Αξιολόγηση Θέματος:
  • 12 Ψήφοι - 4.33 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κόπος εξωτερικής καλλιέργειας 2017
καλημέρα με ένα cosey jones, όπως συνήθιζε να λέει ο Παναγιώτης ποια χόρτα κάπνιζε όταν έγραφε στο φόρουμ! Big Grin (που σαι ρε Παναγιώτηηη?)
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση

ads by gr420info

(03-11-2018, 10:42 AM)nimas Έγραψε:
(03-11-2018, 10:33 AM)7LEAF Έγραψε:
(02-14-2018, 08:12 PM)kinezokyprios Έγραψε: εχω απορια για το ποσο δινει του ολυμπου, μιας και θα παρεις μετρητη. αν ειναι δυνατο ελπιζω να εχεις κρατησεις σπορια (να παρουμε και εμεις κανενα χεχεχε).

εχω ακουσει καλα λογια απο φιλους στην κατερινη, αλλα δεν εχω δοκιμασει.

παροτι ειμαι καλαματιανος και σχετικος με το σπορ, εχω να πω οτι το πιο δυνατο και ψυχεδελικο ελληνικο χορτο που εχω δοκιμασει ηταν απο χαλκιδικη. εχω μια υποψια οτι δεν θα ειναι πολυ μακρινο σε εμπειρια του Ολυμπου.
Δεν γνωρίζω φίλε,είναι πολύ καλό τσιγάρο πάντως ! Σατιβάρα ! 
Δεν μπορώ να κάνω σύγκριση ...Ακόμα κ ο ίδιος σπόρος την επόμενη χρονιά μπορεί να δείξει διαφορετικό πρόσωπο στην μαστούρα ....Οι περισσότεροι περιφανεύονται κ λένε ψέματα ..Λίγο καλό να είναι το κονέ το βαφτίζουν με την μία όπως βολέψει τον καθένα ...Σπόρια χαρίζω,εννοείται ! Δεν πρέπει να χαθεί αυτή η ποικιλία...Θα πρέπει να μείνει στον τόπο της κ πιστεύω ίσως κ να βραβευτεί στο μέλλον...!

καλημέρα αδερφέ μου! κάτι διάβασα για σατιβάρα και κάτι για σπόρια χαρίζονται για αυτή τη σατιβάρα. ευχαρίστως να την έβαζα στο μπαλκόνι μου όταν θα έχεις διαθέσιμα... Smile    
το χάι είναι ανεβαστικό με ενέργεια? και πιο καθαρό κεφάλι??
Είναι ανεβαστικό εννοείται ! Κ ικανοποιητική η διάρκειά της ! 
Δεν σε στέλνει βρικόλακα στον καναπέ ανίκανο να πιάσεις το τηλεκοντρόλ σου,το μόνο σίγουρο !
Υψώνει πάρα πολύ το συγκεκριμένο,όποια χρονιά κ αν το έβαλα .... Πήρε ύψος 4,25 στο δικό μου το μποστάνι ...
Θέλει ξερά χώματα...Σπόρια έχω φρέσκα φετινά,γι'αυτό μπήκε άλλωστε ...! Στέλνω ανώνυμα με το κτελ αν θελήσει κάποιος,δεν μου κάνει κόπο !
Απάντηση
πολύ ψηλό! δεν μαζεύεται αν έχει την τάση να πηγαίνει 4.25 έξω. Φαντάσου εγώ τα σκάω τέλη Ιουλίου, μερικές μέρες σε λάμπες αρχές Αυγούστου έξω, ανθοφορία κάποια μπήκαν αρχές Σεπτέμβρη και αυτό γιατί τα δικά μου μπορεί το καλοκαίρι να βλέπουν πάνω από 13 ώρες ήλιο κατακούτελα.. ευχαριστώ πάντως!! Heart
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
(03-11-2018, 10:58 AM)nimas Έγραψε: πολύ ψηλό! δεν μαζεύεται αν έχει την τάση να πηγαίνει 4.25 έξω. Φαντάσου εγώ τα σκάω τέλη Ιουλίου, μερικές μέρες σε λάμπες αρχές Αυγούστου έξω, ανθοφορία κάποια μπήκαν αρχές Σεπτέμβρη και αυτό γιατί τα δικά μου μπορεί το καλοκαίρι να βλέπουν πάνω από 13 ώρες ήλιο κατακούτελα.. ευχαριστώ πάντως!! Heart
Καμιά φορά φοβόμουν να μην μπλέξει τπτ το μπατσικό ελικόπτερο κ θα χω κ άλλα ύστερα  Big Grin  αυτό είναι το γαμω της υπόθεσης  Big Grin
Απάντηση
(03-11-2018, 11:08 AM)7LEAF Έγραψε:
(03-11-2018, 10:58 AM)nimas Έγραψε: πολύ ψηλό! δεν μαζεύεται αν έχει την τάση να πηγαίνει 4.25 έξω. Φαντάσου εγώ τα σκάω τέλη Ιουλίου, μερικές μέρες σε λάμπες αρχές Αυγούστου έξω, ανθοφορία κάποια μπήκαν αρχές Σεπτέμβρη και αυτό γιατί τα δικά μου μπορεί το καλοκαίρι να βλέπουν πάνω από 13 ώρες ήλιο κατακούτελα.. ευχαριστώ πάντως!! Heart
Καμιά φορά φοβόμουν να μην μπλέξει τπτ το μπατσικό ελικόπτερο κ θα χω κ άλλα ύστερα  Big Grin  αυτό είναι το γαμω της υπόθεσης  Big Grin

Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin λογικό χεχε
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
τελευταια εχουν γεμισει ορνια οι ουρανοι...

που τα βρισκουν τα λεφτα για το καυσιμο; εδω δεν εχουν να βαλουν βενζινη στα περιπολικά...
Απάντηση
(03-11-2018, 11:31 AM)kinezokyprios Έγραψε: τελευταια εχουν γεμισει ορνια οι ουρανοι...

που τα βρισκουν τα λεφτα για το καυσιμο; εδω δεν εχουν να βαλουν βενζινη στα περιπολικά...
Γαμησετα,δεν ξέρεις πότε θα σου σκάσουν...
Είχαν χρόνια να πετάξουν,κ πετάνε πολύ χαμηλά κ επιμένουν μερικές φορές...
Πέρυσι με το ρολόι 40 λεπτά έψαχναν πάνω κ γύρο από το χωριό μου με 4 μπάτσους μέσα στο ελικόπτερο κ μια κλούβα γεμάτη με 12 ασφαλίτες όλοι με τα ρακαλ στο χερι ....Ούτε στο Βιετναμ τέτοια επιχείρηση  Angry ....Αααα είδα κ μετά από κάνα μήνα με drone ασφαλίτες..
Είπα τον Πάσσαρη ψάχνουν ... οι παππούδες έλεγαν ήρθαν της μυστικής για ναρκωτικά χαχα !!!
Απάντηση
αστα πας να πιεις εναν καφε στο χωριο και στην αλλαγη βαρδιας ειναι 10 νισσαν αραγμενα και μεσα δεν εχει καρεκλα να κατσεις. πολυς κοσμος. γεμισαν αγριογουρουνα τα λαγκαδια μιλαμε, πολυ ψαξιμο. και τα ορνια γυριζουν σε 2 βαρδιες τη μερα.

και ξερεις ακροβολιζονται και μεσα στα καλαμια και τα πουρναρια με φουμους κτλ επι μερες, λες και εχουμε πολεμο... πριν 10 χρονια που ειχαν κανει παλι το ιδιο ντου δυναμικα, ειχα παει για ψαρεμα στο ποταμι, βγαζω καλαμι ριχνω και ξαφνικα βγηκε απο τα καλαμια ο τσεος με το σιδερο του και με μαζεψαν για εξακριβωση στοιχειων. δηλαδη και ασχετα να κυκλοφορεις σε σκιζουν.

ειχαν χαλαρωσει στη διαρκεια της 10ετιας και ειχαν σταματησει να βγαινουν στις εξοχες, την επεφταν σε δρομους με μπλοκα. αλλα φετος εχουν δωσει ρεστα παλι.

και μας λενε τα τοπικα στρουμφακια που ειναι με το μερος μας ξεκαθαρα (στο ιδιο μανιταροσπιτο μενουμε αλλωστε), οτι τους εχουν κατσικωθει τα φερτα θερια ως Οκτωβριο - Νοεμβριο και δεν μπορουν να τους ξεφορτωθουν...
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)