No Flush! Γιατί δεν φλασάρω
#28
(09-06-2019, 18:29 )tzorge Έγραψε:
(09-06-2019, 13:48 )godfather Έγραψε: για σου ρε μαστορα με τα γεωπονικα, καψε μας τα μυαλα!!! θελω να κανω κεραλιφη φετος με τις ριζες αλλα δουλεψα ανοργανα λιπασματα. εχω κανει αναγκαστικα φλας με φλορα κλιν. κανει η ριζα για κατι τετοιο αν υποθεσουμε οτι αφαιρω τα λιπασματα? μοιπως θελει περεταιρω πλυσημο -καθαρισμα μετα?

υ.γ. διαβαζω συχνα οτι καλλιεργητες με ανοργανη λιπανση ειχαν θεμα στο καπνισμα οταν δεν φλασαραν. καποιος και εγκαβματα στο εσωτερικο του λαιμου.

θα έλεγα πως το κάψιμο είναι σάκχαρα που δεν διασπάστηκαν από σωστό curing. 

αφού flashαρεις, μπορείς και να πειραματιστείς,  flashαρε το ένα κι όχι το άλλο κι έλα να μας πεις τις εντυπώσεις σου, με το ίδιο curing...

αδυνατώ να καταλάβω πως το flashαρισμα αφαίρεσε κάτι από το φυτό η από την ρίζα, όσο για την τοξικότητα του προϊόντος δεν θα πρέπει να υφίσταται...

(09-06-2019, 17:33 )roukounas Έγραψε: μια συμβουλη απο εναν νεο στο χωρο αφηστε την ιντριγκα και πιαστε την ιντικα.
δεν μου αρέσουν τα μυθεύματα ιζ ολ, 
και σίγουρα δεν είναι για την ίντριγκα... όλο το forum μοιάζει να flashαρει... αν (λέω τώρα) δεν αγοράζανε αυτα τα μπουκαλάκια καλύτερα δεν θα τανε?
(09-06-2019, 17:33 )roukounas Έγραψε: λογικο να υπαρχουν διαφορεσ αποψεισ,στο φιναλε αυτος ειναι ο ανθρωποσ,αν ειχαμε ολοι την ιδια γνωμη ακομα θα ζουσαμε σε σπηλιεσ.
μονο με ηρεμια και συνεργασια και ακουγωντασ τισ αποψεισ ολον,και με πειραματισμουσ θα παμε μπροστα.
ευχαριστω
.....και δεν είναι θέμα άποψης. 

δηλαδή αν εγώ έχω άποψη ότι δεν παίζει βαρύτητα τι θα πει αυτό? δεν υποστηρίζεις ότι οι λανθασμένες απόψεις πρεπει να ακούγονται? γιατί όχι κι αυτή εδώ?

πολύ ήρεμα και με μεράκι προσεγγίζω το θέμα δεν θέλω να έχω θίξει κανένα. 
θα ήθελα να με αντικρούσουν εμπεριστατωμένα, με επιστημονικά στοιχεία.

