Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
με πιάσανε
δεν θελει αγχος φιλε δεν θα εχεις κανενα προβλημα σε καμια δουλεια!!
τα ιδια περασα και εγω πιτσιρικας θα πας να κλαφτεις στο δικαστηριο οπως και εγω και πολυ πιθανον να σε αθωωσουν ...ομως μιλα με δικηγορο θα σου πει ακριβως αυτος τι πρεπει να πεις.... δυο συμβουλες που εμαθα και εγω οταν με πιασανε δεν ακους ποτε τους μπατσους τι σου λενε και δευτερον δεν τους λες τιποτα μεχρι να ερθει ο δικηγορος σου!!! ποτεεεε μα ποτε χωρις δικηγορο .... αν εχεις τα λεφτα και θελεις να γλυτωσεις απο περιεργες καταστασεις η λυση ειναι δικηγορος ειναι το συστημα ετσι πρεπει να πληρωσεις για να γλυτωσεις... αυτο δεν θα στο πει ποτε κανεναςς εκει..
Απάντηση

ads by gr420info

φυσικα και να αναλυσω την ιστορια μου.απλα εγω εψαξα το παλικαρι για να του δωσω για την συγκεκριμενη υποθεση του.αν με εστελνε μυνημα οτι ειναι εδω<γιατι ειδα οτι εχει καιρο να μπει>θα του εστελνα πρωσοπικο μυνημα να μαθω τη εχει γινει ακριβως...

θα παραθεσω την ιστορια μου ολοκληρη αυριο γραπτος,για τωρα ομως γιατι μολις σχολασα<απο της 2 το μεσιμερι>δεν μπορω να γραψω ολοκληρη την υποθεση που ειχα τραβιξει εγω.καταρχας πρεπει να μαθω τι εχει πει και σε τι φαση ειναι...
το παλικαρι σιγουρα επρεπε να παρει δικιγορο και ας αφηνε του τσεους να τραγουδαν...φοβηθηκαν γιαυτο δεν θελαν δικιγορο...γραφονται στο μητρωο τους η λαθος υποθεσης που αποτυνχανουν....τεσπα...επρεπε να μαθω αν ειπε οτι εδωσε λεφτα,αν ειπε οτι πηρε μαυρο απο αυτον ...γενικα η καθε κουβεντα πεζει τοσο μα τοσο ρολο στο δικαστιριο μεσα...αυριο θα καταθεσω και εγω το 1 στορυ απο τα πολλα που εχω παθει...
κριμα ρε φιλε για λιγο μαυρο ρε φιλε ...για λιγο μααυροοο..κριμα...αν δεν εφαγε τραβηγμα χοντρο απο το σκινικο πιστευω ξεκοψε<αλλα θα ειναι για λιγο μολις καταλαβει οτι ολο αυτο ηταν μια διαδικασια ρουτινας για τους τσεους για να περασει το γνωστο τους μισαωρο 1 ωρα για να σχολασουν...!
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Καλησπέρα, καταρχας να σας ευχαριστησω για το ενδιαφερον σας. Είμαι ο δημιουργος του ποστ αλλα το account ηταν throw away και μαλλον δεν με βαζει επειδή το email ηταν ότι νανε (οσοι λοιπον οντως πιστευουν ότι οντως είμαι εγω..χαχα)

Απλα θελω να σας πω τα νεα της ιστοριας που τα εμαθα μολις.

Ο δικηγόρος μου ειχε πει πανε στρατο δειξε καλη διαγωγή εκει και θα πατησουμε σε αυτό όπως και στο ιστορικο επιληψίας το οποιο εχω (καπου στα 14 χρονια φαρμακα κλπ ηταν..γτπ..), ετσι λοιπον παω στρατο ενώ σκεφτομουν για απαλλαγη και την δικαιούμουν λογο ιστορικου.. τρωω στην μαπα την τρελα που λεγεται Ε.Σ και αποφευγω οποιαδηποτε φασαρια, δεν τρωω ουτε μια φυλακη και και αφου απολυθω μαθαίνω ότι το δικαστηριο είναι προγραμματισμενο για τελη δεκεμβρη 2020.

