Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: Απορία για χώμα
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Καλησπέρα σε όλους. 

Ξεκιναω κι εγώ σιγά σιγά. Πρώτο μου grow με πολύ διάβασμα, αλλά και πολλές απορίες.
 
Τέντα: Probox Master 120 (120x120x200)
Φώτα: Mars Hydro TS3000
Σπόρια: 4 αυτόματα σε 19λτ. λογικά αλλα δεν ξέρω αν "αξίζουν" τόση περιποίηση, οπότε το σκέφτομαι ακόμα. 
Από χώμα: 
Το πλάνο λοιπόν είναι να ξεκινήσω βιολογικά και να φτιάξω ένα καλο living soil ώστε να ποτίζω μόνο νερό με μελασα και να φτιάχνω κι ένα τσάι για μερικά ποτίσματα και στο χώμα αλλά και διαφυλλικα. 
Το πρόβλημα είναι οτι, οτιδηποτε διαβάζω και βλέπω τόσο καιρό είναι από πηγές στο εξωτερικό. Δεν ξέρω καθόλου τα προϊόντα που παίζουν εδώ και αξίζουν. 
Με μια πρόχειρη έρευνα ήμουν ανάμεσα σε τρεις εταιρίες. Guanokalong, powder feeding και Lurpe. 
Θα ήθελα λοιπόν γνώμη και σε αυτό αλλά και σε ένα πρόγραμμα διατροφής. 

Ευχαριστώ πολύ  Big Grin
Καλησπέρα και πάλι. Αν γνωρίζει κάποιος..

Μια απορία που μου έχει γεννηθεί επισης είναι: Γιατί ενώ το φυτό με living soil παίρνει ότι θέλει οπότε το θέλει, πολλοί αναφέρουν ότι κάποιες συνταγές είναι πολύ δυνατές;
Δεν αναφέρομαι στην περίπτωση του να είναι στις πρώτες δύο βδομάδες γιατι εκεί το καταλαβαίνω.