Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Σχετικα με το forum
σημαίνει οτι το όνομα/κωδικός που βάζεις για να συνδεθείς εμφανίζεται στον πάροχο σου (άμα θέλει να το δει) και δεν κρυπτογραφείται με το πρωτόκολλο HTTPS.
Νταξει μη τρελαίνεστε, μόνο άμα είχαν λόγο να ψάξουν/παρακολουθήσουν τη σύνδεση σας θα μπορούσαν απλά μετά να ταυτοποιησουν και να έχουν αποδείξεις ότι είστε αυτοί που είστε εδώ μέσα.
Απάντηση

ads by gr420info

Σύναψη:θα μπορούσαν απλά μετά να ταυτοποιησουν και να έχουν αποδείξεις ότι είστε αυτοί που είστε

Εκτός αν έχουν αφήσει ανοιχτό το WiFi... καταλάθος.. και μπήκε κάνας γείτονας Wink Tongue
Απάντηση
μπα θα έχουν και πληροφορίες απο browser και mac address με timestamps και τα συναφή...άμα ξέρουν και άμα θέλουν δε γλιτώνεις.
Απάντηση
Προς το παρών εγώ πάντως...από αλλον υπολογιστή που δεν ειμαι μόνιμα συνδεδεμένος...δεν μπορώ να συνδεθώ με ΤΊΠΟΤΑ   Wink
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
(09-19-2017, 09:40 PM)CasaBonita Έγραψε: μπα θα έχουν και πληροφορίες απο browser και mac address με timestamps και τα συναφή...άμα ξέρουν και άμα θέλουν δε γλιτώνεις.

Μιλάμε μόνο για "παράνομη" έρευνα (μπάτσων σε συνεργασία με isp) που δύσκολα θα σταθεί σε δικαστήριο αν δεν υπάρχουν εντάλματα και λόγω 'προσωπικών δεδομένων' δεν ειναι απλό..

Ο isp ξέρει σίγουρα μέχρι την mac address του router.. μετά για να γνωρίζει και τις των συσκευών που συνδέθηκαν χρειάζεται να χει πρόσβαση στα mac tables του router.. (*αν έχουμε το ρουτερ που δίνει ο isp κατα πάσα πιθανότητα, αν και οχι πάντα, έχει πρόσβαση)

Kαι μετά περνάμε και στη δικαιολογία μας.. Smile
"ο δράστης χρησιμοποίησε mac spoofing κύρ δικαστά μου.. κι έβαλε να φαίνεται η mac address απ το αϊ φον μου.. (κι αναρωτιόμουν γιατι με πέταγε καμιά φορά απο το ιντερνέτς)"
Απάντηση
Κοψτε τις πολλες ταινιες, σας χαλανε Tongue
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(09-21-2017, 11:13 AM)trompetas Έγραψε: Κοψτε τις πολλες ταινιες, σας χαλανε Tongue
έχουν βγει και σε ταινίες ? Smile
Απάντηση
http://www.imdb.com/title/tt4158110/

Ετσι γιατι το ζητησες

Offtopic Dude Tongue
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
τι γίνεται με τις αξιολογήσεις απο TOR ρε παιδιά ? Σήμερα δοκίμασα ξανά και κατάφερα και έδωσα 3-4 και μετά σταμάτησε πάλι να δουλεύει... Το διορθώσατε και απλά έφτασα κάποιο ημερήσιο όριο ή τι...? Huh
Απάντηση
νομιζω εχει ημερησιο οριο casa..
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Ναι παιδες εχει οριο 4-5 φημες
Απάντηση
ξαναδοκίμασα σήμερα απο προχτές και πάλι δε δουλεύει ... πφφ

Κατι άσχετο, για την ενότητα "Μόνο για μέλη" ...αντί για 50 σπαμ ποσταρίσματα που μπορεί να κάνει ο καθένας μήπως θα ήταν καλύτερα να έχουν πρόσβαση μόνο όσοι έχουν > ΧΧ φήμη ?
Απάντηση
συμφωνω με κασα !!
Απάντηση
(11-06-2017, 11:21 PM)CasaBonita Έγραψε: ξαναδοκίμασα σήμερα απο προχτές και πάλι δε δουλεύει ... πφφ

Κατι άσχετο, για την ενότητα "Μόνο για μέλη" ...αντί για 50 σπαμ ποσταρίσματα που μπορεί να κάνει ο καθένας μήπως θα ήταν καλύτερα να έχουν πρόσβαση μόνο όσοι έχουν > ΧΧ φήμη ?

