Εναλλακτικός τροπος
#15
ότι σου αρέσει περισσότερο. ο κάθε τρόπος έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα του. προσωπικά η αγαπημένη μου μέθοδος είναι το τρίψιμο με τα χέρια. παίρνω 2 μεταλλικούς δίσκους (1 μεγαλύτερο και 1 πιο μικρό), τρίβω τις φούντες ανάμεσα στις παλάμες μου πάνω από τον μεγάλο δίσκο, αφού γεμίσουν τα χέρια μου με ρητίνη τρίβω ελαφρά τις παλάμες μου μεταξύ τους για να φύγουν τα φυτικά υπολείμματα και όταν τις αισθανθώ λείες σημαίνει ότι είμαι έτοιμος να μεταφερθώ στον μικρότερο δίσκο για να τρίψω δυνατά τα χέρια μου και να πέσουν τα τρίμματα της ρητίνης. η διαδικασία επαναλαμβάνεται κάμποσες φορές μέχρι που τελικά μαζεύω με τον αντίχειρα όλα τα τρίμματα της ρητίνης στο κέντρο του μικρότερου δίσκου και τα συμπιέζω με τα δάχτυλα και την παλάμη κάνοντας τα ένα μπαλάκι. το χόρτο στον μεγαλύτερο δίσκο που πλέον θα έχει πάνω του λιγοστή ρητίνη θα χρησιμοποιηθεί επιτόπου στη μαγειρική.

πάντως νομίζω ότι με τις απαιτήσεις που έχεις το άτμισμα είναι μονόδρομος. θα χρησιμοποιείς τη φούντα ως έχει (πράγμα που σ' αρέσει και άρα η εμπειρία θα ξεκινάει με όμορφα συναισθήματα) και θα την καταναλώνεις με τρόπο (υποθέτω) πιο υγειηνό από ότι αν την κάπνιζες.
Απάντηση


Μηνύματα στο Θέμα
RE: Εναλλακτικός τροπος - από guest19 - 10-02-2020, 04:46
RE: Εναλλακτικός τροπος - από guest19 - 10-02-2020, 14:26

Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 2 Επισκέπτης (ες)