Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1ο grow εξωτερική με σοβαρά προβλήματα
Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω!Έφτιαξα 2ο προφίλ δεν μπορούσα να συνδεθώ από το 1ο.Παρακαλώ καποιοςδιαχειριστήςνα τον διαγράψει αν είναι εύκολο.Τρεχω 1ο grow εξωτερική με πολλά προβλήματα από τετράνυχο κυρίως και έρχονται από πίσω ακρίδες πεταλούδες καμπιες .Μιλάμε για σοβαρό ψυχολογικό πόλεμο με τα ρημάδια που δεν κάνουνε πίσω με τίποτα.Ραντίζω συνέχεια με neemazal,total explosion,smc,purethrun,protect killer,cordalene,διατομιτη.τρεχ
[Εικόνα: IMG_20180710_194309.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180710_194219.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180709_194450.jpg]

Marcus Clarke poems

[Εικόνα: IMG_20180709_194516.jpg]

ω 2 αυτόματα που είναι στα τελειώματα κι ενώ δεν είναι έτοιμοι οι κρύσταλλοι σαν να αρχίζει να στεγνώνει..τα υπόλοιπα αυτόματα θέλουν κάνα 20ημερο και 4 φωτοπεριόδου που μπήκαμε προανθηση από τέλος Ιουνίου.θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτό.Το θέμα είναι ότι έχω πολλά Borgmites και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.Οποιος έχει κάποια άλλη λύση ας βοηθήσει.
Καλές σοδειές να έχουμε!!!
Απάντηση

ads by gr420info

Αδερφέ εγώ θα μιλήσω για το τετρανυχο καθώς είμαι παθών και εγώ αρκετές φορές!! Να ξερεις πως άμα αρχίσεις και ρίχνεις φάρμακα που δεν είναι τέρμα δυνατά αντί να τα σκωτοσει τα τραυματιζει να το πω έτσι αλλά μετα γίνονται ακόμα πιο δυνατά και δύσκολα κάποιο καλό φάρμακο θα διώξει το τετρανυχο..! Σου προτείνω αν είσαι Αθήνα να κατέβεις μια βόλτα στο μοναστήρακι με μέτρο και να βγεις από την άλλη έξοδο όχι στην πλατεία. Βγαίνεις λοιπόν και στα πενήντα μέτρα είναι ένα μαγαζί με φυτοφάρμακα και διάφορα τέτοια θα ζητήσεις φάρμακο για τον τετρανυχο και θα σου δώσει ένα μπουκαλάκι που κάνει 4 ευρώ ρίχνεις μόνο ένα μλ στο λίτρο αυστηρά!!! Όχι απλά διώχνει τον τετρανυχο αν το μυρίσεις θ τρέχεις και εσύ ένα μλ ρίχνεις και δεν μπορείς να κάτσεις πάνω από το μπουκάλι πολύ πολύ δυνατό!! Προκαλεί παράλυση και έτσι δεν μπορούν να αναπαραχθούν ούτε να φάνε και έτσι πεθενουν!! Το κακό είναι ότι από την στιγμή που θ ψεκάσεις θα πρέπει να κόψεις μετά από 45-60 μέρες είναι τέρμα δυνατό και δεν φεύγει εύκολα. Τώρα στα αυτόματα καλύτερα να μην ρίξεις αφού τα κόβεις μετακίνησε τα 30-50 μέτρα μακριά ψεκασε τα φωτοπεριοδου πάνω στα φύλα και κάτω από τα φύλα κανονικό λούσιμο ψεκασε και λίγο την περιοχή και θα δεις σίγουρα αποτελέσματα!! Δεν θυμάμαι το μαγαζί πως λέγετε ούτε το φάρμακο το μόνο που θυμάμαι είναι άι ότι είναι ένα μπουκαλάκι μικρό των 10 μλ και κάνει 4-4.50 καλή συνέχεια και κουράγιο αδερφέ!! Εγώ έχω να πάω 9 μέρες στα βουνίσια και θα πάω όχι αυτή την Κυριακή την άλλη ελπίζω να μην έχω και εγώ τετρανυχο καλύτερα κάμπιες και όλα τα έντομα του δυτικού Νείλου παρά τετρανυχο!!
Απάντηση
διαβασε αυτο το νημα και καλη τυχη με τα borg. Λιγες σελιδες παρακατω σκαει ενας τυπος που κανει μειγμα και το βαζει στον υγραντηρα με κλειστο εξαερισμο και τα πνιγει ολα. https://forum.grasscity.com/threads/spid...s.1396828/
Απάντηση
(07-11-2018, 12:47 PM)cannabeer Έγραψε: διαβασε αυτο το νημα και καλη τυχη με τα borg. Λιγες σελιδες παρακατω σκαει ενας τυπος που κανει μειγμα και το βαζει στον υγραντηρα με κλειστο εξαερισμο και τα πνιγει ολα. https://forum.grasscity.com/threads/spid...s.1396828/

