Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Βρώσιμη κάνναβη και συνταγές !
Εγω αυτη την φορα εκανα πατατα και χαλασα ενα κιλο βουτηρο που ειχε βγει απο τριμα 10 δεντρων.
Κρατησε η μλκια απο κατω στην βαση του ταπερ νερο δεν το πηρα χαμπαρι και bye bye βουτηρο επιασε μουχλα, ΚΡΙΜΑ Sad
Απάντηση

ads by gr420info

Τελικά το είχα στραγγίξει παίδες απλα εχει κατσι κατω το μαυρο και επανω πρασινακι καλο ομως ......παω για προπόνηση εφτασα 85κιλά σκατέ ολε τρωω σαν μοσχάρι με την φου ρε !
Απάντηση
(09-23-2016, 04:32 PM)Παναγιωτης Έγραψε: ...
τρωω σαν μοσχάρι με την φου ρε !
Ρε παναγιω αυτο παθαινω κι εγω... Και μετα αναρωτιεμαι πως γινεται να βοηθαει στο αδυνατισμα Dodgy
I'm So Fucking High You Couldn't Reach Me With A Fucking Antenna    Balloons
Απάντηση
(09-23-2016, 01:10 PM)growCannabis Έγραψε: Εγω αυτη την φορα εκανα πατατα και χαλασα ενα κιλο βουτηρο που ειχε βγει απο τριμα 10 δεντρων.
Κρατησε η μλκια απο κατω στην βαση του ταπερ νερο δεν το πηρα χαμπαρι και bye bye βουτηρο επιασε μουχλα, ΚΡΙΜΑ Sad

Κρίμα ρε φίλε.....δεν μπορείς να το καθαρίσεις λίγο με το μαχαίρι....να σώσεις το υπόλοιπο
Αν και έχω φάει πολλές φορές...πχ ελιές που έπιασαν μούχλα.....τίποτα δεν έπαθα Tongue
 [Εικόνα: 290.gif] Plant that saves the Planet   [Εικόνα: 301.gif]
Απάντηση
Συνταγουλα για βουτυρακια!!

http://herb.co/recipes/quick-easy-cannabutter/
Απάντηση
Σημερα εχει πιτσα !!!

https://www.youtube.com/watch?v=LolzrHouBh4 ( ο τυπας γαμαει , η εκπομπη του λεγεται Bong Appetit )

επισης ωραια βιντεακια μαγειρικης εχει και το καναλι Watch cut στο youtube .

Cheeeeers
Smoke16    legal-illegal-scheißegal  Cool
Απάντηση
γαμει και σπέρνει το Bong Appetit.. τον αγαπω τον τύπο.. θεος
Απάντηση
καλημερες!

Για χασισογαλα γνωριζουμε ποσες ωρες βρασιμο θελει; Διαβαζω και βλεπω στο youtube αλλοι λενε 30 λεπτα, αλλοι λενε 2 ωρες αλλοι λενε 3.

Μαζι με το γαλα (Πληρες φυσικα) να ριξω και καμια κουταλια του γλυκου βουτυρο μεσα να ενσωματωθει το χορτο καλυτερα στο λιπος;
Η θερμοκρασια γνωριζω οτι θα πρεπει να ειναι σε μετρια επιπεδα και η φουντα καλα τριμμενη.

Απο ποσοτητα 1,5γ ειναι καλα για μια κουπα ή να βαλω παραπανω; Δεν θα κρατησω καθολου οτι φτιαξω θα το πιω ολο οποτε μιλαμε για 1 δοση 1 ατομο.
*** [Εικόνα: giphy.gif] ***
Απάντηση
Φίλε δεν γνωρίζω συνταγή για γάλα αλλά νομίζω είναι υπερβολή 1,5g με τη μία να πιείς.
Ψάξτο λίγο,δοκίμασε με 0,5g για αρχή.
Καλές δοκιμές!!!
Απάντηση
Εφοσον θες γαλα για μενα καλυτερα να φτιαξεις βουτυρακι και απλα να το λιωσεις στο γαλα και να το πιεις ως ροφημα.... Βαζοντας κανναβη μεσα στο γαλα λογω των χαμηλων λιπαρων θα χρειαστεις μεγαλυτερη ποσοτητα για να "απορροφηθει" η ιδια ποσοτητα thc και ειναι κριμα να παει χαμενο αρκετο χορτο. ...

