Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm
εγώ στο γέμισμα βγάζω 6-8 σακούλες
3 στους 175
2 στους 180
1 στους 185

από εκεί και πέρα αν θέλω να λιώσω θα πάω μία στους 200 και τελευταία στους 220
Απάντηση
(21-07-2016, 15:13 )ganja doc Έγραψε: και ποσες τζουρες τραβας με το λαστιχο  σε μια μεση θερμοκρασια..

μέχρι να βήξεις :p
Απάντηση
μάστορα για πες μου εμπειρίες με τον στόρμ ρε φίλε ? σε ποιες θερμοκρασίες να ρουφάω ? αντε και το γεμίσαμε -λιγο παίρνει σωστα?- εισπνέις λένε 10 δευτερόλπτα ? πες μου κανα κόλπακι!!

arizer q αργοτερα αν και εγω που αραζω και πινω σπιτι μαλλον κανονικό θα έπρεπε να πάρω .....................
Απάντηση
παναγιώτη δεν σε ξέχασα ρε φίλε απλώς το δάνεισα σε ενα φίλο
και δεν έκανα αυτό που είπε ο aeolian με το βαμβάκι ακόμα.
δεν έγινα ατμιστής ακόμα,συμπληρωματικά τον χρησιμοποιώ
κυρίως στη δουλειά η πάνω στο μηχανάκι για το ξεκάρφωμα
είναι οτι πρέπει.
εχω μικρή εμπειρία σε σχέση με άλλα παιδιά εδω μέσα στο άτμισμα
αλλά είμαι ευχαριστημένος γενικά με την αγορά αυτή.
θερμοκρασία ξεκινάω με 180μετά190και τέλος200 μέχρι εκεί
γιατί παραπάνω δεν αντέχω,με πιάνει βήχας.
τον γεμίζω μέχρι πάνω,δεν ξέρω ακριβώς ποσότητα ίσως 0,3-0,4γρ.
και τον εχω ολη μέρα,για τη χρήση που τον κάνω.
μου έλυσε τα χέρια κυρίως στο μπαλκόνι που ήμουν λίγο κάρτα
γιατί πλησίον μου απέναντι μένει ενα πρώην κέρατο.
τώρα για το χρόνο τζούρας 10 δεύτερα είναι πολύ δεν αντέχω
με πιάνει βήχας,ρουφάω μέχρι να αισθανθώ οτι θα έρθει ο βήχας.
για εσένα που είσαι άκαπνος πιστεύω το βαπόρι είναι η καλύτερη
επιλογή.
αν το συνηθίσεις θα κόψεις και το πιπάκι.
το πρόβλημα μας απο παλιά που θυμάμαι δεν ήταν ο τρόπος
που θα πιούμε ήταν η γέμιση που θα βρούμε,οπότε ολα καλά
όταν υπάρχει γέμιση τα άλλα διορθώνονται αναλόγα τις απαιτήσεις
του χρήστη και ολα καλά!!!
άντε και καλά ατμίσματα!!!!!
Απάντηση
μαστορα ευχαριστώ πολύ φίλε!!!
Απάντηση
(26-07-2016, 16:21 )mastoras Έγραψε: το πρόβλημα μας απο παλιά που θυμάμαι δεν ήταν ο τρόπος
που θα πιούμε ήταν η γέμιση που θα βρούμε,οπότε ολα καλά
όταν υπάρχει γέμιση τα άλλα διορθώνονται αναλόγα τις απαιτήσεις
του χρήστη και ολα καλά!!!
άντε και καλά ατμίσματα!!!!!

ετσι ακριβώς ! η γέμιση είναι το θέμα... αμα έχεις γέμιση, βελτιώνεις και την απόδοση σταδιακά. αρκεί να υπάρχει και να είναι μπόλικη... :d
Απάντηση
απο γεμιση ακομα καλα παμε και προχωραμε παρελαβα οποτε αρχιζω να μαθαινω να υποθεσω πρωτα φορτιζω ? η ειναι οκ ?
Απάντηση
φόρτισε
Απάντηση
δε βρίσκω κανα τοπικ να κολλάει.. οπότε το χώνω εδώ μην ανοίγω άλλο :p

ψαρωτικό grinderακι..

https://www.indiegogo.com/projects/qb-go...-grinder#/
Απάντηση
τελικά παρέλαβα στορμ χχεχε και άραξα εχτές και χάθηκα...........λοστ κανονικά , λοιπόν πράγματι τρομερή φάση που άρεσε πάρα πολύ και δεν μύριζε λέμε έβγαλα την πιτμπουλίνα βόλτα στο πάρκο και τράβαγα τζούρες κανονικά και δεν κοίταγα αριστερα δεξια μήπως βρωμαει με κοιτουν κλπ κλπ.