Καλησπέρα αδέρφια και ευχαριστώ πολλή για τις απαντήσεις!!!Δεν είμαι Αθήνα θα κοιτάξω για κανέναν γνωστό αν μπορεί να με εξυπηρετήσει και να μου το στείλει.Για τα αυτόματα την ξέρω τη μοίρα τους δυστυχώς τα αφήνω όπως είναι.τουλαχιστον να κοιτάξω να σώσω τα φωτοπεριοδου.Να είμαστε καλά θα ανεβάζω φωτό να δούμε πως θα πάνε.Καλο κουράγιο σε όλους!διαβάζω κάθε μέρα όλο και περισσότεροι γράφουν για τετράνυχο χαμός γίνεται...Με τα βιολογικά φάρμακα παρατήρησα πως π.χ ράντιζα το βράδυ και το πρωί που πήγαινα είχε γίνει καταδρομική επίθεση από όλα τα εντομα.Λες και τα τραβάγανε οι μυρωδιές από τα φάρμακα.Τα φωτοπεριοδου έχουνε φτάσει τα 2,5 μέτρα  τα 2 Royal Queen,και 2 Dinafem λίγο πιο κάτω.αντε κάνε τα καλά στο ράντισμα..
[Εικόνα: IMG_20180710_205943.jpg] 
[Εικόνα: IMG_20180711_082959.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180711_082946.jpg]
Απάντηση
Βάλε σιλικα στους ψεκασμούς και τα ριζοποτισματα. Growstore και ζητα μπουκάλι. Βοηθάει και στο ανακάτεμα του λαδιού με το νερό. Και με 3-4 μλ έγινες.

Βάλε και αιθέρια στο Προγραμμα. Βασικα ριξε μια ματι στο παραπανω θεμα και θα δεις διάφορες μεθόδους.
Απάντηση
(07-12-2018, 12:03 AM)cannabeer Έγραψε: Βάλε σιλικα στους ψεκασμούς και τα ριζοποτισματα. Growstore και ζητα μπουκάλι. Βοηθάει και στο ανακάτεμα του λαδιού με το νερό. Και με 3-4 μλ έγινες.

Βάλε και αιθέρια στο Προγραμμα. Βασικα ριξε μια ματι στο παραπανω θεμα και θα δεις διάφορες μεθόδους.

Ευχαριστώ πολλή αδερφέ,θα τα βάλω όλα στο πρόγραμμα μαζί και το φάρμακο που πρότεινε ο tutanhamon,μπας και σώσουμε τη κατάσταση..μέχρι πάνω μου περπατάνε όταν περνάω ώρα ψαχουλευοντας τα φυτά.

3 αυτόματα 40 ημερών τους ρίχνω διατομιτη που και που.Καλη συνέχεια να έχουμε!!!

[Εικόνα: IMG_20180712_084008.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180712_084018.jpg]

