Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Led και hps
καλημέρα στο φόρουμ. καθώς έκλεισα το γροου μου σκέφτομαι είδη το επόμενο από σεπτέμβρη. θα γίνει αλλαγή στον εξοπλισμό. το επόμενο πρότζεκτ ειναι, τέντα 2.40×2.40×2.20 φώτα spider farmer led 600 watt full spectrum αυτοματισμός arduino με των προγραμματισμό του casa με κάποιες διαφορές, c02 με μπουκάλα, σκέφτομαι μέσα στην τέντα η να πάρω από spider farmer ένα πιο μικρό πάνελ σαν έξτρα μέσα στην τέντα η να βάλω μια hps 600 lumatec. πια είναι η γνώμη σας για hps ,και led μαζί;
Απάντηση

ads by gr420info

(05-31-2020, 10:17 AM)καραντίνας Έγραψε: καλημέρα στο φόρουμ. καθώς έκλεισα το γροου μου σκέφτομαι είδη το επόμενο από σεπτέμβρη. θα γίνει αλλαγή στον εξοπλισμό. το επόμενο πρότζεκτ ειναι, τέντα 2.40×2.40×2.20 φώτα spider farmer led 600 watt full spectrum αυτοματισμός arduino με των προγραμματισμό του casa με κάποιες διαφορές, c02 με μπουκάλα, σκέφτομαι μέσα στην τέντα η να πάρω από spider farmer ένα πιο μικρό πάνελ σαν έξτρα μέσα στην τέντα η να βάλω μια hps 600 lumatec. πια είναι η γνώμη σας για hps ,και led μαζί;

καλησπερα φιλε, αρχικα την spider farmer την εχω ερωτευθει και την εχω βαλει στο ματι και εγω για σεπτεμβρη, ειχα grow με hps 400w και μαζι μια led 300w galaxyhydro (κινεζιά αλλα καλη κινεζιά) μια χαρα αποτελεσματα αν και την ειχα για συμπληρωματικο φωτισμο.. αν μπορουσα θα εβαζα 2 χ hps σε τετοια χωρο με καλο ventilation system
Απάντηση
ειναι καλη επιλογη led +hps για λευκα λεδ οχι μπλε κοκκινα.
ακομα καλη επιλογη ειναι cmh+hps αν αντεχεις τις θερμοκρασιες.
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)