ακόμα τον μαθαίνω το εγχειρίδιο οκ το διαβάζεις κανείς σε 2 λεπτά και είναι εύκολος στην χρήση του , γέμισα οχι τέρμα και άρχισα με 180 βαθμούς και ανέβαζα μέχρι και και στο 220 και το ευχαριστήθηκα πολύ.

ερώτηση

οταν τον βαζουμε μπρος βλέπουμε και ποιο λαμπάκι ανάβει -πχ το λευκό- και εκει ας πουμε είναι αν κατάλαβα καλά η μπαταρία που έχουμε ? λέει στο εγχειρίσιο αν ανάβει λευκό είναι 60-100% σε φόρτιση .

επίσης πόση ωρα κρατάει περίπου συνολικά? εγω έκανα εχτες 2 γεμίσματα σε διάστημα 2 ωρων και σήμερα ετσι για να δω που είναι απο θέμα μπαταρίας , οταν τον άνοιξα έκατσε στο λευκό λαμπάκι αρα είμαι 60-100% σωστά?

αεόλιαν την έξτρα μπαταρία που προτείνεις για τον στορμ - panasonic ncr 3400 mah - την βρίσκουμε μόνο σε ενα κατάστημα που είχες προτείνει ? επίσης οκ έχουμε και 1 δέυτερη μπαταρία μαζί μας αλλά πως την φορτίζουμε ? χρειάζεται κάποιος ειδικός φορτιστής ?
Απάντηση
aeolian

την μπαταρία την panasonic την βρίσκω σε διάφορα σαιτ καθώς έψαχνα διότι εκεί που είχες βάλει μια διεύθυνση δεν υπάρχει.
http://www.skroutz.gr/s/4707480/panasoni...cf%87.html

επίσης αγοράζουμε και καναν ειδικό φορτιστή ?
Απάντηση
είσαι τρελοκομείο εντελώς όμως!!!!
αν πάρεις 2η μπαταρία θα τι φορτίζεις
στον storm ρε φίλε όπως τη μανίσια.
αν θυμάμαι καλά το λευκό είναι κάτω
απο 80%το πράσινο κάτω απο 60%
και το κόκκινο κάτω απο 20%
αν το δουλεύεις καθημερινά
θα τον φορτίζεις κάθε βράδυ
η ενα παρά ενα και θα είσαι οκ.
καλά ατμίσματα!!!!
Απάντηση
(29-07-2016, 11:41 )παναγιωτης Έγραψε: τελικά παρέλαβα στορμ χχεχε και άραξα εχτές και χάθηκα...........λοστ κανονικά , λοιπόν πράγματι τρομερή φάση που άρεσε πάρα πολύ και δεν μύριζε λέμε έβγαλα την πιτμπουλίνα βόλτα στο πάρκο και τράβαγα τζούρες κανονικά και δεν κοίταγα αριστερα δεξια μήπως βρωμαει με κοιτουν κλπ κλπ.

ακόμα τον μαθαίνω το εγχειρίδιο οκ το διαβάζεις κανείς σε 2 λεπτά και είναι εύκολος στην χρήση του , γέμισα οχι τέρμα και άρχισα με 180 βαθμούς και ανέβαζα μέχρι και και στο 220 και το ευχαριστήθηκα πολύ.

ερώτηση

οταν τον βαζουμε μπρος βλέπουμε και ποιο λαμπάκι ανάβει -πχ το λευκό- και εκει ας πουμε είναι αν κατάλαβα καλά η μπαταρία που έχουμε ? λέει στο εγχειρίσιο αν ανάβει λευκό είναι 60-100% σε φόρτιση .

