Παρουσίαση :Φορητός νεφελοποιητής Storm
αν έβγαζε ντουμάνια μάλλον έκανε καύση.
Απάντηση
αρκετά ντουμανια! και στην τρίτη εκπνοή.
απ ότι τον είδα και μου είπε, τριμμένο χόρτο έβαζε μέσα.
άλλο καύση άλλο ατμοποιηση?
Απάντηση
ναι, η καύση είναι αυτό που λέει η λέξη, καύση, το καίει. ατμοποίηση είναι η ατμοποίηση, τελείως διαφορετικό. για καύση υπάρχουν πολλά που είναι και σε pen μορφή αλλά αυτό δεν είναι ατμοποίηση
Απάντηση
έχω αναπνευστικο, το έχω κόψει το τσιγάρο εδώ και πέντε χρόνια αλλά από τότε που έκανα το δικό μου πλεον καπνίζω τσιγάρο άλλο μόνο με χόρτο. εχουν αρχίσει τα βηχαλακια Dodgy κτλ... ποιο είναι το καλύτερο για μένα και υγιεινό? να φανταστώ ότι ατμοποιητής?
Απάντηση
ε ναι, αβλεπή
Απάντηση
ή αβλεπεί; χμ..
Απάντηση
αβλεπί τελικά, sans voir αυτό που θέλω να πω. το αβλεπεί πάει αλλού, μάθαμε και κάτι σήμερα
Απάντηση
να πως κάνεις 3,5 χιλιάδες posts :p
Απάντηση
χαχαχαχα φίλε μιλάμε και σε δύο νήματα και στο τέλος θα αβλεπτισω!! :d
να δεις πως καις 3.5 χιλιάδες εγκεφαλικά κύτταρα!!
Απάντηση
πάρε ατμοποιητη ρε νιμας μην ασχολεισαι αλλο με μπάφους , ελα στην νέα έποχη φίλε μοιυ . μπάφο έκανα εχτες γιατί τελείωσε η μπαταρία - αρε αεολιαν ποσο δικιο έχεις - και ναι έστριψα μπαφίδι αλλα δεν γουστάρισα το άλλο με τρελαίνει λέμε απαλό ρε φίλε η μελωδία της ευτυχίας ! δώσε 100+μεταφορικα και πάρε τον στορμ φίλε .
Απάντηση
:p πάντως και εχτές σε άλοο καφέ ξανά τα ιδια , καπνό σιγά σιγα βγάζω ολο και λιγότερο , εχω για τεστ drive τα πιστιρικια και την γυναίκα που έχει πάθει πλάκα βλέποντας με !!!!!
Απάντηση
παναγιώτη τον storm μου τον επέστρεψαν αλλά δεν δοκίμασα
ακόμα το βαμβάκι.
εχε το νου σου τρελέ όταν είσαι σε κόσμο γιατί μυρίζει
εντάξει οχι σαν τσιγάρο αλλά το φρεσκοψημένο ψωμάκι
το έχει.
Απάντηση
aeolian ειχες πει
είναι ένα καλό-και σε σχετικά προσιτή τιμή- φορητό ηλεκτρονικό βαπόρι ,
ιδιαίτερα για "εισαγωγή " ενός (πρώην) καπνιστή στην ατμοποίηση.
αργότερα ,ο "ένθερμος" (αποκλειστικά) ατμιστής κάνναβης θα χρειαστεί κάτι καλύτερο* από το storm.

* όπως : storz & bickel mighty / crafty , arizer solo / air ,goboof alfa ,firefly ,haze dual v3 ,summit+ ,κτλ
ο αrizer solo/air πιστεύεις είναι οτι καλύτερο μεταξυ όλων που έχεις χρησιμοποιήσει?
Απάντηση
Smoke16 μάστορα το έχει σίγουρα ρε φίλε !! αλλά αλλά αλλά εναν καφε πίνουμε οκ το ευχαριστιέμαι παραπάνω πλεον ασε τις συζητήσεις με την γυναίκα έτσι?

τρομπέτα καμια φατσούλα με vaporizer? ε?
Απάντηση
(09-08-2016, 10:11 )παναγιωτης Έγραψε: πάρε ατμοποιητη ρε νιμας μην ασχολεισαι αλλο με μπάφους , ελα στην νέα έποχη φίλε μοιυ . μπάφο έκανα εχτες γιατί τελείωσε η μπαταρία - αρε αεολιαν ποσο δικιο έχεις - και ναι έστριψα μπαφίδι αλλα δεν γουστάρισα το άλλο με τρελαίνει λέμε απαλό ρε φίλε η μελωδία της ευτυχίας ! δώσε 100+μεταφορικα και πάρε τον στορμ φίλε .

