Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: με πιάσανε
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2
λοιπόν καλησπέρα, πρώτη φορά ποστάρω και το τελευταίο 24ώρο ήταν το χειρότερο μου στην χειρότερη περίοδο της ζωής μου μέχρι στιγμής. αλλά για να τα πάρω από την αρχή χτες βράδυ σε γνώστη πλατεία στην θεσσαλονίκη με πιάσανε οπκε την ώρα που αγόραζα από έναν τυχαίο ιρακινό κάνναβη αξίας 5 ευρών. πρόλαβα και την πέταξα αλλά την βρήκαν και μου βάλανε χειροπέδες και αυτόφωρο μάζι 8 γραμμάρια που κρατούσε αυτός, ακόμα είπαν ότι συνεργάστηκα και την παρέδωσα . μου είπανε μην ειδοποιήσεις ούτε δικηγόρο ούτε γονείς άπλα θα περάσεις από τον εισαγγελέα θα κλαφτείς και θα φύγεις έτσι. οπως και έκανα με άγουσα καμία απο τις υποσχέσεις τους να μην τηρηθεί, πέρασα ανακριτή μου είπε έπρεπε να είχα πάρει δικηγόρο. το αστείο ήταν ότι δεν ήταν για μένα σε 1 μηνά μπαίνω στρατό και ξεκίνησα αποτοξίνοση καιρό τώρα, οι μπατσοι μου ειπαν να μην το πω αυτό γιατί θα με τρέξουν χειρότερα και καλύτερα να φανει προσωπική χρήση. τώρα περιμένω να έρθει χαρτί έχω φάει τρελές φρίκες είχα και κάτι προσωπικά προβλήματα και τώρα κλάταρα. οκ μαλακία μου το ξέρω αλλά τώρα τι κάνω; ακόμα και να αθωωθώ ο φάκελος που μου έφτιαξαν οι μπάτσοι με επηρεάζει κάπως; γενικά ήταν μια εξεφτελιστική και επίπονη διαδικασία σε μια περίοδο που δεν υπήρξα χειρότερα. οποιαδήποτε συμβουλή θα ειμαι ευγνώμων
δεν σε δικασανε αφου σε επιασαν επ αυτοφωρο ;
μαλλον δεν θα σου προσαψουν τιποτα . θα σε ειδαν και λιγο ψαρωμενο και για να πηγαινεις τωρα στρατο ,ισως και μικρο, και θα σε τρομαξαν λιγο .
γιατί ακούς τους μπάτσους;! μίλα με δικηγόρο τώρα. χθες!
λυπαμαι πολυ που εξαντλησαν τον υποκριτικο αυτον νομο πανω σου,για ενα παλιογραμμαριο...
κι εγω προτεινω να μιλησεις με δικηγορο,(εστω τηλεφωνικα εαν δεν θελεις αλλιως)
ακομη καλυτερα να βρεις καποιον που γνωριζει το αντικειμενο
και ισως σε συμβουλεψει και δωρεαν..
μην αγχωνεσαι,θα περασει και πιστευω ανωδυνα..
καλησπέρα έκανα νέο λογαριασμό γιατί δεν με άφηνε να μπω με τον παλιό, το πρόβλημα μου είναι οτι με κατηγορούν για όλη τη καβάτζα του πωλητή! εμένα όταν με πιάσανε το πέταξα και οι μπάτσοι είπαν οτι τους το παρέδωσα για να με βοηθήσουν και καλά, μίλησα με δικηγόρο και τα πράματα δεν φαίνονται τόσα απλά, ειδικά το πόσο θα καθυστερήσει η δίκη , αυτό που πρέπει να δικαστώ μάζι με τον πωλητή επειδή μας πιάσανε μαζί ; δεν ξέρω έχω φρικάρει πολύ και μου δημιούργησε σοβαρά οικογενειακά προβλήματα.
εγω δεν νομιω να γινει ποτε δικη
τον ιρακινο αν τον αφησανε , δεν νομιζω να τον ξαναβρουνε .
οποτε θα τους λειπουν βασικα στοιχεια που στοιχειοθετουν την υποθεση , οποτε .... τσιου .
badweeed δεν υπάρχει τσίου για το λόγο που αναφέρεις!
δηλαδή με λίγα λόγια εάν την κοπάνησε ο ιρακινός θα την "πληρώσει" την όλη φάση ο πιτσιρικάς που ετοιμάζεται και για φαντάρος σωστά? καλά και εσύ τι χαζομάρα έκανεσ? δεν πήρες δικηγόρο αμέσως?
(12-18-2018, 04:32 PM)παναγιωτης Έγραψε: [ -> ]badweeed δεν υπάρχει τσίου για το λόγο που αναφέρεις!
δηλαδή με λίγα λόγια εάν την κοπάνησε ο ιρακινός θα την "πληρώσει" την όλη φάση ο πιτσιρικάς που ετοιμάζεται και για φαντάρος σωστά? καλά και εσύ τι χαζομάρα έκανεσ? δεν πήρες δικηγόρο αμέσως?