επίσης πόση ωρα κρατάει περίπου συνολικά? εγω έκανα εχτες 2 γεμίσματα σε διάστημα 2 ωρων και σήμερα ετσι για να δω που είναι απο θέμα μπαταρίας , οταν τον άνοιξα έκατσε στο λευκό λαμπάκι αρα είμαι 60-100% σωστά?

αεόλιαν  την έξτρα μπαταρία που προτείνεις για τον στορμ - panasonic ncr  3400 mah  - την βρίσκουμε μόνο σε ενα κατάστημα που είχες προτείνει ? επίσης οκ έχουμε και 1 δέυτερη μπαταρία μαζί μας αλλά πως την  φορτίζουμε ? χρειάζεται κάποιος ειδικός φορτιστής ?
λευκό led : τάση μπαταρίας από 4,2 v ( 100% φορτίου ) εώς 3,9 v ( 60% φορτίου )
πράσινο led : τάση μπαταρίας από 3,9 v ( 60% φορτίου ) εώς 3,5 v ( 20% φορτίου )
κόκκινο led : τάση μπαταρίας < 3,5 v ( 20% φορτίου ).
οι μπαταρίες ιόντων λιθίου υψηλής έντασης  (όπως ο τύπος "  18650  "  που χρησιμοποιείται ευρέως στα φορητά βαπόρια ) θέλουν ιδιαίτερη προσοχή ...

Σύναψη:για χρήση σε vaporizer μας ενδιαφέρουν κυρίως δύο χαρακτηριστικά της μπαταρίας...
1) η ελάχιστη τάση που μπορεί να φτάσει η μπαταρία ( cut -off voltage ).
&
2) η λειτουργική τιμή ( operational ) της έντασης ρεύματος της μπαταρίας.

π.χ.
to storm " κατεβάζει " την-όποια- χρησιμοποιούμενη μπαταρία μέχρι τα 3,5 v .
εκεί σταματά να ατμίζει πλέον.
αν η μπαταρία που βάλαμε έχει  cut -off voltage στα 3,7 v (άκυρη η τιμή αλλά χάριν παραδείγματος) ,
τότε η μπαταρία μας χαιρετά -δια παντώς- σφυρίζοντας κλέφτικα
...
επίσης το storm χρειάζεται περίπου 4 α  ( @ max / 220°c ) .
αν η μπαταρία δύναται να δώσει μέχρι π.χ. 2 α ,τότε η μπαταρία υπερθερμαίνεται και ενίοτε κάνει και ...μπούμ !

και ειδικούς φορτιστές ...
https://www.skroutz.gr/c/1633/fortistes-...tocomplete

(29-07-2016, 12:03 )παναγιωτης Έγραψε: aeolian

την μπαταρία την panasonic την βρίσκω σε διάφορα σαιτ καθώς έψαχνα διότι εκεί που είχες βάλει μια διεύθυνση δεν υπάρχει.
http://www.skroutz.gr/s/4707480/panasoni...cf%87.html

επίσης αγοράζουμε και καναν ειδικό φορτιστή ?

παναγιώτη να σου δώσω τη καλύτερη συμβουλή που μπορώ;
άρχιζε να κάνεις οικονομίες ...
για μέγιστη ευχαρίστηση ...  :p
....θα χρειαστείς αυτά :
vaporizer : arizer air ( 195-215 € )
batteries : 4-6 x lg icr18650he4 ( 6,5- 7,5 € έκαστη )
battery charger : xtar vc2 ( 21 - 30 € )
+
5x stems :  http://www.ebay.com/itm/5pcs-arizer-solo...swmhdxrgug

ξέρω τί σου λέω ...
Wink
και να σου υπενθυμίσω πως η ατμοποίηση δεν είναι κάπνισμα ...
δηλαδή :

-εισπνέεις αργά και σταθερά .όχι βία ! τρόπο θέλει και όχι κόπο....

