Αξιολόγηση Θέματος:
  • 3 Ψήφοι - 4.67 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vaporiser Club
(02-18-2020, 09:33 AM)tzorge Έγραψε:
(02-17-2020, 11:44 PM)vampirion Έγραψε: σκεφτομαι την αγορα του volcano vaporizer, επειδη δεν το εχω δοκιμασει θα ηθελα τη γνωμη καποιου ο οποιος το εχει χρησιμοποιησει τουλαχιστον μια φορα, θα ηθελα να μου πειτε σχετικα με το ποσο σμουθ ειναι ο ατμος. σχετικα με το ακουσμα κ τη γευση ή οτι αλλο θεωρειτε πως θα επρεπε να ξερω σαν πιθανος αγοραστης, ευχαριστω
@vampirion πήρα την πρωτοβουλία να σου πω τις σκέψεις μου εδώ. ελπίζω να έκανα καλά
δεν έχω το volcano το έχω όμως χρησιμοποιησει, δεν παίζεται αυτή είναι η αλήθεια.
αλλά δεν με πάει το μπαλόνι. 
θα σου πρότεινα μιας και το χω και γω στο νου μου το plenty. 
ο τύπος  στο review εξηγεί ότι έχει μεγαλύτερο χώρο για χόρτο κι ότι μοιάζει περισσότερο με τον μπάφο. επίσης είναι γαμάτος, χεχε νομίζω ότι το έλεγε ένα  συγκριτικό  που είχε κάνει.
tzorge ευχαριστω για την απαντηση, το plenty το ειχα σκεφτει κ γω ειναι η αληθεια, απογοητευτηκα ομως οταν ακουσα πως εχει harsh ατμο,του λογου το αληθες μπορεις να δεις κατι τυπους να βγαζουν πνευμονι σε κατι βιντεο,δεν ειμαι καπνιστης κ το θελω οσο το δυνατον smooth, γι αυτο σκεφτομαι το volcano, το βλεπω κ σαν επενδυση, το crafty που εχω τωρα ποσο να κρατησει? θελω κατι για μια ζωη
Απάντηση

ads by gr420info

@ tzorge αυτο με την ποσοτητα που χωρα το volcano ειναι το εξης...
η easy valve εχει περιορισμο, οντως δεν παιρνει πολυ χορτο αλλα
υπαρχει και η solid valve (αυτη εχω εγω) η οποια μπορει να χωρεσει 1 γρ για πλακα!!!

αυτο το plenty ειναι σαν μην πω αλλα...

πφφφ θελω ολα τα βαπορακια της storz&bickel!

(02-18-2020, 10:48 AM)vampirion Έγραψε: το crafty που εχω τωρα ποσο να κρατησει? 

με σωστη συντηρηση μια ζωη!!

εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στην εταιρια!
made in germany
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
τζορτζ κι εγω έκανα 2 συνεδρίες στους 215 c και αυτό ήταν... δεν είναι έτσι τα πράγματα όμως... αλλά θέλει να είσαι άκαπνος που λέμε, να έχεις σταματήσει τελείως "τσιγάρα, μπάφους κλπ" ένα τρίμηνο και να ατμίζεις μια εβδομάδα στους 185c μόνο, την επόμενη στους 200c, ή το νούμερο που σου ήρθε στο μυαλό. προσωπικά όταν το ανακάλυψα αυτό τα είδα όλα... σε στέλνει εντελώς διαφορετικά. παίζει ρόλο βέβαια το μηχανάκι, στο fury μου κάτω από 188 δυστυχώς είναι το ίδιο, ενώ στα άλλα που έχω δοκιμάσει καταλαβαίνεις μια χαρά. το περιγράφει κι ο dacapo πιο πάνω... βέβαια αν θες να ξηγηθείς ξύλο πολύ σε φίλους - γνωστούς, πας 200 c την πρώτη & 219 τη δεύτερη...
Just because someone carries it well does not mean it isn't heavy
Απάντηση
(02-18-2020, 11:11 AM)vaporman Έγραψε: τζορτζ κι εγω έκανα 2 συνεδρίες στους 215 c και αυτό ήταν... δεν είναι έτσι τα πράγματα όμως... αλλά θέλει να είσαι άκαπνος που λέμε, να έχεις σταματήσει τελείως "τσιγάρα, μπάφους κλπ" ένα τρίμηνο και να ατμίζεις μια εβδομάδα στους 185c μόνο, την επόμενη στους 200c, ή το νούμερο που σου ήρθε στο μυαλό. προσωπικά όταν το ανακάλυψα αυτό τα είδα όλα... σε στέλνει εντελώς διαφορετικά. παίζει ρόλο βέβαια το μηχανάκι, στο fury μου κάτω από 188 δυστυχώς είναι το ίδιο, ενώ στα άλλα που έχω δοκιμάσει καταλαβαίνεις μια χαρά. το περιγράφει κι ο dacapo πιο πάνω... βέβαια αν θες να ξηγηθείς ξύλο πολύ σε φίλους - γνωστούς, πας 200 c την πρώτη & 219 τη δεύτερη...
βασικα για να ειναι ατμοποιηση κ οχι καυση πρεπει να εισαι τουλαχιστον απο 190 κ κατω, οσες φορες δοκιμασα πανω απο 195c μου ρχετε μυρωδια καμμενου, υποτιθεται πως ατμιζεις για να μην εχεις τις βλαβερες συνεπειες του καπνου, τωρα αν ειναι να ατμισεις στους 220c, νομιζω ειναι προτιμωτερο να στριψεις μπαφακι
Απάντηση
@vampirion έχεις δίκιο για το 195 c εκεί εξατμίζεται το βενζόλιο (benzene) που είναι καρκινογόνο, αλλά η καύση ξεκινά στους 225 c.
@VaPoRMaN τι να πω σκέφτομαι μήπως υποσεινήδητα το πήγα εκεί λόγω πόνου? τι να πω πάντως είμαι πιο ευτυχείς στα 210 c στους 180 που το έπαιζα μετά στανταρ το πηγαινα και στο τέρμα.
Απάντηση
@ tzorge τελικα δεν μου ειπες πολλα για το volcano, σε σχεση με το mighty ας πουμε ειναι καλυτερο ως προς τη γευση ή το ακουσμα?
Απάντηση
καλημέρα στο club

να δω πότε θα γίνω μόνιμο μέλος να "ανασάνω" σαν άνθρωπος ........ Undecided

νομίζω ότι άλλες θερμοκρασίες ισχύουν για διαφορετικά κανναβινοειδή και τερπένια.
σε volcano φίλων easy valve καταλήγαμε την ίδια ποσότητα να θερμαίνουμε 2 και 3 φορές , ώστε να τα πάρουμε σχεδόν όλα
@vampirion
να το δοκιμάσεις το volcano πριν το αγοράσεις, βρες φίλους γνωστούς γνωστών , να το δοκιμάσεις καλά , όχι μια η δύο φορές, πριν το αγοράσεις , είναι αρκετά τα φράγκα. 
το vaposhop έχει το classic το αναβαθμισμένο με easy valve , 329 ευρώ.

@YesIcan
το καθαρίζεις εύκολα ? ντρέπομαι να ρωτήσω τους φίλους γιατί με κράζουν χρόνια τώρα να το πάρω .
εχω κακομάθει από τα vapcap που είναι παιχνίδι....
Volcanodude υγεία
Απάντηση
@Dacapo βασικα με ενδιαφερει να μην ειναι harsh ο ατμος για να μην βηχω(non smoker here) δεν γνωριζω κανεναν που να το εχει ρε γμτ, σιγουρα θα ηθελα να το δοκιμασω πρωτα, απο reviews παντως ειναι στο θεο, πιστευω δεν δινεις τυχαια τοσα λεφτα, ολοι μιλανε για αθανατο μηχανακι
Απάντηση
@vampirion

δεν θα βήχεις με τίποτα.
πρέπει να το δοκιμάσεις όμως , έστω και μία η δύο φορές . το πουλάνε μαγαζιά και αθήνα και θεσσαλονίκη , για ρώτα τους αν μπορείς να το δοκιμάσεις , ώστε να το αγοράσεις και αγόρασε τη μούφα τους τη cbd για να το δοκιμάσεις επιτόπου.
δεν είναι μόνο αυτό το κριτήριο , δλδ το πόσο smooth είναι ....
κάποιους δε τους γεμίζει, προτιμούν το arizer , εγώ πάλι χωρίς να το έχω δοκιμάσει (το arizer) δε θα το προτιμούσα.

