Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: 60 day lemon dna genetics
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
καλησπερα παιδια καταρχην θα ηθελα να σας ευχαριστησω για την πολυτιμη βοηθεια που προσφερατε ωστε να μεγαλωσω σωστα τα φυτακια μου !!!! πρωτο μου grow λοιπον 2 day wonder και ενα day lemon .. θα αναφερθω λοιπον στο day lemon 

καλλιέργεια: σαν αρχαρια και εντελως απειρη πρωτο μου grow.

η καλλιεργεια του σχετικα ευκολη παρα πολυ ευκολη θα ελεγα.. μεγαλωσε σε 11 λιτρη γλαστρα της canna terra χωμα και φιλοξενηθηκε σε τεντα 1χ1χ2 με cfl 125 grow και hps 400 dual επειτα.
κοπηκε 90 μερες απο σπορι με 30% περιπου αμπερ και 70% milky (ισως αργησα να αντικαταστησω την cfl για αυτο και μου πειρε τοσες μερες).. απο τα μεσα της  πεμπτης εβδομαδας ζωης αρχισε η λιπανση μιας και παρατηρησα στα fan leaves το ενα σετ το πιο μεγαλο  να κανει ανοιχτη ομοιομορφη  αποχρωση του πρασινου σε ολο το φυλλο..ελλειψη αζωτου

η λιπανση ηταν η εξης στο καθε ποτισμα καθε φορα  ...λιγες κουταλιες της σουπας κοπρια σκουληκιων στο χωμα (οτι να ναι εκανα..εντωμεταξυ νομιζω αυτην την ανακατευουν με το χωμα της γλαστρας οταν φυτευεις)
στο νερο τωρα.. 100 ml ουρα στο 1 λιτρο νερο χαρις την ομαδα βοηθειας και κρουσης του gr420  (αν και οταν πηγα στο 1.5 λιτρο ποτισμα στο φυτο αυξησα στα 175 με 200 ml και καπου εκει αρπαξαν λιγακι τα sugar leaves(πρασινες ανοιχτοχρωμες κοιλιδες)  ,λιγο παραπανω το αυξησα , σημαδι οτι παω να το καψω...παιδια 100ml ουρα στο ενα λιτρο ειναι οτι πρεπει μπορει και στο 1,5 λιτρο.
μια ουτε καν κοφτη κουταλια με την μυτη του γλυκου του κοταλιου σταχτη !!!
eπισης ενα αναβραζολ μαγνησιο ενα ασβεστιο και μια πολυβιταμινες στο νερο και σοδα για να αναιβει το ιδιο το πεσμενο απο τα αναβραζοντα δισκια ph στο 6.5 μεσο ορο
απο την στιγμη που αρχισα να το ποτιζω με ουρα δεν μου ξανακιτρινησε ουτε επεκταθηκε στα υπολοιπα φυλλα παρα μονο οταν εκοψα τα λιπασματα και οπως βλεπετε στην φωτο. ειναι στο τελος της ζωης του το φυτο

φαινότυπος: 80%ιντικα και 20% σατιβα ετσι λεει η dna genetics αλλα τα fan leaves του ειδικα τα μεγαλυτερα ηταν σαν πλοκαμια και σατιβιαζαν ..το υψος του φυτου 35 εκατοστα μονον!!!

γεύση: παιδια συγγνωμη αλλα ειναι ακομα για στεγνωμα χαχαχαχχα (θα το γραψω οταν ολοκληρωθει η ωριμανση)

μαστούρα: παιρνουμε στα κλεφτικα απο κανενα με τον αδερφο μου μας τρεχουν τα σαλια..λιγο τριμμα και κανα φουντακι πολυ μικρουλικο που στεγνωσαν.. αυριο θα το δοκιμασω στο βαζο να δω αν εχει καταλληλη υγρασια για να ξεκινhσει η διαδικασια ωριμανσης ...σαφως ομως πρεπει να γινει και η ωριμανση για μια ολοκληρωμενη αποψη .

παραταυτα επειδη δοκιμασαμε σε ενα πιπακι η μαστουρα του μου φαινεται λιγο υποκειμενικη μεχρι στιγμης ..ισως να λεω και μακακιες ..στον φιλο τον σταμουλα που εγραψε και αυτος για το day lemon  τον φαιρνει πολυλογια...στον αδερφο μου οχι πολυλογια αλλα το ακουσμα του λεει οτι ειναι εγκεφαλικο και του αρεσει να παιζει γκεημς επισης τον καλμαρει τους πονους απο την ινομυαλγια σε αρκετα ικανοποιητικο βαθμο...πολυ σημαντικο..ελαχιστο γελιο πολυ ελαχιστο και οτι μπορει να κοιμηθει πλεον ξανα χωρις στεντον μιας και οι cbd οι καψουλες αρχιζαν να μην τον πιανουν τοσο πολυ ..εμενα λοιπον στην αρχη με χτυπα στο κεφαλι εχει λιγακι γελιο πεταω ατακες ..μετα απο κανα μισαωρο πεφτει τρελη πεινα ..ειναι ολα θεικα και πεντανοστιμα...

ετσι πως παω δεν θα φοριεται το μπικινι και μετα μολις φαω καταληγει στο σωματικο και τρωω ενα γερο κλειδωμα στον καναπε και μια τεμπελια απο δω μεχρι το αμστερνταμ και παρολο που σε κλειδωνει  επισης διεγερτικο ..αρκετα θα ελεγα χαχαχαχα

ιατρικό ενδιαφέρον: ινομυαλγια (συνδρομος)  ζωντανο παραδειγμα ..επισης δεν το δοκιμασα στην γιαγια μου που εχει καταθλιψη και ισως οχι ,σιγουρα με καποιο αλλο ειδος που να εχει cbd tch 1:1 ..και οπως οι περισσoτερες αν οχιν ολες οι ρατσες κανναβης σε βοηθαν να κοψεις τις βενζοδιαζεπινες ..ανθρωποι που πασχουν απο νευρικη ανορεξια πιστευω ναι ..ε τι αλλο αγχολυτικο επισης..σε βαζει σε σκεψεις βαθιες..ανεβαστικο καπως στην αρχη

σχόλια/παρατηρήσεις: πανευκολο στην καλλιεργεια και απιστευτα κοντο..μολις 35εκ υψος... αραιους παπαδες οχι πολυ φασαρια στο τριμινγκ ..αρωμα αισθητο και λεμονατο και φρουτωδες θα ελεγα



βαθμολόγια:ειναι το πρωτο χορτο που δοκιμαζω οποτε τι βαθμολογια να βαλω ;