Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Ανακοίνωση] [ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ]Πιστοποιήστε το φωτογραφικό σας υλικό
Όπως ήταν αναμενόμενο 17/9, άλλαξε ο βασικός κανονισμός για τις φωτό.

Με την αλλαγή αυτή μπαίνουμε σε μία περιοδο πιστοποίησης αυθεντικότητας των χρηστών μας.
Δίπλα απο το όνομα πλέον στους εγκεκριμένους χρήστες εμφανίζεται αυτο [Εικόνα: verifiedicon.png] , που σημαίνει ότι ο χρήστης ειναι επιβεβαιωμένος μέσα από την διαδικασία πιστοποίησης( φυσικα, εξαιρούνται οι admins/moderators και η επίσημη ομάδα του gr420.info)

Οι φωτογραφίες που θα ανεβαίνουν στη κοινότητα απο τα μέλη που δεν θα έχουν αυτό το διακριτικό στο όνομα τους [Εικόνα: verifiedicon.png] , πλέον θα απαιτούν κάποιου είδους αποδεικτικό γνησιότητας.

Ένα χαρτάκι χειρόγραφο κατά προτίμηση το οποίο θα αναγράφει gr420.info (και οτιδήποτε έξτρα γράψετε θα είναι θετικό για την ευκολότερη πιστοποίηση του λογαριασμού, οπως ημερομηνίες κλπ... αλλά ενα απλό gr420.info αρκεί γενικά)

Και πολύ βασικό αυτό. Το χαρτάκι να φαίνεται ξεκάθαρα και σας παρακαλούμε να προνοήσετε για αυτό (Σιγουρέψτε ότι το χαρτάκι σας φαίνεται καθαρά και κάνει μπαμ που λέμε οτι ΔΕΝ ειναι photoshop) αλλιώς οι φωτογραφίες δε θα συμβάλουν στη πιστοποίηση του λογαριασμού. 
Η μη τήρηση αυτού του κανονισμού μπορεί και να τερματήσει τη πρόσβαση του λογαριασμού στη κοινότητα.

Παράδειγμα εικόνας πιστοποίησης :

Τα σχόλια της ανακοίνωσης αφήνονται ανοιχτά για τυχόν επισημάνσεις/απορίες
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση

ads by gr420info

Μια ερωτηση, θα πρεπει σε καθε φωτο να το κανουμε αυτο η γινεται μια φορα;
Απάντηση
Μια φορα αρκει, αλλα υπαρχει η περιπτωση να ζητηθει νεα φωτο αν υπαρξουν αμφιβολιες
Απάντηση
Μπαίνω κι εγώ στο φόρουμ και βλέπω το ν δίπλα από το όνομα μου.Ώπα λέω,τι παπαριά έκανα και με στάμπαραν;
Μετά είδα αυτό το νήμα και κατάλαβα.Γνώμη μου.Ανεξάρτητα εμείς οι παλαιότεροι που μας έχει τικάρει το φόρουμ,κάποια
στιγμή ας βάλουμε κι εμείς ένα χαρτάκι,για λόγους ισονομίας στους νεότερους.Δεν κάνει κόπο πιστεύω.
Απάντηση
Αυτό ηθελα να ρωτήσω και εγώ @trompetas και δεν μπορούσα πριν να απαντήσω και σου έστειλα π.μ αλλά όλα οκ κομπλε
Απάντηση
Το χαρτακι απαιτειται για να παρετε το status, απο τη στιγμη που το εχετε δεν υπαρχει λογος να ξανα αποδειξετε την αυθεντικοτητα του υλικου σας, εκτος και αν υπαρξουν υποψιες εκ νεου, σε κεινη την περιπτωση απλως χανεται το verified απο τον λογαριασμο μεχρι να αποδειχθει ξανα. Αυτο ειναι ολο.

Οσοι δεν το εχουν, μειωνουν τις πιθανοτητες βοηθειας και ενασχολησης με τα μελη μας.

Τα bans γίνονται απο τη στιγμή που υπάρξουν υποψίες σε έναν λογαριασμό, ότι το υλικό δεν ειναι αυθεντικό (κλεμμένο απο ξένα sites), μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου, όπως υπήρξε μια σχετική εμπειρία απο κάποια μέλη μας που επανήλθαν
Απάντηση

Μετάβαση στη συζήτηση:

Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)