δίκιο έχεις, απλά μου είπαν οι μπάτσοι δεν χρειάζεσαι δικηγόρο, μην ανησυχήσεις ούτε τους δικούς σου, το μόνο που θα κάνεις είναι να κλαφτείς στον εισαγγελέα, και θα φύγεις με μια επίπληξη. όταν με πήγανε στον ανακριτή μου είπαν οτι δέν μπορώ τώρα να πάρω δικηγόρο. με πιάσανε σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση δεν σκεφτόμουν καθαρά και με όλη την ταλαιπωρία που πέρασα δεν μπορούσα να σκεφτώ (λόγω κάποιων προβλημάτων υγείας, καμία σχέση με κάνναβη η ντραγκς παρατρίχα να λιποθυμήσω κιόλας)
ακομη απορω γιατι δεν σε δικασανε την αμεσως  επομενη εργασιμη μερα .
και το οτι η υποθεση σου εφτασε μεχρι ανακριτη αλλα οχι εισαγγελεα μου κανει εντυπωση .
ποινικη προδικασια απο το wiki
(12-18-2018, 04:50 PM)badweed Έγραψε: [ -> ]ακομη απορω γιατι δεν σε δικασανε την αμεσως  επομενη εργασιμη μερα .
και το οτι η υποθεση σου εφτασε μεχρι ανακριτη αλλα οχι εισαγγελεα μου κανει εντυπωση .
ποινικη προδικασια απο το wiki

ο ιρακινός, πέρασε πρώτα ανακριτή και μετά εισαγγελέα. εγώ μόνο ανακριτή. δεν ξέρω γιατί δεν έγινε αμέσως δικαστήριο υποθέτω διότι ο άλλος κρίνεται για κακούργημα και η δικογραφία συμπεριλαμβάνει και εμένα, έμενα τώρα το πρόβλημα μου είναι το ποινικό μητρώο αυτήν την στιγμή φαίνομαι σαν κατηγορούμενος μέχρι να γίνει η δίκη και αν τα πράματα δεν πάνε καλά και φάω ποινή με αναστολή θα έχω μαυρισμένο μητρώο για 3 χρόνια οπότε τι για τα επόμενα 4-5 χρόνια εγώ δεν θα βρίσκω δουλεία; μόλις τελείωσα με τις σπουδές μου είμαι 25 χρονών και είχα σχέδια μετά τον στρατό...δηλαδή τι για 5 ευρώ κάνναβη ούτε 1 γραμμάριο δεν παίζει να ήταν...
γιατί σε ποιά δουλειά σου ζητάνε να τούς πας το ποινικό μητρώο σου?
(12-18-2018, 04:59 PM)sativaas Έγραψε: [ -> ]γιατί σε ποιά δουλειά σου ζητάνε να τούς πας το ποινικό μητρώο σου?

σίγουρα αν βγει καμία προκήρυξη από οαεδ, και υποθέτω σε μεγάλες εταιρίες. πληροφορική έχω σπουδάσει και φοβάμαι ότι θα έχω θέματα.
μην τρελενεσαι ανθρωπε , δεν ειναι τοσο βαρβαρα τα πραγματα και ας ειναι θεσπισμενα ως βαρβαρα .
ουτε μητρωο λερωνεται , ουτε στις περισσοτερες δουλειες (αν βρεις λογο γενικοτερων συνθηκων ) ζητανε ποινικο μητρωο .
το πιο πιθανο ειναι να μην συμβει τιποτα παραπερα .
αν σου προκαλουν ομως τετοιο ανχος οι στραβες καποιων επιλογων σου , ισως πρεπει να τα ξαναμετρησεις αλλη μια φορα .
σε πολλές δουλειές ζητάνε ποινικό μητρώο, ακόμα και μεγάλες ιδιωτικές εταιρείες
πρώτη φορά είναι? 

