Αξιολόγηση Θέματος:
  • 1 Ψήφοι - 5 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalamata Red (Feather) aka Alagonian
Και ελληνικα σπόρια γενικότερα να βρειτε μην νομίζετε οτι θα ειναι και τιποτα απιστευτο....σιγουρα θα υπάρχουν και τουμπανα ελληνικα αλλα υπάρχουν και ελληνικά με ηπια μαστουρα,ελαφρως ευδιαθεσια,κλπ,κλπ...καμια σχεση με αυτα που πεινουμε τωρα και γουστάρουμε
Απάντηση

ads by gr420info

Αναφερθηκα πιο πανω για τα παιδια, δηλωνουν οτι κρατανε μια ποικιλια απο την Πελοπονησο, απο κει και περα δοκιμαστε το εσεις, και μας λετε και μας , οποιος κανει την κινηση τελωσπαντων
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
Ναι παιδιά από μια δοκιμή κανείς δεν έχασε!!Όταν είχα βάλει με εναν φίλο αυτά τα δύο το ένα ήταν λίγο πιο κοντό με τελείως χοντρά φύλλα φουλ ιντικα φαινόταν κ το άλλο πιο λεπτό,με πιο όμορφα λεπτεπίλεπτα φύλλα κ μισό μέτρο περίπου πιο ψηλό φαινόταν πολύ διαφορετικό από το άλλο..αν δεν γυρνούσαν αρσενικά πιστεύω θα είχαμε βγάλει κάτι αξιόλογο αλλά δεν πειράζει τν επόμενη..Το ιντικα ήταν 1,50 κ το άλλο στα 2 μέτρα εκεί γυρω κ είχαν δρόμο ακόμα μπροστά τους..εγώ θα ξεκινήσω μια δοκιμή με αυτά π έχω σε μικρές γλαστουλες κ όταν πια δείξουν φύλλο βλέπω τι κάνω..Θα ανεβάσω κ φωτό μόλις βρω μια φωτογραφική γιατί χάλασε η κάμερα του κινητού κ δεν μπορώ ούτε ημερολόγιο να ξεκινήσω που θέλω!!
Απάντηση
Όποιος νέος breeder έχει στα χέρια του ενδιαφέροντα γεννετικά ,θα πρέπει να υποστεί την βάσανο των φόρουμ . Να δώσει τζάμπα σπόρια σε testers και να συμμετέχει ενεργά στη συζήτηση για τις καλλιέργειες  με τα σπόρια του . Αν τα αποτελέσματα πολλαπλών καλλιεργιών είναι γαμάτα ,τότε μόνο φτιάχνει όνομα και βγάζει φράγκα .  Οι αλεξιπτωτιστές είναι πολλοί .                                Τα παιδιά που έχουν κάτι καλό από την Πελοπόννησο ,αν θέλουν να πουλήσουν ,θα πρέπει να μας δείξουν τι έχουν κάνει μέχρι τώρα και αν μας πείσουν, ίσως ασχοληθούν 3-4 testers για τα σπόρια τους (διεθνώς) .  Θέλει δουλειά και όχι λόγια .

Η αγορά σπόρων κάνναβης είναι μεγάλη μπίζνα ,παγκοσμίως .Totally legal too . Αναρωτιέμαι αν κάποιος εντόπισε κάποια αναφορά για αυτό το θέμα στην πρόσφατη ΚΥΑ .
Σπείρτε χόρτα !
Απάντηση
Ίσως αν το κάναμε ο καθένας στο μέρος του με σπόρια από τον τόπο του να είχαμε ένα πολύ ενδιαφέρον αποτέλεσμα!!Κάποιες ποικιλίες πιο δυνατές κάποιες πιο "λάιτ" συμφωνώ αλλά δεν είναι μόνο αυτό..Θα βλέπαμε κ διάφορες από τόπο σε τόπο γιατί πιστεύω πως όλα παίζουν τον ρόλο τους..Ίσως μετά από μερικές γενιές εξελιχθεί κάτι καλό κάνεις μας δεν ξέρει..Προσωπικά θα το ξεκινήσω σιγά σιγά όχι να βγάλω δική μου ποικιλία απλά να δω από περιέργεια τι θα γίνει κ αν αλλάξει κάτι..Χρειαζετε κ ημερολόγιο κ σημειώσεις από γενιά σε γενιά για να είναι ευκολότερο να εντοπιστούν διάφορες ή απλά για α παρακολουθούμε καλύτερα την εξέλιξη..Ότι σπόρια βαμγακει αυτό π θα βάλω θα τα κρατήσω κ γιατί όχι να τα μοιραστούμε έδωσε το φόρουμ τζάμπα είναι!!!Κ όποιος θέλει μπορεί να το κάνει κ αυτός όπως θέλει με τον δικό του τρόπο..Κ να Μν καταφέρουμε του τουλάχιστον θα το χουμε δοκιμασει
Απάντηση
Εμενα καθαρα απο περιεργεια θα χει μια θεση στην τεντα μου απο σεπτεβρη. Αν πρόκειται οντως για ενα σταθεροποιημενο ελληνικο θα προκειται για μεγαλο βημα που προσωπικα εγω περιμενα να γινει χρονια
Απάντηση
Και γω απο περιεργεια θα ηθελα να δω το ημερολογιο σου οταν το βαλεις Cool
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
εχει κανεις ακουσει κατι νεοτερο για zorba seeds? σε μειλ δεν απαντανε και απο το σαιτ δεν γινονται παραγγελιες ακομα
Απάντηση
Κ εγώ μπήκα πριν λίγες μέρες αλλά το σάιτ ακόμα Δν είναι 100% έτοιμο φαίνεται για να παραγγείλεις..Δν ξέρω αλλά μου έχουν κινήσει αρκετά την περιέργεια κ θα ήθελα να δω από κάποιον ένα φυτό από σπόρους τους..Μακάρι να ετοιμαστεί κ το σάιτ κ γενικά να ακουστεί κανένα νέο τους..
Απάντηση
Εβαλε τελικα κανεις το Nick the Greek απο zorba seeds Huh Huh Huh
Απάντηση
Ακομα δεν μπορεις να παραγγειλεις απ το σαιτ..εδω και κατι μηνες βασικα τους εχω στειλει και μειλ και τιποτα..μαλλον το παρατησανε δεν ξερω
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 3 Επισκέπτης (ες)