Εναλλακτικός τροπος
#6
ωραια φαση τα tags...

την καλημερα μου!

ο συνδυασμος κανναβης και καπνου στο τσιγαρο ειναι οτι χειροτερο μπορεις να κανεις...(το κανω εγω και ξερω)
εχω την εντυπωση μαλιστα οτι οσοι το κανουν αυτο, τους ειναι εξαιρετικα δυσκολο να κοψουν το τσιγαρο το σκετο!
εχει αλλο ακουσμα ο μπαφος γιατι η κανναβη ενισχυει τη δραση της νικοτινης και σε συνδυασμο με το λιγοτερο
οξυγονο στο αιμα λογω νικοτινης το αποτελεσμα ειναι απο τις πρωτες τζουρες να νοιωθω
μια ζαλη και μια χαλαρωση λογω της νικοτινης...
με το ατμισμα το ακουσμα ειναι πιο διαφορετικο και θα σε ξενισει στην αρχη!

το ακουσμα των vapes ειναι γενικα πιο ''καθαρο'' και πιο ''δυνατο'' σε σχεση με την καυση!
οποτε κατ επεκταση κανεις και οικονομια στο χορτο σου!
εχουν κανει ερευνα και μετραγαν τα ποσοστα thc στο αιμα μετα απο ατμισμα κανναβης και
οι μετρησεις εδειξαν τη διπλασια σχεδον ποσοτητα thc σε σχεση με την καυση!

αν καπνιζεις κανναβη ανακατεμενη με καπνο να ξερεις οτι ειναι πιο δυσκολη η μεταβαση στο ατμισμα!
παντα νοιωθεις οτι κατι λειπει απο το ακουσμα...
αυτο που λειπει ειναι η νικοτινη η οποια ειναι πανισχυρο ναρκωτικο ομως!
πολλοι ειναι οι καπνιστες (νικοτινης) που περνουν vape και το παρατανε σε ενα συρταρι γιατι ''νομιζουν'' οτι δεν την ακουνε αρκετα!

επισης η επιλογη του καταληλου vape ειναι ενα θεμα...
δεν ειναι ολα τα vape ιδια, ολα εχουν προτερηματα και μειονεκτηματα...

αν εχεις σκοπο να πινεις μονο στο σπιτι, θα σου προτεινα ενα σταθερο vape σαν plenty που λεει τζορτζ
η ενα arizer v-tower που ειναι και πιο οικονομικο!
αν θες το vape να το παιρνεις μαζι σου στις βολτες σου χρειαζεσαι φορητο ητε με μπαταρια ειτε με φλογα(vapcap)

εγω θα σου προτεινω το arizer solo ... εχω το πρωτο ... εχει βγει και πιο καινουριο μοντελο!
το solo ειναι κατι ενδοιαμεσο σε φορητο και σταθερο...
φορητο δε βολευει και τοσο γιατι ειναι λιγο ογκωδες...
σταθερο δεν το λες γιατι θελει φορτιση για να δουλεψει...
ειναι ομως σκυλι και με φοβερο ακουσμα!

αν τα 100 ευρω ειναι το οριο σου, παρε ενα vapcap και δεν προκειτε να το μετανοιωσεις ποτε!

αυτα!
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Εναλλακτικός τροπος - από YesIcan - 08-02-2020, 13:27
RE: Εναλλακτικός τροπος - από guest19 - 10-02-2020, 04:46
RE: Εναλλακτικός τροπος - από guest19 - 10-02-2020, 14:26

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)