Δεν θα σας κρυψω ότι εχω φρικαρει πολλες φορες με το και αν πεσω σε μαλακα δικαστη? όπως ότι το συγκεκριμενο στορι μου προκαλεσε μεγαλα προβλήματα εντως της οικογενειας μου.

Για να μην τα πολυλογω σημερα μαθαίνω ότι βγηκε ο νομος που ειχαν προτεινει για μικρα ποινικα αδικήματα λογο του φορτου των δικαστηρίων θα παραγραφουν..αυτό σημαινει ότι το παραπτομα παραγραφεται.
Για 2 χρονια μενει στο αρχειο του μπατσου πολυτελειας AKA εισαγγελεα και αν δεν κανεις κατι για αυτά τα 2 χρονια καταστρέφεται και το αρχειο. Από ότι φαινεται δεν εχει σημασια το παραπτομα σου αλλα ποτε θα το κανεις και ποσο φορτο θα εχουν εκεινη την εποχη..τραγικο γιατι εγω να την γλυτωνω τωρα αφου όπως λεει το δικαστηριο είναι πολύ μικρο να ασχοληθουν αλλα αυριο μεθαύριο να τρεξουν καποιον? Τελος παντων..φαινεται ότι εγω ημουν τυχερος μεσα στην ατυχια μου.

ΥΓ: Προσωπικα εχω απομακρυνθεί από το σπορ κυριως από τον φοβο, μετα τον στρατο παρα την τρακιγη μου ψυχολογια (με εριξε πολύ παιδια..) καταφερα πηρα διπλωμα, βρηκα καλη δουλεια στο αντικειμενο μου και πηρα αμαξι, life doesn't seem so bad. Ευχομαι μια νομιμοποιηση να τελειωνει αυτή η φαρσοκομωδια..

Επισης να προσθεσω όταν εγινε η φαση οι μπατσοι λεγαν μην πεις κανεναν και εμεις δεν θα πουμε ουτε τους γονεις σου δεν χρειαζεται δικηγορος, και απλα θα κλαφτείς στον εισαγγελεα θα σε δει καλο παιδι και θα σε αφησει και στο τελος περναω από ανακριτη και οχι εισαγγελεα που να μου λεει τωρα δεν μπορεις να παρεις δικηγορο και επρεπε να τα σκεφτεις όλα αυτά και δικαστηριο θα γινει ότι και να κανεις τωρα...αλλα ειχε γραψει στην αναφορα ο μπατσος αλλα ο ανακριτης ότι νανε γενικα.. Γενικα δεν ημουν σε φαση να παρω αποφασεις πριν γινει το κακο ειχα κοπανησει κατι μπυρες ημουν και σε σκατα ψυχολογια γενικα κακο κομπο οοοολο. Τελος παντων εμπιστοσυνη σε μπατσο ΠΟΤΕ
Απάντηση
Καλησπερα φιλε μου. Απαξ και περασες ανακριτη μιλαμε για κακουργημα, οχι πλημελημα. Εμπορεια-προοθηση, γ αυτο και δεν εγινε αυτοφωρο δικαστηριο την επομενη το πρωι. Οριζετε ημερομηνια δικασιμου. Μιλα αμεσα με δικηγορο να παρει την υποθεση σου. Πιστευω θα σου προτηνει να το καθηστερισεις με αναβολες κλπ. Εχω παρομοια κατηγορια πριν χρονια, με αλλοδαπο κι εγω που εξαφανιστηκε. Δικαστηκα κανονικα, μετα απο 9 χρονια με αναβολες και κοντρα αναβολες. Αναστολη αλλα δεν εφαγα κουστουμι τουλαχιστον. Αν δεν εχεις προηγουμενες κατηγοριες μη φοβασαι δε θα σου κανουν τπτ.
Leaf "I'm gonna make him an offer he can't refuse." Leaf
Απάντηση
(01-07-2020, 13:02 )godfather Έγραψε: Καλησπερα φιλε μου. Απαξ και περασες ανακριτη μιλαμε για κακουργημα, οχι πλημελημα. Εμπορεια-προοθηση, γ αυτο και δεν εγινε αυτοφωρο δικαστηριο την επομενη το πρωι. Οριζετε ημερομηνια δικασιμου. Μιλα αμεσα με δικηγορο να παρει την υποθεση σου. Πιστευω θα σου προτηνει να το καθηστερισεις με αναβολες κλπ. Εχω παρομοια κατηγορια πριν χρονια, με αλλοδαπο κι εγω που εξαφανιστηκε. Δικαστηκα κανονικα, μετα απο 9 χρονια με αναβολες και κοντρα αναβολες. Αναστολη αλλα δεν εφαγα κουστουμι τουλαχιστον. Αν δεν εχεις προηγουμενες κατηγοριες μη φοβασαι δε θα σου κανουν τπτ.
Κρίμα για το ιστορικό του αθώου φίλου..Που δεν υποψιάστηκε ότι θα τον κατηγορήσουν για βαποράκι του Ιρακινού ντίλερ αντί για έναν ανυποψίαστο περαστικό αγοραστή.Που να ήξερε το παλικάρι  Huh

