Αξιολόγηση Θέματος:
  • 5 Ψήφοι - 1.8 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Χαίρετε, ελπίζω να είμαι καλοδεχούμενος ως νέος και έχω απορίες
Θες ακομα 2-3 εβδομάδες όπως τα βλεπω.με μικροσκοπιο να κοιτάς τους κρυσταλους για να εισαι 100τις εκατό σίγουρος.εγω θα σταματαγα τα λιπάσματα απο τωρα.να φάει όλα τα αποθέματα .
Η εμπειρια ειναι σαν μια τσατσαρα..στην δινει η ζωη ,αφου πρωτα εχεις χασει τα μαλια σου.. Smoke26 Stoner Pothead  
Απάντηση

ads by gr420info

(02-14-2018, 01:48 PM)Σταμουλας Έγραψε: Θες ακομα 2-3 εβδομάδες όπως τα βλεπω.με μικροσκοπιο να κοιτάς τους κρυσταλους για να εισαι 100τις εκατό σίγουρος.εγω θα σταματαγα τα λιπάσματα απο τωρα.να φάει όλα τα αποθέματα .

Ωραια επειδη κι εγω ακριβως τα ιδια λεω 2-3 εβδομάδες θελουν περιπου, τι κανω απο εδω και περα;;; Ποτιζω οταν πρεπει απλα με PH;; Και για ποσο μεχρι το φλασσαρισμα;; Επισης οκ ναι με micro lens για android θα τα κοιταω. Γίνονται δλδ απο διαφανή "γαλακτερα" και τοτε σταματάς εσύ; Δλδ εσύ ετσι το βλεπεις αυτο εννοούσες πριν;;;
Ah cmon..
Peace-and-love-033
"Στο άπειρο, κι ακόμα παραπέρα...
...θα φτάσουνε οι φούντες μου μία μέρα..."
Απάντηση
Αυτο εννοούσα ναι.κοψε το λιπασμα συνέχισε κανονικά όσο και οποτε ποτιζες και μην φλασαρεις ακομα
Και ξαναμιλάμε σε καμια βδομαδα να δούμε πως παει.
Η εμπειρια ειναι σαν μια τσατσαρα..στην δινει η ζωη ,αφου πρωτα εχεις χασει τα μαλια σου.. Smoke26 Stoner Pothead  
Απάντηση
φίλε τα φυτά σου μου φαίνεται ότι θέλουν ένα μήνα τουλάχιστον...δεν δείχνουν έτοιμα για να κόψεις λιπάσματα κάνε ένα καλό φλας στα φυτά και ξανά ξεκίνησε το λίπασμα για δύο βδομάδες ακόμα σε παίρνει...Το μεγάλο σου φυτό μοιάζει καμένο από το φως μήπως η λάμπα είναι πολύ κοντά?
Απάντηση
(02-14-2018, 06:25 PM)Antegia Έγραψε: φίλε τα φυτά σου μου φαίνεται ότι θέλουν ένα μήνα τουλάχιστον...δεν δείχνουν έτοιμα για να κόψεις λιπάσματα κάνε ένα καλό φλας στα φυτά και ξανά ξεκίνησε το λίπασμα για δύο βδομάδες ακόμα σε παίρνει...Το μεγάλο σου φυτό μοιάζει καμένο από το φως μήπως η λάμπα είναι πολύ κοντά?

Δε νομιζω για τη λάμπα τωρα τι προτείνεις γιατί κοιτα το ενα το Devil θελει ακομα το κιτρινισμενο ετσι το βλεπω να θελει αρκετα.Τωρα το Jack πιστευω ειναι ζητημα εβδομάδων τι προτείνεις εσύ επισης μονον θεωρητικά ξερω το φλασσαρισμα πως γινεται;;;
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
Επισης ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο δλδ μπορει να σου πανε και αρκετές εβδομάδες ετσι;; Εμενα το Jack ειναι 23/11 και το big 5/12 γι αυτο το λεω.
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
(02-14-2018, 05:28 PM)Σταμουλας Έγραψε: Αυτο εννοούσα ναι.κοψε το λιπασμα συνέχισε κανονικά όσο και οποτε ποτιζες και μην φλασαρεις ακομα
Και ξαναμιλάμε σε καμια βδομαδα να δούμε πως παει.