εβίβα.
το μονο που σιγουρα υποστηριζω τζορτζαρα ειναι οτι οοοοοολεσ οι αποψεισ πρεπει να ακουγωναται,πειραμα αποτελεσμα επιβαιβαιωση.
υπαρχουν και περιπτωσεισ που πολλεσ φορεσ η γαμημενη η αληθεια ειναι καπου στην μεση 
αλλωστε και οι δυο σασ (με τον yesican εννοω) δεν ειστε και χθεσινοι
εγω τσορτζη ειμαι τοσο νεοσ που για τα μπουκαλακια δεν μπορω να εκφερω γνωμη.
απο την ζωη ομωσ ξερω οτι η χημεια κανει κακο.
οοοοοπου και να ειναι αυτη σε φαρμακα σε φαγητο σε πιοτο.
αλλα πολλεσ φορεσ ειναι και μονοδρομοσ και απαραιτητη
δεν ειναι τυχαιεσ αυξησεισ καρκινων και αλλων σοβαρων ασθενειων παγκοσμιωσ(βαλε μεσ και την χονδρη κονομα)
το οργανικα ομωσ μπορει να τα φτιαξεισ και μονο σου αν καταλαβα καλα απο το νημα σου και τισ απαντησεισ σου σε αλλα, οτι πολλα τα φτιαχνεισ μονοσ σου,και δεν στο κρυβω οτι το νημα σου το διαβαζω και το ξαναδιαβαζω σε θεωρω καλο παικτη (δεν ειναι τυχαιο οτι στην μεταφυτευση που εκανα εβαλα την μυκοριζα που με συμβουλεψεσ) και αν στην αρχη δεν καταλαβαινα τιποτα οσο μεγαλωνει η ασχολια μου με τα φυτα αρχιζω και σε πιανω ολο και περισσοτερο σε αυτα που λεσ και πωσ φτιαχνεισ τα λιπασματα που θεσ.εαν αποκτησω στο μελλον αναλογη με σενα εμπειρια ισωσ το τολμησω και το νημα σου θα ειναι ενασ πολυ καλοσ μπουσουλασ.
θα χρειαζωμαι ομωσ πολλη χρονο για ολα αυτα
και εδω ειναι αυτο που λεω οτι καμμια φορα ειναι απαραιτητη
με τα μπουκαλια κανω γρηγορα τουλαχιστων την δουλεια μου και εαν με τουσ συνηθεσ τροπουσ οπωσ κανουν πολλοι 
εδω φλασαρισμα και ολα ειναι καλα (εγω ακομα δεν εφτασα σε αυτην την φαση ασε που θα επρεπε να βγαλω και καλλιεργεια σαν την δικια σου για να συγκρινω δεν εχω προσωπικη αποψηι) οπωσ κανει κανει και ο yesican τον οποιο θεωρω και αυτον καλο παικτη και το δικο του νημα εχω διαβασει πολλεσ φορεσ και δικια του συμβουλη εχω ακολουθησει για το πωσ να ποτισω σε coco.
για αυτο πολλεσ φορεσ λεω η αληθεια ειναι καπου στην μεση.
πιστευω οτι η πλειονητα οσων καλλιεργουν τουλαχιστων στην ελλαδα ακολουθουμε χημεια αλλα ειναι πολυ καλυτερα σε ποιοτητα απο αυτα που βρισκεισ απο εδω και εκει (εγω προσωπικα ο λογοσ που πηρα την αποφαση να το κανω για την ποιοτητα οχι το εξοδο αγορασ).
ισωσ εδω να ειναι η μεση τισ αληθειασ ο χρονοσ και η καλυτερη ποιοτητα που θα εχω σιγουρα απο το αγοραστο
για αυτο πιστευω οτι περισσοτερα εχουμαι να μαθουμε διαβαζωντασ και απο τουσ δυο σασ αποψεισ.
ολοι μασ θα μαθουμε και απο τουσ δυο σασ
και εσυ απο τον yesican.
και ο yesican απο σενα
παραδειγμα για να στηριξεται ο καθενασ και πολυ-πολυ καλα κανατε την αποψη του βγαλατε απο κανα 2 λινγκ ο καθενασ σασ 
ε!!! ολοι δεν μαθαμε κατι καινουργειο;
nai πρεπει να ακουγωνται ολεσ οι αποψεισ ειδικα απο δυο καλλουσ παικτεσ,απλα ολεσ οι διαφωνιεσ να ειναι καλοπροερετεσ και εποικοδομητικεσ.
φαε και την ερωτηση σου τωρα που βρηκα την ευκαιρια
αυτα τα οργανικα που εχουν οι εταιρειεσ π.χ η αν ειναι μουφα η ψιλοεχουν χημεια εστω και κατα την επεξεργασια τουσ
ειπα να μην το γραψω αλλα θα το γραψω 
με την αποχωρηση του yesican διαφωνω
εβιβα βαλτε στα καρβουνα φωτια
το σκαω<<το μπαλονι ενωειται>>στην υγεια εδικα των δυο σασ
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 22-04-2019, 09:42
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 23-04-2019, 16:00
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 24-04-2019, 04:20
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από guest19 - 24-04-2019, 12:32
RE: No Flush! Γιατί δεν φλασάρω - από Roukounas - 09-06-2019, 20:19

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)