Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Υπερτροφία?
[Εικόνα: jh2htv1m.jpg]

[Εικόνα: 5xoadgpm.jpg]

[Εικόνα: emy8y8um.jpg]

καλησπέρα, έχω ένα superbud auto εξωτερικά 1 μήνα. το έχω ακόμα σε μικρή γλαστρούλα και θα το κάνω μεταμφύτευση στην τελική σε λίγες μέρες. πριν 4 μέρες έβαλα λίπασμα πρώτη φορά(0.35ml/l fish mix). σήμερα τα κάτω φύλλα κιτρίνισαν λίγο και πάνε να ξεραθούν. επίσης, ένα από τα φύλλα έχει κιτρινίσει λίγο στην άκρη. λέτε να είναι υπερτροφία; και κάτι τελευταίο, βλέπω από τα πάνω φύλλα που βγαίνουν το ένα είναι πιο μικρό, είναι φυσιολογικό αυτό;
Απάντηση

ads by gr420info

γενικά η μεταφύτευση σε αυτόματο είναι λίγο δυσκολακι. το φυτό ένα μήνα μετά θεωρώ πως δεν θα πάρει όσα θα έπαιρνε αν το είχες στην μεγάλη γλάστρα πιο νωρίς μη σου πω και κατευθείαν.

τα φυλλαράκια που έχασε δεν σε νοιαζουν είναι οι κοτυλιδονες και δεν προσφέρουν πολλά.

τα αυτόματα εξ όσων έχω δει είναι πολύ πιο λιτοδίαιτα.
Απάντηση
υπερλιπανση είναι η ελλειψη; να βάλω λιπασμα η να το αφήσω καμία εβδομάδα;
Απάντηση
δεν ξέρω φίλε μου, το έχεις κρατήσει πολύ στο γλάστρακι αυτό.
και κινδυνεύει να περιοριστεί πολύ. βλέπεις ρίζες από κάτω?

από θερμοκρασίες πως είσαι... αν είσαι βόρεια μπορεί να καθυστερήσε το φυτό και έτσι να σε πάρει να κάνεις μεταφύτευση.

εγώ δεν θα έδινα κάτι. αλλά δεν παίζω με αγοραστά ζουμια... οπότε είναι άκυρο να σου πω τι θα κάνα.
Απάντηση
έγινε φίλε μου ευχαριστώ. βόρεια είμαι, θα το έβαζα πιο νωρίς απλά λόγω συνθηκών και πολύ ποτίσματος στην αρχή το καθυστέρησα αρκετά για αυτό το άφησα.

στο ύψος καμια 10αρια εκατοστά είναι. πιστεύω με παίρνει μεταφύτευση
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)