Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: td silent
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
καλησπερα και συγνωμη  που σας πριζω !!!


αλλα εχω βρεθει σε αδιεξοδο και χρειαζομαι λιγο βοηθεια  αγορασα ενα td silent 125-350  και η θερμοκρασια δεν πεφτει κατω απο 30 βαθμους ενω με το προηγουμενο vents fan plastic 125 -355 m/h δεν ανεβαινε πανω απο 27 βαθμους 

εκατσα και ελυσα ολες τις συνδεσεις και τις ξανα συνδεσα μηπως ειχε απωλειες  
εβαλα καινουργιο σωληνα με ενυσχηση που ειναι με μια μαυρη μεβρανη εξωτερικα του σωληνα 
αλλαξα το φιλτρο θεση το εβαλα στην εξαγωγη 
αλλα ολα αυτα δεν δουλεψαν 
εχω δωσει 145 ευρω και αυτο το πραγμα δεν δουλευει σωστα των παλιο δεν μπορω να το χρησιμοπιοισω
γιατι κανει παρα πολυ θορυβο  και θα μας παρει χαμπαρι η γειτονια 

συγνωμη αλλα εχω απελπιστη αν μπορει καποιος να βοηθησει ευχαριστω!!
Καλησπέρα @martin1985

Παιρνεις απευθειας απο εξω στην εισαγωγη καπως; Η να το στελνεις απευθειας εξω, θα πρεπει καπως να κανεις μια αναλογη συνδεση για να το βοηθησεις να παρει τη θερμοκρασια περιβαλλοντος

Μετα για την φασαρια μπορεις να παρεις ενα κουτι να το ηχομονωσεις η με το κλασσικο μαυρο αφρωδες υλικο η οτιδηποτε αλλο και να μπει εκει μεσα ο εξαερισμος με 2 τρυπες μπρος πισω

[Εικόνα: fan23.jpg]
(02-12-2021, 16:04 )trompetas Έγραψε: [ -> ]Καλησπέρα @martin1985 

Παιρνεις απευθειας απο εξω στην εισαγωγη καπως; Η να το στελνεις απευθειας εξω, θα πρεπει καπως να κανεις μια αναλογη συνδεση για να το βοηθησεις να παρει τη θερμοκρασια περιβαλλοντος

Μετα για την φασαρια μπορεις να παρεις ενα κουτι να το ηχομονωσεις η με το κλασσικο μαυρο αφρωδες υλικο η οτιδηποτε αλλο και να μπει εκει μεσα ο εξαερισμος με 2 τρυπες μπρος πισω

[Εικόνα: fan23.jpg]

δεν εχω προβλημα θορυβου  ο td silent δν κανει θορυβο ο παλιος εχει χαλασει και χτυπαει ο ελικας στο πλαστικο και κανει πολυ θορυβο για αυτο και τον αλλαξα !!η εξαγωγη του εξαερισμου ειναι μεσα στο δωματιο δεν βγαινει εξω η εισαγωγη ομως του αερα στην τεντα γινεται με σωληνα που ρουφαει αερα εξω απο το δωματιο  μεσα στην τεντα! στην ουσια το προβλημα μου ειναι οτι ο παλιος μου εξαερισμος με αυτο το συστημα δουλευε και ειχε την θερμοκρασια στους 27 βαθμους ενω ο καινουργιος που υποτιθεται ειναι ποιο ακριβως και καλος εχει την θερμοκρασια στους 30!!