CBD Smoke Reports
#1
μιας και ήρθε και στη χώρα μας το cbd σκέφτηκα οτι θα ήταν καλό να έχουμε ένα νήμα εδώ που να αναφέρουμε εντυπώσεις ,σχόλια,παρατηρήσεις, τιμές κτλ από ποικιλίες cbd.
φυσικά τα προιόντα ήδη είναι άπειρα και σε πολλές κατηγορίες(τρόφιμα,ποτά κτλ) αλλά ας μείνουμε στο συγκεκριμένο νήμα στις ποικιλίες προς ατμισμα-κάπνισμα και αν υπάρχει ενδιαφέρον ας ανοιχτούν αντιστοιχα νήματα και για υπόλοιπες κατηγορίες.
θα κάνω λοιπόν την αρχή με το αγαπημένο μου cbd!

brand name: call the dealer
variety name:candy caramel (100% βιο grow)
cbd: 13%
thc: <2%
συσκευασία:1g
tιμή: 10eur

πραγματικά ίσως απο τα καλύτερα cbd άνθη που έχω δοκιμάσει. έχει μια έντονη φρουτώδη και παράλληλα βαριά γεύση και πολύ έντονο άρωμα.
τα άνθη του είναι σφιχτά, κολλώδες και λαχταριστά μιας και έχουν ωριμάσει σωστά.
άυτό που με τράβηξε κυρίως και το πήρα για δοκιμή απο το μαγαζί (health and cannabis) είναι το οτι μπορείς να το δεις πριν το αγοράσεις μιας και η συσκευασία είναι διάφανη(και αεροστεγής)!
προσωπικά είμαι φάν της εταιρείας (call the dealer) και θα γράψω και για τις υπόλοιπες γεύσεις που έχω δοκιμάσει.
όποιος έχει μπει στο τρυπάκι να καπνίζει cbd πιστεύω θα το λατρέψει, ειδικά για πρωί!
δίνει τρελό άρωμα και γεύση τόσο πολυ που αν έχεις καμια μπουρούχα ανάγκης αν σπάσεις λίγο μέσα το διορθώνει όλα!
[Εικόνα: pzpixunm.jpg][/url[Εικόνα: dk6jddem.jpg][Εικόνα: nnrx1kkm.jpg][Εικόνα: 79bwaa6m.jpg][Εικόνα: e5ltuhtm.jpg]

με βαθμολόγηση στο 10 θα του έδινα άνετα ένα 8 (και πάνω) !
Απάντηση
#2
καλημέρα εγώ δοκίμασα αυτό 

[Εικόνα: wo18zg4m.jpg]

[Εικόνα: bqb23num.jpg] 


επίδραση μετά από κανένα μισάωρο χαλάρωσα τέρμα,χασμουρητό μέχρι δακρύων, και ύπνο σαν να κοιμάσαι στο χωριό 
ωραία μυρωδιά 1gr 12 ευρώ από ψιλικατζιδικο
είναι καλό για ξεκούραση
Απάντηση
#3
ο λογος για το white russian 22% cbd – bud hunters

[Εικόνα: w8o4s2em.jpg]

ατμισα cbd ανθό πριν κανα 2 μηνες.

αν σού πω ότι αυτό που πήρα μού φάνηκε ισο η και ανώτερο απο την thc?

βέβαια είχε 20% cbd, αλλά το θέμα είναι οτι έχει όλα τα καλά του χόρτου, χωρίς την νταγκλα ! εξαιρετική αίσθηση. σε χαλαρώνει, χωρίς να σε ρίχνει, παράλληλα σου δίνει ενέργεια και όρεξη και ενα high που δεν είναι ψυχοτροπο..


υπ όψιν, προτείνεται το ατμισμα για πολλούς λόγους.
Απάντηση
#4
εγω προσφατα δοκιμασα αυτο[Εικόνα: q1iedldm.jpg]

και μπορω να πω πως ειναι απο τις καλυτερες cbd φουντες που εχω παρει, καταρχην ειναι συντηρημενες σε ιδανικη υγρασια κ ειναι εξαιρετικα γευστικες. συνηθως την ατμιζω μαζι με καποια thc ποικιλια κ τα αποτελεσματα ειναι πολυ χαλαρωτικα, σκετη που τη δοκιμασα δεν με ενθουσιασε το effect αλλα παραμενει μια πολυ καλη cbd φουντα, κυριως λογω ποιοτητας κ λιγοτερο λογω potency, αξιζει με 1000 κ για 10ε το γραμμαριο πιστεψε εχω αγορασει κ πραγματικα σκουπιδια απο αλλες μαρκες
εβιβες
Απάντηση
#5
@vampirion ωραίος.

σωματική επίδραση δεν ειχε έστω ..?
Απάντηση
#6
@"demetris" μια χαλαρωση στη βγαζει αλλα πρεπει να γεμιζεις το vape για να χεις full effect ρε συ, αυτο που δοκιμασες εσυ ηταν τοσο potent? το weedbase λεει εχει 14% πανω κατω, το αλλο με 20% ειχε τοσο μεγαλη διαφορα?
Απάντηση
#7
@vampirion ναι, πολυ καλη εμπειρία overall. δε σου βαραινει το κεφαλι, αλλα σε κανει πιο χαλαρο ας πουμε. στην περιπτωση σου πιστευω να βοηθησει.. (σε σχεση μ αυτα που διαβασα στο αλλο θρεντ).

