Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 4.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dynavap M
πως το καθαριζετε το vapcap? εγω μεχρι στιγμης μια φορα το καθαρισα με λιγο νερο... και ενα pipe cleaner... γενικα μου φενεται λιγο δυσκολο κοματι το καθαρισμα του......
Απάντηση

ads by gr420info

το λύνεις και εκτός απ τα λαστιχένια δαχτυλίδια όλα τα άλλα μπάνιο σε iso
Απάντηση
(10-29-2019, 05:36 PM)baphomet Έγραψε: το λύνεις και εκτός  απ τα λαστιχένια δαχτυλίδια όλα  τα άλλα μπάνιο σε iso

isopropyl alcohol ενοεις ετσι? απλα να βγαζω τα λαστιχακια σε καθε καθαρισμο ? 

την μεταλικη σιτα που εχει αναφερει να μην την καθαριζουμε με αλκοολ... ομως...
Απάντηση
αν πάρεις καθαρό οινόπνευμα με το 40 το λίτρο από σουπερμάρκετ/φαρμακείο τότε μπορείς και να φτιάξεις βάμμα με το ξέπλυμα αυτό.
Απάντηση
τελικα βρηκα πιο ευκολη ακρη... με το βουρτσακι καθαρισμου του iqos και ετσι το καθαριζω μετα απο 4-5 φορες που θα το δουλεψω...

επισης το καπακι μου τι σπαει που μαυριζει... αλλα υγεια...!!! την δουλεια μου την κανω μια χαρα...!!!!
Απάντηση
aki καλημέρα. μήπως το δουλεύεις με κανονικό αναπτήρα?? μόνο έτσι θα μαύριζε, το φλόγιστρο δεν το μαυρίζει.
Όποιος πίνει και δεν δίνει να μαμαει και να μην χύνει!!
Απάντηση
(10-31-2019, 08:53 AM)skunky88 Έγραψε: aki καλημέρα. μήπως το δουλεύεις με κανονικό αναπτήρα?? μόνο έτσι θα μαύριζε, το φλόγιστρο δεν το μαυρίζει.

με αναπτήρα jet το δουλεύω... και δεν το εχω και πολυ κοντά... δεν το λες ακριβώς μαύρο... εχει παρει ενα χρώμα σαν καμένο ελαφρα.. μοιάζει  σαν μπρούτζινο...

επίσης το cap ακούγεται λιγο σαν κουδουνιστρα... λογικά θα ειναι αυτο το κόλπο που έχουνε κανει να κανει το click απλα μου έκανε εντύπωση μετα απο καμια 10αρια φορές χρήση ακούγεται περισσότερο σκέψου το εχω μαζι μου στην θήκη του στην τσέπη και κάποιες φορές το ακούω... χαχαχα ειμαι πολυ ψυχαναγκαστικος με κάτι τέτοια...

στα orings επισης βαζω γλυκερινη ειναι οκ?

και κατι αλλο το χόρτο που βάζω μεσα πολλές φορές δεν το καίει ολο και το ζεσταίνω ξανα το cap.. μήπως επιδει το δουλεύω με μονο jet ? nα παρω ένα τριπλό? γενικά αυτο προτείνεται... όπως εχω δει..

τώρα αν το διαλύσω κάποια στιγμή απο της καθημερινές χρήσεις δεν νομίζω να αξίζει να δωσο λευτα για ανταλλακτικά 25 ευρώ εχει το cap μονο και καπου στα 7 ευρώ η μεταλλική σίτα.. τα λαστιχακια βρίσκω και στο ebay πιστεύω πως θα κρατήσει κάνα χρόνο πάντως καθημερινής χρήσης το καθαρίζω ανα 3-4 χρήσεις έτσι ώστε να μην λερωθεί πολυ... και μονο με νερό και σαπούνι μια χαρα καθαρίζει
Απάντηση
(10-31-2019, 04:27 PM)akis1 Έγραψε:
(10-31-2019, 08:53 AM)skunky88 Έγραψε: aki καλημέρα. μήπως το δουλεύεις με κανονικό αναπτήρα?? μόνο έτσι θα μαύριζε, το φλόγιστρο δεν το μαυρίζει.

με αναπτήρα jet το δουλεύω... και δεν το εχω και πολυ κοντά... δεν το λες ακριβώς μαύρο... εχει παρει ενα χρώμα σαν καμένο ελαφρα.. μοιάζει  σαν μπρούτζινο...

επίσης το cap ακούγεται λιγο σαν κουδουνιστρα... λογικά θα ειναι αυτο το κόλπο που έχουνε κανει να κανει το click  απλα μου έκανε εντύπωση μετα απο καμια 10αρια φορές χρήση ακούγεται περισσότερο σκέψου το εχω μαζι μου στην θήκη του στην τσέπη και κάποιες φορές το ακούω... χαχαχα ειμαι πολυ ψυχαναγκαστικος με κάτι τέτοια...

στα orings επισης βαζω γλυκερινη  ειναι οκ?

και κατι αλλο το χόρτο που βάζω μεσα πολλές φορές δεν το καίει ολο και το ζεσταίνω ξανα το cap.. μήπως επιδει το δουλεύω με μονο  jet ? nα παρω ένα τριπλό? γενικά αυτο προτείνεται... όπως εχω δει..

τώρα αν το διαλύσω κάποια στιγμή απο της καθημερινές χρήσεις δεν νομίζω να αξίζει να δωσο λευτα  για ανταλλακτικά 25 ευρώ εχει το cap μονο και καπου στα 7 ευρώ η μεταλλική σίτα.. τα λαστιχακια βρίσκω και στο ebay  πιστεύω πως θα κρατήσει κάνα χρόνο πάντως καθημερινής χρήσης το καθαρίζω ανα 3-4 χρήσεις έτσι ώστε να μην λερωθεί πολυ... και μονο με νερό και σαπούνι μια χαρα καθαρίζει

Το έχω 2 χρόνια και το χρησιμοποιώ κάθε μέρα. Δεν παθαίνει τίποτα. Μια φορά την εβδομάδα καθάρισμα με iso (οχι το cap, έχω μια πλαστική συσκευασία σωληνάριο απο ντεπον και το ρίχνω μέσα χωρίς τις 2 μεγάλες πλαστικές ροδέλες του condenser, τα μικρά πλαστικά στο tip δε παθαίνουν τίποτα). Το αφήνεις 5 λεπτά, καθαρίζεις με μπατονέτα καλά και ξεπλένεις με νερό. Το cap μονο με μπατονέτα και νερό. Αν έχεις κερί (πουλάνε και για αυτο ειδικά) βάζεις σε όλες τις πλαστικές ροδέλες να μην ξεραθούν.
Εχω  7 ατμοποιητές ολοι ακριβότεροι απο το dynavap αλλα αν μάθεις τα κόλπα του δεν το αλλάζεις. Και δε παιζει να υπάρχει και καλύτερος ατμοποιητης για micro-dosing
Tip: το καπάκι ξεβάφει ανομοιόμορφα γιατί καθως το πιάνεις με τα δάχτυλα σου το "λαδώνεις" και σε κάποια σημεια καίγεται διαφορετικά. Αν το σκουπίζεις με ενα πανάκι για 1 σεκ πριν το ζεστάνεις γίνεται ένα ομοιόρφο χρυσομπρούτζινο χρώμα
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)