Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: Απορια
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3
αμα ξερει καποιος να μας πει στα σιγουρα, αν ανιχνευεται στο δρομο, οπως το αλκοτεστ, εαν εχεις πιει κανα δυο μπαφους.
διαβαζω οτι αλλαζει ο ποινικος κωδικας σε σχεση με την οδηγηση και οτι αν σε βρουν λεει με καταναλωση αλκοολ η ναρκωτικων πας μεχρι και ισοβια.
το αρθρο:
https://www.true.gr/mechri-isovia-gia-op...ykipcwjcn4

δηλαδη ουτε ενα τσιγαρο δεν μπορουμε να πιουμε??
το αρθρο λεει/....''με εξ αυτών προβλέπει ισόβια κάθειρξη για όποιον οδηγεί υπό την επήρεια αλκοόλ ή ναρκωτικών και προκαλέσει απώλεια ανθρώπινων ζωών.''

ε λογικο μου ακουγεται...

δε μιλα για ''ναρκοτεστ'' αλλα για ποινες...
φυσικά και ανιχνεύεται μέσω σαλιου επί τόπου
ναι αλλα μπορουν να ανιχνευσουν στον δρομο αμα εχεις πιει ενα τσιγαρο,?
δεν με τρομαξαν τα ισοβια, αλλα το πως θα ξερουν αμα ηπιες η οχι?
θα σε τραβανε μεσα για εξετασεις?
η υπαρχει φορητο εργαλειο που να το πιανει?
δηλ με σταματαει ενας και με λεει φυσα, και εγω δεν εχω πιει αλκοολ αλλα δυο τρια τσιγαρα, μπορει και τεσσερα,
θα με το βρει?
με σαλιο. μπατονετα το βαζει στο μηχανημα διχνει οτι ειναι θετικο κ μετα πας νοσοκομειο για εξεταση αιματος. οπως κ το αλκοτεστ
απο 10 χρόνια και πάνω αν πατήσεις ενα ατομο
δλδ αν πατήσεις τον γείτονα ας πούμε ,απιωτος,την γλυτώνεις και με λιγότερα?
ναι

1-2 χρονια με αναστολη αρκει να μην μιλας στο τηλεφωνο. αν θες μαρτυρα πες μας μας αν δεν στηριξουμε το φιλο μας.... χεχε
για τον γείτονα του αρχαίου ελεγα,αν και εχω κι εγω δυο σκατοψυχους
βαριά σωματικη βλαβη φαίνεται να συμφέρει καλύτερα
δεν εχεις δει σ ατυχηματα; αν δεν τρεχεις η δεν εισαι πιωμενος η μιλας στο τηλ/νο την βγαζεις λαδι. αυτον τον ..... εχεις δικιο το θελει το σμπρωξιματακι του
και πωσ θα ξερει αν ειπιεσ thc η cbd
σε καποιο νημα,του @χασικλιξ αν θυμαμαι καλα,ελεγε οτι δεν εχουν ακομα τα μεσα οι δικοι μπατσοι για να ξερουν πιο απο τα δυο ειναι
αν ακομα σκωτοσεισ ανθρωπο απο οδηγηση(και εισαι καθαροσ) πληρωνει η ασφαλιστικη
να ποιασουν τοπο και τα λεφτα που δινω τοσα χρονια
ειχα διαβασει θα ερθει θα παραγγειλει η αστυνομια ενα τετοιο τεστ που υπαρχει στο εξωτερικο. ειδωμεν....
(12-30-2019, 03:27 PM)αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: [ -> ]απο 10 χρόνια και πάνω αν πατήσεις ενα ατομο
Rofl Rofl Rofl Rofl
εγώ σε αλκοτέστ , φύσηξα δεν θυμάμαι να έδωσα σάλιο.
το σάλιο είναι γενετικό υλικό, πρέπει να δώσεις συγκατάθεση , αλλιώς δεν γίνεται.
δεν ξέρω βέβαια σε περίπτωση ατυχήματος τι γίνεται.
αλλά έτσι χωρίς λόγο , να σου ζητήσουν να δώσεις σάλιο , χμμ..

τα τεστ αυτά είναι ήδη στα φαρμακεία εδώ και πολλά χρόνια και ανιχνεύουν πλήθος ουσιών , νομίζω το εμπόδιο ήταν αυτό ακριβώς , το γενετικό υλικό.

με το άτμισμα λέτε να τη γλυτώνουμε ? με φαγώσιμο ?

ωραία ερώτηση αρχαίε, ας ρωτήσουμε κάποιον του νομικού κλάδου, να ξέρουμε...
(12-30-2019, 04:13 PM)αρχαιος Έγραψε: [ -> ]
(12-30-2019, 03:27 PM)αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: [ -> ]απο 10 χρόνια και πάνω αν πατήσεις ενα ατομο
Rofl  Rofl  Rofl  Rofl
φανταστικο σενάριο
καθε ομοιοτητα συμπτωματικη
εναν με γνωσεις του νομου εδω δεν εχουμε ε; εναν νομικο κατι.... κ αχρειαστος να ειναι.
λίγο ψάξιμο και βρήκα τι ισχύει στην κύπρο και πως γίνεται.
το δείγμα σάλιου χρησιμοποιείται και δεν κρατάει δείγμα . 
αν βρεθείς θετικός , τότε ζητάνε δείγμα και το κρατάνε....

https://www.naac.org.cy/uploads/nomothesies/3b66a8e8af.pdf

αρα δηλαδη ειμαστε μετεωροι αμα γινει μπλοκο....
λεωφορείο από εδώ και πέρα χεχε
η λύση είναι να δοκιμάσουμε πως και με τι μπορεί να ξεγελαστεί το τεστ η πόση ώρα πριν από την οδήγηση σε δείχνει καθαρό.

τεστ

στο τεστ ούρων πάντως την έβαψες , δείχνει για ώρες και για αίμα ξέχνα το , μένει στο αίμα περίπου είκοσι κάτι μέρες.
(12-30-2019, 04:44 PM)sativaas Έγραψε: [ -> ]λεωφορείο από εδώ και πέρα χεχε
καλυτερα ενα αλογο
(12-30-2019, 04:44 PM)sativaas Έγραψε: [ -> ]λεωφορείο από εδώ και πέρα χεχε

αποφυγή εθνικών οδών , μόνο επαρχιακούς δρόμου και χωματόδρομους !!!!!!
:d το ένα τ άλογο να είναι άσπρο
αν θέλουν να μας την κάνουν θα μας την κάνουν ακόμα κ σε χωριό να είμαστε
στην κορφη του ολυμπου να μενεις οταν θα ενοχληθουν ( γιατι θα συμβει ) δεν την γλυτωνεις. εκτος αν βιαζεις ανηλικα, σκοτωνεις ανηλικα η κλεβεις δημοσιο χρημα
παντωσ οποιοσ θελει για αλκοοτεστ λυση να στειλει p.m 
bασικα την μπατονετα την βαζεισ μονοσ στο στομα η οχι?
οπα ρε αργύρη, 
λεφτά δεν έχουν να βάλουν βενζίνη στα περιπολικά, για τροχαία μιλάμε πάντα έτσι ?
σε οποιουδήποτε βουνού την κορφή δε θα έρθουν με ναρκοτέστ όπως δεν έρχονται με αλκοτέστ.
τώρα αν μιλάμε για καρφωτές και για άλλες ιστορίες , πάσο.

το πραγματικό πρόβλημα είναι άλλο.
ακόμα και σε ένα περιστασιακό χρήστη της μιας φοράς , η κάνναβη αφήνει ίχνη για μέρες....
Σελίδες: 1 2 3