Κανναβοσυζητήσεις
Vaporiser Club - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Κανναβοσυζητήσεις (https://gr420.info/forum)
+-- Συζήτηση: Παρουσιάσεις - Οδηγοί - Απόψεις (https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Συζήτηση: Εναλλακτικές μορφές κατανάλωσης (https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=42)
+--- Θέμα: Vaporiser Club (/showthread.php?tid=5604)

Σελίδες: 1 2 3 4 5 6

Vaporiser Club - tzorge - 02-13-2020

εδώ να μιλάμε για τα vaporisers.

αφορμή η συζήτηση του @Rodiangrower.

@VaPoRMaN και @YesIcan 
αν θέλετε να πείτε δυο λόγια για τα παπόρια σας.

η  εμπειρία μου σε 3 vapes.
1. φτηνό κινέζικο, επιτραπέζιο... τσάμπα τα λεφτά
2. pax 2.... πακέτο το καθάρισμα. ~5  vapes κι αρχίζει και μπουκώνει λίγο. βγάζεις και βδομάδα αλλά στο τέλος θα ρουφάς σαν νεροφίδα....

3. migthy.... ωραίο αλλά σε λιγότερο από 2 χρόνια η μπαταρία δεν βγάζει πια παρά 4 με 5 ατμίσματα από τα 9+ που έβγαζε...βεβαία το δύσμοιρο δεν έχει σταματήσει να δουλεύει.
αν ξαναγόραζα θα έπαιρνα το plenty.

mighty με φθορές...
[Εικόνα: 4bgx1urm.jpg][Εικόνα: wpv50scm.jpg][Εικόνα: ohgte73m.jpg][Εικόνα: h6eihnam.jpg]

RE: Vaporiser Club - Αλαφροΐσκιωτος - 02-13-2020

γουάου
έχει κάψει πολυ καύσιμο το βαπόρι
diesel?

RE: Vaporiser Club - tzorge - 02-13-2020

δεν σταματάει.... χεχε... πλέον το φορτίζω 2 φόρες την μέρα!

RE: Vaporiser Club - Rodiangrower - 02-14-2020

μιας κ καινούργιος στον χώρο μετά από συζήτηση με τα παιδιά που έχουν εμπειρία επί του θέματος αποφασια να πάρω το vapcap..
άλλη εμπειρία το vaping, το συνιστώ ανεπιφύλακτα, πολύ καλή γεύση (προσωπικά για μένα) με πολύ ωραίο κ δυνατό άκουσμα. σκέφτηκα γιατί δεν το έκανα τόσα χρόνια..

RE: Vaporiser Club - tzorge - 02-14-2020

κι εγώ έτσι ακριβώς. είχα το κινέζικο vape πάνω από 3χρόνια πριν πάρω την απόφαση.
η διαφορά στην γεύση και στα πνευμονία μου είναι πολύ μεγάλη.

RE: Vaporiser Club - YesIcan - 02-14-2020

καλημερα vapers !!!

@ tzorge με τη χρηση που κανεις η μπαταρια ειναι λογικο να τα παιξει...
(εγω θα την αλλαζα μονος μου) ετσι κι αλλοιως ειναι εκτος εγγυησης.
αλλα οπως ειπες δουλευει ακομα!
storz & bickel για μενα η κορυφαια εταιρια με βαπορια!
το συγκεκριμενο το mighty το εχω στο ματι εδω και καιρο ...
καποιοι μπορει να πουν ''πωπω τι βρωμικο βαπορι""
εγω λεω ''το βαπορι σου ειναι σκετη γλυκα τζορτζ"

φιλε @Rodiangrower φροντισε μια φορα το μηνα να του κανεις ενα καλο καθαρισμα με αλκοολη!
με τη χρηση το βαπορι σου σιγα σιγα μαζευει λαδακι μεσα στο σωληνα...νεκταρ!
ακριβως σαν το λαδακι που βλεπεις στο βαπορι του τζορτζ!

ναι δίκιο έχεις yesican, δεν μπορώ να τους κακολογισω. το πρόβλημα με την μπαταρία είναι πως την έχουν κολλήσει. δυστυχώς πρέπει να τους το στείλω μάλλον. κάνα 100ρι θα το φάνε μου φαίνεται.