να σου πω έχει μια λογική ( απ την άποψη οτι θα χει προφανώς συνεισφέρει)..
Απ την άλλη.. προσωπικά ακόμα και σε post που υπερσυμφωνώ ξεχνάω να βάλω Tongue οπότε αν το κάνουν αρκετοί δε θα παίρνουν κάποιοι που θα το αξίζαν..

Ενα άλλο που μου έρχετε τώρα.. αλλά κι αυτό θέλει λίγο σκέψη..
Να μπαίνει στο 'μονο μέλη' group όποιος έχει ενα ημερολόγιο καλλιέργειας (είτε ολοκληρωμένο είτε σε εξέλιξη.. Βέβαια το σε 'εξέλιξη' γίνετε κι αυτό spammable ευκολα..)
Αλλά κι αυτό δε ξέρω.. εγω πχ θα ήμουν εκτός Tongue
Απάντηση
νομίζω ότι απ τη στιγμή που η "φήμη" θα αποκτούσε μια σημασία λειτουργική μέσα στο φόρουμ, και οι χρήστες θα την χρησιμοποιούσαν διαφορετικά. Δηλαδή αν ξέρει ο άλλος ότι με την βαθμολογία/ψήφο του προσκαλεί ή αποκλείει κάποιον από τον στενότερο κύκλο αυτής της κοινότητας, δε νομίζω να ξεχνάει ή να αμελεί να δώσει τα εύσημα εκεί που αρμόζουν ... ή και να τα αφαιρέσει και να πετάξει κάποιον απ'εξω άμα χρειαστεί.

Δε το έχω σκεφτεί διεξοδικά αλλά υποπτεύομαι ότι θα έχει διάφορες παγιδούλες και αρκετή δουλειά που θα πρέπει να γίνει προγραμματιστικά δηλαδή για να εφαρμοστεί σωστά. Π.χ. να μετράνε μόνο ψήφοι από ενεργούς χρήστες/χρήστες που έχουν μια "υπόσταση" - για να μην μπορεί να φτιάχνει κάποιος 2ο-3ο-4ο κ.ο.κ. ψεύτικο προφίλ και να γεμίζει ψήφους στο κανονικό του από εκεί.... Η ξέρω γω να υπάρχει κάποιο όριο στις ψήφους που μπορεί να δώσει ο καθένας ..η δε ξέρω τι άλλο μπορεί να προκύψει....

Θα μπορούσε το σύστημα να σε ξεκινάει με 10 φήμη ..στις 50 να σου επιτρέπει πρόσβαση στην ενδότερη ενότητα αλλά και στο 0 να σε κάνει ban για μια βδομάδα π.χ.
Απάντηση
Κι όλα αυτά γιατί;Να γίνει ένα κλειστό "club" με άτομα που θα έχουν φήμη;Αν κάποιος 'σπαμάρει' μόνο και μόνο
για να συμπληρώσει τα 50 ,του διαγράφονται τα σπάμ και τελειώνει το θέμα.Μπορεί και να παίρνει προειδοποίηση για
μπαν αν συνεχίσει να σπαμάρει.Θα μπορούσε ίσως να δοθεί ένα μίνιμουμ χρόνου.π.χ.να είναι μέλος 6 μήνες + 50 μνμ.
Απάντηση
Υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος που γινετε η κουβεντα αυτη παλι η απλα λεμε γνωμες??
οξω  πουστη απ την παραγκα...
Απάντηση
αμπελοφιλοσοφούμε ...βίβες με kosher kush απο reserva privada όπως λέει και ο Παναγιώτης Big Grin
Απάντηση
θάνατος το Kosher !!!
Απάντηση
(11-08-2017, 11:06 AM)kissifer Έγραψε: θάνατος το Kosher !!!
Big Grin  Big Grin  Big Grin  Big Grin

Μια λύση για το πρόβλημα βαθμολόγησης απο TOR ----> Πατάμε πάνω αριστερά το κρεμμύδι και επιλέγουμε "New Tor circuit for this site" και μόλις ξανά φορτώσει η σελίδα βαθμολογούμε. Αν αποτύχει επαναλαμβάνουμε όσες φορές χρειαστεί (αν έχετε την υπομονή)... μπορεί να χρειαστεί και 4-5 φορές.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)