Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1st Grow Skunk #1
Θα βγάλω φωτο το βραδάκι , μηπως και εκανα πατάτα. Την συσκευή του εξαερισμού την κρέμασα μέσα στην τέντα . Και ρουφάει κανονικά τον αέρα . Τον είχα έξω παλιά και πήγαινε το μπουρί μέσα στην τέντα.
Την απόσταση δεν ξερω αν εχω σωστά.45 εκ μηπως θέλει 35πχ. Καλα ακόμα ούτε βγήκανε όταν βγουν θα δω το τεντωμα και θα καταλάβω.
Απάντηση

ads by gr420info

μεσα τον βαζεις αν εχεις και φιλτρο να το συνδεσεις..
αλλιως εξω απτην "πορτα" (που λεει ο λογος).. Smile
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
Αααα με φίλτρο . Για να μην μειωθεί η απόδοση . Τωρα έφαγα την φλασια. Οκ οκ
Απάντηση
Χελοου τα 2 gorilla φωτοπεριοδου στην δεύτερη τους μέρα. Χθες απαλλάχθηκαν απο το τσόφλι.μπηκε και ο υγραντηρας.

[Εικόνα: 5_E50_F99_B_E66_D_4719_BCCC_CED522_FDAF40.jpg]

Θέλει προσοχή μεγάλη με την υγρασία και τις λεντ απο πάνω.σκεφτομαι το σωστό θα ήταν να αφαιρέσω τις λάμπες που δεν χρησιμοποιώ και τις εχω λιγο ξεβιδωμένες.

[Εικόνα: 8093492_F_93_AF_408_A_9_C59_387_B23_E99765.jpg]
Έχουμε ακόμα δρόμο...
Απάντηση
Καλομεγαλωτα με καλες αποδοσεις να εχουν!!
Απάντηση
Ευχάριστο φίλε μου. Το παρακολουθώ το ημερολόγιο σου ,ολα καλα να σου παν και εσένα.
Απάντηση
(09-12-2018, 04:02 PM)Dahaka Έγραψε: Ευχάριστο φίλε μου. Το παρακολουθώ το ημερολόγιο σου ,ολα καλα να σου παν και εσένα.

Το ελπιζω φιλαρακι μου να σε καλα...
Απάντηση
Τέντωσαν πολύ, στα πόσα εκατοστά έχεις τα φώτα; Πρέπει να τα κατεβάσεις ASAP για να μην τεντώσουν κι άλλο.
Στην μεταφύτευση θα πρέπει να καλύψεις τον κορμό του με χώμα για να μην πέφτει από το βάρος.

Τα φώτα πρέπει να τα έχεις το πολύ 40 εκατοστά από τις κορυφές ή τουλάχιστον για όσο καιρό δουλεύεις λίγα Watt.
Απάντηση
Εκεί στους 40 πόντους ειμαι μη σου πω λιγότερο. Θα το τσεκάρω ξανα το βραδάκι. Θα τα θάψω λιγο όταν έρθει η ώρα. Θα τα κατεβάσω προς το παρόν λιγο ακόμα. Θενκς
Απάντηση
Καλή αρχή...ούλα να πάνε καλά Smile

Το θερμόμετρο πρόσεχε μην σου πέσει πάνω σε κανένα μωρό..και βασανιστείς
Και μην βάλεις το φίλτρο άνθρακα μαζί με τον υγραντήρα...(το χαλάει η υγρασία)
  Loveleaf  Plant that saves the Planet   Volcanodude
Απάντηση
Να σαι καλα sig. Δεν ειναι το θερμόμετρο πάνω απο τα λελουδια, έτσι φαίνεται στην φωτο. Το φίλτρο το αφαιρώ και το ξανα βάζω στην ανθοφορία. Το κλείνω και αεροστεγώς σε μια σακούλα μηπως και βγάλει κανενα γκροου παραπάνω .
Απάντηση
Γεια χαρά στο φορουμ

13 ημερών τα 2 γκοριλα.
[Εικόνα: 5511_FB6_B_CB85_4600_941_E_04_F6_C112_B021.jpg]