-μην "τιγκάρεις " τα πνευμόνια με ατμό ! άσε και λίγο χώρο για μία -δύο μικρές εισπνοές αέρα -
για καπάκι μετά τον ατμό ,έτσι ώστε να κατεβάσεις τη θερμοκρασία μέσα στα πνευμόνια ,
ώστε να συμπυκνωθεί (υγροποιηθεί )ο ατμός εντός των πνευμόνων
... Wink

-κράτα την εισπνοή ατμού+αέρα για όσο περισσότερο μπορείς -δίχως να αλλάξεις χρώμα όμως ,έτσι ;
μη μπλαβιάσεις κιόλας ... :d

-ενίοτε ανοίγουμε το αμπάρι στο βαπόρι & ανακατεύουμε λίγο τη γέμιση  !
Rolleyes
Απάντηση
(29-07-2016, 11:41 )παναγιωτης Έγραψε: ....εγω έκανα εχτες 2 γεμίσματα σε διάστημα 2 ωρων και σήμερα ετσι για να δω που είναι απο θέμα μπαταρίας...

κροκόδειλος ε; :d
καλοδούλευτο το εργαλείο σου!
Απάντηση
αεόλιαν ευχαριστώ για τις προχω πληροφορίες ...........!

κάτσε βρε μόλις πήρα τον στόρμ , σιγά σιγά θα πάμε και στο άλλο , τελικά το χόμπι για να παίξεις σε άλλο επίπεδο πράγματι στοιχίζει πολύ. σε φάση που λεω καλα που είναι παράνομο αλλιώς πιστεύω ο τσακαλώτος θα έβαζε τεκμήριο ακόμα και στην σακκούλα του volcano!

κάποια στιγμή εχτές αράζω σε μια καφετέρια , βγάζω το βαπόρι με κοιτά η γυναίκα ο μικρός μου γιος η θυγατέρα γουρλώνουν τα μάτια γουρλώνω και εγω μια ,τραβάω μια και αράζω πιστεύοντας οτι ε οκ δεν μυρίζει και τίποτα - μύτη δεν έχω- στο χαλαρό και διαπιστώνω οτι ε μυρίζει το άτιμο !!

ομολογώ οτι πειραματίζομαι με θερμοκρασίες και εκει κοντά στους 190 είμαι καλά , εισπνέω 10δευτερόλεπτα κραταω και βγάζω και μετά αντε γεια !! όμορφη και απαλή αίσθηση αρκετά διαφορετικό η καλύτερα εντελως διαφορετικό.
μπορώ δηλαδή αν κάνω 2-3 ατμίσματα να το κλείσω γιατί ειμαι οκ να το ανακατέξω λίγο και μετά απο λίγη ωρα να ξανακάνω τζουρίτσες? είχα την άποψη οτι απαξ και το βάλεις μπρος πας μέχρι τέλους , ααααααααααα ναι οταν δεν έχει άλλο να τραβήξεις σβήνεις μόνος του.

επίσης 2 βραδια εχτες που έκανα 2 βαρβάτα γεμίσματα και ακόμα η μπαταρία κρατά μια χαρά!!! δοκιμάζω και τα ορι λιγο να ξερω που πάμε !!
φοβάμαι οτι θα το παίρνω και μαζί στην δουλειά γιατί κακά τα ψέμματα μου άρεσε πάρα πολύ το άκουσμα το οποίο θεωρώ οτι είναι αρκετά διαφορετικό απο τον μπάφο .

αεόλιαν μονόδρομος μια ακόμη φορτισμλενη μπαταρία , πράγματι οσοι ακόμα καπνίζουν να το ξανασκεφτούν πολύ καλά γιατί ειναι επενδυση τελικά.


επίσης φορτίζω την 2η μπαταρια και την έχω τσεπάκι ποσο καιρο κρατα φορτισμενη εαν δεν την χρησιμοποιησω ?
Απάντηση
αεολιαν , τον arizer |air/solo και ολα τα υπόλοιπα τα κόβω κανα 300αρακι ευρώπουλα ε? το μόνο βέβαιο είναι μέχρι τα χριστούγεννα θα τα πάρω φίλε μου !!
+
μια απόλαυση εχω ε οκ θα την πληρώσω και τέλος και για να το προτείνεις εσυ κάτι ξέρεις +1 τελικα να παρω την panasonic η την αλλη που προτεινεις νομίζω lg?
Απάντηση
την lg

είναι όντως άλλη φάση το άτμισμα.. αντε να το γυρίσω κ γω μόνιμα για κει να κόψω κ το τσιγάρο που θέλω
--