Από την στιγμή που εκκρεμεί η δίκη,είσαι ακόμα στον αέρα...Να σου πω το γιατί...Πρώτα από όλα κ το βασικότερο μεγάλη μαλακία που δεν πήρες δικηγόρο για την υπεράσπισή σου από την αρχή και σχηματίστηκε η πλούσια η δικογραφία απέναντί σου...Τίποτα δεν ήταν τυχαίο.Ήξεραν οι μπάτσοι για τον μαύρο εκείνη την στιγμή ότι έσπρωχνε και τον παρακολουθούσαν μέχρι να πέσει κάποιο ανυποψίαστο γκαβοπούλι σαν εσένα για να σχηματιστεί η πλουσιότερη δικογραφία περί νόμου κατά των ναρκωτικών ουσιών.Οι μπάτσοι ήταν συννενοημένοι ανα μεταξύ τους.Το να έπιαναν μόνο τον μαύρο με τάδε μικροποσότητα κλαιν γι'αυτους.Δεν είναι καλύτερα να εμπλουτιστεί η δικογραφία ? Πως ? Κάνοντας πουστιά..Θα πούνε ότι ο μαύρος είχε εσένα ως βαποράκι και σπρώχνατε συστηματικά κ είχατε κέρδος κ οι δύο από την διακίνηση..Θα πούνε ότι είχανε πληροφορίες κ ήσασταν υπό παρακολούθηση πολλών ημερών..Άντε μάγκα μου να ξελασπώσεις και να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας...Λογικό ο δικηγόρος να σου πει στο να δώσεις καλή διαγωγή για να μην πας στην δίκη με προηγούμενο ιστορικό για να μπορέσει να πείσει τον εισαγγελέα ότι ήσουν το θύμα...
Απάντηση
Τους μπάτσους ποιος θα τους κλείσει μεσα
Απάντηση
(01-07-2020, 15:09 )Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Τους μπάτσους ποιος θα τους κλείσει μεσα
Καλή η ερώτηση αρχηγέ μ ..!
Αν ο φίλος ήταν μάγκας κ εύστροφος κ ήταν σε κανένα σημείο στο οποίο θα μπορούσε να ζητήσει από πουθενά και κάνα καταγραφικό υλικό κ είχε κάναν μάγκα δικηγόρο θα τους ξύλωνε όλους ...Εγώ περαστικός ήμουν κ με φώναξε ένας απελπισμένος ξένος για να τον βοηθήσω οικονομικά κ ως ανταλλαγή μου έβγαλε κάτι το οποίο δεν το δέχτηκα και το πέταξα..Ούτε που καν κοίταξα το τι ήταν επειδή δεν με ενδιέφερε η κάθε προσφορά κ εκείνη την στιγμή μου την έπεσαν λες και ήταν όλο το σκηνικό στημένο.Γι'αυτό τον λόγο κάνω μηνύσεις κατά  παντου υπευθύνου του συμβάντου περιστατικού..και πάει λέγοντας...Θα έβλεπες ψυχοπλακώματα από τους μπάτσους κτλ ...Ιδού και η καταγραφή της κάμερας τάδε..! Έτσι έγινε ....Και ας τα μουνιά να ψάχνονται..
Απάντηση
(01-07-2020, 16:52 )7LEAF Έγραψε:
(01-07-2020, 15:09 )Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Τους μπάτσους ποιος θα τους κλείσει μεσα
Καλή η ερώτηση αρχηγέ μ ..!
Αν ο φίλος ήταν μάγκας κ εύστροφος κ ήταν σε κανένα σημείο στο οποίο θα μπορούσε να ζητήσει από πουθενά και κάνα καταγραφικό υλικό κ είχε κάναν μάγκα δικηγόρο θα τους ξύλωνε όλους ...Εγώ περαστικός ήμουν κ με φώναξε ένας απελπισμένος ξένος για να τον βοηθήσω οικονομικά κ ως ανταλλαγή μου έβγαλε κάτι το οποίο δεν το δέχτηκα και το πέταξα..Ούτε που καν κοίταξα το τι ήταν επειδή δεν με ενδιέφερε η κάθε προσφορά κ εκείνη την στιγμή μου την έπεσαν λες και ήταν όλο το σκηνικό στημένο.Γι'αυτό τον λόγο κάνω μηνύσεις κατά  παντου υπευθύνου του συμβάντου περιστατικού..και πάει λέγοντας...Θα έβλεπες ψυχοπλακώματα από τους μπάτσους κτλ ...Ιδού και η καταγραφή της κάμερας τάδε..! Έτσι έγινε ....Και ας τα μουνιά να ψάχνονται..
Μάρτυρες βρίσκει και τωρα 
Από όλα έχει ο μπαξές
Και αν θέλει να το κανει πιο αληθοφανές βάζει και σε καμμία εφημερίδα χαμηλησ κυκλοφορια αγγελια που να αναφέρεται στο περιστατικό π.χ αν τότε και εκεί κάποιος ειδε κάτι κ.τ.λπ 
Στοιχίζει απλά λίγο η <<αγγελια>>
