Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: Νομοθεσία καλλιέργειας στην Ολλανδία
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2
καλησπέρα σε όλο το forum.
σύντομα μετακομίζω για ολλανδία και έχω μερικές απορίες.
υπάρχει περίπτωση να υπάρχει απαγόρευση καλλιέργειας μέσα στο συμβόλαιο του σπιτιού ή δεν τίθεται θέμα?  
επίσης μπορείς να καλλιεργεις και στο υπόγειο σου ή μόνο μεσα στο σπίτι?  
αν κάποιος έχει και κάποιο link με την υπάρχουσα νομοθεσία έστω και στα ολλανδικά θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.
ευχαριστώ προκαταβολικα
stay high Smile
o blues ειναι αρμοδιος εδω θα λεγα :p
blues δώσε τα φώτα σου σε παρακαλώ. ??
νομίζω απαγορεύεται η εσωτερική καλλιέργεια .
απαγορεύεται να έχεις λάμπες, λιπάσματα και σπόρια σε εσωτερική καλλιέργεια.
επιτρέπεται κάτω απο τον ήλιο μέχρι 5 δέντρα γι αυτούς που μπορούν. σε μπαλκόνια ή μονοκατοικίες.
για το συμβόλαιο δεν το έχω ξανακούσει άλλα λαμβάνοντας υπόψη ότι το ρεύμα είναι μέσα στην τιμή του ενοικίου κανείς ιδιοκτήτης δεν το θέλει.
μια περίπτωση φίλου που το έμαθε ο ιδιοκτήτης κάλεσε τους μπάτσους και του κατάσχεσαν τα πάντα, όταν λέμε τα πάντα, τα πάντα.

το καλό είναι ότι δεν υπάρχουν σοβαρές νομικές κυρώσεις, στιγματισμός ή φυλλάκιση αλλά υπάρχουν πρόστιμα που από όσο έχω ακούσει για οικιακή παράνομη καλλιέργεια κυμαίνονται από 500 ως 1000 ευρώ...
δεν είναι λιγάκι ζόρικο με της καιρικές συνθήκες της ολλανδίας για μπαλκόνι? δηλαδή με λίγα λόγια μόνο αυτόματο
για αυτή την εποχή και μετά , δεν γίνεται να καλλιεργήσεις στην ολλανδία ,σε εξωτερικό χώρο . την κανονική σεζόν όμως , μπορείς και παραμπορείς ! όχι αυτόματα βέβαια, αλλά μια κατάλληλη ποικιλία φωτοπεριόδου .
ψάξε για σπίτι με τον κατάλληλο χώρο και θα φτιάξεις μια χαρά δέντρα ,πιο καλά από τα εσωτερικά . αν πράγματι είναι ελεύθερη η εξωτερική ,είσαι άρχοντας .
φυσικά και για καλοκαίρι. ευχαριστώ πολύ μίστερ ξυστρα το μόνο που μένει αναζήτηση σπιτιού σε καλό μέρος και χωρίς περίεργους γείτονες.
βασικά ότι σου είπε ο luke. αν το πάρεις και με το γράμμα του νόμου, ούτε λιπάσματα δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις, ούτε να έχεις συσκευασία από σπόρους μέσα στο σπίτι, και καλά ο σπόρος πρέπει να προέρχεται από φυσική πηγή.

στην πραγματικότητα, αν είσαι στο όριο των φυτών και πληρώνεις το ρεύμα, και οι μπάτσοι να έρθουν σπίτι σου κατά πάσα πιθανότητα δε θα κάνουν τίποτα. γενικά είναι άλλος κόσμος, από τις καλύτερες γωνίες του πλανήτη.
παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους.
συνεχίστε την καλή δουλειά και βοήθεια να μαθαίνουμε και μεις οι αρχάριοι
να σαι καλα καλή τύχη
καλή γωνιά μπλουζ ε? λεω να την κανω για ισπανία γνωμες?
δεν έχω ζήσει ισπανία παναγιώτη
κανα ταξιδακι εκανες προσ τα εκει ? την περιγραφουν με πολυ καλα λογια καλα εχω και τουσ 2 κολλητους εκει και ολα καλα !
τις καλυτερες κοινωνικες λεσχεσ κανναβησ τις εχει η ισπανια απο οτι ειδα.
και τα καλυτερα κανναβομελα :d
και κάτι κωλάαααρες να!
kappa
(08-09-2016, 13:52 )drunken monk Έγραψε: [ -> ]και κάτι κωλάαααρες να!
kappa
έχεις μέσον εσύ το είπαμε . Rofl
drunken αμα αρχισουμε να μιλαμε παλι για κωλαρες βλεπω να μας διωχνουν σταδιακα .....
μονκ που να βρεις στικουδι και αμστελ.....
(09-09-2016, 11:05 )παναγιωτης Έγραψε: [ -> ]drunken αμα αρχισουμε να μιλαμε παλι για κωλαρες βλεπω να μας διωχνουν σταδιακα .....

μπααα... αυτο ειναι ψεμα, και μας μας αρεσουν οι κωλοι, αλλου ηταν το προβλημα αλλα τωρα λυθηκε

(09-09-2016, 11:10 )xaniothsgr Έγραψε: [ -> ]μονκ που να βρεις στικουδι και αμστελ.....

ποια στικουδη ρε συ...
Rofl

...συγνωμη για τα Offtopic Dude ας μεινουμε στη νομοθεσια please  Cool
[nsfw] http://www.makeleio.gr/%cf%84%ce%b1-%ce%...%ba%ce%bf/

για πα΄ρτη σου drunken oooooooooooooooooaaaaaaaaaooooooooooooooooooooo
ξεφευγει το θεμα, δεν τα κανουμε αυτα ειπαμε
ok end
Σελίδες: 1 2