Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: led panel
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
καλησπερα 

θελω  να αλλαξω μια hps 250 watt σε μια τεντα 80*80  που εχω και να την κανω led αλλα θελω κατι οικονομικο 
σκεφτομουν παλι για serius 2 αλλα δεν θελω να διαθεσω τοσα πολλα γιατι θελω τουλαχιστον 2 που σημαινει 320ευρω
εγω βρει

led asterix full spectrum 150 watt σε προσφορα 96 ευρω 
led asterix 300 w veg +bloom 2 switches 189 ευρω

τα εχει δουλεψει κανεις να μου πει την γνωμη του ?
Δεν ειδες νημα πιστοποιησης που εκανε ο cj_kary που εχει αυτο ακριβως που τυχαινει να λες; Σημερα κιολας...

Αλλα αν θες τη γνωμη μου, κινεζικο μωβ φασμα μεινε μακρια. Μουφα

Εχω καταθεσει νημα πριν χρονια που αποδεικνυει ποσο χαλια ειναι αυτα τα πανελακια και ποσο ακριβα βγαινουν στη ΔΕΗ σε σχεση με την αποδοση σε g/watt
Οι σποροι ηταν τα τοτε Power Plant απο τη Sensi. (Οσοι το θυμουνται, δυστυχως οι φωτος ειναι πεσμενες και το νημα βρισκεται απενεργοποιημενο στη βαση)

Η ΔΕΗ στο τοτε πειραματικο grow που εκανα μου ειχε βγει γυρω στα 350 ευρω (τοτε) ολη η αποπειρα (300w καταναλωσης με μωβ φασμα) και τελικο αποτελεσμα 100g με αψογες συνθηκες.

Το πεταξα στα σκουπιδια το πανελ μετα το grow
(27-01-2022, 18:10 )trompetas Έγραψε: [ -> ]Δεν ειδες νημα πιστοποιησης που εκανε ο cj_kary που εχει αυτο ακριβως που τυχαινει να λες; Σημερα κιολας...

Αλλα αν θες τη γνωμη μου, κινεζικο μωβ φασμα μεινε μακρια. Μουφα

Εχω καταθεσει νημα πριν χρονια που αποδεικνυει ποσο χαλια ειναι αυτα τα πανελακια και ποσο ακριβα βγαινουν στη ΔΕΗ σε σχεση με την αποδοση σε g/watt
Οι σποροι ηταν τα τοτε Power Plant απο τη Sensi. (Οσοι το θυμουνται, δυστυχως οι φωτος ειναι πεσμενες και το νημα βρισκεται απενεργοποιημενο στη βαση)

Η ΔΕΗ στο τοτε πειραματικο grow που εκανα μου ειχε βγει γυρω στα 350 ευρω (τοτε) ολη η αποπειρα (300w καταναλωσης με μωβ φασμα) και τελικο αποτελεσμα 100g με αψογες συνθηκες.

Το πεταξα στα σκουπιδια το πανελ μετα το grow

ωραιος φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση για να μην μπω στον πειρασμο να τα παρω απλα η τιμη τους με τραβηξε το ενδιαφερον 
επομενη επιλογη μου ειναι 
lumateκ attis 200 watt  270 ευρω!!
απλα δεν ηθελα να δωσω πανω απο 200 ευρω απο οτι βλεπω δεν το γλυτωνω!!
μια Lumatek σε συγκριση με "κινεζικο" ειναι νυχτα με τη μερα
(27-01-2022, 22:05 )trompetas Έγραψε: [ -> ]μια Lumatek σε συγκριση με "κινεζικο" ειναι νυχτα με τη μερα

Ωχχ μου φτιαξατε την μερα Sad  τοσο κακη επιλογη ε? 

μου την προτεινε το καταστημα που πηρα τον εξοπλισμο .... θα μου πεις τι τους νοιαζει να πουλησουν θελουν ...
και γιατι δε την πας πισω τοτε να στην αλλαξουν; (Αν την εχεις ηδη παρει δηλαδη)

Ο καθενας επιλεγει αυτο που θελει,
σιγουρα δε μπορεις να τα εχεις ολα σε ενα προιον βεβαια.

Η καλο εργαλειο με αποδοση
Η φτηνο εργαλειο diy με απειροελαχιστο κοστος κατασκευης

Αμα δε θες να τα σκασεις για κατι καλο και σε νοιαζει απλα να βγαλεις λιγα g παρε μια ταβλα κανε τρυπες και περνα ντουι ε27 με led, θα δεις πολλα παραδειγματα απο αλλα νηματα για το πως γινεται και με 50 ευρω εχεις μια λαμπα.

Αν απο την αλλη θες να εχεις εργαλειο με καλες αποδοσεις παρ ολο που εχω δοκιμασει και Lumatek, Lumii , Cob leds, Cultilite και μωβ κινεζικα στο παρελθον.

Ο αστηρ με εχει καλυψει πληρως γιατι εχω κουμπωσει οσα πανελ θελω (στην περιπτωση μου 6) και δεν εχω πουθενα νεκρες γωνιες στη τεντα. Επεισης εχεις δωρεαν επισκευη για 2 χρονια μετα την αγορα στο καταστημα τους, μοναδικο προνομιο για την Ελληνικη αγορα σε σχεση με τα υπολοιπα "επωνυμα" φωτα.