E, δηλαδη να ποτισω αλλες 2 φορες με νερακι και PH ετσι;; (τοσο βγενει στην εβδομαδα, πχ ποτιζω σμρ αυριο οχι μεθαυριο οχι και ποτιζω την επομενη αλλα βραδυ..) Δλδ καθεται 3 μερες γεματες και το βραδακι ποτιζω..(Επισης επειδη το φλασσαρισμα το ξερω θεωρητικα οποτε δε το ξερω ουσιαστηκα μπορεις να μου πεις πανω-κατω να ξερω τι γινεται σε εκεινη τη φαση;; Σ΄ευχαριστω!!)
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
Παιδια και μια ερωτηση ακομα θα ηθελα χρειαστηκε να κοψω ενα δυο παπαδακια μικρα μεν αλλα ετοιμα σχετικα (οσο μπορουν να ειναι στη φαση που ειναι τωρα) λετε αν τα αφησω καιρο να πουνε τπτ;; Θα ανεβασω και φωτο βασικα αλλα πανω κατω τι λετε;;
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
καλοριφερ και σε κανα 2 μερες θα ειναι σαν πατατακια Big Grin
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
(02-17-2018, 01:16 PM)trompetas Έγραψε: καλοριφερ και σε κανα 2 μερες θα ειναι σαν πατατακια Big Grin

Ωωωωπ καλως τον !  Λες;;  Και θα πουνε τπτ η μπα ;  Θα μυρίζουμε μήπως χλωροφύλλη ακομα;;
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
Μορφέα άμα πιστεύεις ότι το ένα θα είναι έτοιμο σε κάνα 2βδομαδες δοστού μόνο σκέτο νερό και όταν θα είναι για κόψιμο άστο να στεγνώσει καλά και ψαλίδι...
στο ντεβιλ ρίξε 2φορες λιπάσματα ακόμα....
Απάντηση
Παιδια οπως ειπα χρειάστηκε να κοψω κατι αναγκάστηκα απο το Devill και ανεβάζω φωτο. Ειναι κομμένο και πια ετοιμο απο αποψη οσο ηταν οταν το εκοψα και ετοιμο απο ξεραηλα κατω απο τη λαμπα δυο μερες και ετοιμο!! Πατατακι οπως ειπε ο φιλος Τρομπετας!!!! Τωρα δοκιμασα και οκ δεν ειναι ασχημο.Βεβαια ειμαι μπερδεμενος απο "νο" οποτε αυριο πρωι θα δοκιμασω να σας πω πρωτα πρωτα αποτελεσματα.
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
(02-17-2018, 06:50 PM)Antegia Έγραψε: Μορφέα άμα πιστεύεις ότι το ένα θα είναι έτοιμο σε κάνα 2βδομαδες δοστού μόνο σκέτο νερό και όταν θα είναι για κόψιμο άστο να στεγνώσει καλά και ψαλίδι...
στο ντεβιλ ρίξε 2φορες λιπάσματα ακόμα....