ενα κολητηρι χρειαζεσαι 5ευρω... κανα 20αρικο για τις μπαταριες!
ειναι ευκολη η αλλαγη...

@YesIcan κ έτσι κάνω κ ένα ελαφρύ βαμμα νομίζω αν το αφήσω να εξατμιστη?

@Rodiangrower δες εδώ

μια χαρά βαρβάτο βάμμα κάνεις.

το άκουσμα είναι θέμα συγκέντρωσης thc/εξάτμισης αλκοόλ.

άλλη μια πολύ χρήσιμη πληροφορία

αν το εξατμισεις τελειως... θα παρεις αποκαρβοξυλιομενο λαδακι...
αν δεν το εξατμισεις ... σφηνακι!

το λάδι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με vapor έτσι? ξέρω βγήκα λίγο οφ τοπικ

για τα υγρα υπαρχει αυτο το dynacoil...
https://www.dynavap.com/dynashop/vaporizers-parts/dynacoil/

(02-14-2020, 11:43 AM)rodiangrower Έγραψε: το λάδι μπορείς να το χρησιμοποιήσεις με vapor έτσι? ξέρω βγήκα λίγο οφ τοπικ

δεν το έχω δοκιμάσει δεν βλέπω τον λόγο γιατί όχι.

RE: Vaporiser Club - alejandro - 02-14-2020

επιτέλους μπορώ να μοιραστώ την αγάπη μου για τα vapes! ;p και εγώ με vapcap ξεκίνησα και δεν το έχω μετανιώσει στιγμή. πλέον χρησιμοποιώ titanium tip με γυάλινο body, και τα δύο μαζί στα 55 euro απο το vaposhop. not bad!
έχει δοκιμάσει κανείς induction heater με το vapcap του?

@YesIcan @Rodiangrower μπορείς να το καθαρίσεις και να έχεις άκουσμα για 5-6 ώρες με το λεγόμενο stem milk. βάζεις γάλα με φουλ λιπαρά και λίγη κρέμα γάλακτος σε μία κατσαρόλα μικρή να ζεσταίνονται, χωρίς όμως να βράσουν. βάζεις και τα parts που μαζεύουν "μέλι" (όχι τα πλαστικά), και το αφήνεις για 15 λεπτά. ανακατεύεις και λίγο για να καθαρίσουν καλά, φιλτράρεις, σερβίρεις και περιμένεις το ταξίδι στο διάστημα

RE: Vaporiser Club - YesIcan - 02-15-2020

@alejandro το εχω κανει με το στεμ του arizer solo...
[Εικόνα: rnqsfedm.jpg]

εβιβα!

RE: Vaporiser Club - tzorge - 02-15-2020

@alejandro δεν  το έχω ξαναδεί αυτό που λες ενδιαφέρουσα περίπτωση.

@YesIcan βγάζει μεροκάματα το βαπορι έτσι
εβίβα
Joint Pass

RE: Vaporiser Club - Rodiangrower - 02-15-2020

νομίζω θα το μαυρισω όλο από την χρήση το δικό μου.. ακόμα δεν το πήρα κ δεν το αφήνω σε ησυχία.
μια ερώτηση με φυτικό γάλα κ μέλι λέτε να πετύχει? @YesIcan @alejandro

RE: Vaporiser Club - VaPoRMaN - 02-15-2020

η 1η μου επαφή ήταν με κινέζους, επιτρεπόταν να φέρεις οτι ήθελες και οργίαζα από γκατζετ...

e-go dry herb atomizer με μπαταρία, καύση γινόταν τότε... μετά entry level, άλλο κινέζικο (ντρέπομαι) αληθινός ατμιστής όμως, titan 2... ακόμα δουλεύει, τον έδωσα σε φίλο που πείστηκε τελικά σχετικά με το άτμισμα.

μετά πήρα άλλο κινέζο (πάλι ντρέπομαι) πολύ πιο καλό, herbstick deluxe... το κάθε μηχανάκι πάντως έχει το δικό του γούστο... τώρα έχω fury 2... είναι μέρα με τη νύχτα σε σχέση με τα άλλα, το έχω λιώσει δυο χρόνια τώρα. λόγω χρήσης έχει κλάσει, αλλά το έχω μέσα στην καρδιά μου. αγόρασα και τον αντάπτορα για μπονγκ. και από ένα κολλητό έχω κοντά μου το "μ" της dynavap το οποίο είναι ρημάδι, κακό χτικιό και σε κάνει λάσπη σε χρόνο dt.

