Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΚΑΝΝΑΒΗΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7
μαγκες δεν ειναι χοαξ
καμια εμπιστοσυνη δεν εχω σ'αυτο το κωλοχανειο.
η πρωταπριλιά είναι το άλλο σάββατο
νομιμοποιείται η χρήση της κάνναβης για ιατρικούς σκοπούς!
παίζει να μην υπάρχει λόγος να γίνει το legalize :p

είμαστε ενήλικοι άνθρωποι δεν θα έγραφα κατι τέτοιο ασυνείδητα
συγχωρέστε τον αυθορμητισμό μου
όμως οι πληροφορίες που μου ήρθαν και η τρέμουλα που μου έχουν προκαλέσει απο την συγκίνηση με έχουν κάνει να μην
μπορώ να κανω αυτην την στιγμή τριμ το φυτό μου
τα σκευάσματα της κάνναβης που θα πωλούνται στα φαρμακεία, όχι η καλλιέργεια της, λαδάκι χαπάκια κλπ.. τι να το κάνω;
θα μου πεις είναι μια αρχή... οκ, αλλά το επόμενο βήμα μπορεί να μην γίνει ποτέ.
(03-24-2017, 11:47 PM)mummra Έγραψε: [ -> ]τα σκευάσματα της κάνναβης που θα πωλούνται στα φαρμακεία, όχι η καλλιέργεια της, λαδάκι χαπάκια κλπ.. τι να το κάνω;
θα μου πεις είναι μια αρχή... οκ,  αλλά το επόμενο βήμα μπορεί να μην γίνει ποτέ.

ο χ ι δεν θα είναι έτσι καλέ μου φίλε ! !
Smile Smile λιγές μέρες να περάσουν να δούμε
(03-24-2017, 11:46 PM)active Έγραψε: [ -> ]παίζει να μην υπάρχει λόγος να γίνει το legalize :p

είμαστε ενήλικοι άνθρωποι δεν θα έγραφα κατι τέτοιο ασυνείδητα
συγχωρέστε τον αυθορμητισμό μου
όμως οι πληροφορίες που μου ήρθαν και η τρέμουλα που μου έχουν προκαλέσει απο την συγκίνηση με έχουν κάνει να μην
μπορώ να κανω αυτην την στιγμή τριμ το φυτό μου
no offence man! απλα ή κρατα μικρο καλαθι ή πετα το στα σκουπιδια. τπτ λογικο σ'αυτο τον τοπο.

(03-24-2017, 11:47 PM)mummra Έγραψε: [ -> ]τα σκευάσματα της κάνναβης που θα πωλούνται στα φαρμακεία, όχι η καλλιέργεια της, λαδάκι χαπάκια κλπ.. τι να το κάνω;
θα μου πεις είναι μια αρχή... οκ,  αλλά το επόμενο βήμα μπορεί να μην γίνει ποτέ.
και να η αποδειξη. η αληθεια ειναι οτι δεν εχω διαβασει ουτε μιση γραμμη οπου κι αν εχω δει αναλογες δημοσιευσεις γιατι θα μου ανεβει η πιεση.
ο βαξεβανης έχει "αποκαλυπτικό " ρεπορτάζ σήμερα . αναμένουμε λοιπόν
ενφια
παπαρια :p δε πιστευω τιποτα ολο ετσι λενε κ ολο ετσι δε λένε εν τελη
(03-25-2017, 12:55 PM)blues Έγραψε: [ -> ]ενφια

από αυτό που έγραψες, καταλαβαίνω ότι το κάνουν για να ναρκώσουν τον κόσμο να μην αντιδράει;
ερχόμαστε στο τραγούδι του τζιμάκου;

https://www.youtube.com/watch?v=cl0klwgrgn8
σκεψου σε τι σταδιο βρισκομαστε που περιμενουμε το βαξεβανη για να μαθουμε τι???

