Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Newbie 2
Big Grin 
όμορφες καλησπέρεζ σε όλους, 

μιας και ήταν η κατάλληλη περίοδος ξεκίνησα και εγώ πριν κάτι εβδομάδες, παραθέτω εικόνες και περιμένω feedback παρακαλώ για τα next steps :d

[Εικόνα: mcw7xw0m.jpg][Εικόνα: uakkeeim.jpg][Εικόνα: 9snz842m.jpg]
Απάντηση

ads by gr420info

ωραία αλλά διψάνε για ήλιο,η δεν είχαν στην αρχή
τι φυτά είναι?
Απάντηση
τα βάζω το πρωί πιο έξω για να τα βαράει καλύτερα.

τι να σου πω ακριβώς δεν γνωρίζει κανείς έχω ένα βάζο με σπόρια και διάλεξα 2-3 απο τα "καλά".

πιθανολογώ πως είναι απο κάποιο skάnki αλλιώς θα ξενερώσω :p
Απάντηση
μεγαλύτερη γλάστρα ;
Απάντηση
ο ιαν το έχει αυτο με τις γλάστρες:p
καλά πανε αλλα βαλτα σε μεγαλες γλάστρες και ξεκινα προγραμμα λιπανσης σιγα σιγα..
πόσες ημερες ειναι βγαλμενα?
Αν θέλουν μεταφύτευση, τα νύχια μην μυρίσεις,
για τα σημάδια κοίταξε, πριν το αποφασίσεις.
Dodgy
Απάντηση
yeah, soon! είναι περίπου 4 εβδομάδων.
Απάντηση
καλησπερα, @Mohito φιλαρακι;

πολυ τεντωμενα τα βλεπω τα μικρα σου ψαχνουν απενγωσμενα φως στη φωτο
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
θα φροντίσω λοιπόν να τα βλέπει περισσότερο ο ήλιος!
[Εικόνα: gxhh9lqm.jpg][Εικόνα: bcs5fk3m.jpg]

ελπίζω να πάρουν μπρος τώρα που μπήκαν σε περισσότερα γαλόνια Wink
Απάντηση
ριξε χωμα στις γλαστρες ,μην το τσιγγουνευεσαι...
""Αν δεν μπορέσω να το δεις κι εσύ, μοιάζει σα να μη το ‘χω...""
Απάντηση
θα παω να πάρω βουνίσιο σύντομα, είχα ξεμείνει και έβαλα απο διάφορες γλάστες το καλύτερο που μπορούσα να βρώ. θένξ σε όλους και τσίρζ
Απάντηση
λοιπόν μάγκες πήγαμε στο επόμενο λέβελ, παραθέτω τα βήματα που ακολούθησα μετά απο λίγο πρήξιμο σε @Mohito

[Εικόνα: zhjondpm.jpg]

πρώτη πίκ: το χώμα με λίπασμα που επέλεξα

μετέφερα απαλά τα φυτά, άλλαξα το χώμα αφότου έβαλα 10 λίτρα έκαστος στο καθένα και τα έκανα μίξη με απλό χώμα.

παραθέτω τις φώτο μετά την μεταφορά.

περιμένω σχόλια για επόμενη βήματα
πήρα επίσης λίπασμα έξτρα και ήθελα να ρωτήσω αν κάποιο απο αυτά αντικαθιστά την παλιά σειρά του μπάιο-μπιζ trypack-mohito bro δεν θυμάμαι τι μου είχες πει να ρωτήσω οπότε θέλω έξτρα βοήθεια εδώ.

παραθέτω και το πρόγραμμα για να συζητήσουμε για διαφορετικές δοσολογίες πιθανότατα.

δεύτερη πικ (πρόγραμμα): [Εικόνα: mipslbwm.jpg]

τρίτη πικ (biobiz trypack): [Εικόνα: muegthlm.jpg]

λοιπές πίκ [Εικόνα: pqv1f73m.jpg]
[Εικόνα: pcb38i4m.jpg]
[Εικόνα: oybo6q4m.jpg]
[Εικόνα: frdohyam.jpg]

τελικό και θανατηφόρο --> θέλω να ξεκινήσω low stress training (lts). πρέπει να το ξεκινήσω άμεσα και πριν το λίπασμα, σωστά;
Απάντηση
in detail:

1a) [Εικόνα: hj6j8psm.jpg]
1b) [Εικόνα: b3uxshrm.jpg]
1c) [Εικόνα: hh1zgxgm.jpg]

2a) [Εικόνα: ph1hovsm.jpg]
2b) [Εικόνα: 4gkfmuem.jpg]
2c) [Εικόνα: rvwvxckm.jpg]

σαν να τους λείπει κάτι; διακρίνω κάτι αλλοιώσεις νομίζω στα φύλλα;