καλά δεν είναι η τιμή το κριτήριο πάντα , έχει και πιο ακριβά βαπόρια χεχε

αν δεν είχα κάτι αναπάντεχα έξοδα , θα είχα ήδη αγοράσει αυτό και θα ήμουν περήφανο μέλος του club

Απάντηση
@Dacapo γυαλινο? νταξει μπορει να λεει γτ θα ειναι σαν μπονγκ αλλα αμα πεσει κ σπασει θα σε κλαιν οι ρεγγες λολ
Απάντηση
να αφήσω εδώ αυτό για τα allready been vaped bud.

abv
Απάντηση
@Dacapo
ενταξει ειναι λιγο πιο πολυπλοκο στο καθαρισμα αλλα οχι τοσο ωστε να θεωρειτε μανουρα...
απλα λυνω ολα τα parts και τα βουταω σε αλκοολη!

@vampirion σου εχω απαντησει και στο νημα που ανοιξες...
οσων αφορα το ποσο harsh ειναι ο ατμος απο το μπαλονι ...
απο οσα βειπ εχω δοκιμασει, το volcano εχει τον πιο ''μαλακο'' ατμο και ο λογος ειναι
η ιδια η λειτουργεια του που επιτρεπει στον καπνο να δροσιστει!

βεβαια οταν το δουλευω απευθειας στο max θερμοκρασια
ειναι τοσο πολυς ο ογκος του ατμου που βηχω...
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
@vampirion

είναι επιτραπέζιο πραγματικά , δε το κρατάς στον αέρα, δεν είναι ένα ενιαίο , αν σου σπάσει η βάση την αντικαθιστάς 
μπορείς και χωρίς νερό , εννοείται ότι έχει θερμοκρασίες ρυθμιζόμενες και δεν είναι απλά δυνατό , και κατά τη γνώμη μου καθαρίζει τέλεια...
Απάντηση
ενα μεγαλο αρνητικο του volcano ειναι οτι δεν ειναι portable και δεν μπορω να το απολαυσω στο μπαλκονι μου!!!
Απάντηση
Big Grin 
μπαλαντεζα yes :d
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
@YesIcan εχω κ το crafty για το καλοκαιρακι, αυτο που μου λεπει ειναι ενα σταθερο βεηπ που θα κρατησει χρονια
Απάντηση
δεν βρήκα διαφορές. θα επρεπε να τα χω και τα δύο διπλά διπλά δυστυχώς δεν ητανε έτσι,
Απάντηση
καλησπέρα παιδιά, είμαι σε δίλημμα πιο βαπόρι να αγοράσω....

https://www.ebay.com/itm/xvape-fog-the-t...1438.l2649
αυτό έχει καλή μπαταρία με μια μικρή διαφορά τιμής αλλά ο θάλαμος καύσης είναι σταθερός.

https://www.ebay.com/itm/airistech-switc...1438.l2649
και αυτός εδώ έχει μικρότερη μπαταρία με ό,τι συνεπάγεται αλλά αφαιρούμενο θάλαμο καύσης και διαφορετικούς για κάθε χρήση.

αν εξαιρέσουμε το θέμα της αυτονομίας της μπαταρίας, ποιος από τους δύο είναι καλύτερος;
Απάντηση
δεν τα ξέρω τα μηχανάκια, θα πηγαινα για το πρώτο xvape για την αφαιρούμενη μπαταρία και γιατί έχει 5 θερμοκρασιες ενώ το άλλο έχει 3.

αλλά δεν ξέρω από γεύση τι κάνει.
Απάντηση
δηλαδή να μην δώσω βάση στον αφαιρούμενο θάλαμο με τρία ανταλλακτικά για κάθε περίπτωση.
Απάντηση
τι να σου πω, χάνεις εκεί αλλά κερδίζεις σε αυτονομία και στο εύρος θερμοκρασίας.
πόσο wax έχεις πια?
Απάντηση
δεν έχω, θα φτιάξω, αν και το πρώτο το xvape έχει μια συρμάτινη τζίβα για αυτόν το λόγο.
Απάντηση
mάμρα τι λένε στο fuckcombustion για τα vapes που θέλεις ? είδες σχόλια κριτικές ?
Απάντηση
όχι δεν έχω ψάξει, τα κοίταγα στο ημπέι και είπα να ρωτήσω.
Απάντηση
(02-18-2020, 01:52 PM)dacapo Έγραψε:
να αφήσω εδώ αυτό για τα allready been vaped bud.

abv
αρκετά ενδιαφέρον.. μου ελεισες μια απορία που είχα καιρό τώρα
Hookah  Leaf
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)