Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 fast 2 vast (30μερες αυτόματο)
[Εικόνα: ojaesxrm.jpg]

[Εικόνα: dowgvj6m.jpg][/url

[Εικόνα: x6hiy2em.jpg]]

καλησπέρα μαγκες μου, δεύτερο γροου στα καπάκια μετσ της χήρες σχεδόν ταυτόχρονα, σε λστ από 20 έχει πετάξει 4 κορυφές, παρακλάδια και πάει και για άλλες. μέχρι 10 ημερών έτρωγε μόνο ριζοτονικ άρχισα γροου 2μλ χεβεν2μλ και ακτιβερα2μλ 22 ημερών και πρόσθεσα ένα 5% κοπριά από γεωσκώληκες σε λαιτ μιχ της μπιομπιζ στης 28 μέρες έδειξε φίλο. πώς σας φαίνεται;  :d

+ 28,29 θερμοκρασία 57,61 υγρασία + co2 σε ταμπλέτα
Απάντηση

ads by gr420info

[Εικόνα: hjgcahym.jpg]

[Εικόνα: ojno0m4m.jpg]

[Εικόνα: vfpg15dm.jpg]

33 ημέρες το φυτακι σήμερα έχει ανοίξει πολύ όμορφα και αρμονικά οι κορυφές είναι σχεδόν ίδιες σε όλα τα παρακλάδια εκτός από δύο τρία, παρατηρούσα εχθές τα φύλλα και είδα αυτό το αποχρωματισμό, πιστεύω είναι κάλιο μαγνήσιο από ότι έχω διαβάσει και από ότι θυμάμαι από το προηγούμενο γροου που ήταν σε πολύ προχωρημένο στάδιο.. χρησιμοποιώ λιπάσματα της μπιομπιζ και δεν έχει καλ, και έτσι πρόσθεσα εκτες στο πότισμα 1,50μλ καλ μαγκ. είναι σωστή αυτή η διάγνωση ρε παιδιά;

[Εικόνα: oycmluhm.jpg]
Απάντηση
ωραιό φυτάκι.
σε τι χώμα το έχεις;
Απάντηση
(04-12-2020, 06:33 PM)hash wizard Έγραψε: ωραιό φυτάκι.
σε τι χώμα το έχεις;
 σε λαιντ μιξ και έχω προσθέσει και 5% κοπριά από γεωσκώληκες
Απάντηση
[Εικόνα: xnuwizrm.jpg]

[Εικόνα: dxqfoyzm.jpg]

[Εικόνα: g4mqbcpm.jpg]

καλησπέρα μάγκες μου 37 μέρες σήμερα από σπόρο και όλα κυλάνε τέλεια θα έλεγα υπήρξε μια μικρή υπέρδοσολογία από άζωτο και μια ελάχιστη έλλειψη από καλ μαγκ πλέον όλα καλά τα φύλλα άρχισαν να περνούν το κανονικό χρώμα. το έβγαλα από λστ και άνοιξα τα παρακλάδια φτάνοντας 76 πόντους στο τετραγωνικό μέτρο, στόχος είναι το τετραγωνικό μέτρο. σήμερα είδα ότι άρχισε να μπαίνει ανθοφορία καθώς βγάζει μέσα στης κορυφές τρίχες, σε λίγες μέρες μόλις βγάλει τα πρώτα ανθακια θα μπει σε λίπανση ανθοφορίας + delta 9. κατέβασα με ερκοντισιον την θερμοκρασία στους 24-26 και υγρασία 51-56, τα φώτα έχουν 50 πόντους απόσταση από της κορυφές και δέχεται 50.000 lux. πώς σας φαίνεται;  :) :)
Απάντηση
γιατί ανέβηκε πάνω στη γλάστρα?

μια χαρά είναι κατά τα άλλα...
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
(04-16-2020, 11:37 PM)yesican Έγραψε: γιατί ανέβηκε πάνω στη γλάστρα?

μια χαρά είναι κατά τα άλλα...
 καλημέρα φιλτατε ανέβηκε πάνω για να φτάσει κοντά στην λάμπα καθώς έβαλα κολ τυμπ στην λάμπα και δεν μπορεί να κατέβει επειδή έκοψα λάθος τους σωλήνες και δεν έχει περιθώριο
Απάντηση
[Εικόνα: ai843t6m.jpg]

[Εικόνα: 3jjllhum.jpg]

καλησπέρα μάγκες μου 43 μέρες από σπόρο 6 μέρες σε ανθοφορία, τελικά κατάφερε και έπιασε 96 πόντους στο τ.μ έφαγε την πρώτη μέρα 5g bactobloom βακτήρια για μεγαλύτερη παραγωγή σακχάρου σε 1l την τρίτη μέρα έφαγε delta 9 5ml και καπάκια την επόμενη co2 σε ταμπλέτα αργείς αποδέσμευσης από σήμερα μπήκε και το πρόγραμμα ανθοφορίας της μπιομπιζ επίσης προσθέθηκε 5% κοπριά από γεωσκώληκες
θερμοκρασία/υγρασία 20-21 βράδυ 24-27 πρωί, 45%-56% πρωί 56%-52% βράδυ. πώς σας φαίνεται μέχρι στιγμής;;   :d
Απάντηση
[Εικόνα: 4dmmmmpm.jpg]