Απάντηση
(01-07-2020, 17:34 )Roukounas Έγραψε:
(01-07-2020, 16:52 )7LEAF Έγραψε: Καλή η ερώτηση αρχηγέ μ ..!
Μάρτυρες βρίσκει και τωρα 
Από όλα έχει ο μπαξές
Και αν θέλει να το κανει πιο αληθοφανές βάζει και σε καμμία εφημερίδα χαμηλησ κυκλοφορια αγγελια που να αναφέρεται στο περιστατικό π.χ αν τότε και εκεί κάποιος ειδε κάτι κ.τ.λπ 
Στοιχίζει απλά λίγο η <<αγγελια>>
Πως να βρει μάρτυρα τώρα φίλε μ ? Ποιος θα το ρισκάρει ?
Αν κερδηθεί η δίκη από την μεριά της αστυνομίας θα πρέπει να πληρώνει ο μάρτυρας..Επειδή είμαι σίγουρος ότι θα του κάνει την μήνυση η αστυνομία για ψευδομαρτυρία ...Είναι να μην μπλέξεις..Γάματα...Κανένας δεν βάζει το κεφάλι του στον ντρουβά...Όλα πρέπει να γίνονται εκείνη την στιγμή κ όχι εκ των υστέρων..
Απάντηση
@ 7LEAF
Για να το λεω κατι ξερω η αστυνομια δεν σε κυνηγαει για ψευδομαρτρια στο δικστηριο
Κατευθειαν ο εισαγγελ
Αλλα για να το κανει ο εισαγ. θα πρεπει να ειναι 1000 τισ χιλοισ σιγουροσ να εχει και στοιχεια,γιατι μετα τον σκιζεισ τον εισαγ
Απάντηση
(02-07-2020, 02:04 )Roukounas Έγραψε: @ 7LEAF
Για να το λεω κατι ξερω η αστυνομια δεν σε κυνηγαει για ψευδομαρτρια στο δικστηριο
Κατευθειαν ο εισαγγελ
Αλλα για να το κανει ο εισαγ. θα πρεπει να ειναι 1000 τισ χιλοισ σιγουροσ να εχει και στοιχεια,γιατι μετα τον σκιζεισ τον εισαγ
Όχι αρχηγέ μου,δεν είναι έτσι όπως νομίζεις...Δεν μπορεί να λέει ο καθένας το μακρύ και το κοντό του στον εισαγγελέα..Πάντα εξετάζονται οι μάρτυρες..Έτσι κ πέσει κάποιος σε αντιφάσεις χάνεται η δίκη και πέφτει χρηματικό πρόστιμο...Όλα στηρίζονται σε ακριβή στοιχεία..
Απάντηση
@ 7LEAF
Σε λεω κατι ξερω
Αν σε πω θα με βρουν με προσχημα τα λεγομενα μου,γιατι αυτα δεν τα καλυπτει το φορουμ οπωσ την καλλιεργεια,και θα με βαλουν μεσα και για αυτα που θα σε πω αλλα μετα και για την καλλιεργεια
Απάντηση
Μα τι λες φίλε ?
Ένας αστυνομικός είναι απλά ένα όργανο της τάξης..Κάνει μηνύσεις,βασίζεται σε στοιχεία για να τις αποδείξει στο δικαστήριο...Για όποια δήποτε κατηγορία..Είτε για τροχαίες παραβάσεις είτε για υποθέσεις ναρκωτικών ουσιών,οικονομικά εγκλήματα κ άλλα ...Δεν εξετάζει κανέναν κανένας αστυνομικός σε καμία δίκη επειδή μόνο κ μόνο επειδή δεν είναι η αρμοδιότητά του κ δεν έχει το δικαίωμα....Στο ειδώλιο θα απολογηθούν όλοι..Μηνυτές-Μάρτυρες-Κατηγορούμενοι-Η υπεράσπιση..όλοι ανακρίνονται από τον πρόεδρο ενός δικαστηρίου...Έτσι είναι ο νόμος ...Ανάλογα και με την υπόθεση βέβαια το που θα πάει δλδ αν πάει στο μονομελές,τριμελές,άρειο πάγο η δεν ξέρω κ εγώ που..όταν δεν συμφωνεί κάποιος με την απόφαση υπάρχει κ η πρσφυγή...φεύγει η υπόθεση σε άλλα δικαστήρια,ανώτατα...Δεν ξηλώνει κανένας κανέναν..
Όλα αυτά σου τα λένε οι νομικοί (δικηγόροι)οι οποίοι έχουν σπουδάσει το νομικό δίκαιο..Για να μην λέμε λόγια του καφενείου..Έτσι έχουν τα πράγματα.
Απάντηση
Εσυ μιλασ για χωρεσ με αρχιδια και οχι για αρχιδια χωρεσ
Το ρητο που λεει η δικαιοσυνη ειναι τυφλη σε αυτο το μπουρδελο που ζω εγω,εσυ δεν ξερω που ζεισ,η δικαιοσυνη ειναι τετραπλιγικη και οχι απλα τυφλη
Τετραπλιγικη και ξεπουλημενη
Υπαρχει εισαγγελια δεν σε λεω σε ποια πολη ουτε σε ποια χωρα που οι ανακριτεσ μετακομιζουν στο εξωτερικο για να μην αναλαβουν υποθεσεισ
Σε λεω κατι ξερω και το κοβω εδω γιατι θα πω πραγματα που μετα θα το μετανοιοσω