Γενικα η ποσοτητα εξαρταται απο το χορτο , την ποιοτητα του και πολλα ακομα ...διαβασε τις πρωτες σελιδες του νηματος.
Απάντηση
Space Cake

Υλικά:
150γ Βούτυρο-Κανναβούτυρο
80γ αλεύρι
125γ ζάχαρη
4 αυγά
1 κ.σ μπέικιν πάουντερ
200γ κουβερτούρα

Εκτέλεση :

Προθερμαίνουμε τον φούρνο στους 200 oC. Λιώνουμε το βούτυρο μαζί με την κουβερτούρα. Προσθέτουμε την ζάχαρη και σταδιακα τα αυγά . Χτυπάμε καλά ώστε να διαλυθεί η ζάχαρη (ιδιαίτερα αν χρησιμοποιούμε καστανή) και για να μην ψηθούν τα αυγά. Προσθέτουμε το αλεύρι, το μπέικιν πάουντερ . Ψήνουμε στους 200 oC για μισή ώρα περίπου .
Απάντηση
Την πρωτη φορα που εφαγα μπισκοτα (2) ηταν ενα απιστευτο τρελο τριπ! Με καλεσε ενας φιλος μου σπιτι του , ο οποιος ειχε ψησει μπισκοτα με σχεδον 1γ χορτο μεσα στο καθενα! Μου λεει παρε οσα θες ! Τρωω το ενα ,και επειδη μαρεσε απιστευτα η γευση εφαγα αλλο ενα μεσα σε 1 λεπτο. Μετα απο 1 ωρα ακριβως , οταν πηγα σε μια αλλη παρεα να αραξουμε , παω να σκασω το πρωτο τσιγαρακι με λιγο σοκολατα και kush και ξαφνικα νιωθω τους φιλους γυρω μου να αλλαζουν χρωματα ,το εδαφος να τρεμει και αλλα πολλα! Ηταν μια απιστευτη εμπειρια , αλλα δυστηχως δεν συνιστω να φαει κανεις δυο μπισκοτα μαζι εκτος αν εχει ολη την μερα στην διαθεση του..... Για να συνελθω μου πηρε περιπου 6-8 ωρες ... και οταν γυρισα σπιτι ξεραθηκα στον υπνο... Tongue
Απάντηση
(03-07-2016, 10:26 PM)AmnesiaDr Έγραψε: Ναι ,και τα κλαδιά μπορεί να έχουν "χιονάκια" σαφώς λιγότερα απο τον ανθό ή τα μικρά φύλλα πέριξ του ανθού και επι της ευκαιρίας μια συνταγή για δυνατό άκουσμα :

Λικέρ κάνναβης

Υλικά : 1. Αλκοόλ , κατα προτίμηση κάποιο απόσταγμα όπως τσίπουρο, ρακί ή βοτκα
            2. κλαδάκια απο φούντα
            3. 1 βάζο
            4. τουλπάνι ή φίλτρο καφέ

Διαδικασία :
Παίρνουμε το βάζο και τοποθετούμε μέσα οτι κλαδιά έχουμε κρατημένα . Μπορούμε να βάλουμε ακόμα και χόρτο αλλά τότε θα γίνει πολύ πιο "δυνατό" και η μίξη κάνναβης-αλκοόλ καλό έιναι βέβαια να αποφεύγεται. Στην συνέχεια βάζουμε μέσα το ποτό προτίμησης μας ώστε να σκεπάζει τα κλαδιά. Κλείνουμε το βάζο και το τοποθετούμε σε σκιερό μέρος για 3 βδομάδες . Έπειτα από 3 βδομάδες θα έχει αποκτήσει ενα χρυσαφί χρώμα. Το περνάμε απο το τουλπάνι ή το φίλτρο καφέ και το λικέρ μας είναι έτοιμο.

Καταναλώνουμε υπεύθυνα . Ένα μικρό σγηνάκι είναι αρκετό για πολύ καλό άκουσμα.

Eνταξει τωρα το ειδα αυτο,εχω αρκετα κλαδακια και φυλλα γυρω στα 10γρ ας πουμε ποσο τσιπουρο να ριξω περιπου?