50 μέρες από σπόρο και μέχρι στιγμής όλα τέλεια. τα φύλλα άρχισαν να περνούν τα κανονικό χρώμα μετα από το πολύ άζωτο ειδα και κάτι μικρά καψηματακια από λίπασμα στης άκρες αλλά όλα κομπλε τώρα. πώς το βλέπετε για δεύτερο grow;  :d
Απάντηση
εμένα με κέρδισε η ανύψωση με την δεύτερη γλάστρα.
Απάντηση
[Εικόνα: rsfa22tm.jpg]

61 μέρες από σπόρο 4 εβδομάδα ανθοφορία και έχει κάνει αρκετά μεγάλους παπάδες έδειξε μια αίσθηση πείνας τρώει πολύ το άτιμο. οι φωτογραφίες είναι στης 56 μέρες οι κορυφές πλέον είναι μώβ δεν ξέρω αν είναι κακό αυτό καθώς ψάχνω παντού και δεν έχω δει κάπου το 2 φαστ 2 βαστ με μωβ κορυφές
Απάντηση
ποσα βατ το δινεις;
Απάντηση
(05-11-2020, 09:55 PM)arkoudoulis Έγραψε: ποσα βατ το δινεις;

600
Απάντηση
από κρύο πως πας?
Απάντηση
(05-12-2020, 02:59 PM)tzorge Έγραψε: από κρύο πως πας?

από θερμοκρασία ήμαστε πένα δεν ξεπερνάει τους 27 βαθμούς και υγρασία μάξιμουμ 52-54 20-4 ωράριο από σπόρο
Απάντηση
67 μέρες από σπόρο και 5 βδομάδα ανθοφορίας
όπως βλέπετε έχει κάνει αρκετά μεγάλους παπάδες καθώς και προχθές έφαγε το τελευταίο μπουσταρισμα με delta 9 θα μείνει ακόμα περίπου 3 βδομάδες ανθοφορία μέχρι να πιτσλ να γίνουν μισά μισά . 
πώς σας φαίνεται μάγκες μου για δεύτερο γροου; από εμπειρία μπορεί κάποιος να μου πει πάνω κάτω ποσότητα από αυτό το φυτακι;

[Εικόνα: xwrdthgm.jpg]

[Εικόνα: 6rjdewtm.jpg]

[Εικόνα: t7sedclm.jpg]

[Εικόνα: uqgyicdm.jpg]

[Εικόνα: nsfyt7hm.jpg]

[Εικόνα: p0q1rrvm.jpg]
Απάντηση
τουμπανο εισαι!!!μπραβο ρε φιλε !!!
"We are not here for a long time "
Απάντηση
σε 3 βδομαδες;;
όλα τα φύλλα κίτρινα είναι μέχρι και στους παπάδες τους επάνω
πιστεύω ούτε βδομάδα και θα έχει τερματίσει
Απάντηση
εγω λεω οτι θα φουσκωσουν λιγο ακομα παντως.φαινονται να παιρνουν λιγο ακομα φουσκωμα!αν κανω λαθος συνχωρεστε με :d
καλα ψαλιδια φιλος,και καλα πιωματα μετα !
Peace-and-love-033   "Κανε την ζωη σου πιο χαλαρη "  Smoke20
Απάντηση
καλημέρα μάγκες μου να στε καλα!! δεν είναι όλα κίτρινα υπάρχουν αρκετά πράσινα απλά δεν φαίνεται στην φωτογραφία και δεν νομίζω τα πιτσλ να γίνουν μισά κεχριμπάρι σε μια βδομάδα
Απάντηση
[Εικόνα: fpowtw7m.jpg]

καλησπέρα αλάνια να σας ρωτήσω σε αυτή την φάση που είναι τα πιτσλ είναι στο μέγιστο επίπεδο thc; διάβασα ότι όταν είναι όλα θολά ότι ισχύει αυτο

[Εικόνα: xfpsmcwm.jpg]
Απάντηση
[Εικόνα: 8eggpadm.jpg]

[Εικόνα: u6je0nmm.jpg]

καλησπέρα αλάνια μου κόπηκε εχθές καθώς όλα τα τριχομς έγιναν θολά και υπήρξε ένα πρόβλημα με το κλιματισμό και ανέβαζε θερμοκρασία στους 34. σύνολο ζύγισε 624g!!! έχουν μπει τέντα για στέγνωμα και έχει υγρασία 67%πιστευω θα στεγνώσουν γρήγορα μακάρι να πιάσω τα 200 θα είναι επιτυχία!!
Απάντηση
μπραβο πολυ ωραιο φυτο :d 
καλα στεγνωματα Wink
Η φτωχεια ειναι πιο φρονιμη αν νιωθει οτι φταιει...
Απάντηση
καλησπέρα μάγκες μου στέγνωσαν και ζύγισε 200g!! πολύ καλά για δεύτερο γροου. τώρα μπήκαν στα βάζα παρόλο που οι παπάδες ξεράθηκαν όχι τελείως αλλά όσο έπρεπε μέσα στα βάζα έχει 68% υγρασία λέτε να τα βγάλω;
Απάντηση
να προσέχεις για μούχλα.. μέσα σε ένα βράδυ μπορεί να γίνει το κακό
μέτρον ἄριστον
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)