Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 ερωτήσεις
Bug 
Καλησπέρα και μπράβο σε όλους...εχω 4 grow..τα πρώτα μου 4 κορίτσια! Σε 90x90x1.60 με Led 700w...είμαι στην 8 η εβδομάδα και 3η άνθησης...τα 3 gorilla glow και 1 blue dream'matic...αυτό το 1 δεν μου πήρε καθόλου ύψος στα 30εκ. άρχισε η άνθηση και από και πέρα δεν μ πήρε ύψος(μόνο 5 εκ.) ξέρει κανείς τι έκανα λάθος? Σε βίντεο και φώτο που είδα φτάνει μέχρι 1 μέτρο....επίσης το ένα από τα 3 gorilla είναι 2 εβδομάδες πιο μικρό από τα άλλα 2 αλλά ούτε και αυτό μ έχει πάρει ύψος..δείτε λίγο τις φωτο

[Εικόνα: 20180213_192139.jpg]

[Εικόνα: 20180213_192207.jpg]

[Εικόνα: 20180213_192448.jpg]

free photo hosting

[Εικόνα: 20180211_173935.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

Καλημέρα φίλος και καλώς όρισες.
Πρώτον δεν έχεις 700W, έχεις πέσει στην παγίδα των ντίσκο πάνελ που πουλάνε....
Δεύτερον από ότι κατάλαβα μιλάμε για αυτόματους σπόρους, για να σου πούμε τι λάθος έχει γίνει πρέπει να μας πεις από την αρχή τι θερμοκρασίες, υγρασία, χώμα,  τι τα ταΐζεις και πόσο  όλο αυτό το διάστημα.

Οι τρεις ανεμιστήρες που βλέπω μέσα στον θάλαμο να δουλεύουν δεν μου φαίνεται και ότι καλύτερο.
Απάντηση
(02-14-2018, 10:18 AM)mummra Έγραψε: Καλημέρα φίλος και καλώς όρισες.
Πρώτον δεν έχεις 700W, έχεις πέσει στην παγίδα των ντίσκο πάνελ που πουλάνε....
Δεύτερον από ότι κατάλαβα μιλάμε για αυτόματους σπόρους, για να σου πούμε τι λάθος έχει γίνει πρέπει να μας πεις από την αρχή τι θερμοκρασίες, υγρασία, χώμα,  τι τα ταΐζεις και πόσο  όλο αυτό το διάστημα.

Οι τρεις ανεμιστήρες που βλέπω μέσα στον θάλαμο να δουλεύουν δεν μου φαίνεται και ότι καλύτερο.

700w λέει τώρα αν είναι λιγότερο τι να σου πω....οι ανεμιστήρες είναι μικροι δεν έχουν δύναμη και γιαυτό είναι 3...και ναι για αυτοματους σπόρους μιλάμε είναι σε 18L γλαστρες με all Microsoft από φαΐ έχω το κιτ της bio δίνω αναλαξ μια φαΐ μία νερό κάθε 2 με 3 μέρες θερμοκρασία 22 με 28 και υγρασία 40 με 55
Απάντηση
Allmix ήθελα να πω... άκου Microsoft χαχα
Απάντηση
χουμπα χουμπα !!!!!! καλο grow και καλη σοδεια φιλε ...εμενα το day lemon 35 εκατοστα υψος με εφτασε και τα wonder μισο μετρο..βασικα ειναι και θεμα ποσο υψος λεει για την ρατσα..εσενα ποσα λεει η εταιρεια;
Απάντηση
(02-14-2018, 12:46 PM)Sofaki Έγραψε: χουμπα χουμπα !!!!!! καλο grow και καλη σοδεια φιλε ...εμενα το day lemon 35 εκατοστα υψος με εφτασε και τα wonder μισο μετρο..βασικα ειναι και θεμα ποσο υψος λεει για την ρατσα..εσενα ποσα λεει η εταιρεια;

Για τα gorilla 1.10 με 1.20 τα 2 μ έχουν φτάσει 0.80 και το 1 0.40 
ως τώρα και το dream'matic λέει έως 1μ και τώρα είναι στα 35
Απάντηση
Τα αυτόματα θέλουν τις κατάλληλες συνθήκες ειδικά στις πρώτες 35 μέρες για να αναπτυχθούν σωστά και να σου δώσουν αυτό που θες... τα φωτοπεριόδου αν δεν έχεις τις κατάλληλες συνθήκες μπορεί να τα κρατήσεις σε ανάπτυξη και 45-50 μέρες για να πάρουν το ύψος που θες. Τα αυτόματα έχουν συγκεκριμένο χρόνο ανάπτυξης και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις τις κατάλληλες συνθήκες.

Οι πρώτες 35 μέρες είναι καθοριστικές για την πορεία των αυτόματων... δεν φταίνε οι εταιρίες.
Απάντηση
(02-14-2018, 02:30 PM)mummra Έγραψε: Τα αυτόματα θέλουν τις κατάλληλες συνθήκες ειδικά στις πρώτες 35 μέρες για να αναπτυχθούν σωστά και να σου δώσουν αυτό που θες... τα φωτοπεριόδου αν δεν έχεις τις κατάλληλες συνθήκες μπορεί να τα κρατήσεις σε ανάπτυξη και 45-50 μέρες για να πάρουν το ύψος που θες. Τα αυτόματα έχουν συγκεκριμένο χρόνο ανάπτυξης και το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις τις κατάλληλες συνθήκες.

Οι πρώτες 35 μέρες είναι καθοριστικές για την πορεία των αυτόματων... δεν φταίνε οι εταιρίες.

Τότε λογικά κάτι λάθος θα εκανα στην αρχή με θερμοκρασίες...η αλήθεια είναι ότι τις 20 πρώτες μέρες δεν είχα υγρασιομετρο και δεν είχα ιδέα τι υγρασία είχε...αλλά και πάλι μετά που είχα τις κατάλληλες τότε μου κόλλησε στις 30 μέρες  άνθησε και το ύψος σταμάτησε...τώρα πάει απλά να ξέρω για την επόμενη φορά
Απάντηση
Από φαΐ έχω αυτό https://www.growmarket.gr/bio-tabs/biota...kit-detail
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)