Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1st grow 2019- 2020
αν κατάλαβα μιλάς για τα ppm στα απόνερα του φλας? ανέβηκαν γιατί είχε λιπάσματα το υπόστρωμα που ξέπλυνες.
Απάντηση

ads by gr420info

(11-25-2019, 12:33 PM)tzorge Έγραψε: αν κατάλαβα μιλάς για τα ppm στα απόνερα του φλας? ανέβηκαν γιατί είχε λιπάσματα το υπόστρωμα που ξέπλυνες.
λογικό μου φαίνεται. σε ευχαριστώ 
το βραδάκι που είδα είχε σηκώσει τα φίλα και τεντοσε λίγο τις κορυφές. του έριξα και λίγο καλ μαγκ. μιπος δίνω λάθος τα λιπάσματα ; μια φορά την εβδομάδα ρίχνω και τα ελάχιστα δηλαδή τα all mix με βάση το πρόγραμμα της bio bizz. 

καλημέρα σε όλους .peace.
Verba volant scripta manet.
Απάντηση
cincomayo θα σου πούνε τα παιδιά που τα ξέρουν bro.

η συμβουλή μου θα τανε να περάσεις από το βιολογικό καφενείο (ότι θες πες βιολογικά!!!) και θα σε βοηθήσουμε να το πας βιολογικά.

το καλό compost είναι η αρχή.
με την καλημέρα μου!
Απάντηση
(11-26-2019, 12:18 PM)tzorge Έγραψε: cincomayo θα σου πούνε τα παιδιά που τα ξέρουν bro.

η συμβουλή μου θα τανε να περάσεις από το βιολογικό καφενείο (ότι θες πες βιολογικά!!!) και θα σε βοηθήσουμε να το πας βιολογικά.

το καλό compost είναι η αρχή.
με την καλημέρα μου!
 σε ευχαριστώ τζορτζ να σε καλά
Απάντηση
[size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif] το big bang μαγγες επανήλθε πιστεύω του έκανε καλό το φλας το δεκάδα κάνα δυο φορές με καλ μάγκ και κελπ  μόνο στα φύλα όχι στους παπάδες. το ίδιο έκανα και με τα αλλα. το super skunk και το northern lights από ~500 μλ πεχα στο 6.8  και 700 ppm απόνερα πιστεύω όλα πάνε καλα.[/font][/size][/size][/size]
[size=small][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif]το πολύ πράσινο φιλομα μήπως αυτο οφείλεται στο καλ μαγκ γιατί λέει στο μπουκάλι ότι περιέχει άζωτο. [/font][/size][/size][/size]
[size=small][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif]έπεται και συνέχεια. καληνύχτα.[/font][/size][/size][/size] [/font][/size][/size]
[/font][/size]

[size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][Εικόνα: oapcqudm.jpg][/font][/size][/size][/size][/font][/size][/size][/font][/size][/size][/font][/size]

[size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][Εικόνα: 7rin5q4m.jpg][/font][/size][/size][/size][/font][/size][/size][/font][/size]

[size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][size=small][size=small][size=small][font=tahoma, verdana, arial, sans-serif][Εικόνα: 340kokvm.jpg][/font][/size][/size][/size][/font][/size][/size][/font][/size]

[size=small][Εικόνα: kondhl7m.jpg][/size]

[size=small][Εικόνα: j3iy56jm.jpg][/size]

ξέρει κανείς για ποιον λόγο μου βγάζει έτσι κάποιες δημοσιεύσεις;
Απάντηση
αν κάνεις paste κάνε paste as plain text.
Απάντηση
(11-27-2019, 12:00 PM)tzorge Έγραψε: αν κάνεις paste κάνε paste as plain text.
ευχαριστώ τζορτζ
Απάντηση
καλησπέρα μετά από λίγο καιρο. χθες παιδιά πότισα τα φυτά με λιπάσματα ανάπτυξης από τότε που έφτιαξα το πεχα πάει καλα. έκανα κάποια κοψίματα και δεσίματα τώρα είναι όλα στις 46 ημερες. δυστυχώς το big bang δεν πάει και πολύ καλά ελπίζω να τι καταφέρω και να βγεί, πολύ ευαίσθητο φυτό δεν ξέρω αν όλα τα αυτόματα είναι έτσι.
Απάντηση
καλησπέρα παιδιά όλα πάνε καλά το auto φουσκώνει τους παπάδες από ότι φαίνεται, τα υπόλοιπα μια χαρά. η ανάπτυξη έχει καθυστερήσει λόγου κάποιων λαθών που έκανα αλλά ελπίζω από εδώ και πέρα να παν όλα μια χαρά. το 2ο πεχάμετρο τα έπαιξε και πάω για τρίτο, αυτή τη φορά επώνυμο και πιο ακριβό. ελπίζω να μην χαλάσω αλλά φράγκα σε πεχάμετρο βάζω και το λινκ των προηγούμενων και αυτό που περνώ τωρα.

1ο πεχάμετρο  https://www.a-store.gr/index.php?route=p...uct_id=192 ( αυτό το πήρα από το grow it χάλασε στις 3 εβδομάδες ανακριβής μετρισεις) 16€

2ο πεχάμετρο https://www.a-store.gr/index.php?route=p...ct_id=1079 ( χαλιά ήρθε με σκασμενες μπαταρίες δεν άντεξε ούτε 2 εβδομάδες) 30€

3ο και φαρμακερό https://www.skroutz.gr/products/show/287...tz_android ( επώνυμο σε αντίθεση με τα άλλα πήρα και ένα υγρό διατήρησης ηλεκτροδίου) 85€ ~

σε λίγες ώρες θα ανεβάσω κάποιες φωτο φρέσκες συνοδευόμενες από τις απαραίτητες λεπτομέρειες.
Απάντηση
131€
αχ
Απάντηση
[Εικόνα: vmnrhclm.jpg]
[Εικόνα: echzcz3m.jpg]
[Εικόνα: dvlhhdrm.jpg]
[Εικόνα: xgggnfvm.jpg]
[/url][Εικόνα: fvti2xvm.jpg]
[url=https://i.imgur.com/iqd2x3g.jpg][Εικόνα: iqd2x3gm.jpg]

καλησπέρα παιδιά και καλή ανάγνωση. σήμερα ποτησα το super skunk με καθαρό νεράκι πεχαρισμενο. το αυτόματο ποτηστικε με 5ph νερό και του έριξα 2 λτ περίπου νερό με 7 ph. τα nl, jack herer και critical στα τελευταία δύο ποτίσματα έβαλα τα προβλεπόμενα και ελαφρός μειομενα, αυτό πρέπει να προκαλεί και το βαθύ πράσινο των φίλων.

(12-09-2019, 01:48 PM)αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: 131€
αχ
μαχαίρι στην καρδια, φίλε μου.  Undecided
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)