3 χρόνια με αναστολής πρόσεχε μην σε ξαναπάρουν,
εμένα 4 φορές με μικροποσοτιτα και έχω λευκό ποινικό!!
ελα και την μέρα της αποποινικοποίησης της κατοχής και αυτοκαλιεργιας στην ελλάδα θα κάνουμε όλοι αίτηση για να διαγραφούν όλες η δικογραφίες μας που αφορούν το φυτό
εμένα με σταμάτησαν ήμουν με αυτοκίνητο και είχα 2,4g
με την γυναίκα μου.. μόλις είχαμε γυρίσει από μήνα του μέλιτος ,ο εισαγγελέας γέλαγε το πήραμε από κοινού και αναλογούσε 1,2 στον καθένα .το δικαστήριο ακόμα έρχεστε χεχεχε βιβα
σε περίπτωση νομιμοποίησης της ιατρικής κάνναβης, θα μπορούσα να κάνω κάτι να διαγράφει η συγκεκριμένη μομφή ειτε έχει λήξει η όχι; έχω ιστορικό επιληψίας.
δε παίζει να γίνει τίποτα, πάρε δικηγόρο και ηρέμησε. όπως είπαν και πάνω σε κανα δυο μήνες θα το έχεις ξεχάσει.
από την πρώτη κ ολας στιγμή όσο κ στα χαμένα κ να ήσουν έπρεπε να τους πεις οτι χωρίς τον'ην δικηγόρο μου δεν μιλάω σε κανέναν..
έχεις το δικαίωμα υπεράσπισης επί τόπου...εεε τα μπατσόνια,μπράβο εξέλιξη..τόσο μουνιά τελικά..εκπλήσσομαι ! είναι πολύ μπροστά τελικά..είχαν στο μυαλό τους να σε κατηγορήσουν ως συνεργό του ιρακινού μάλλον...πάρε δικηγόρο όσο δεν είναι αργά..τωωωρα τρέξε που λένε....γιατί αν βρουν στο σπίτι του ιρακινού ζυγαριές ακριβείας κτλ μην σε τραβήξουν ως το βαποράκι του ....θα σχηματίσουν καμία δικογραφία κακουργηματικού χαρακτήρα απέναντί σου κ ούτε ο κούγιας δεν θα μπορέσει να σε υπερασπιστεί ύστερα...και θα σε στείλουν στον κορυδαλλό χειροπόδαρα χωρίς να φταις....κάτι τέτοια γκαβοπούλια σαν εσένα ψάχνει το σύστημα  Angry κ όλοι οι μπάτσοι θα πάρουν αύξηση κ παράσημα απ'ολη αυτην την πουστιά.
λες να σε λυπηθούν ? πες ότι σου την έπεσε ο ιρακινός στο πεζοδρόμιο κ ήταν επίμονος να σου το πουλήσει χωρίς να έχεις εσύ καμία σχέση με αυτά κ ότι από την πολύ την υπομονή του ιρακινού το αγόρασες για να του δώσεις αυτό το γαμήμενο το πεντάευρο για να ξεκολλήσει από την πάρτι σου με σκοπο να το πετάξεις ....πες ότι δεν είσαι χρήστης κ έχεις την κάθε απόδειξη γι'αυτό κ δέχεσαι να κάνεις ακόμα κ την εξέταση του αίματος σε όποιο δηποτε νοσοκομείο της επιθυμίας τους..
πλάσε παραμύθια αρχηγέ μ ....εύχομαι να ξελασπώσεις άμεσα απ'ολο αυτό το άδικο το τράβηγμά σου...πες ότι φοβήθηκες τον ιρακινό κ λόγο της άσχημης ψυχολογικής κατάστασης κ της υγείας σου δεν μπορούσες να ξεκολλήσεις από τον ιρακινό κ δέχτικες την παρούσα αγορά χωρίς να σκεφτείς τις συνέπειες του νόμου ....κ άντε γεια ....δεν θα σε περάσουν καν την πόρτα του δικαστηρίου...
ξεφτιλα... Angry κοιτα εδω ρε μαγκα μου,τι μπορει να σου συμβει για μισο γραμμαριο αλβανικη μπουρουχα.
περιμενω την μερα που θα ειναι νομμιμο το thc,θα διαβαζουμε αυτα τα τραγελαφικα λεγομενα και θα γελαμε...
(02-16-2019, 10:18 PM)nlfanatic Έγραψε: [ -> ]εφόσον υπάρχει το νομοθετικό πλαίσιο για την thc στο 0,2%, το μόνο εύκολο να ανέβει στο 20-25%.

ετσι οπως το τοποθετεις,ευκολο ακουγετε,αλλα...
τι εγινε τελικα με το παλικαρι?ξερετε?
αν ακομα περιμενει για δικαστιριο εχω να του δωσω καποιες σημαντικες πληροφοριες για το πως να μιλησει,η τσεοι θελουν να δωσεισ τον ιρακινο αυτο ειναι ολο.
εχω περασει το ιδιο ακριβως 1 φορα στα 23 μου.και το περασα ολο αυτο αλλα ειχα εμπειρο ατομο διπλα μου και μου δειδαξε τη να πω για να μην μπλεχτω σε ολο αυτο!
θα ηταν εξαιρετικα ενδιαφερον να μας εκανες μια καταθεση της ιστοριας σου, εαν ειχες την ορεξη να μας γραψεις. το παλικαρι αυτο εχει να μπει 2 χρονια στο φορουμ, ουδεις γνωριζει
(05-20-2020, 12:31 PM)τσιουπαοκ Έγραψε: [ -> ]τι εγινε τελικα με το παλικαρι?ξερετε?
αν ακομα περιμενει για δικαστιριο εχω να του δωσω καποιες σημαντικες πληροφοριες για το πως να μιλησει,η τσεοι θελουν να δωσεισ τον ιρακινο αυτο ειναι ολο.
εχω περασει το ιδιο ακριβως 1 φορα στα 23 μου.και το περασα ολο αυτο αλλα ειχα εμπειρο ατομο διπλα μου και μου δειδαξε τη να πω για να μην μπλεχτω σε ολο αυτο!

γραφτο μηπως δωσει και καποια ιδεα σε καποιον αλλον . 
τα φορουμ δεν ειναι τοσο  τσατ, ειναι παραθεσεις ιδεων , εμπειριων , γνωσεων σε δημοσια διαθεση
Σελίδες: 1 2