Ειδικά το αριστερό έχει μείνει στάσιμο . Σε χώμα λαιτ μιξ . Συνθήκες νομίζω ιδανικές . 28 Κελσίου μαξ, υγρασία καλή( στην φωτο ειναι με κλειστά φώτα κλειστό υγραντηρα και ανεμιστήρα) πότισμα κάθε 2-3 μέρες με ρουτ ιτ.ουτε απο 100 μλ νερο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει . Η απόσταση απο τις λάμπες λεντ ειναι 30 εκ.
Μηπως τότε που κατέβασα τις λάμπες λιγο επειδή είχε ψηλώσει το δεξιά , ενοχλήθηκε το αριστερό; Γιατί το βλέπω πολύ κοντά μεταξύ τους τα “γόνατα “ στο αριστερό .
Ελπιζω να βγαίνει άκρη όπως τα γράφω .
Απάντηση
(09-24-2018, 01:39 PM)Dahaka Έγραψε: Γεια χαρά  στο φορουμ

13 ημερών τα 2 γκοριλα.
[Εικόνα: 5511_FB6_B_CB85_4600_941_E_04_F6_C112_B021.jpg]

Ειδικά το αριστερό έχει μείνει στάσιμο . Σε χώμα λαιτ μιξ . Συνθήκες νομίζω ιδανικές . 28 Κελσίου  μαξ, υγρασία καλή( στην φωτο ειναι με κλειστά φώτα κλειστό υγραντηρα και ανεμιστήρα) πότισμα κάθε 2-3 μέρες με ρουτ ιτ.ουτε απο 100 μλ νερο. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει . Η απόσταση απο τις λάμπες λεντ ειναι 30 εκ.  
Μηπως τότε που κατέβασα τις λάμπες λιγο επειδή είχε ψηλώσει το δεξιά , ενοχλήθηκε το αριστερό; Γιατί το βλέπω πολύ κοντά μεταξύ τους τα “γόνατα “ στο αριστερό .
Ελπιζω να βγαίνει  άκρη όπως τα γράφω .

Γιατί δεν ανεβαζεις της λάμπες στα 50 να δεις πως θα αντιδράσουν. Ποσα βατ είναι τα φώτα σου.και αμα στεγνώσει χώμα ρίξε παραπάνω νερό 250μλ
Απάντηση
Γιατί το εχω στο μυαλό μου οτι αν ειναι μεγάλη η απόσταση στις λεντ δεν ειναι αποτελεσματικές . Θα το βάλω στους 50 να δω. Μου ακούγεται σωστό όπως το λες Δια. Με έχει μπερδέψει λιγο το πανελακι στις αποστάσεις . Με την hps τα πήγαινα καλυτερα. Να συμπληρώσω οτι ακόμα καίω 6 λάμπες των 10 βατ 4200κ.
Απάντηση
(09-24-2018, 04:04 PM)Dahaka Έγραψε: Γιατί το εχω στο μυαλό μου οτι αν ειναι μεγάλη η απόσταση στις λεντ δεν ειναι αποτελεσματικές . Θα το βάλω στους 50 να δω. Μου ακούγεται σωστό όπως το λες Δια. Με έχει μπερδέψει λιγο το πανελακι στις αποστάσεις . Με την hps τα πήγαινα καλυτερα. Να συμπληρώσω οτι ακόμα καίω 6 λάμπες των 10 βατ 4200κ.

Μπορεί να μην φταίνε τα φώτα ,μια δοκιμή κάνε να δεις αντίδραση.και στο επόμενο πότισμα με 250 μλ
Απάντηση
Φιλαρακο όλα καλά;
Απάντηση
[Εικόνα: E854_AD4_C_CF21_424_D_BD44_56_E04155765_B.jpg] [Εικόνα: A401_DA42_E4_AB_42_A8_9_BA1_E747_C3_A73100.jpg]

Νο .με το πάνελ δεν πιάνω καλές συνθήκες . Με hps κερδίζω 7 βαθμούς Κελσίου . Με το πάνελ ειμαι στους 20 με ανοιχτά φώτα. Με την hps θα στρώσουν πιστεύω. 20 ημερών τα λουλουδάκια μου . Περιμένω να παν καλυτερα απο εδώ και περα
Απάντηση
(10-01-2018, 03:55 PM)Dahaka Έγραψε: [Εικόνα: E854_AD4_C_CF21_424_D_BD44_56_E04155765_B.jpg] [Εικόνα: A401_DA42_E4_AB_42_A8_9_BA1_E747_C3_A73100.jpg]

Νο .με το πάνελ δεν πιάνω καλές συνθήκες . Με hps κερδίζω 7 βαθμούς Κελσίου . Με το πάνελ ειμαι στους 20 με ανοιχτά φώτα. Με την hps θα στρώσουν πιστεύω. 20 ημερών τα λουλουδάκια μου . Περιμένω να παν καλυτερα απο εδώ και περα

Και που να πιάσουν και τα κρύα δηλαδή Dodgy
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)