλε μου..
εξαιρετικές οι πληροφορίες σου,για την ύπαρξη τη ποικιλίας,με χρονολογίες και περιγραφή χαρακτηριστικών που ταιριάζουν απόλυτα και με τις δικές μου εμπειρίες με το καλαματιανό..και κάποιοι ακόμα μιλάνε για μύθους..λες και οι ιστορίες προέλευσης των χειζ και σκανκ-κουσ είναι απόλυτα φερέγγυες και αληθείς.. Huh 
αλλά είπαμε αυτά τα επιβεβαιώνουν σύσσωμα τα μ.μ.ε.,ενώ το ελληνικό κανείς.

θα με τρελάνετε με το θεματακι αυτό.
μου φαίνεται πρέπει να πάω καμιά βόλτα και από εκείνα τα μέρη, δεν ξέρω αλλά κάτι μπορεί να γίνει.
παντρεύτηκα μακριά και έχασα επαφές και τηλέφωνα αλλά ροτόντας πας στην πόλη. θα με κάνετε ντετέκτιβ να ψάχνω ανθρώπους μετά απο 20 χρόνια.
πήγα παραγουαη και ολη μου η σκασίλα ηταν να φέρω σποριά.
και την καλαμάτα την είχαμε ξεχασμένη. και όλοι εμείς κοιτάμε haze skunk κλπ
άντε να το βρούμε να δούνε τα ολλανδακια τι είναι φούντα.
αυτό το χόρτο παντός που παίζει στα κοφι σοπ δεν ειναι καλαματιανή κοκκινοφουντα. καλή άλλα οχι καλαμάτα,

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - Παναγιωτης - 11-03-2017

εχουμε ρε παιδιά τέτοιο σπόρο η οχι ? Confused εγω απο μικρός στην πιάτσα των αθηνών σχεδόν 3χρόνια πίσω θυμάμαι να μιλάνε για κρήτη και ταυγετο κάτι τυπάκια της έποχης που έσπρωχναν , δεν έχω ιδέα αλλα εγω δεν γνωρίζα χόρτα αλβανικά εκείνα τα χρόνια και αρκετα αργότερα αλλα και πλαί δεν ξέρω .

30 χρόνια εννοώ Smile

(11-03-2017, 22:17 )παναγιωτης Έγραψε: εχουμε ρε παιδιά τέτοιο σπόρο η οχι ? Confused εγω απο μικρός στην πιάτσα των αθηνών σχεδόν 3χρόνια πίσω θυμάμαι να μιλάνε για κρήτη και ταυγετο κάτι τυπάκια της έποχης που έσπρωχναν , δεν έχω ιδέα αλλα εγω δεν γνωρίζα χόρτα αλβανικά εκείνα τα χρόνια και αρκετα αργότερα αλλα και πλαί δεν ξέρω .

θα βρούμε παναγιώτη.

(11-03-2017, 22:16 )vasilias Έγραψε: θα με τρελάνετε με το θεματακι αυτό.
μου φαίνεται πρέπει να πάω καμιά βόλτα και από εκείνα τα μέρη, δεν ξέρω αλλά κάτι μπορεί να γίνει.
παντρεύτηκα μακριά και έχασα επαφές και τηλέφωνα αλλά ροτόντας πας στην πόλη. θα με κάνετε ντετέκτιβ να ψάχνω ανθρώπους μετά απο 20 χρόνια.
πήγα παραγουαη και ολη μου η σκασίλα ηταν να φέρω σποριά.
και την καλαμάτα την είχαμε ξεχασμένη. και όλοι εμείς κοιτάμε haze skunk κλπ
άντε να το βρούμε να δούνε τα ολλανδακια τι είναι φούντα.
αυτό το χόρτο παντός που παίζει στα κοφι σοπ δεν ειναι καλαματιανή κοκκινοφουντα. καλή άλλα οχι καλαμάτα,
όρμα vasilia mou!ειναι όμορφη ασχολία πίστεψέ με,εχω ξαμολυθεί καιρό τώρα,μαθαίνω πολλά,βρίσκω και κάτι λίγα,θα δείξει..