παναγιωτη λες για αυτον που εχει το καταστημα του gr420 και κοστιζει 99€?
καπνιζεις οταν φορτιζει ή πρεπει να φορτισει ξανα πρωτα; η χρηση του θα γινετε και απο δυο ατομα γι αυτο ρωταω! για τα αλλα με εχεις καλυψει!! Wink
απο σεπτεμβριο θα ατμοποιω, με τι δεν ξερω ακομα!
Απάντηση
λοιπόν οταν φορτίζει δεν ατμίζεις , απλά φίλε πιστευω είνξαι το μέλλον και εγω τώρα το ανακαλύπτω ναι λεω τον στορμ ο οποίος έχει 99 ευρώ είναι μια πολύ καλή αρχή .

το προτείνω ανεπιφύλαχτα !!
Απάντηση
(09-08-2016, 11:15 )παναγιωτης Έγραψε: aeolian  ειχες πει
είναι ένα καλό-και σε σχετικά προσιτή τιμή-  φορητό ηλεκτρονικό βαπόρι ,
ιδιαίτερα για "εισαγωγή " ενός (πρώην) καπνιστή στην ατμοποίηση.
αργότερα ,ο "ένθερμος" (αποκλειστικά) ατμιστής κάνναβης θα χρειαστεί κάτι καλύτερο* από το storm.

* όπως : storz & bickel mighty / crafty , arizer solo / air ,goboof alfa ,firefly ,haze dual v3 ,summit+ ,κτλ
ο αrizer solo/air  πιστεύεις είναι οτι καλύτερο μεταξυ όλων που έχεις χρησιμοποιήσει?

ως " σύνολα " υπερτερούν τα arizer air & solo υπέρ ολων των υπόλοιπων ..
και μάλιστα κατά πολύ ,τουλάχιστο στις περισσότερες των μεταβλητών ...

to air κατ'εμέ ,είναι το κορυφαίο μηχανάκι ,επί του παρόντος ...

αέρας ,λέμε ..
όνομα και πράμα ...
Wink
Απάντηση
(09-08-2016, 13:16 )nimas Έγραψε: απο σεπτεμβριο θα ατμοποιω, με τι δεν ξερω ακομα!

να σου δώσω αζιμούθιο ;



αέρα !
αβλεπί ....
Cool
Απάντηση
η ακρίδα ...
το νεό βαπόρι ...
σε ανοξείδωτο ,τιτάνιο και σε τιτάνιο ανοδιε τεχνικολορ.

[Εικόνα: xdgccueci9t5pyhvouia.jpg]


κατασκευαστικά πάσχει ...
πολλά προβλήματα έχουν ήδη αναφερθεί ...
αλλά ωραίο μηχανάκι ...
κάλυψη -απόκρυψη 10/10 !

παραθέτω ιστορία :

do you think it's stealthy enough?

i receive my 3 hoppers in the mail yesterday, load and enjoy a pinch in one when my wife enters and says its time to leave for the birthday party. her best friend is the former wife of a prominent (florida) policeman and the party is for their son and is being held at his house. the new trophy wife has youngsters of her own and they have invited the swat team because they have kids young enough to play with hers and keep them out of her hair. so in addition to the usual police brass we have run into at his house from time to time, before the divorce, there are a bunch of young gung ho rising stars looking to impress them.

i vape nicotine from a big box mod that makes big clouds and the host has set up a fan in the corner of the pool deck for smokers and vapers to blow away the fumes. from time to time, when i find myself alone in the smoking area, i duck around the corner (out of sight) and take a rip from the hopper.

so i find myself alone, go to do that and discover the load in the first hopper is dead. no sweat, i have two more ready to go. i pull out the next, decide i'm going to see what it's like to hit it on 5 and let it rip. i turn the hopper off mid-hit and continue to pull on it to cool it and it's still in my mouth when a dectective walks around the corner to light a cigarette, away from the breeze of the fan. my lungs are about to bust by the time he blows out a tobacco cloud and i decide my best chance is to blow my cannabis cloud into his cloud (and more or less into his face).

it's a very visable cloud i blow....he looks at me sort of startled, we both look at the grasshopper in my hand , i look back up at him thinking "i am so fucked", he shakes his head and says "i tried to quit using one of those things but it just didn't satisfy me". i pull out the box mod and tell him he needs one of these to quit, the little ones like this (holding up the gh in the other hand) are fine for social occasions, after you're over smoking, but you need to one of these steam machines to quit. he declined the offer to try one and walked away. i was going to tell him the red lights meant the battery was dead if he had wanted to try the gh but the lie was not needed.

for the rest of the evening i didn't bother going around the corner when i wanted a toke, instead i hit it (8 or 10 times) in open view with a dozen or more seasoned policemen within 20 feet of me. i usually picked a time when none were too near but finaly i'm confident enough (drunk/loaded enough) and i hit it right beside two cops smoking cigs, engaged in conversation, and paying no attention to me. i don't even try to avoid blowing the exhaust in their direction but just blow it out wthout turning away. they continued to ingnore me which answered the question to my satisfaction.