Αν εισαι πανω απο 50 και ειναι μια υποθεση σου να παει στον αρειο παγο δεν θα πασ ποτε
Η μαλλον η υποθεση θα παει αλλα εσενα(οχι προσωπικα)θα σε εχουν παει 4 αλλου και θα εχουν πιει και καφε
Απάντηση
Ωραία,άσε αυτά τα θέματα για τους άλλους ρουκούνα..και δες το τι πρόβλημα αντιμετωπίζει ο φίλος του νήματος ...Τον πάνε κατηγορούμενο για μια μικροποσότητα τάδε την οποία την είχε προμηθευτεί από τον τάδε άσχετο άτομο κ ακόμα τρέχει μέχρι να ξεμπερδέψει....Θα εξεταστεί το παρελθόν του από το ποινικό του το μητρώο,θα καταθέσει τον ισχυρισμό του κ θα βγει το συμπέρασμα ανάλογα με την υπεράσπιση που θα έχει ...Προσωπικά του εύχομαι καλή επιτυχία κ αθώωση σε μία τόσο άδικη υπόθεση μια που είναι κ καλό παιδί απ'οτι φαίνεται ! Μακάρι να του γίνει ένα καλό μάθημα ύστερα από μια τόσο άδικη κ άσχημη εμπειρία ...! Από εδώ κ στο εξής να είναι ισχυρότερος κ εξυπνότερος στην ζωή επειδή η γνώση είναι κ η δύναμη ! Και η ζωή συνεχίζεται..! Τον νου μας γενικά !
Ολοκλήρωσα τον λόγο μου,βγαίνω από το νήμα κ αποχωρώ από την κάθε είδος ατυχίας του καθενός λόγο που δεν με κάνει να νιώθω εγώ ο ίδιος καλά αναλύωντας την συνέχεια σαν την Μενεγάκη...Το μόνο που δημιουργείται είναι ένα αρνητικό κλήμα,σκατά ψυχολογία χωρίς κάποιο συμπέρασμα από την στιγμή που το πάνω χέρι το έχει ο νόμος.Γι'αυτό κ αποχωρώ από εδώ μέσα από το παρόν το νήμα..Καλή συνέχεια.!
Απάντηση
@ 7LEAF
Ο φιλοσ θα αθωωθει 100% αρκει να παρει εναν δικηγορο που ειναι εξιδικευμενοσ σε αυτεσ τισ περιπτωσεισ και οχι εναν δικηγορο που θα του συστησει καποιοσ συγγενησ ή φιλοσ
Συμφωνω οτι πρεπει να ειμαστε συνεχεια σε επαγρυπνηση,αλλα δεν πρεπει να φωβομαστε,γιατι ο φοβοσ σκοτωνει την σκεψη
Σημειωτεον ζουμε σε μια χωρα που το μονο που βλεπει σαν θεο ειναι το χρημα και ειδικα τωρα λογο τησ οικονομικησ ανεχειασ που υπαρχει,σε ολουσ αρεσει το λαδι ακομα περισσοτερο
Απάντηση
(02-07-2020, 11:27 )Roukounas Έγραψε: @ 7LEAF
Ο φιλοσ θα αθωωθει 100% αρκει να παρει εναν δικηγορο που ειναι εξιδικευμενοσ σε αυτεσ τισ περιπτωσεισ και οχι εναν δικηγορο που θα του συστησει καποιοσ συγγενησ ή φιλοσ
Συμφωνω οτι πρεπει να ειμαστε συνεχεια σε επαγρυπνηση,αλλα δεν πρεπει να φωβομαστε,γιατι ο φοβοσ σκοτωνει την σκεψη
Σημειωτεον ζουμε σε μια χωρα που το μονο που βλεπει σαν θεο ειναι το χρημα και ειδικα τωρα λογο τησ οικονομικησ ανεχειασ που υπαρχει,σε ολουσ αρεσει το λαδι ακομα περισσοτερο

