Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Super lemon haze auto βοηθεια
επίσης έβαλα και την 28w 3200k led
Απάντηση

ads by gr420info

[Εικόνα: rbkzajym.jpg][Εικόνα: 6l7evnam.jpg]
καλησπέρα παιδιά κλησαμε μήνα σήμερα πως το βλέπεται?
Απάντηση
από την στιγμή που δεν έχει κάποιο σημάδι καψίματος από τα φώτα μπορώ να κατεβάσω στα 30εκ την 100αρα και 25 την 28αρα? led είναι δεν νομίζω να συμβεί κάτι
Απάντηση
έχει πάει πολύ καλά αλλά αν θες κατέβασε να δεις αντιδράσεις
και η λεντ κάνουν ζημιά
μέτρον ἄριστον
Απάντηση
το ph το υπολογίζω γύρω στο 6.2-6.5 και έχω αρχίσει το 50% στις δοσολογιες βλέπω δίνει πόνο το λστ θα ανεβάσω αύριο φωτογραφια
Απάντηση
καλησπέρα παιδιά ημέρα 33

[Εικόνα: llcg6rym.jpg][Εικόνα: qzalsvqm.jpg]
βλέπω κάτι περίεργο στα φυλλα η είναι ιδέα μου από κοντά μια χαρά υγηες φενεται [Εικόνα: sbql6kam.jpg]
ορίστε και τα φώτα αργότερα θα βάλω ακόμα μια 50αρα 4000κ led
Απάντηση
μήπως χρειάζεται κλάδεμα σε όσα φύλλα δεν έχει σημάδι ότι θα βγει παπάς? γτ νμζω είναι πάρα πολλά τα φύλλα κι οι κορυφές 6-8
Απάντηση
ψηλώνει κάθε μέρα αυτό αν δεν κανω λάθος
σε λιγο δεν θα φαίνεται τοσο πυκνό
φυσικά δικό σου είναι,οτι θέλεις κάνεις

αυτόματο?
άστο καλύτερα
Απάντηση
ναι αυτόματοι είναι κάθε μέρα σχεδόν του προσαρμόζω το λστ για να το κρατήσω όσο χαμηλότερα γινεται
Απάντηση
ημέρα 35 λοιπόν παιδιά και είναι κάπως έτσι αφού του διαμόρφωσα απτην αρχή το λστ γιατί είχε αρχίσει να ψηλώνει πράγμα που δεν θέλω και πότισμα 800ml σε μπουκάλι 1.5λιτρου με δοσολογιες 0.8 grow biobizz 1.5 acti vera 0.3 cal mag 0.6bloom 0.6 max και σιγά σιγά θα ανεβάζω τα bloom max[Εικόνα: 9thtvxgm.jpg]
Απάντηση
[Εικόνα: bh4hrdqm.jpg]
είναι κάτι παράξενο αυτά τα κάπως στρογγυλά που βγενουν οι δύο τριχουλες? γενικά δεν βλέπω κάτι λάθος και έχει ήδη αρχίσει να βγάζει παπαδες
Απάντηση
[Εικόνα: zdrs54sm.jpg][Εικόνα: nxsij8hm.jpg]
ημέρα 37 πάει τρένο έτσι? δεν βλέπω κάτι περιεργο
Απάντηση
[Εικόνα: dffthdvm.jpg]
38 μερες σύνολο από σπόρο σήμερα τελευταία μέρα που πιραξα το lst νομίζω έχει πάρει μορφή και το αφηνω έτσι μέχρι λίγο πριν το τέλος πότισμα κάθε δύο μέρες μέχρι να σταξει ίσα ίσα καμία σταγόνα από κάτω 11λ γλάστρα και το πίνει όλο το νεράκι κάθε φορά και περισσότερο 1λ του δίνω τώρα από 0.8 μλgrow 1 bloom 1 max 2 vera την φορα δεν βλέπω κάτι περίεργο οπότε θα ανεβάσω λίγο τις δοσολογιες της ανθοφοριας από wattειμαι στα 130 μια 100αρα μια 25 και λέω να βάλω και την 50αρα στα 4000κ η 25 είναι στα 3200 και η 100αρα στα 6400 νταξει θα χάσω λίγο απτά φώτα στα άλλα πάει καλά πως το βλέπεται κάνω κάτι λάθος ?
Απάντηση
τραίνο πάει για 38 μέρες ζωής...
φτου φτου!

αυτά τα μεγάλα που εμποδίζουν το φως να περάσει χαμηλά ... κοψτα
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
δηλαδή τα περισσότερα μεγάλα φύλλα να τα κόψω?
Απάντηση
αν ένα φύλλο είναι στο πλάι και δεν κρύβει παπαδακια... το αφήνουμε.
Και είπαν τρελλούς αυτούς που χόρευαν, αυτοί που δεν άκουγαν τη μουσική... Volcanodude
Απάντηση
γενικά έτσι όπως τοχω διαμορφώσει με το λστ βλεπουν φως όλοι οι παπάδες οπότε δεν νμζω πως χρειάζεται κλαδεμα
Απάντηση
εσύ ξέρεις καλύτερα...

στη φωτό δείχνει αλλιώς.
Απάντηση
το μόνο μου θέμα είναι νομίζω η υγρασία και θερμοκρασία καθώς είναι στο 50% και θερμοκρασία 24-27 παρρηγηλα ποιο δυνατό εξαερισμό μπας και δω αποτελεσμα
Απάντηση
καλησπέρα ομάδα νομίζω παω θαυμάσια το μόνο που είδα είναι λίγο τα αρχικά κάτω κάτω φυλλα να ειναι κιτρινισμενα κάνα δυο που τα έκοψα και είναι και δύο μεγάλα που έχουν αρχίσει να αλλάζουν χρώμα από ποιο κάτω και λίγο φαγομα αλλά νομίζω είναι επιδη δεν περνούν φως επίσης ποτησα μετά από 3 μέρες και είχε στεγνώσει full αφου την ζηγισα κιόλας.. ημέρα 41 οριστε[Εικόνα: krrpm7bm.jpg]
Απάντηση
ωραίος!τάπα πάει.συνέχισε όπως είσαι!!!
η θερμοκρασία να είναι μέγιστο 25 προσπάθησε.υγρασία νομίζω είσαι εντάξει.
τα φύλλα που λες ότι αλλάζουν μήπως είναι από ανεπαρκής λίπανση;βγάλε καμιά φώτο να σου πούνε και οι πιο έμπειροι.
Απάντηση
Γιατί δεν μπορώ να δω καμία απορία φωτογραφίες που έχω ανεβάσει?
Απάντηση
Κάτι παίζει με το Imgur με τον ίδιο explorel (torch) δεν βλέπω ποια καμία φωτό ....
Όποιος πει κακό για μας να βγει το μάτι του σαν λουκουμάς! Tongue
Απάντηση
[Εικόνα: EmD8J6Gm.jpg]
49 μέρες παιδιά το αυτοματακη πως το βλέπεται?
Απάντηση
Επίσης σαν να βλέπω ότι δεν πίνει όλο του το νερό τις τελευταίες φορές και όταν το ποτίζω στάζει από κάτω στα πρώτα 500μλ οπότε αυτό που κάνω είναι να του δίνω μέχρι να σταξει ίσα ίσα και μετά πάλι από 3 μέρες ίσως φταίει ότι το παραποτησα και 2-3 φορές του έβαλα 1.5 λιτρο
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)