Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Μπορούμε να «πιούμε» ένα-δυο τσιγάρα;
Lightbulb 
ιδέα για να μου πείτε τις γνώμες σας.

έστω ότι θέλουμε να καταναλώσουμε την ποσότητα κάνναβης που θα βάζαμε μέσα σε ένα-δυο τσιγάρα... έχουμε λοιπόν το τρίμμα από το άνθος και του κάνουμε αποκαρβοξυλίωση. παίρνουμε ένα ποτήρι μπύρας και πετάμε μέσα το χόρτο μαζί με πάγο και νερό (όπως θα κάναμε bubble hash). παίρνουμε το φορητό μίξερ του φραπέ και ανακατεύουμε καλά το περιεχόμενο του ποτηριού. σουρώνουμε σε ένα άλλο ποτήρι, προσθέτουμε αν θέλουμε λεμόνι και λίγη ζάχαρη, ξαναανακατεύουμε και το πίνουμε.

θα γίνουμε ή όχι;
Απάντηση

ads by gr420info

(03-28-2020, 01:21 PM)guest19 Έγραψε: ιδέα για να μου πείτε τις γνώμες σας.

έστω ότι θέλουμε να καταναλώσουμε την ποσότητα κάνναβης που θα βάζαμε μέσα σε ένα-δυο τσιγάρα... έχουμε λοιπόν το τρίμμα από το άνθος και του κάνουμε αποκαρβοξυλίωση. παίρνουμε ένα ποτήρι μπύρας και πετάμε μέσα το χόρτο μαζί με πάγο και νερό (όπως θα κάναμε bubble hash). παίρνουμε το φορητό μίξερ του φραπέ και ανακατεύουμε καλά το περιεχόμενο του ποτηριού. σουρώνουμε σε ένα άλλο ποτήρι, προσθέτουμε αν θέλουμε λεμόνι και λίγο ζάχαρη, ξαναανακατεύουμε και το πίνουμε.

θα γίνουμε ή όχι;

μια χαρα ,κανονικότατα ,γιατι οχι .εγω την ακουω και με επαλλειψη στο δερμα με decarbed weed ,με χρηση agent όπως το dmso και μετα χορευω τράνς τρανς
εχω γνωστό ,που εχει γραψει εκατοντάδες μουσικες σκυλοεπιτυχίες ,που του απαγορευσαν το καπνισμα οι γιατροι και εδω και χρόνια πλεον μονο την τρώει ,και ψωνιζει σε κιλα μαλλον απο ότι καταλαβα
Απάντηση
δεν νομιζω, αν στηριζεις τη θεωρια σου στο αλκοολ, η μπυρα εχει απιροελαχιστο αλκοολ, αν παλι το στηριζεις στην ψυξη, απ οτι ξερω μονο με ντραι αις το κανεις η εστω με παγακια
Απάντηση
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

φίλε @αρχαιος δεν υπάρχει καθόλου αλκοόλ στη συνταγή και υπάρχει πάγος. μάλλον για το πρώτο θα μπερδεύτηκες με το «ποτήρι μπύρας» που το χρειαζόμαστε για να είναι σκληρά τα τοιχώματα του ποτηριού μας ώστε να μην έχουμε πρόβλημα εξαιτίας της χαμηλής θερμοκρασίας.

η θεωρία για την εξαγωγή της ρητίνης είναι η ίδια με αυτή του bubble hash. η εφαρμογή είναι η διαδικασία για την παρασκευή του bubble hash σε μικρή κλίμακα, με αποκαρβοξυλιομένη κάνναβη, και χωρίς να διώξουμε το νερό (που δεν μας ενδιαφέρει, διότι λίγη κάνναβη = λίγο νερό = μπορούμε να το πιούμε).
Απάντηση
καλημερα το πιο πιθανο ειναι να χαλασεις αρκετα χρηματα και να την ακούσεις λιγο. εκτός και αν δεν καπνιζεις πολυ και ο οργανισμός σου ειναι καθαρός
Απάντηση
@giannakis καλησπέρα. γιατί πιστεύεις ότι με αυτόν τον τρόπο μπορεί κάποιος να την ακούσει μόνο λίγο;
Απάντηση
δεν χρειάζεται να εξάγεις τίποτα.

μία χαρά θα την ακούσεις.
και παραπάνω από το τσιγάρο.

και το χόρτο απλά να φας εφόσον είναι αποκαρβοξυλιωμένο θα την ακούσεις.

θα την ακούσεις παραπάνω επειδή το thc θα γίνει 11 hydroxy thc, από το συκώτι λόγω ενζύμου.
Απάντηση
@ tzorge έτσι το σκέφτηκα και εγώ. την λέξη «εξαγωγή» την χρησιμοποίησα γιατί με αυτόν τον τρόπο δεν χρειάζεται να φάμε καθόλου φυτική μάζα. απομακρύνουμε την ρητίνη από το άνθος και η φυτική μάζα πάει για πέταμα.
Απάντηση
εγώ θα το έτρωγα. ακόμα και με αλκοόλ μένει πίσω ένα 20-25%.

*****εφόσον είναι δικό σου χόρτο κι όχι αλμπανα ψεξασμένη.
Απάντηση
έχεις δίκιο. το «καθόλου» που είπα ήταν σωστή υπερβολή. ακόμη και με τα φίλτρα του καφέ να δουλέψουμε πάλι θα μείνει. για να το θέσω πιο σωστά: δεν θα μασάμε κλαδάκια και πρασινίλα ρε παιδί μου :p

ποτέ χόρτο από τον δρόμο! θα έπρεπε να είναι και κανόνας του φόρουμ.
Απάντηση
(03-28-2020, 09:51 PM)guest19 Έγραψε: @giannakis καλησπέρα. γιατί πιστεύεις ότι με αυτόν τον τρόπο μπορεί κάποιος να την ακούσει μόνο λίγο;

ο πάγος θα τραβήξει λιγα πράγματααν θες δοκιμασε με τσιπουρο ρακι κλπ δοκιμασμένο .σιγανη φωτια λιγο μελι ανακάτεμα σούρωμα έτοιμος.
το ακουσμα απο το κάπνισμα διαφερει αρκετα απο αλους τροπους πχ φαγωσιμο dmso vaporize.εγω που τα καπνιζω σκετα χωρις καπνο την ακούω διαφορετικά αν βαλω καπνο.
δοκιμασε με μικροποσοτητα και πες μας
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)