Σύναψη:-κράτα την εισπνοή ατμού+αέρα για όσο περισσότερο μπορείς -δίχως να αλλάξεις χρώμα όμως ,έτσι ;
μη μπλαβιάσεις κιόλας ... big grin

αυτό τελικά ισχύει.. ή μέχρι τα 5-6 δευτερόλεπτα είναι το "μαξ"? μετά λεει απ αυτό δεν έχει νόημα μιας και έχει απορροφηθεί οτι είναι
Απάντηση
drunken ειναι αλλη φαση απλά πινεις πιο πολυ και αν το εχεις μαζι σου μας βλεπω για ενα βαζο την εβδομαδα !!
Απάντηση
μακάρι να τα είχε ολα τα μαγαζί μας εδω και να τα έπαιρνα όλα απο εκει και ευκολία για τον καθένα αλλα και πα΄νε τα χρήματα μας σε ανθρώπους που παλέυουν για αυτό που αγαπάμε.
Απάντηση
αλλοι λένε πίνουν λιγότερο άλλοι περισσότερο με το άτμισμα

εγω θα θελα να χτυπήσω σε κάποια φάση το σταθερό το arizer για φορητο νταξει βολεύομαι και με τo genie μια χαρά φαση εχει
Απάντηση
Weee ο στορμ χωρις να εχω γνωσεις σαν τον αεολιαν κάνει αυτά που έχουν αναλυτικότα ειπωθεί πιο πάνω οπ'οτε είναι μια μάλλον τίμια αγορά.
εγω χρειάζομαι 2 γεμίσματα καλά με καλή ποιότητα βότανου αλλά ομολογώ οτι έχω ενα πιο διασκεδαστικό φτιάξιμο πιο απαλό πιο βελούδινο στα πνευμόνια χωρίς αυτη την καπνίλα του μπάφου.

πιστεύω οτι είναι μια επένδυση για τον καθένα μας αφου και δεν διαλύει τους πνεύμονες αλλά και επίσης αντιλαμβάνεσαι καλύτερα την γεύση που σου αφήνει αλλά σίγουρα θέλει να έχεις ποσότητα για να το ευχαριστηθείς αυτά!

παραμένει η ερώτηση καθως ατμίζω και εχω κάνει το κεφαλάκι που θέλω , μπορώ να τον κλείσω και να συνεχίσω αργότερα η τελικά πρέπει να το κάνω ολο το γέμισμα?

αεόλιαν επίσης αυτό το θέμα με την μπαταρία δεν το εχω ξεκαθαρίσει panasonic  η  lg ?  επίσης κάπου μου λες να πάρω - δεν το θυμαμαι καλά του νούμερο σχώρα με-  4 μπαταρίες lg ?  δεν το εχω καταλάβει αυτό παίρνει κανα μηχανάκι τόσες ?

συγνώμην απο την άλλη εαν οι ερωτήσεις μου είναι εντελώς σε πρωτόγονο ύφος , απλά μπορεί να διαβάσω και να ενημερώνομαι αλλά δεν μιλάμε δεν το εχω καθόλου το θέμα diy  , κατσαβίδια , ηλεκτρολογικά κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ κλπ..............μιλάμε εντελώς άχρηστος? τεμπελάκος ? i dont know.......

cheers !!!
Απάντηση
(31-07-2016, 00:11 )παναγιωτης Έγραψε: παραμένει η ερώτηση καθως ατμίζω και εχω κάνει το κεφαλάκι που θέλω , μπορώ να τον κλείσω και να συνεχίσω αργότερα η τελικά πρέπει να το κάνω ολο το γέμισμα?

ναι

και νομίζω lg :p
Απάντηση
επανέρχομαι και με κάτι ακόμη , πότε καταλαβαίνω σε ποια φάση είναι ο στορμ απο θέμα αυτονομίας μπαταρίας? όταν το ανάβω το λαμπάκι που βλέπω αμέσως και τώρα είναι το πράσινο μου δείχνει όπως λέει στο εγχειρίδιο οτι είμαι under 60% ?  

επίσης οταν έχεις ατμίσει οτι έβαλες μέσα σταματάει μόνος του ? γιατί εγω όλες τις φορές οταν είχα κάνει μπόλικες εισπνοές τσαπ! σταμάταγε , άνοιγα το επιστόμιο έβγαζα εξω το βότανο και ήταν σαν καπνός καφέ χρώματος , οπότε και υποθέτω οτι σταματάει σαν ρολόι διότι το εχει ολο καμμένο - ατμισμένο ......!