Ολες οι υπολοιπες κατασκευες που ανεφερα παραπανω εχουνε εντονο φως στο κεντρο και στις 4 γωνιες καταληγεις να εχεις στις μετρησεις 3 φορες λιγοτερη ενταση. Απο κει και περα, οταν παρεις τα φωτα σου, ρεαλιστικα καταλαβαινεις μετα απο 3-6 μηνες λειτουργιας αν οντως ηταν καλη αγορα η οχι. (Πρωτα απ ολα στη ΔΕΗ, μετα στα g και φυσικα τη συνολικη συμπεριφορα φυτων στη καλλιεργεια επανω)
(28-01-2022, 16:50 )trompetas Έγραψε: [ -> ]και γιατι δε την πας πισω τοτε να στην αλλαξουν; (Αν την εχεις ηδη παρει δηλαδη)

Ο καθενας επιλεγει αυτο που θελει,
σιγουρα δε egvμπορεις να τα εχεις ολα σε ενα προιον βεβαια.

Η καλο εργαλειο με αποδοση
Η φτηνο εργαλειο diy με απειροελαχιστο κοστος κατασκευης

Αμα δε θες να τα σκασεις για κατι καλο και σε νοιαζει απλα να βγαλεις λιγα g παρε μια ταβλα κανε τρυπες και περνα ντουι ε27 με led, θα δεις πολλα παραδειγματα απο αλλα νηματα για το πως γινεται και με 50 ευρω εχεις μια λαμπα.

Αν απο την αλλη θες να εχεις εργαλειο με καλες αποδοσεις παρ ολο που εχω δοκιμασει και Lumatek, Lumii , Cob leds, Cultilite και μωβ κινεζικα στο παρελθον.

Ο αστηρ με εχει καλυψει πληρως γιατι εχω κουμπωσει οσα πανελ θελω (στην περιπτωση μου 6) και δεν εχω πουθενα νεκρες γωνιες στη τεντα. Επεισης εχεις δωρεαν επισκευη για 2 χρονια μετα την αγορα στο καταστημα τους, μοναδικο προνομιο για την Ελληνικη αγορα σε σχεση με τα υπολοιπα "επωνυμα" φωτα.

Ολες οι υπολοιπες κατασκευες που ανεφερα παραπανω εχουνε εντονο φως στο κεντρο και στις 4 γωνιες καταληγεις να εχεις στις μετρησεις 3 φορες λιγοτερη ενταση. Απο κει και περα, οταν παρεις τα φωτα σου, ρεαλιστικα καταλαβαινεις μετα απο 3-6 μηνες λειτουργιας αν οντως ηταν καλη αγορα η οχι. (Πρωτα απ ολα στη ΔΕΗ, μετα στα g και φυσικα τη συνολικη συμπεριφορα φυτων στη καλλιεργεια επανω)

ναι συμφωνω σε ολα τα παραπανω και εγω κατοχος  3 serius 2  ειμαι απολυτα ευχαριστημενος απλα πρεπει να βαλεις το χερι στην τσεπη το μονο δυσκολο σημειο ... παραγγειλα για αλλαγη ομως σημερα τελικα το lumatek attis 200 watt!! για να δοκιμασω και τιποτα αλλο πρεπει να τελειωνω σιγα σιγα με αυτες της hps με εχουν κουρασει με τις θερμοκρασιες!!
Φεβρουαριο μηνα με παγετο εκει εξω, να κουραζει η Hps με θερμοκρασια πρωτη φορα ακουγεται για να ειμαι ειλικρινης Tongue

Για το καλοκαιρι θα εννοεις που οντως εκει δεν παλευεται με τιποτε θελει a/c
(29-01-2022, 00:11 )trompetas Έγραψε: [ -> ]Φεβρουαριο μηνα με παγετο εκει εξω, να κουραζει η Hps με θερμοκρασια πρωτη φορα ακουγεται για να ειμαι ειλικρινης Tongue

Για το καλοκαιρι θα εννοεις που οντως εκει δεν παλευεται με τιποτε θελει a/c
Χαχα δεν το λέω για τώρα γενικό ήταν το σχόλιο !
Ορίστε ημερολόγιο με sirius πρόσφατο απο άλλον αξιοθαύμαστο grower

https://gr420.info/forum/showthread.php?...F%85%CF%82

ο @prasinos εκανε εξαιρετική δουλειά αξίζει η ανάγνωση

από φώτα έβγαλε το grow με 2 sirius astir 35watt και ο ίδιος δηλώνει στο ημερολόγιο του
(25-03-2022, 22:24 )prasinos Έγραψε: [ -> ]Την καλησπέρα μου παρέα!

Σήμερα ζυγιστηκε έτσι απο απορία κ μπήκε στα βαζάκια φακελακι boveda .
Σχεδόν 120γρ φούντα κ 40γρ ζαχαρόφυλλα!

με 70watt συνολο ετσι; Εσυ που σκεφτεσαι το 70x2 βαση θεωριας πας γυρω στα 250 με μια καλή και απροβλημάτιστη προσπάθεια πάντα και καλό γενετικό πάνω απ όλα
Ωπ ωπ @trompetas  κάνεις λάθος .. κάπου περίπου στα μισά απ το ημερολόγιο αναφέρω για την αλλαγή στα φώτα!

σχεδόν μέχρι το τέλος της βλάστησης είχα τα 2 sirius , στη συνέχεια μπήκε το migro aray 120 watt.

Αχ τρομπ δεν ξεσκόνισες καλά το ημερολόγιο μου Cry  Smoke19  Joint Pass

Τα sirius κορυφη πάντως ..Aκόμα θυμαμαι το προηγουμενο grow με το super lemon haze που μου εδωσε κατι παπάδια κοτρωνες!
Συγνωμη εχεις απολυτο δικιο τωρα που το ξαναειδα καλυτερα ολο ειχες τελειωσει την ανθοφορια με το migro aray σωστα Tongue

Ο,τι ειναι