Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1st Grow Skunk #1
Σορυ για το oftopic,αλλά εδώ κ 2 μηνες έχω κ γω ένα γάτο! Τον βρήκε ο Δούκας στα σκουπίδια νεογέννητο κ από τότε το υοθετεισαμε

[Εικόνα: 20180627_161846.jpg]
 Tongue 
Απάντηση

ads by gr420info

1= κανενα.. Rolleyes  Tongue  Big Grin
εμεις εχουμε καμια 15αρια γεννησαν οι 2 γατες μας με μισο μηνα διαφορα και γινετε "πατεις με,πατω σε"!
αδεσποτες ηταν και τις φροντιζαμε..τις καναμε δικες μας αλλα του χωραφιου! Big Grin
πρεπει να αρχισω τις στειρωσεις...! Undecided

αχ τι γλυκας ο γατουλης μου θυμιζει τον "μπραβο" μου...
ειναι ο μπραβος,οχι το μπραβο...! Big Grin
εσυ πως τον λες;
εμεις τον βγαλαμε μπραβο γιατι εκανε "πορτα" στο σπιτακι τους με ολα τα αδερφια μεσα,
οταν ελειπε η μανα τους..ειναι ο μεγαλος!  Big Grin  Smoke16

σορρυ για το Offtopic Dude   Rolleyes
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Μαξ, τον έβγαλαν οι κόρες μου!
 Tongue 
Απάντηση
(07-07-2018, 06:34 PM)Doukas1978 Έγραψε: Μαξ, τον έβγαλαν οι κόρες μου!

Heart Heart
Απάντηση
Πως μπορώ να αλλάξω το ωράριο που εχω ανοιχτά φώτα; 24 ώρες σκοτάδι ή 24 ώρες με ανοιχτά φώτα;

Τωρα τα φώτα ανάβουν 9 το βράδυ με 9 το πρωί και θελω να το αλλάξω 8 το πρωι με 8 το βράδυ

* τι να λέμε για τις γάτες;; Έχουν νοημοσύνη .. ο δικός μου ανοίγει συρτάρια κουζίνας σαν άνθρωπος με μια κίνηση . Πλέον και την εξώπορτα ..
Απάντηση
"12 ώρες σκοτάδι ή 12 ώρες με ανοιχτά φώτα;"......μάλλον αυτό εννοείς

Το βράδυ που θα ανάψουν θα ρυθμίσεις τον χρονοδιακόπτη να κλείσουν 8 το πρωί αντί για 9.......και μετά το βράδυ θα τα ανοίξεις 8 αντί 9
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Οχι δεν το εγραψα καλα μαλλον. τα φωτα ειναι να αναψουν 9 το βραδυ. και θα σβησουν 9 το πρωι. Θελω να γινει το αντιθετο. να αναβουν 9 το πρωι με 9 το βραδυ , για να γινει αυτο πρεπει η να μεινουν 24 ωρες αναμενα η 24 ωρες κειστα.
κ λογικη μου λεει οτι 24 ωρες κλειστα ειναι καλυτερα. και να τα αναψω αυριο στισ 9 το πρωι να τουσ βαλω και aircodition οσο ειμαι δουλεια.
Απάντηση
Γιατί δεν τα ανάβεις βράδυ? ??.
Την μερα να είναι κλειστά, έτσι θα εχεις μικρότερο θέμα με τις ζέστες.
 Tongue 
Απάντηση
Με την hps εχω θερμοκρασια μεσα στην ντουλαπα 33 βαθμους το βραδυ με αναμενα φωτα.και δεν μπορω να εχω ανοιχτο aircodition και να κοιμαμαι με αυτο , ουτε θελω να κοιμαμαι στο σαλονι. η μονη λυση ειναι να αλλαξω ωραριο.