@mpleninja κοιταζα στο σαιτ τους (ελβετια) ειναι σε ελειψη.., τωρα λογο κρισης λογω καταναλωσης δε λεει..
Απάντηση
#8
ευχαριστω φιλε
@"demetris" αλλα φετος επενδυσα σε καλλιεργεια ποικιλιων cbd μεσα σε αυτα κ η candida που λεγεται πως φτανει μεχρι κ τα 20% cbd potency, οπως κτλβαινεις δεν γινεται καθε τρεις κ λιγο να τα σκαω για cbd, δεν μου περισσευουν οπως κ σε κανεναν φανταζομαι
Απάντηση
#9
@vampirion και πολυ καλα καλα εκανες. αν θες γραψε τιποτα για τα cbd .. ενδιαφερομαι .. δες εδω ενα θρεντ που ανοιξα. https://gr420.info/forum/showthread.php?tid=5807
Απάντηση
#10
@"demetris" δοκιμασα το bud hunters lemon haze γτ το white russian ειχε τελειωσει, πολύ καλο φιλε σχεδόν ανεβασμα βγαζει σαν από thc αλλα πιο χαλαρα, το δοκιμασα σκετο κ οντως λεει, απαγορευτικη η τιμη παντως, να χαμε καμμια ακρη να παρουμε σπορακι από αυτους θα ηταν καλα :p
Απάντηση
#11
@vampirion  ωραίος !  μίλαγα με ενα παιδί απο εκει και μου ειχε προτείνει αυτα τα cbd.

lemon haze bud hunders
seedbis lime bud 6%
black mamba seedis
hempmotive
seedbis kalamata


αυτο με τα σπορια το σκεφτομαι και γω ρε φιλε.. εψαχνα και στο ιντερνετ αλλα δε βρηκα..
Απάντηση
#12
(25-04-2020, 02:11 )demetris Έγραψε: @vampirion  ωραίος !  μίλαγα με ενα παιδί απο εκει και μου ειχε προτείνει αυτα τα cbd.

lemon haze bud hunders
seedbis lime bud 6%
black mamba seedis
hempmotive
seedbis kalamata


αυτο με τα σπορια το σκεφτομαι και γω ρε φιλε.. εψαχνα και στο ιντερνετ αλλα δε βρηκα..
δοκίμασα το lime bud της seedbis και είναι καλό. αν και 6%, έχει πολλά τερπένια και το αποτέλεσμα μετά από άτμισμα είναι πολύ καλό. είχα πάρει 28 ευρω το 4 γρ
Απάντηση
#13
@alejandro τωρα το ειδα ! Smile  μπραβο αλεξ !  χαιρομαι που δουλεψε ..!  και τα αλλα παιζουν.. ορεξη και φραγκα ναχεις να παιρνεις.. !!

(24-04-2020, 20:49 )vampirion Έγραψε: @"demetris" δοκιμασα το bud hunters lemon haze γτ το white russian ειχε τελειωσει, πολύ καλο φιλε σχεδόν ανεβασμα βγαζει σαν από thc αλλα πιο χαλαρα, το δοκιμασα σκετο κ οντως λεει, απαγορευτικη η τιμη παντως, να χαμε καμμια ακρη να παρουμε σπορακι από αυτους θα ηταν καλα :p


κατι βρηκα !! :d
Απάντηση
#14
Καλησπέρα έκανα μια δοκιμή ενα caramel candy cbd απο sea of green αλλα ρε παιδιά δεν μου άρεσε η γεύση του καθόλου δυστυχώς...
Απάντηση
#15
@420grower Ευχαριστούμε για την αναφορά αδερφέ.  Πέρα απο τη γεύση τι effect είχε ..  πως σε επηρέασε..


   
Απάντηση
#16
Μπορώ να πω ότι με ηρέμησε για λίγη ώρα όχι τίποτα το wow γενικά καλο σαν επίδραση η γεύση με χάλασε πάρα πολύ δυστυχώς σε μεγάλο βαθμό
Απάντηση
#17
@420grower δηλαδη?Πως θα περιεγραφες την γευση?
Απάντηση
#18
Ήταν σαν να έκανα κάτι πολύ παλιό μου θύμισε αυτά που κυκλοφορούν εξω σε θέμα γεύσης δεν ξέρω μπορεί να είναι και η ιδέα μου πάντως σαν επίδραση το βρήκα ωραίο
Απάντηση
#19
Δεν ξέρω εάν έχει δοκιμάσει κανείς τις 2 ποικιλίες της Canncure, πάντως είναι πολύ καλές! Το greek mango έχει μία πιο βαριά γέυση -γήινη- χωρίς να είναι άσχημη-, και το stormy daniels μία πιο απαλή και γλυκιά γεύση. Στο άτμισμα τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά, "άκουσμα" για 5-10 λεπτά και μετά χαλάρωση..Σε τσιγάρο μία φορά δοκίμασα και δεν κατάλαβα πολλά, ίσως νύστα μετά από κάποια ώρα.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)