Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: φιλτρο ανθρακα
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
εχω την δυνατοτητα μεσω ενος φιλτρά να μου το φτιαξει , παιζει κανενα σχεδιο η λεπτομερειες για να του δωσω , νομιζω παλια ειχα δει καποιον που ειχε φτιαξει, αλλα ψαχνω και δεν βρισκω .
το τρέξιμο, τα υλικά και η αμοιβή του θα σου βγουν πολύ κάτω απο 40€ ?
Δεν έχω ιδέα
ρωτάω γιατί ένα φίλτρο άνθρακα από growshop έχει γύρω στα 35-40€ το Φ100 και 45-50€ το Φ125 και είναι σίγουρο οτι κάνουν δουλειά - σε αντίθεση με ένα DIY. Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις. Αν το κόστος είναι πολύ μικρό αξίζει ο πειραματισμός. Απο προσωπική DIY δοκιμή πάντως μπορώ να σου πω οτι τα φύλλα ενεργού άνθρακα για οικιακές συσκευές δεν κάνουν πολύ καλή δουλειά.
Θα το δω σκεφτόμουν με τα 50 μήπως φτιάξω κάτι καλύτερο
Θα κάνω δουλειά με το φτηνό για 1.5 τετραγωνικό που θέλω;
το φίλτρο που θα επιλέξεις έχει να κάνει με τον εξαερισμό που διαθέτεις (κυβικά/ώρα - διατομή).
diy carbon filter-(youtube)
αν γουσταρεις κατασκευες βουρ αν το σκεφτεσε με ενα 50αρικο αγοραζεις ετοιμο και καθαρισες.
εύκολη η κατασκευή , αλλά ακριβό το κάρβουνο που το βρίσκεις μόνο σε μεγάλες συσκευασίες .
θα άξιζε εάν έκανες 5 φίλτρα , αλλά τι να τα κάνεις .
Τελικά πήρα από γκροου σοπ στην Αθήνα 35 ευρώ, ο άλλος για το ίδιο φιλική τιμή μου ζήτησε 120 :p
(01-21-2017, 07:57 PM)Makis60 Έγραψε: [ -> ]ο άλλος για το ίδιο φιλική τιμή μου ζήτησε 120 :p

η εχθρικη ποια ειναι,μαθαμε; Tongue Big Grin Rofl
Δεν μπορώ να χαρακτηρίσω απατεώνα τον άλλο που σου είπε 120. Αν ψαχτείς στο σίτε του γροου σοπ έχει και με 35,40,50, 60,80,95,120,180,200 και με πολλά παραπάνω, ανάλογα τι φίλτρο πήρες.