σας ευχαριστω για τον ενδιαφερον και απο οτι φαινεται λογο covid 19 δεν θα γινει ποτε το δικαστηριο και παραγραφηκε η μαλακια αυτη, δικηγορο πηρα μετα την ανακριση (απο συγγενη που δουλευει στα δικαστηρια και του ειχα εμπιστοσυνη) αλλα μεχρι και εκεινος μου ειχε πει οτι εξαρταται που θα πεσεις και οτι η αθώωση δεν ειναι 100%...μου ειχε πει οταν θα ερθει ωρα θα σου δωσω ενα κειμενο να το μαθεις απεξω να το πεις και θα ειναι καλο αν κλαψεις κιολας ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ ουτε για το κρατικο θεατρο να εδινα..ευτυχως σταθηκα τυχερος με την "πανδημια"
Απάντηση
Πριν 15 χρόνια περίπου με σταμάτησε τροχαία για τυπικό έλεγχο. Αφού τσεκαρε τα χαρτιά μου λέει να κάνουμε κ ένα τυπικό έλεγχο στον χώρο αποσκευών ..παρακαλώ λέω .. έχω ξεχάσει ένα τσαντάκι μπανάνα σε ένα μικρό τσεπακι μια ζελατίνα με κάτι φύλλα ούτε τσιγάρο από διακοπές μπορεί κ 3-4 χρόνια πιο πισω. Μαζί με ζελατίνα ούτε 1g .
Μέχρι το πρωί κρατητήριο, μετά εισαγγελέα.
 Μου είπε να πάω μετά από χρόνο με ημερομηνία για δικαστήριο. Επειδή σπούδαζα εξωτερικό έστειλα χαρτί σε δικηγόρο από το πανεπιστήμιο ότι δεν μπορώ να παρευρεθώ κ 500 ή 600 εύρο νομίζω μπορεί κ κάτι παραπάνω κ μου το καθάρισε.Δεν έμαθε κανείς τπτ από γονείς συγγενείς κ τέτοια.