θέλω να προσθέσω οτι η καλαματιανή του ταΰγετου μύριζε θυμάρι και λιβάνι, γεύση φύσης λιγο πιπεράτη.

αυτό το νήμα να ξέρετε ότι με έχει ξετρελάνει Heart vasilias πραγματικά εαν και όποτε και γενικά πέσει κάτι τέτοιο στα χέρια σου και τα πολλαπλασιάσεις θα έπαιρνα αμάξι και θα ερχόμουν φίλε respect εφηβικό όνειρο ? .......... Smoke28

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - kalamatared - 12-03-2017

(11-03-2017, 23:51 )παναγιωτης Έγραψε: αυτό το νήμα να ξέρετε ότι με έχει ξετρελάνει Heart  vasilias πραγματικά εαν και όποτε και γενικά πέσει κάτι τέτοιο στα χέρια σου και τα πολλαπλασιάσεις θα έπαιρνα αμάξι και θα ερχόμουν φίλε respect εφηβικό όνειρο ? .......... Smoke28
συμπάσχω μαζί σου παναγιώτη Heart θα προσπαθήσω να βοηθήσω όπως μπορώ..

(11-03-2017, 23:29 )vasilias Έγραψε: θέλω να προσθέσω οτι η καλαματιανή του ταΰγετου μύριζε θυμάρι και λιβάνι, γεύση φύσης λιγο πιπεράτη.
επίσης συμφωνώ απόλυτα.το θυμαρίσιο ήταν και το πιο αξέχαστο και με τρελά έντονη μυρωδιά Exclamation ..

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - vasilias - 12-03-2017

κανένας καλαματιανός δεν παίζει εδώ? να του πω που να πάει να βρει.

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - xasikliks - 12-03-2017

(11-03-2017, 18:27 )mits420 Έγραψε: λογο της πολιτικης του ελληνικου κρατους εξαφανισθηκε το 1980 απο ελλαδα.
από ελλάδα ? (μόνο )?, λόγο πολιτικής ??? και εμφανίστηκε αλλού και με ποιο όνομα ?, και που μπαίνει η πολιτική στην μέση ? και οι φωτιές στην πελοπόννησο ? και οι ολλανδοί μετά στο καπάκι ? και ξαφνικά τελωνεία σε όλην την πελοπόννησο ?

πάτησε πόδι η κρήτη Huh

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - Blues - 12-03-2017

(11-03-2017, 18:47 )kalamatared Έγραψε: διαφωνείς στο ότι τα ρέγκιουλαρ σπόρια πλέον κοστίζουν πάρα πάρα πολύ ακριβά-10-15 σπόρια-200+ευρώ?
ενώ σταδιακά ακριβαίνουν κ άλλο,η  σταματούν να [size=large][font=arial, sans-serif]διατίθενται[/font][/size]  εντελώς..
αυτό δεν είναι κάτι σαν "κάπιταλ κοντρόλ"στην ουσία..ποιος ελληνας με 500ε μισθό θα αγοράσει 200ε σπόρια?
τα θυληκοποιημένα και τα αυτόματα σε συνδυασμό με την απουσία ρεγκιουλαρ,δεν είναι λίγο-πολύ genetic control?

καλό θα ήταν εσείς που γνωρίζετε αυτήν την κατάσταση,να την μοιράζεστε και με τους υπόλοιπους,ώστε να προλάβουμε τα χειρότερα,καταλαβαίνω πως δεν συμφέρει,αλλά η αλήθεια πρέπει να λέγετε..

κοίτα, τα έχεις μπερδεμένα. τα regular πωλούνται και είναι φθηνά, αν θέλεις πάρε τηλέφωνο να παραγγείλεις. πιο φθηνά θα βγούνε από τα θηλυκοποιημένα. δεν υπάρχουν συνωμοσίες, έλεος!

για τον άλλο που δεν κατάλαβε πως δεν ευδοκιμεί η κάνναβη στην ελλάδα, από ένα σημείο και μετά έχεις εκφυλισμού του σπόρου, όπερ σημαίνει πως δεν υπάρχει ελληνική ποικιλία, δεν αντέχει στο χρόνο.