αυτο που δεν εχουν καταλαβει αρκετοι ειναι πως οσο και να μην θελουμε να το δουμε υπαρχει διαχωρισμος στην κοινοτητα της #κανναβης#
αν ακουσει κανεις τα επιχειρηματα των παιδιων (εννοητε οχι ολων)για την φαρμακευτικη κανναβη θα καταλαβει οτι υπαρχουν --αυτοι οι αρρωστοι,που το εχουν αναγκη--
και οι αλλοι οι πρεζακιδες και ποσοι αλλοι χαρακτηρισμοι που απλα γουσταρουν την μαστουρα....
το οτι το χορτο στον καθε ενα επιδρα διαφορετηκα και τον κανει,κατα την αποψη μου,καλυτερο δεν εχει σημασια για κανενα πια!!!
ας ανοιξουμε λιγο το μυαλο μας ολοι (και εγω πρωτος σιγουρα εχω κανει τα λαθοι μου)
ας σταματηση αυτος ο ηλιθιος διαχωρισμος κυριως απο εμας τους ιδιους και τοτε ισως σε καμια 10αρια χρονια δουμε φως
εάν οι ακροηλίθιοι κυβερνώντες τούτης της χώρας ,όχι αύριο ,όχι σ'έναν μήνα αλλά και μέσα στα επόμενα
πέντε χρόνια νομιμοποιησουνε την κάνναβη ,έστω και για ασθενείς με βαρύ νταλκά ...

ε, τότε λοιπόν και 'γω ,μα τον θορ ,τον σπαιντερμαν και τον πατέρα παστίτσιο ,
θα περάσω στο όσχεο πολύχρωμο ανοδιωμένο ,τιτανίου χαλκά .

άντε να χαθείτε παλιόπαιδα που βρήκατε χρονιάρα μέρα ,να λέτε σοκινγκ ανέκδοτα ...
:p
όχι μόνο οι κυβερνώντες aeolian αλλά και οι ιθαγενείς αυτού του τόπου... γιατί το λέω;

η ιστορία της πατάτας.

στην ελλάδα, ο πρώτος που επεδίωξε την εισαγωγή της πατάτας ήταν ο κυβερνήτης ιωάννης καποδίστριας.
ο ίδιος την είχε δοκιμάσει κατά τη διάρκεια των ταξιδιών του στην ευρώπη κι έκρινε ότι ήταν μια οικονομική και θρεπτική τροφή για τον πεινασμένο λαό της τίμιας πλην φτωχοτάτης ελλάδος.
όταν εγκαταστάθηκε στο ναύπλιο, προσπάθησε να δώσει πατάτες στους χωρικούς, οι οποίοι τις περιφρόνησαν. ο καποδίστριας τότε περιέφραξε τις αποθήκες όπου φυλάσσονταν οι πατάτες, ως δήθεν πολύτιμα είδη και έβαλε σκοπούς να τις φυλάνε μέρα νύχτα. μέσα σε μια εβδομάδα οι πατάτες έγιναν ανάρπαστες και δεν έμεινε καμία στην αποθήκη. όσο ήταν δωρεάν δεν τις ήθελε κανείς, όταν έγιναν απαγορευμένος καρπός τις ήθελαν όλοι....
ναι θα νομιμοποιησουν τα λαδι και χαπακια απο συνθετικη κανναβη που παραγουν οι φαρμακοβιομηχανιες... καπιταλισμος,ποσο ποιο σιχαμερος μπορει να γινει? μεχρι να νομιμοποιηθει η κανναβης απο την κεντρικη κυβερνηση των ηπα η ελλαδα δεν προκειται να κανει τιποτα.1000 χρονια πισω ειμαστε και σαν κρατος και σαν λαος,κριμα......:/
καλώς ήρθατε στη μπανανία. να τα βλέπουν οι βλαμμένοι εθνοχτυπημένοι.
στη μπανανια μπορει και να σεβονται τις μπανανες. στην ελλαδα τιποτα.
(04-11-2017, 11:18 AM)mzr420 Έγραψε: [ -> ]ναι θα νομιμοποιησουν τα λαδι και χαπακια απο συνθετικη κανναβη που παραγουν οι φαρμακοβιομηχανιες... καπιταλισμος,ποσο ποιο σιχαμερος μπορει να γινει? μεχρι να νομιμοποιηθει η κανναβης απο την κεντρικη κυβερνηση των ηπα η ελλαδα δεν προκειται να κανει τιποτα.1000 χρονια πισω ειμαστε και σαν κρατος και σαν λαος,κριμα......:/