(03-07-2020, 00:33 )Alcisneros1312 Έγραψε:
(02-07-2020, 11:27 )Roukounas Έγραψε: @ 7LEAF

σας ευχαριστω για τον ενδιαφερον και απο οτι φαινεται λογο covid 19 δεν θα γινει ποτε το δικαστηριο και παραγραφηκε η μαλακια αυτη, δικηγορο πηρα μετα την ανακριση (απο συγγενη που δουλευει στα δικαστηρια και του ειχα εμπιστοσυνη) αλλα μεχρι και εκεινος μου ειχε πει οτι εξαρταται που θα πεσεις και οτι η αθώωση δεν ειναι 100%...μου ειχε πει οταν θα ερθει ωρα θα σου δωσω ενα κειμενο να το μαθεις απεξω να το πεις και θα ειναι καλο αν κλαψεις κιολας ΑΚΟΥΣΟΝ ΑΚΟΥΣΟΝ ουτε για το κρατικο θεατρο να εδινα..ευτυχως σταθηκα τυχερος με την "πανδημια"
Να που ο covid 19 έκανε κ κάτι καλό !!!
Απάντηση
[quote="bakiz" pid='170940' dateline='1593809919']
Πριν 15 χρόνια περίπου με σταμάτησε τροχαία για τυπικό έλεγχο. Αφού τσεκαρε τα χαρτιά μου λέει να κάνουμε κ ένα τυπικό έλεγχο στον χώρο αποσκευών ..παρακαλώ λέω .. έχω ξεχάσει ένα τσαντάκι μπανάνα σε ένα μικρό τσεπακι μια ζελατίνα με κάτι φύλλα ούτε τσιγάρο από διακοπές μπορεί κ 3-4 χρόνια πιο πισω. Μαζί με ζελατίνα ούτε 1g .
Μέχρι το πρωί κρατητήριο, μετά εισαγγελέα.
 Μου είπε να πάω μετά από χρόνο με ημερομηνία για δικαστήριο. Επειδή σπούδαζα εξωτερικό έστειλα χαρτί σε δικηγόρο από το πανεπιστήμιο ότι δεν μπορώ να παρευρεθώ κ 500 ή 600 εύρο νομίζω μπορεί κ κάτι παραπάνω κ μου το καθάρισε.Δεν έμαθε κανείς τπτ από γονείς συγγενείς κ τέτοια.

Κ μετά από τόσα χρόνια , έπιασα δουλειά σε αυτήν την περιοχή , κ τον εξυπηρετησα τον κύριο , που με τράβηξε... 2-3 φορές στην υπηρεσία μου , χωρίς να θυμάται τπτ...
Απάντηση
Πριν 5-6 χρονια στον δεντροποταμο 11 το πρωι,νταλαβερι με εναν 15 ευρω μαυρο.Την ωρα που μου το εδωσε και το πηρα γυρναω να τον δωσω τα λεφτα και ειδη τον εχουν τσακωσει και εμενα μαζι.
3 μερες μεσα,εγω για κατοχη αυτος για εμπορια...Ανακριτη να με ρωταει ποσα λεφτα εδωσες αν κανεις συχνα χρηση και τετοια.Του απαντησα ειλικρινα και αληθινα.
Αποτελεσμα αθωος και εγω και αυτος.

3μερες γιατι ανακριτη δεν εχει ΠΣΚ ακου εδω....Τεσπα μεγαλη ταλαιπωρια για λλιγο μαυρατσι ωρε !!!
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
Όποιος έχει Netflix να δει το ντοκιμαντέρ Σε μαυρο φόντο .πόσοι άνθρωποι έχουν μπει φυλακή για μικρό ποσότητες, και την προπαγάνδα έχει φάει η Κάνναβη όλα αυτά τα χρόνια..
Leaf  Smoke20
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)