Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: τι μπορω να κανω για το θορυβο του εξαερισμου?
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
γεια σας  εδω και λιγες μερες εφτιαξα  το πρωτο μου grow tent  και σιγα σιγα ανακαλυπτω προβληματα τα οποια δεν τα ειχα σκεφτει... νομιζω οτι ο εξαερισμος το βραδυ ακουγεται αρκετα και με αγχωνει  λιγο....ειδα οτι παιζουν καποιοι σωληνες με ηχομονωση που θα αγοραστουν πολυ συντομα αλλα παλι θα ηθελα να μου πειτε τι αλλο μπορω να κανω για να ηχομονωσω τον εξαερισμο?   οποιαδηποτε βοηθεια θα την εκτιμησω !!! viva!!
τυλίγεις το φουρφουρι με πανια ή το βάζεις μέσα σε ένα κουτί από φελιζολ. 
ντιμαρεις το φουρφουρι να παίζει λίγο πιο κάτω απ το 100% της απόδοσης του και χρησιμοποιείς σωλήνες με μόνωση. 

δεν έχω ιδέα από εξαερισμους περίμενε και καμία γνώμη από κάποιον έμπειρο.
(01-27-2020, 02:24 AM)φτωχός γελαδάρης Έγραψε: [ -> ]τυλίγεις το φουρφουρι με πανια ή το βάζεις μέσα σε ένα κουτί από φελιζολ. 
εδω ο καλοσ ο εμπειροσ (ετσι να λεμε και καμμια λακαμια να περασει η ωρα) :d
στο νημα του @τζωρτζ φρεσκα σημερινα νεα(χθεσινα)
https://gr420.info/forum/showthread.php?...#pid153505
για φελιζολ ειδικα παραγραφο #16
πρι απο σασ για σασ Cool
χαχαχ, ρουκουνακο, σε έψαχνα χθες που το έγραψες και δεν το έβρισκα με τίποτα...   Smoke20
(01-27-2020, 08:50 AM)roukounas Έγραψε: [ -> ]
(01-27-2020, 02:24 AM)φτωχός γελαδάρης Έγραψε: [ -> ]τυλίγεις το φουρφουρι με πανια ή το βάζεις μέσα σε ένα κουτί από φελιζολ. 
πρι απο σασ για σασ Cool

ευχαριστω     γιατι μου πηρε το κεφαλι φσσσσσσσσσσσσ !!!!!!
είναι για καλό σκοπό. υπομονή.   :d
(01-27-2020, 08:50 AM)roukounas Έγραψε: [ -> ]
πρι απο σασ για σασ Cool

[Εικόνα: 8p3cxb4m.jpg]
εκανα οτι ακριβως μου ειπατε  φελιζολ ψυγειο ...μεσα στο φελιζολ εβαλα ηχοαπορροφητικο υλικο σαν αυτα που βαζουν στα στουντιο ( αφρολεξ με σχημα αυγοθηκης)  και συνδεσα  σωληνες ηχοαπορροφητικους αλλα νομιζω οτι ο μεγαλυτερος ογκος ηχου βγανει απο την ακρη του σωληνα 
νομιζω οτι το βραδυ παλι θα ακουγεται και θα εχω προβλημα υπαρχει μηπως καποια αλλη ακραια λυση?
παλιο φίλτρο άνθρακα χωρίς τον άνθρακα,στην εξοδο
ετσι διαβασα,αν έχεις δεν χανεις να δοκιμάσεις
παιζουν και σιγαστηρες
ωτοασπίδες επισης

εξω πουλάνε κατι σιγαστηρες που δεν κοβουν ροη
ουσιαστικά ειναι αυτη η αυγουλοθηκη στο εσωτερικό σωλήνα
(01-30-2020, 11:11 PM)αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: [ -> ]παλιο φίλτρο άνθρακα χωρίς τον άνθρακα,στην εξοδο
ετσι διαβασα,αν έχεις δεν χανεις να δοκιμάσεις
παιζουν και σιγαστηρες
ωτοασπίδες επισης

εξω πουλάνε κατι σιγαστηρες που δεν κοβουν ροη
ουσιαστικά ειναι αυτη η αυγουλοθηκη στο εσωτερικό σωλήνα
δεν με νοιαζει για μενα φοβαμαι μην ακουγεται στους γειτονες 
αυτο το βουητο σαν να ειναι μονιμα ανοιχτος αποροφητηρας
θα κοιταξω παντος γιαυτα που προτεινες ευχαριστω!!!
δεν νομιζω να ακούγεται με ολα αυτά που έβαλες
πάντως να ξέρετε υπάρχουν και φύλλα από φελο τα βάζουμε σε ξύλινα πατώματα για ηχομόνωση αλλά είναι πανάκριβα είναι για πολύ φεύγα κατάσταση μπορείς να τα βάλεις όπως θες είναι πολύ εύκολο.
που το έχεις για να το ακούσουν οι γείτονες?? αν είναι μέσα στο σπίτι σου, το μυαλό σου νομίζει ότι θα σε ακούσουν. πάντως μπορείς να πάρεις ηχομονοτικο σωλήνα να τον βάλεις από την μεριά εξόδου γτ εκεί κάνει τον πιο πολύ θόρυβο. επίσης ένα έχεις ένα παλιό πάπλωμα, μπορείς να τυλίξεις την σωλήνα.