yes! it's stealty enough.


http://fuckcombustion.com/threads/the-gr...st-1001566


αυτά στο αμέρικα ,επί του παρόντος ..
κάντε την αναγωγή στο ελλάντα ,τώρα ...
Wink
Απάντηση
χαχαχαχα αέρααααα! αυτό θέλω, αέρα φίλε, αερα γιατί έχω πνίγει!!  Cool
επιβεβαιωμενες φήμες λένε ότι κατέχεις τα μυστικά του αέρα! ούτε ο ασκός του αιόλου να ήσουν!!  :p
χωρίς να σου κουράσω την ηρεμία σου, στα 100€ έχω τον storm, το μπάτζετ διαθέτει άλλα 50€, να μείνω εκεί που είμαι ή μπορώ να βρω κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα..?
Απάντηση
(09-08-2016, 17:41 )nimas Έγραψε: χαχαχαχα αέρααααα! αυτό θέλω, αέρα φίλε, αερα γιατί έχω πνίγει!!  Cool
επιβεβαιωμενες φήμες λένε ότι κατέχεις τα μυστικά του αέρα! ούτε ο ασκός του αιόλου να ήσουν!!  :p
χωρίς να σου κουράσω την ηρεμία σου, στα 100€ έχω τον storm, το μπάτζετ διαθέτει άλλα 50€, να μείνω εκεί που είμαι ή μπορώ να βρω κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα..?


βάλε  'να 'κοσάρι παραπάνω ,αδερφέ ...
arizer solo ...

( αλλά δεν είναι για καφετέριες ,έτσι ;
είναι " σπιτικός φορητός "... Confused
από καθιστικό σε υπνοδωμάτιο ,μπαλκόνι ,βεράντα ή όπου αλλού .
..)

και έπειτα ρώτα τον blues αν δύναται να σε βοηθήσει επί του θέματος ...

αν δεν :
( δίχως μεταφορικά -δωρεάν αποστολή )
https://magicvaporizers.gr/arizer-solo
ή
https://www.vaposhop.com/vaporizers/port...izer_solo/

αλλιώς ...storm  ...
Απάντηση
(09-08-2016, 17:57 )aeolian Έγραψε:
(09-08-2016, 17:41 )nimas Έγραψε: χαχαχαχα αέρααααα! αυτό θέλω, αέρα φίλε, αερα γιατί έχω πνίγει!!  Cool
επιβεβαιωμενες φήμες λένε ότι κατέχεις τα μυστικά του αέρα! ούτε ο ασκός του αιόλου να ήσουν!!  :p
χωρίς να σου κουράσω την ηρεμία σου, στα 100€ έχω τον storm, το μπάτζετ διαθέτει άλλα 50€, να μείνω εκεί που είμαι ή μπορώ να βρω κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα..?


βάλε  'να 'κοσάρι παραπάνω ,αδερφέ ...
arizer solo ...

( αλλά δεν είναι για καφετέριες ,έτσι ;
είναι " σπιτικός φορητός "... Confused
από καθιστικό σε υπνοδωμάτιο ,μπαλκόνι ,βεράντα ή όπου αλλού .
..)

και έπειτα ρώτα τον blues αν δύναται να σε βοηθήσει επί του θέματος ...

αν δεν :
( δίχως μεταφορικά -δωρεάν αποστολή )
https://magicvaporizers.gr/arizer-solo
ή
https://www.vaposhop.com/vaporizers/port...izer_solo/

αλλιώς ...storm  ...

τον θέλω και για έξω.. έχω ένα γυάλινο μπονκ για καμιά τζούρα στο σπίτι, οπότε πάω storm!
ευχαριστώ αδερφέ
Απάντηση
(09-08-2016, 13:16 )nimas Έγραψε: η χρηση του θα γινετε και απο δυο ατομα γι αυτο ρωταω!


" mεσ' το παπόρι " στορμ"  ,ποντικοί  τρείς είχαν απάνω τσ' κλάσ'  .. "
...μα το φορτίο στ' αμπάρια , ήταν περσινό και αλφα-κλας !"

.[font=times new roman].....
[size=x-small]ποιός καββαδίας  ! [/size]
[/font]
:d
Απάντηση
(09-08-2016, 18:22 )aeolian Έγραψε:
(09-08-2016, 13:16 )nimas Έγραψε: η χρηση του θα γινετε και απο δυο ατομα γι αυτο ρωταω!