κούρασα αλλά θα ήθελα να τα λύσω αυτά τα θεματάκια αυτό .    βίβες !
Απάντηση
Smoke7 drunken  αυπνίες?

αεόλιαν επίσης αυτό το θέμα με την μπαταρία δεν το εχω ξεκαθαρίσει panasonic η lg ? επίσης κάπου μου λες να πάρω - δεν το θυμαμαι καλά του νούμερο σχώρα με- 4 μπαταρίες lg ? δεν το εχω καταλάβει αυτό παίρνει κανα μηχανάκι

τόσες ?


λέγε και εδω ! να σε δω ? οεοεοοε..............!
Απάντηση
-to storm σβήνει αυτόματα μετά από 5 λεπτά.

-για μπαταρίες η lg ηε4 υπερτερεί ως σύνολο έναντι της panasonic.

-οι 3-4 μπαταρίες χρειάζονται αν ατμίζεις αρκετά συχνά .

όμως ,θα τα πούμε αναλυτικότερα σήμερα το βραδάκι !
Απάντηση
aeolian αναμένω , επίσης αυτό που σου λέω οτι οταν σβήνει και δεν είναι μετά απο 5 λεπτά είναι μόλις τελείωνει και όποτε το αδειαζω είναι καφε το χρώμα της κάνναβης δηλαδή κανονικά τελειωμένο.
Απάντηση
αεολιαν , drunken και λοιποί/ες μπορώ αμα θέλω να το φορτίσω ακόμα και εαν δεν είναι στο επίπεδο της χαμηλής αυτονομίας της μπαταρίας ? το βάζω ας πούμε εαν θέλω κα΄που να παω και να το εχω στο φουλ ακόμα και οτα ειναι ας πουμε στο 60% η χαλάει ?
Απάντηση
(31-07-2016, 11:48 )παναγιωτης Έγραψε: aeolian   αναμένω , επίσης αυτό που σου λέω οτι οταν σβήνει και δεν είναι μετά απο 5 λεπτά  είναι μόλις τελείωνει και όποτε το αδειαζω είναι καφε το χρώμα της κάνναβης δηλαδή κανονικά  τελειωμένο.

"using storm "
" storm's auto shut-off will cut the power after 5 minutes "


(31-07-2016, 11:51 )παναγιωτης Έγραψε: αεολιαν , drunken  και λοιποί/ες μπορώ αμα θέλω να το φορτίσω ακόμα και εαν δεν είναι στο επίπεδο της χαμηλής αυτονομίας της μπαταρίας ? το βάζω ας πούμε εαν θέλω κα΄που να παω και να το εχω στο φουλ ακόμα και οτα ειναι ας πουμε στο 60% η χαλάει ?

"charging storm "
it's also best not to let the battery drain fully whenever possible .


https://www.vaposhop.com/media/storm-vap...al-new.pdf
Απάντηση
μπαταρίες ιόντων λιθίου ....

για μέγιστη απόδοση και διάρκεια ζωής :

-δεν φορτίζουμε μέχρι 100% ( 4,2 v ).
η μπαταρία πρέπει να μένει όσο λιγότερο χρόνο σε κατάσταση πλήρους φόρτισης .

-δεν αποφορτίζουμε κάτω από 30% ( ~3,5 v )

-ιδανική περιοχή χρήσης είναι από 30% εώς 70-80 %

άρα όπως γίνεται αντιληπτό χρειαζόμαστε έξτρα μπαταρίες ( "battery cycling" ),
αν θέλουμε να τις κρατήσουμε για μεγάλο χρονικό διάστημα ...


arizer air ....

[Εικόνα: sqlwe8l.png]
http://fuckcombustion.com/threads/the-ar...ost-713139


https://batterybro.com/blogs/18650-whole...wer-better


http://www.keeppower.com.cn/uploadfiles/...070029.pdf

" atmorama " για lg η4 & xtar vc2
Απάντηση
ok ! ευχαριστώ
Απάντηση
και κάτι ακόμη ....
όταν κάπνιζα τσιγάρα ,χρειαζόμουνα εβδομαδιαίως γύρω στα 14 γρ. βοτάνι .
mε το storm έπεσα στα περίπου 8-9 γρ. / εβδομάδα .
με τον v-tower ξανανέβηκα στα 12-13 γρ / εβδομάδα .
τώρα με τον air είμαι στα 5-6 γρ. / εβδομάδα !   Wink
και είμαι.... καλά  Weee από το πρωΐ μέχρι αργά το βράδυ ....