τώρα, αν εσείς θέλετε να πιστεύετε ότι μαλακία θέλετε, δικό σας θέμα. εγώ ξέρω ότι όποιος λέει κάτι, πρέπει να το αποδείξει, και πέρα από παπάρες για ελληνική κάνναβη, δεν έχω δει ούτε έναν να έχει ένα σπόρο από αύτη τη θρυλική κάνναβη. κόψτε τα παραμύθια, ή put your money where your mouth is.

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - gakis80 - 12-03-2017

θα συμφωνησω μαζι σου blues.

απλα ξερεις τι γινεται ; μερικοι πιστευουν το οτι επειδη προφανος πινουν καλα τσιγαρα απο καλαματα -πυργο και απο τα γυρω μεροι και επειδη εχει πεσει και πολυ διαφημιση-αναφορα για το "συγκεκριμενο strain", νομιζουν οτι εξακολουθει να υπαρχει.μπορει και να ειμαι λαθος, τη γνωμη μου λεω.
ποιος σας λεει ρε παιδια οτι δε βαζουν εμπορικους σπορους ,οπως καποιο haze η κατι αλλο και  δεν το βαφτιζουν καλαματιανο;
αν σας ελεγα πως αυτο ειναι καλαματιανη κοκκινοφουντα πολλοι θα το πιστευαν και παραλληλα θα το διεδιδαν σε τριτους κτλπ.

[Εικόνα: orange_bud_outdoor_grow_medicinal_use.jpg]

αμ δεν ειναι! ειναι orange bud.

και κατι ακομη,δεν ειναι λιγοι breeders ανα τον κοσμο που εχουν αφιερωσει ατελειωτες ωρες απο τη ζωη τους για ευρεση νεων ποικιλιων.λετε να μην το ειχαν ανακαλυψει;

(12-03-2017, 04:56 )blues Έγραψε:
(11-03-2017, 18:47 )kalamatared Έγραψε: διαφωνείς στο ότι τα ρέγκιουλαρ σπόρια πλέον κοστίζουν πάρα πάρα πολύ ακριβά-10-15 σπόρια-200+ευρώ?

κοίτα, τα έχεις μπερδεμένα. τα regular πωλούνται και είναι φθηνά, αν θέλεις πάρε τηλέφωνο να παραγγείλεις. πιο φθηνά θα βγούνε από τα θηλυκοποιημένα. δεν υπάρχουν συνωμοσίες, έλεος!

για τον άλλο που δεν κατάλαβε πως δεν ευδοκιμεί η κάνναβη στην ελλάδα, από ένα σημείο και μετά έχεις εκφυλισμού του σπόρου, όπερ σημαίνει πως δεν υπάρχει ελληνική ποικιλία, δεν αντέχει στο χρόνο.

τώρα, αν εσείς θέλετε να πιστεύετε ότι μαλακία θέλετε, δικό σας θέμα. εγώ ξέρω ότι όποιος λέει κάτι, πρέπει να το αποδείξει, και πέρα από παπάρες για ελληνική κάνναβη, δεν έχω δει ούτε έναν να έχει ένα σπόρο από αύτη τη θρυλική κάνναβη. κόψτε τα παραμύθια, ή put your money where your mouth is.
το φθηνά που λες, πρόσεξε  το γιατί είναι πολύ κοντόφθαλμο..
σήμερα,αν ψάχνεις καλή γενετική θα πας μόνο σε ρεγκιουλαρ..είναι πασίγνωστο, και φυσικά θα πας σε βραβευμένα-ιστορικά-ξακουστά strain.
αν σε έναν χρόνο από τώρα  μας επιτραπεί να κάνουμε ένα κλαμπ 30-50 άτομα και να καλλιεργούμε την κάνναβη μας,δεν θα χρειαστούμε 200-300 σπόρια για τον πρώτο χρόνο??και επειδή απεχθάνομαι τις συνωμοσίες πές μου σε παρακαλώ πόσο κοστίζουν 150 τζακ  χερερ  ρέγκιουλαρ?γιατί θέλω κάτι κοντά στο ελληνικό..=2500ε
και 150 νόρθέρν λαιτς 5*χειζ ρεγκιουλαρ,γιατί νόμιμο θα είναι να μην δοκιμάσουμε τα ξακουστά η θα βάλουμε νάνους?=2000ε
τα 30 σπόρια που θα ήθελα σήμερα για ενα καλό γκρόου με 15 θυληκά απο τέτοιου είδους σπόρους θα κόστιζαν=400-500ε
θεωρείς ακόμη φθηνά τα σπόρια που πουλάς?φυσικά και δεν φταις εσύ, έμπορας είσαι την δουλειά σου κάνεις.
δεν τα βάζω μαζί σου γι'αυτό αλλά επειδή το παίζεις κινέζος με την ακρίβεια..
για το τζακ το λέω επίσης γιατί αρκετοί  έχουν πει πως είναι κοντά στο ελληνικό.
εκφυλίζεται ο σπόρος στην ελλάδα ε? :d :d :d τι άλλο θα ακούσουμε?? έλεος..
αν αυτό που λες ισχύει,τότε δεν μπορεί να γίνει πουθενά πραγματικό breeding,μόνο ινδία,κατά συνέπεια ότι κυκλοφορεί σήμερα  στην αγορά  είναι όλα εκφυλισμένα??