" μα το φορτίο στ' αμπάρια , ήταν αλφα-κλας !
στο παπόρι " στορμ"  ,ποντικοί  τρείς είχαν κλάσ'  .. "

.[font=times new roman].....
[size=x-small]ποιός καββαδίας  ! [/size]
[/font]
:d

......
ποια στικουδη! :p
Απάντηση
-διακοπές ;
-διακοποιές ;
-ε ,αδιακοπιές !

καλύτερο ...
Απάντηση
άλλο "σχεδόν φρέσκο"  βαπόρι ....

"η πυγολαμπίδα  νο. 2 "

[Εικόνα: 3057584-inline-i-1-the-firefly-2-makes-p...rtable.jpg]

σαν ευμεγεθές " στικακι usb " ,ομοιάζει ....

[Εικόνα: firefly-2-portable-vaporizer-review-800x496.jpg]

370 γιουρια ....

τη κωλοφωτιά στα δυο μου δαχτυλά κρατώ .! .(κλαπ-κλαπ)
τα κουμπία της δε χορταίνω να πατώ ! (κλαπ-κλαπ )
μιας και δεν αλλάζω 'γώ βιολί  ,πάντα ξέρω να γελώ
το μεγαλό μου στικάκι ,συνεχίζω να ρουφώ ! (κλαπ-κλαπ)


απάισιο και το πρώτο ...
απαίσιο και το δεύτερο....
άσε δε που ,πιο εύκολα πιλοτάρεις αεροπλάνο ,
παρά να καταφέρεις να ατμίσεις ,όπως εσύ θες ,με αυτή την αμερικανιά ....
Απάντηση
μου αρέσει το design από firefly αλλά ήταν άθλιο στη λειτουργία του και οι μπαταρίες αίσχος στα 750ma!
Απάντηση
(09-08-2016, 19:03 )blues Έγραψε: μου αρέσει το design από firefly αλλά ήταν άθλιο στη λειτουργία του και οι μπαταρίες αίσχος στα 750ma!
οκ ...
αν όχι απαίσιο ,έστω άθλιο ...
 :p

αμερικλανιές* ...

*(δες επίσης pax & pax 2  ,καθώς και ascent ,da vinci ,vapir prima .... )

mόνο τα haze dual & grasshopper ,κάτι πάνε να πουν ..
Dodgy

αλλά μπα ...
τα μισά μηχανάκια βγαίνουν οφ ,στο μήνα απάνω ...
και από τα δύο προαναφερθέντα μοντέλα ...

air ή solo ..

mη τα ξαναλέμε ...
δοκιμασμένα και εξακριβωμένα .
Wink
Απάντηση
βρε το air θα πάρω, απλά δεν παίζουν φράγκα τώρα
Απάντηση
by the way, πότε θα σχεδιάσεις κάνα δικό σου;
Απάντηση
(09-08-2016, 19:19 )blues Έγραψε: by the way, πότε θα σχεδιάσεις κάνα δικό σου;

δε ψήνομαι ιδιαίτερα ...

κυρίως για δύο λόγους ..

1 ) πολύ δύσκολη στο σχεδιασμό και υλοποίηση ως κατασκευή .
μεγάλες θερμοκρασίες ,μικρός όγκος ,στριμωγμένα ηλεκτρονικά που
στις περισσότερες περιπτώσεις "υποφέρουν " ,
άντε βρες " αδρανή" (για τον ανθρώπινο οργανισμό )  και πανάκριβα υλικά ,κτλ,κτλ ....


2 )
ναι,ίσως ... ίσως να σχεδίαζα ,κάτι πολύ καλό ....
Rolleyes
ίσως ...πάρα πολύ καλό ....
Cool
ίσως να ήταν σιμά στο τέλειο ...δε το αποκλείω ..
:d

αλλά ρε γαμώτο ...
Confused
υπάρχει ήδη ....
Wink

αα

[Εικόνα: air.jpg]
Απάντηση
καλά, αν το αποφασίσεις σφύρα

πιστεύω ότι το 2017 είναι καλή χρονιά για να βγει ο πρώτος ελληνικός ατμοποιητής :d
Απάντηση
το θέμα είναι με τον solo τι είναι άκρως απαραίτητο να αγορασθεί σαν παρελκόμενο εκτός τον υπάρχων?
έχω κατάληξή για solo σύντομα.δεν μπορώ να καπνίσω, μόνο που το σκέφτομαι μου φέρνει αναγούλα.
μηδενικό βάζω στα υγρά μου 6 μήνες τώρα.
Απάντηση
επίσης μόλις μαζέψω λεφτά και εγω arizer air με βλέπω !!!
Απάντηση
ωραιο το γκρασχοπερ, αλλά αυτό κι αν είναι χτικιό. ολο θέματα έχει, πανάκριβο και ζεματάει στα χέρια... δεν γίνεται να τα έχουμε όλα βλέπεις...
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)