πρώτη φορά μου " περισσεύει " .....

μόνο στην αρχή που δεν γνώριζα και πολλά περί ατμοποίησης και άτμισης ,
ίσως να ξόδεψα κάτι παραπάνω ....
Απάντηση
panasonic , lg, samsung χωρίς να έχω γνώση τις βλέπω να κυμαίνονται στα ίδια .
αεόλιαν λέει στο εγχειρίδιο χρήσης οτι αρχική φόρτιση είναι περίπου 6 ωρες , οταν φτάσει στο σημείο να φορτίσουμε και το βάλουμε για φόρτιση πόση ώρα θέλει περίπου να φτάσει στο 100%.
εγω ας πουμε τον χρησιμοποιω 3 συνεχόμενες μέρες με 2 γεμίσματα την κάθε φορά και ακόμα είναι στο πράσινο οταν τον ανοίγω - αυτό το χρώμα δείχνει τώρα- τελικά με την χρήση σε αυτην την φάση που κάνω εγω κρατά αρκετά.

πάντως παιδιά είναι ολες οι απαντήσεις που δίνουν εδω τα παιδιά πάρα πολύ χρήσιμες για κάποιον που θέλει να κάνει σωστή χρήση και διατήρηση ενος vaporizer .

ο αεολιαν δηλαδή εμένα προσωπικά με την εξηγηση που έδωσε πως εισπνέεις πως εκπνέεις κλπ με βοήθησε πάρα πολύ ευχαριστω και πάλι !!
Απάντηση
(31-07-2016, 19:18 )παναγιωτης Έγραψε: panasonic , lg, samsung  χωρίς να έχω γνώση τις βλέπω να κυμαίνονται στα ίδια .
αεόλιαν λέει στο εγχειρίδιο χρήσης οτι αρχική φόρτιση είναι περίπου 6 ωρες , οταν φτάσει στο σημείο να φορτίσουμε και  το βάλουμε για φόρτιση πόση ώρα θέλει περίπου να φτάσει στο 100%.
εγω ας πουμε τον χρησιμοποιω 3 συνεχόμενες μέρες με 2 γεμίσματα την κάθε φορά και ακόμα είναι στο πράσινο οταν τον ανοίγω - αυτό το χρώμα δείχνει τώρα-  τελικά με την χρήση σε αυτην την φάση που κάνω εγω  κρατά αρκετά.

πάντως παιδιά είναι ολες οι απαντήσεις που δίνουν εδω τα παιδιά πάρα πολύ χρήσιμες για κάποιον που θέλει να κάνει σωστή χρήση και διατήρηση ενος vaporizer .

ο αεολιαν δηλαδή εμένα προσωπικά με την εξηγηση που έδωσε πως εισπνέεις πως εκπνέεις κλπ με βοήθησε πάρα πολύ ευχαριστω και πάλι !!

η πρώτη (αρχική) φόρτιση έχει ιδιαίτερη σημασία στις μπαταρίες ιόντων λιθίου.
ποτέ μην χρησιμοποιηθεί -έστω και για λίγο- μια καινούργια μπαταρία ,αν πρώτα δεν έχει φορτιστεί
στο 100% ,δλδ για 6+ ώρες ...
Απάντηση
αεόλιαν εγω απο την άλλη σε σχέση με μπάφο , πιπάκι κλπ πιστεύω οτι καταναλώνω περισσότερο αλλά τονίζω και πάλι οτι είναι πολύ απαλό το ολο σκηνικο του ατμίσματος σε σχέση με μπάφο κλπ.
Απάντηση
μετά την αρχική φόρτιση πόσο θέλει απο εκει και μετά ? οταν φορτίζει δεν είδα αναμμένο κανά λαμπάκι και νομίζω ούτε οταν φόρτισε είδα κατι να ανάβει.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)