αν επιτραπεί κάποια στιγμή η καλλιέργεια και έχεις 1 στρέμμα να καλλιεργήσεις νόμιμα,πόσα χιλιάδες ευρώ θα χρειαστείς μόνο για σπόρια?

RE: Kalamata Red (Feather) aka Alagonian - gakis80 - 12-03-2017

αδερφε τα regular ειναι πιο φθηνα απο τα feminized και μιας κ αναφερθηκες στη sensi seeds οριστε και οι τιμες.

https://sensiseeds.com/en/cannabis-seeds/sensi-seeds/skunk-1 skunk#1 regular
https://sensiseeds.com/en/feminized-seeds/sensi-seeds/skunk-1-feminised skunk#1 feminized
https://sensiseeds.com/en/cannabis-seeds/sensi-seeds/northern-lights northern lights regular
https://sensiseeds.com/en/feminized-seeds/sensi-seeds/northern-lights northern lights feminized
https://sensiseeds.com/en/cannabis-seeds/sensi-seeds/super-skunk super skunk regular
https://sensiseeds.com/en/feminized-seeds/sensi-seeds/super-skunk-feminised super skunk feminized

αρα πως ειναι πιο ακριβα τα regular; πως θα μπορουσε να ηταν απο τη στιγμη που γινεται η διαλογη στα feminized;

συμφερει καλυτερα να παρεις feminized  εξαλλου για αυτο βγηκαν, διωτη στα 10 που θα παρεις ξερεις οτι θα βγουν 10,ενω στα regular μπορει να παρεις τα 5 μπορει να παρεις και 4,βασικα οτι θα σου κατσει.
ετσι απλα. Wink

(12-03-2017, 06:36 )gakis80 Έγραψε: αδερφε τα regular ειναι πιο φθηνα απο τα feminized και μιας κ αναφερθηκες στη sensi seeds οριστε και οι τιμες.

https://sensiseeds.com/en/cannabis-seeds/sensi-seeds/skunk-1 skunk#1 regular
https://sensiseeds.com/en/feminized-seeds/sensi-seeds/skunk-1-feminised skunk#1 feminized
https://sensiseeds.com/en/cannabis-seeds/sensi-seeds/northern-lights northern lights regular
https://sensiseeds.com/en/feminized-seeds/sensi-seeds/northern-lights northern lights feminized
https://sensiseeds.com/en/cannabis-seeds/sensi-seeds/super-skunk super skunk regular
https://sensiseeds.com/en/feminized-seeds/sensi-seeds/super-skunk-feminised super skunk feminized

αρα πως ειναι πιο ακριβα τα regular; πως θα μπορουσε να ηταν απο τη στιγμη που γινεται η διαλογη στα feminized;

εσυ φίλε μου θα με αποτρελάνεις.. :d
5 nl θυληκα regular(50%αρσενικα) =120ε
5 nl feminized =68e
ποια είναι πιο ακριβά?και γιατί?
Heart