έχουμε παραπάνω πληροφορίες για αυτήν την " συνθετική κάναβη " ;
πώς είναι το φυτό ;
έχει πράσινα φύλλα ;
ομοιάζει με την " φυσική κάνναβη " ως φυτό ;
μα τον μπελένος ,συνθετική κάνναβη ;
ρε,τί άλλο θα δούνε τα μάτια μας ;

:p

νταξ,πέρα από τη πλάκα ,καλό θα ήταν να ακριβολογούμε σε αυτά που γράφουμε.
συνθετική κάνναβη δεν υπάρχει .'οπως δεν υπάρχουν συνθετικές τριανταφυλλιές ,ντοματιές,μουσμουλιές,κτλ.
συνθετικά κανναβινοειδή υπάρχουν και τα περισσότερα από δαύτα δεν χρησιμοποιούνται ως θεραπευτικές ουσίες .

όσο για το ελλάντα ,ας αφήσουν πρώτα ελεύθερη τη ντουλάπα του νέου κόσμου - όπου
παρέμεινε κρυμμένος για 14 ώρες ,ένας εκ τεσσάρων ληστών  - η οποία αντιμετωπίζει την
κατηγορία της υπόθαλψης εγκληματία σε βαθμό κακουργήματος ,
και μετά συζητάμε τα περί κάνναβης (φαρμακευτικής ή μη ) .

Dodgy
(04-11-2017, 12:31 PM)aeolian Έγραψε: [ -> ]συνθετικά κανναβινοειδή υπάρχουν και τα περισσότερα από δαύτα δεν χρησιμοποιούνται ως θεραπευτικές ουσίες .

δυστυχώς χρησιμοποιούνται Sad

[Εικόνα: 17834795_1186311161495334_72243736861677...e9_f76.jpg]
κατα την άποψη μου , το γεγονός πως η κάνναβη είναι "παράνομη" είναι μια ακόμα στέρηση της ελευθερίας .
καλησπέρα στην παρέα !

το ότι ζούμε σε μπανανία δεν χρειαζόταν να μας το επιβεβαιώσει η κάνναβη φυσικά. στην ελλάδα το παράλογο βαπτίζεται λογικό , θα τρώμε σκατό για πολλά χρόνια εθνοχτυπημένοι και μη , δυστυχώς μας κυβερνούν πραγματικά εθελόδουλα πλάσματα αλλά και εμείς ε?> βαρβάτος λαός ε ρε γέλια ........ Smoke28
νομιμοποιείται η κάνναβη στον καναδά, θαναι η δεύτερη χώρα μετά την ουρουγουάη που νομιμοποιεί πλήρως τη χρήση κάνναβης. απ οτι έπιασα θα επιτρέπεται να κουβαλάς μέχρι 30gr, θα πρέπει να έχεις κλείσει τα 18 για να αγοράσεις ..και μάλλον θα υπάρχει κάποιος περιορισμός στον αριθμό των φυτών που θα μπορείς να καλλιεργείς.
Clapping αντε και στα δικα μας! Smoke8
(04-14-2017, 02:50 AM)casabonita Έγραψε: [ -> ]νομιμοποιείται η κάνναβη στον καναδά, θαναι η δεύτερη χώρα μετά την ουρουγουάη που νομιμοποιεί πλήρως τη χρήση κάνναβης. απ οτι έπιασα θα επιτρέπεται να κουβαλάς μέχρι 30gr, θα πρέπει να έχεις κλείσει τα 18 για να αγοράσεις ..και μάλλον θα υπάρχει κάποιος περιορισμός στον αριθμό των φυτών που θα μπορείς να καλλιεργείς.

και τι κανουμε εδω ακομα??φυγαμε για καναδα Smoke12 ρε παιδια δεν φευγουμε μαζικα να φτιαξουμε κανα κοινοβιο εκει να μας ερχετε και πιο φθηνα αφου θα μοιραζομαστε τα εξοδα?? Rofl
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7