Εdit:Μολις μετρησα τα κλαδια ειναι 17γρ και τα φυλλα(sugar leaves) αλλα 6γρ. ποσο αλκοολ να βαλω σε ml? Τα φυλλα θα κανουν τιποτα ή θα χαλασουν το μιγμα?
Απάντηση
Από κάπνισμα δεν ήμουν και τόσο τυχερός, ότι έπεσε στα χέρια μου ήταν λάσπη και αρρώστησα. Ωστόσο χρησιμοποιώ  πρωτείνη κάνναβης κάθε πρωί και έχω δει μεγάλη διαφορά σε ενέργεια και ευεξία. Μιλάω για αυτό το προϊόν: https://yianismeri.gr/product/%CF%80%CF%...%B3%CF%81/ Από γεύση είναι εκπληκτικό και η μόνη μου γυμναστική είναι το περπάτημα!!
Απάντηση
(03-07-2016, 10:26 PM)AmnesiaDr Έγραψε: Ναι ,και τα κλαδιά μπορεί να έχουν "χιονάκια" σαφώς λιγότερα απο τον ανθό ή τα μικρά φύλλα πέριξ του ανθού και επι της ευκαιρίας μια συνταγή για δυνατό άκουσμα :

Λικέρ κάνναβης

Υλικά : 1. Αλκοόλ , κατα προτίμηση κάποιο απόσταγμα όπως τσίπουρο, ρακί ή βοτκα
            2. κλαδάκια απο φούντα
            3. 1 βάζο
            4. τουλπάνι ή φίλτρο καφέ

Διαδικασία :
Παίρνουμε το βάζο και τοποθετούμε μέσα οτι κλαδιά έχουμε κρατημένα . Μπορούμε να βάλουμε ακόμα και χόρτο αλλά τότε θα γίνει πολύ πιο "δυνατό" και η μίξη κάνναβης-αλκοόλ καλό έιναι βέβαια να αποφεύγεται. Στην συνέχεια βάζουμε μέσα το ποτό προτίμησης μας ώστε να σκεπάζει τα κλαδιά. Κλείνουμε το βάζο και το τοποθετούμε σε σκιερό μέρος για 3 βδομάδες . Έπειτα από 3 βδομάδες θα έχει αποκτήσει ενα χρυσαφί χρώμα. Το περνάμε απο το τουλπάνι ή το φίλτρο καφέ και το λικέρ μας είναι έτοιμο.

Καταναλώνουμε υπεύθυνα . Ένα μικρό σγηνάκι είναι αρκετό για πολύ καλό άκουσμα.

Να κανω μια ερωτηση, τα κλαδια ππου θα βαλω παιζει ρολο αν ειναι κοντά στα παπαδια η απο οποιο σημειο και να παρω κανει την ιδια δουλεια;
Απάντηση
AmnesiaDr, η παρασκευή λαδιού θα μπορούσε να γίνει με τον τρόπο για βαλσαμολαδο; Δηλαδή καλύπτεις τον παπά με λαδι, και αφήνεις στον ηλιο για κάποιο διάστημα.

http://fysikidrasi.blogspot.gr/2013/10/b...6.html?m=1
Απάντηση
(05-21-2017, 05:07 PM)419+1 Έγραψε: Την πρωτη φορα που εφαγα μπισκοτα (2) ηταν ενα απιστευτο τρελο τριπ! Με καλεσε ενας φιλος μου σπιτι του , ο οποιος ειχε ψησει μπισκοτα με σχεδον 1γ χορτο μεσα στο καθενα! Μου λεει παρε οσα θες ! Τρωω το ενα ,και επειδη μαρεσε απιστευτα η γευση εφαγα αλλο ενα μεσα σε 1 λεπτο. Μετα απο 1 ωρα ακριβως , οταν πηγα σε μια αλλη παρεα να αραξουμε , παω να σκασω το πρωτο τσιγαρακι με λιγο σοκολατα και kush και ξαφνικα νιωθω τους φιλους γυρω μου να αλλαζουν χρωματα ,το εδαφος να τρεμει και αλλα πολλα! Ηταν μια απιστευτη εμπειρια , αλλα δυστηχως δεν συνιστω να φαει κανεις δυο μπισκοτα μαζι εκτος αν εχει ολη την μερα στην διαθεση του..... Για να συνελθω μου πηρε περιπου 6-8 ωρες ... και οταν γυρισα σπιτι ξεραθηκα στον υπνο... Tongue

Αδερφέ μου έφαγες 2γρ. κανναβοβούτυρου? χαχαχα και λίγο ήταν που είδες τους φίλους σου να αλλάζουν χρώματα!!! χεχεχε συνήθως ξεκινάς με 0.3-0.4 του γραμμαρίου και περιμένεις, εσύ έφαγες το 6πλάσιο σχεδόν! αφού δεν σε έπιασε καμιά φρίκη πάλι καλά..
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)