Τελος παντων θα τα αφησω σημερα κλειστα το βραδυ.
Απάντηση
μην τα πειραζεις μην στο γυρισουν!! Undecided
Απάντηση
(07-08-2018, 10:15 AM)Dahaka Έγραψε: Πως μπορώ να αλλάξω το ωράριο που εχω ανοιχτά φώτα; 24 ώρες σκοτάδι ή 24 ώρες με ανοιχτά φώτα;

Τωρα τα φώτα ανάβουν 9 το βράδυ με 9 το πρωί και θελω να το αλλάξω 8 το πρωι με 8 το βράδυ

ότι αλλαγή θέλεις να κάνεις, κάνε την με 24 ώρες σκοτάδι
Το χασίς δεν με πρόδωσε ποτέ. Σε αντίθεση με το αλκοόλ (η κάνναβη) δεν με έκανε ποτέ κακό ή βίαιο.
- Willie Nelson
  Peace-and-love-033  
Απάντηση
Γεια σε όλουσσσσς

Αρχές 6 εβδομάδας 37 μέρες σε ανθοφορία . Οι εταιρίες δινουν60 μέρες ανθοφορίας.
Το ψηλό πρέπει να ειναι το Tutankhamon (pyramid), το δεξί το κοντό μάλλον το lsd (barneys farm)

[Εικόνα: 270893_C6_D0_F9_4409_AA3_C_948189_B3_CC19.jpg]

[Εικόνα: DA5_B2291_FE33_4860_ACC2_D95092_B85580.jpg]
Lsd

Τα πότισα το πρωί απο 2,5L νερό -1ml grow-2ml heaven-1.5ml bloom-1ml top max.3 εβδομάδες περίπου μείνανε 4 πες μαζί με αυτήν που διανύουν.

Air condition 12 ώρες ανοιχτό πάνω απο 28 βαθμούς δεν παει η θερμοκρασία . Βρήκα την υγεία μου.

Δεν ξερω αμα βλέπετε κάτι που δεν βλέπω .

[Εικόνα: 79_B60467_3_C84_44_DB_BA6_E_75_E584845_A7_F.jpg] [Εικόνα: 0938_F314_33_C2_4365_816_B_EEED7_D6_C48_BA.jpg]
Tut . Το οποίο το έβγαλα έξω για φωτος και απο το βάρος δεν κρατιούνται τα κλαδιά .. το ξεβόλεψα..

Ακόμα καπνίζω το πρώτο grow .μπερεκετι βγήκε skunk -ww. 7.5 βαζάκια .
Απάντηση
υγειεστατα φαινονται. ευγε

επισης μην παιρνεις πολυ ρεαλιστικα τα νουμερα των εταιριων εχω ενα auto απο barneys που το δινει 60-70 και ειμαι στην 96 κ ακομα δεν ειναι τελειως ετοιμο κρυφοφωτοπεριοδου μας βγηκε Tongue
Από ανατολή ως δύση σε σπίτια και σκαλοπάτια
όλοι ψάχνουν αυτό που κοκκινίζει τα μάτια
το δαγκώνουν οι εχθροί και το μοιράζονται οι φίλοι
σε μια ζωή πιο υποφερτή με ένα φιτίλι στα χείλη..

-ΛΕΞ
Απάντηση
Οι αποκλίσεις στον χρόνο οφείλονται συνήθως σε μη ιδανικές συνθήκες καλλιέργειας και για αυτό πολλοί ξεφεύγουν από τους χρόνους.
Στα πιο ευαίσθητα αυτόματα, ένα λάθος μπορεί να έχει ως αποτέλεσμα να "κολλήσουν" για μερικές μέρες, ακόμα και εβδομάδα.

Οι χρόνοι καλλιέργειας που δίνουν οι εταιρίες, είναι υπό τις ιδανικές συνθήκες με κατάλληλο εξοπλισμό/φωτισμό και χωρίς προβλήματα.
Οπότε όταν ξεφεύγουμε αρκετά από τους χρόνους, συνήθως οφείλεται σε λάθη του καλλιεργητή και όχι στο strain.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)