Φιλε μου πιστευω μπορει να θελει αλλα ενα ακομα ομως σημερα εχει φτιάξει λιγάκι ακομα κι εχουν ψιλοβαλει ακομα οι παπάδες του δεν εχω φωτο απο σμρ βεβαιαβεβαια,  κι ελεγα αν κανω να του κανω ενα ακομα μονο με λιπασμα οχι δυο.Και μετα νερακι.Δε ξερω ομως τη φαση του φλασσαρισματος καν κανεις να ξερει να με φωτισει;;;;
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
Αυτο ειναι μάγκες κομμένο απο το κλαρακι του επρεπε να κοπεί διοτι ειχε κοπεί το κλαδάκι αλλα το ειχα "δέσει" ξανα επανω με ενα αλλο φυλλαρακι και πραγματι μεγαλωσε αλλα μετα ειπα οκ ας το κοψω αφου μεγαλωσε παροτι κομμενο...Και ειχα και δικιο.Οσο περναει η ωρα επισης τοσο περισσοτερο μου φενεται πολλυ ομαλο ακουσμα εχει αλλα δε λεω αλλα μην εκτεθω καθως δεν ειμαι σιγουρος.Το μονο σιγουρο ειναι η μυρωδιά του.... Ε, οκ απολαυστικη σκανοειδη μεθυστική μαγικη θα ελεγα!! Πρεπει να τη μυριζατε!!...Αυριο πρωι θα δω τι λεει κανονικα ομως...

[Εικόνα: IMG_20180217_175117.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180217_175129.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180217_175200.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180217_175145.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180217_174842.jpg]
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
τα φυλλα να τα κοβεις γιατι αν τα καπνιζεις καινε. Wink
καλη απολαυση..
Ο Θεος μου εδωσε ελευθερια.. Leaf
Ο ανθρωπος μου την στερει..
Απάντηση
(02-17-2018, 07:54 PM)CatAek Έγραψε: τα φυλλα να τα κοβεις γιατι αν τα καπνιζεις καινε. Wink
καλη απολαυση..

Ναι ναι εχεις δικιο φιλε μου, εννοειται και τα κοβω σαν το quring που κανουν δε λες;; Καπως ετσι λεγεται νομιζω που οταν τελειωνεις τη διαδικασια με το κοψιμο των παπαδων οταν εχουν γινει ενοοειται ομως, που κοβεις τα φυλλαρακια για να τα κανεις και ομοιομορφα και γιατι δε λενε οπως ειπες προκαλουν ενα ψιλοκαψιμο και μετα τα πανε για ''ξεραμα'' ετσι;;; Σαν αυτη τη φαση δε λες;; Ναι αυτα που πετανε σε φαση τα εκοψα!
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση
Παιδια οσο για το τι ελεγε το παπαδι που εκοψα επειδη ηταν σε κλαδακι το οποιο ειχε κοπει καπως, μια χαρουλα ηταν! Σημερα το πρωι ξυπνησα και το δοκιμασα, να πω την αληθεια μυριζει απιστευτα πρωτον και δευτερον, οκ απλη, ηπια και χαλαρη ''στουρα'' αλλα οχι κανονικη!!... Λογικα επειδη οκ, ναι μεν ολα τα χαρακτηριστηκα κομπλε αλλα δεν ηταν η ωρα του!!!!Λογικα γι' αυτο!!! Οτι εδωσε εδωσε βεβαια, αλλα φενεται πως εδωσε ''μπουκωμενα'' και ''μισοεδωσε'' δηλαδη πως ειχε να ''δωσει'' κιαλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αντε να δουμε οταν ερθει η ωρα τους αντε ανυπομονησια!!!!!!!! Αν και καποια βασικα βηματα εξκολουθω να τα ξερω μονον θεωρητικα κι οχι ακριβως και δε βρισκω ακρη αλλα θα δουμε.........................Εκτως κι αν βρεθει καποιος με καλη θεληση να μου εξηγησει π.χ. το φλασσαρισμα πως και ποτε γινεται... Παντως πολλυ καλα γνωρισματα και πολλυ καλο φαινεται να παει να βγει.........................!! Επισης ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους οσους εχουν βοηθησει μεχρι σμρ με τις συμβουλες τους γιατι εκεινοι βοηθησαν να φτασω εδω που εχω φτασει κι επισης ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ οους συνεχιζουν να ακολουθουν, ειτε δινουν συμβουλες ειτε απλα ενημερωνονται ειτε απλα παρακολουθουν..!!!Να 'στε καλα ρε παιδες οτι καλυτερο και σε εσας!!!!!!!!!
Ah cmon..
Peace-and-love-033
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)