Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: Είναι έτοιμα ?!
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Καλησπέρα στην παρέα , θα ήθελα να θέσω μια ερώτηση κ οποίος έχει την γνώση κ την εμπειρία ας δώσει τα φώτα του . Έχω κάποια αυτόματακια τα οποία είμαι έτοιμος να ξεκινήσω ξέπλυμα . Έχω καταλάβει ότι ανάλογα με το χρώμα από τα τριχίδια κ την ριτινη φτάνει η ώρα τους και από το φύλλωμα αλλά το θέμα είναι πότε είναι η καλύτερη στιγμή ώστε να μην χάσω ποιότητα η ποσότητα !? 
Ανεβάζω κάποιες ενδεικτικές φωτό.
Καλησπέρα παρότι δεν καταλαβαίνω τι θες να ξεπλύνεις και γιατί, αν θες να θερίζεις ακριβώς την καλύτερη στιγμη θες μικροσκόπιο.
Καλησπερα φιλε...Εχει στα  γκροουμαγαζα και αν δεν εχει Εδω εισαι !


Για να δεις τι κοιτας,τσεκαρε αυτο το σιτε ! 
Εδω!!
Πέρυσι τέτοιο καιρό μου είχα στο πρώτο μου grow . Μ είχα δώσει την πληροφορία ότι αφού φτάσει σε στάδιο συγκομιδής θα πρέπει να κάνω ξέπλυμα μόνο με νερό τις 2 τελευταίες βδομάδες . Ώστε να καθαριστεί κ το θεώρησα δεδομένο . Αν έχετε να δώσετε κάποια τιπ ευπρόσδεκτα!

Είναι το δεύτερο grow και ακομα μαθαίνω!

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, θα προμηθευτώ μικροσκόπιο ! ?
Αποψη μου ειναι πως ειναι αχρειαστο, ειχα βρει και μια ερευνα παλια που εκανε τυφλο τεστ και δεν υπηρχε καποια σημαντικη στατιστικη παρατηρηση πως το φλας βοηθουσε στη γευση η τη σοδεια. 
Η ερευνα απλα ειναι στα αγγλικα

Σύναψη:Overall, the length of the flushing period did not impact yield, potency, terpenes, or taste characteristics of Cannabis flower. Taste test results indicated a trend toward improved flavor and smoke quality with the zero-day flush. While there were no significant differences in nutrient content, there was a trend toward increased iron and zinc in flower flushed for 14 days. The results of this trial indicate that there is no benefit to flushing Cannabis flower for improved taste or consumer experience