[Εικόνα: 7xrguoym.jpg]  [Εικόνα: pwaxnprm.jpg]

τζορτζ θέλει καλό καθάρισμα με αλκοόλη το μηχανάκι σου...

RE: Vaporiser Club - alejandro - 02-15-2020

(02-15-2020, 11:28 AM)rodiangrower Έγραψε: νομίζω θα το μαυρισω όλο από την χρήση το δικό μου.. ακόμα δεν το πήρα κ δεν το αφήνω σε ησυχία.
μια ερώτηση με φυτικό γάλα κ μέλι λέτε να πετύχει? @YesIcan @alejandro
 το βασικό είναι το γάλα να έχει αρκετά λιπαρά για να είναι πιο δυνατό το αποτέλεσμα. για αυτό και βάζω λίγη κρέμα γάλακτος εγώ. με φυτικό δεν έχω δοκιμάσει ποτέ

@YesIcan τα stems των arizer είναι ο,τι πρέπει για κανναγαλα. καθαρίζουν και πανεύκολα.
@VaPoRMaN δοκίμασα και εγώ ένα κινέζικο στην αρχή. το xvape fog που έχει γύρω στα 70 νομίζω. καλό βαπόρι με καλό 'ψήσιμο" στο φουρνάκι, αλλά πολύ δύσκολο στον καθαρισμό και στους 220 βαθμους c καίγονται τα χείλη σου. μετά πήρα το argo της arizer και όλα λύθηκαν. οπότε, νομίζω ότι είναι καλύτερα να επενδύσεις κατευθείαν σε κάτι αξιόπιστο και ας είναι πιο ακριβό
υγ έχει κανείς induction heater για το vapcap του?

RE: Vaporiser Club - tzorge - 02-17-2020

ρε αλάνια μου, είμαι εντελώς κροκόδειλος που το mighty τo έχω πάντα στους 210 c?και το pax στο πιο ζεστό?

RE: Vaporiser Club - Dacapo - 02-17-2020

γιατί δε ξεκινάς από 180 c σου φαίνεται light ? την καις την thc ......
αλλά αφού έτσι συνήθισες , τότε δύσκολα να αλλάξεις....

σε volcano φίλων , που άρχιζαν το μπαλόνι στα 180 , στις δύο τρείς γύρες είχα γίνει πύραυλος , με εντελώς διαφορετικό τρόπο . βέβαια η παραπάνω θερμοκρασία σου δίνει "γέμισμα" , αλλά στη τελική προτιμούσα να γίνω πύραυλος.....

RE: Vaporiser Club - tzorge - 02-17-2020

αρχικά το έπαιζα 180 μέχρι να μην βγάζει και μετά 210 τέλους οπότε είπα τι νόημα έχει? θα παίξω με την μια 210.

δεν είδα τέτοια διαφορά, πάντως.

εβίβα

RE: Vaporiser Club - tzorge - 02-18-2020

(02-17-2020, 11:44 PM)vampirion Έγραψε: σκεφτομαι την αγορα του volcano vaporizer, επειδη δεν το εχω δοκιμασει θα ηθελα τη γνωμη καποιου ο οποιος το εχει χρησιμοποιησει τουλαχιστον μια φορα, θα ηθελα να μου πειτε σχετικα με το ποσο σμουθ ειναι ο ατμος. σχετικα με το ακουσμα κ τη γευση ή οτι αλλο θεωρειτε πως θα επρεπε να ξερω σαν πιθανος αγοραστης, ευχαριστω
@vampirion πήρα την πρωτοβουλία να σου πω τις σκέψεις μου εδώ. ελπίζω να έκανα καλά
δεν έχω το volcano το έχω όμως χρησιμοποιησει, δεν παίζεται αυτή είναι η αλήθεια.
αλλά δεν με πάει το μπαλόνι. 
θα σου πρότεινα μιας και το χω και γω στο νου μου το plenty. 
ο τύπος  στο review εξηγεί ότι έχει μεγαλύτερο χώρο για χόρτο κι ότι μοιάζει περισσότερο με τον μπάφο. επίσης είναι γαμάτος, χεχε νομίζω ότι το έλεγε ένα  συγκριτικό  που είχε κάνει.