[Εικόνα: IMG_20180711_125946.jpg]
Απάντηση
Αδερφέ αύριο θα πάω στο μαγαζί που σου λέω να προμηθευτώ το φάρμακο καθώς ανιχνευσα τετρανυχο σε φυτά στο μπαλκόνι όχι χασισιφυτα ευτυχώς. Αλλά έχω και 3 αυτοματακια τα οποία περνάνε 8-9 ώρες στο μπαλκόνι σε απόσταση από τα προσβεβλημένα με τετρανυχο φυτά γύρω στα 3-4 μέτρα!! Αύριο θα πέσει ψεκασμός σε όλο το μπαλκόνι κάγκελα πατομα στα φυτά που έχω δει τετρανυχο και προληπτικά και στα κανναβοφυτα. Ακόμα και στις νερατζιες που έχω από κάτω από το σπίτι και της γειτονεισας τα φυτά καθώς είναι δίπλα με τα δικά μου!! Επίσης έχω κα 3 φωτοπεριοδου στο βουνό και έχω να τα δω 12 μέρες και θα κάνω άλλες 9 να πάω την άλλη κυρίακη θα πάω δηλαδή και θα ψεκαστουν και αυτά και η περιοχή τρυγιρω ελπίζω τόσες μέρες που έχω να πάω να μην έχουν κολλήσει τετρανυχο..! Μήπως θες αύριο που θα πάω στο φαρμακείο φυτών να σου πω ακριβώς πως λέγετε το φάρμακο κα να σου δώσω και το τηλέφωνο του μαγαζιού να το παραγγείλεις ;;;
Απάντηση
Τώρα είδα ότι τα αυτοματακια σου είναι 40 ημερών. Έχεις άνετα 30 μέρες μέχρι να κόψεις και αυτό το φάρμακο αν και υσχιρο και πολυ καλό η μαλακια είναι ότι φεύγει σε 45-60 μέρες!! Σου προτείνω να ρίξεις στο ενα λίτρο αντί για ένα μλ 0.5 να τα ψεκάσεις αργά το απόγευμα κι την επόμενη μέρα να πας να ξανά ψεκάσεις με καθαρό νεράκι κάτι σαν ξέπλυμα ρίχνεις τα σκοτώνεις και την επόμενη μέρα το λούζεις με νεράκι!! κανε μπαμ να προμηθευτείς το φάρμακο και μην φοβάσαι τίποτα!!
Απάντηση
(07-13-2018, 03:59 PM)Tutankhamon only Έγραψε: Τώρα είδα ότι τα αυτοματακια σου είναι 40 ημερών. Έχεις άνετα 30 μέρες μέχρι να κόψεις και αυτό το φάρμακο αν και υσχιρο και πολυ καλό η μαλακια είναι ότι φεύγει σε 45-60 μέρες!! Σου προτείνω να ρίξεις στο ενα λίτρο αντί για ένα μλ 0.5 να τα ψεκάσεις αργά το απόγευμα κι την επόμενη μέρα να πας να ξανά ψεκάσεις με καθαρό νεράκι κάτι σαν ξέπλυμα ρίχνεις τα σκοτώνεις και την επόμενη μέρα το λούζεις με νεράκι!! κανε μπαμ να προμηθευτείς το φάρμακο και μην φοβάσαι τίποτα!!

Αδερφέ μου σε ευχαριστώ πολλή για την εξυπηρέτηση!!!κ
[Εικόνα: IMG_20180713_201436.jpg]

οίτα πως το λένε κι αν δεν το βρω εδώ γύρω θα το παραγγείλω.Οτι μπορέσουμε να σώσουμε..έχουμε δρόμο μπροστά μας..Έχω 2 από Hippocrates seeds και τα χεί λυπηθεί η ψυχή μου έχουνε φάει άγριο πέσιμο..Με το μικροσκόπιο που τα κοιτάω είναι μισά γαλακτερά μισά διάφανα ,έχουνε μείνει σχεδόν χωρίς φύλλα ,μπορούμε να συνεχίσουμε;λόγω φωτοσύνθεσης το λέω .έχουνε μείνει στάσιμα καμιά βδομάδα τώρα.Να τα βγάλω ;μπλέξιμο που φάγαμε γαμωτο
[Εικόνα: IMG_20180713_082801.jpg]
Απάντηση
Πραγματικά αδερφέ δεν ξέρω αν πρέπει να το κόψεις.. το μόνο σίγουρο είναι ότι θες άμεσα φάρμακο για να συνεχίσεις με τα υπόλοιπα όσω αναιβενει η θερμοκρασία κα πέφτει η υγρασία τόσο πιο πολύ θέμα θα έχεις με τον τετρανυχο σου στέλνω νωρίς το απόγευμα μύνημα και σου λέω πως λέγετε το φάρμακο και το μαγαζί να το παραγγείλεις αλλά κάνε όσο πιο γρήγορα μπορείς..
Απάντηση
Ωραίο δέντρο το πρώτο αδερφέ κρίμα να χαθεί!! Θα πας πολύ καλά αν διώξεις τουλάχιστον τον τετρανυχο..!
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)