επίσης, θέλω γνώμες για το αν προτιμάτε σε αυτό το στάδιο το κορφολόγημα ή το lts. ty in advance Wink
Απάντηση
για να έχεις μια εικόνα έκανα και γω καθυστερημένο lst και κορφολόγημα μαζί για πειραματισμό.
βέβαια εγώ είμαι indoor και κραταω την αναπτυξη οσο θελω σε σχεση με σένα αλλά τα έκανα σε περίπου ίδια ηλικία με τα δικά σου(πριν κανα 6ημερο έγιναν και τα δύο)
αφού είσαι σε μπαλκόνι πρεπει να μαζευτείς προς τα κάτω σιγά σιγά..
[Εικόνα: c4x7mt7m.jpg][Εικόνα: oysnggpm.jpg][Εικόνα: nawm0dkm.jpg]
Αν θέλουν μεταφύτευση, τα νύχια μην μυρίσεις,
για τα σημάδια κοίταξε, πριν το αποφασίσεις.
Dodgy
Απάντηση
[Εικόνα: jsuzlnym.jpg]

θέλω κάτι σαν αυτό σε αποτέλεσμα νομίζω, για να έχει και λίγο νόημα όλο αυτό.

οπότε αρχικά απλά πλαγιάζω το κεντρικό κορμό, και μετά συνεχίζω και με τα υπόλοιπα branches, σωστά;
Απάντηση
καλησπερίζω τους άπαντες.

τα updates μου:

φυτό νούμερο ένα (1) --> έπεσε κορφολόγημα, νομίζω πάει αρκετά καλύτερα και δίνει σε όλα τώρα.
-[Εικόνα: dzicjoym.jpg]
-[Εικόνα: pdvrl8zm.jpg]

φυτό νούμερο δύο (2) --> έπεσε lst. αναμένω γνώμες για το πώς να συνεχίσω να το δουλέυω.
-[Εικόνα: iifhsgxm.jpg]
-[Εικόνα: oji7wsrm.jpg]
-[Εικόνα: dmhcqo9m.jpg]

σημαντικότερη ενημέρωση: ξεκίνησα το πρόγραμμα λίπανσης (biobiz trypack- 12/05 είχα βάλει το all mix χώμα, και 22/5 ξεκίνησα με την πρώτη δόση λιπάσματος <fish mix, επεξήγηση below>-)
- εφόσον απο τα 3 μπουκαλάκια μόνο με το 1 έπρεπε να ξεκινήσω σύμφωνα, υπέθεσα πως το fish αντικαθιστά το grow & root kit.
έτσι, ξεκίνησα με αυτό (υπάρχουν και ακόμη 2 μπουκαλάκια- bio bloom & top max, τα οποία στο πρόγραμμα λίπανσης δεν ξενινάνε πριν την δεύτερη και τρίτη εβδομάδα λίπανσης.

αυτό που έκανα ακριβώς είναι να πάρω ένα ml (στο καπάκι έχει κάτι σαν δοσομετρηση και σε αυτό το πέταξα) και το άδειασα σε 1 λίτρο νερό, σύμφωνα με το sceda principi nutritivi. μετά μοίρασα μισό και μισό λίτρο (και όχι ολόκληρο λίτρο στο καθένα) σε περίπτωση που έκανα λάθος ή τέλος πάντως με την λογική βλέποντας και κάνοντας (ολίγον φλώρος).

ps: αυτά τα φύλλα που είναι σαν κεραυνοί (στο πρώτο παιδάκι) να τα κόψω; τι ακριβώς σημαίνει, οτι λείπει σίδηρος ή κάποια άλλη βασική ουσία από τα μικρά μου;
ps2: με ph τι παίζει, πρέπει να έχω κάτι στο νου ή δεν με απασχολεί;

8ένξ & τσίαρζ μ8z.-
Απάντηση
έχεις σίγουρα leaf miners και μάλλον τετράνυχο.
άμεσα ψεκασμα πάνω και κάτω από τα φύλλα όταν πέσει ο ήλιος.

https://www.growweedeasy.com/cannabis-pl...eaf-miners
https://www.growweedeasy.com/cannabis-pl...ider-mites
Απάντηση
[Εικόνα: dhZxNypm.jpg][Εικόνα: oaKQeBJm.jpg][Εικόνα: ACy3jt1m.jpg][Εικόνα: B0x8NM3m.jpg][Εικόνα: VbMJ6mtm.jpg][Εικόνα: TFz4Irfm.jpg][Εικόνα: JzoXHi2m.jpg][Εικόνα: 07aPBXHm.jpg]

My week 4 updates (βδομάδα αφότου ξεκίνησε η λίπανση)
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)