Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: Αποξήρανση στην τεντα!
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
καλήμερα σε όλους!
λοιπόν έχω μια απορία για αποξήρανση στην τέντα μου μέσα εχω 3 αυτόματα μέσα τα 2 από αυτά είναι θα είναι έτοιμα ποιο γρήγορα από το τρίτο που είχα ενα θεματακι  με την ανάπτυξη του και θα αργήσει.
υπάρχει περίπτωση να μπορώ να φτιάξω ένα χάρτινο κουτί για τα πρώτα 2 και πχ να το βάλω πάνω από τα led  και να τρέχει το τρίτο μέσα κανονικά με φώτα και το πότισμα του.
ο λόγος που το σκέφτομαι αυτό είναι οτι δεν έχω χωρώ κάπου να το κάνω και εάν τα βάλω κάπου άλλου  θα βρομίσει ο τόπος....
τι λέτε παιδιά?
ευχαριστώ πολυ!
ποση διαφορά χρονικά θα έχουν οι δύο συγκομιδές?
θα μπορούσες να τραιναρεις τη μια για να γίνουν μαζί?
(13-04-2020, 14:23 )yesican Έγραψε: [ -> ]ποση διαφορά χρονικά θα έχουν οι δύο συγκομιδές?
θα μπορούσες να τραιναρεις τη μια για να γίνουν μαζί?
εχουν μεγάλη διαφορά δύστυχος φίλε μου...
δεν νομίζω να γίνεται να το τρενάρω κάπως
[Εικόνα: krgv6zzm.jpg][Εικόνα: urrmprvm.jpg] 
αυτό εδώ δεξιά στο βάθος είναι αυτό που άργησε
από τις φωτό παντός δε φαίνεται μεγάλη η διαφορά φίλος...

το "παράθυρο" για να κόψεις σωστά κρατα κάνα 10ημερο έτσι κι αλλιώς ...

στο κουτί που σκέφτεσαι θα μυρίζουν παντός...
μέσα στην τέντα είναι ότι καλύτερο!
να θυμάσαι η αποξήρανση "μυρίζει"
πιο πολύ από όλες τις φάσεις τις καλλιέργειας...
@ YesIcan εχω φιλτρο του ανθρακα μεσα στην τεντα δεν μιριζει τιποτα ειναι οκ.
αυτο που ελεγα οταν κοψω αυτα τα 2 και τα βαλω στην κουτα μεσα στην τεντα πανω στην οροφη μεσα ομωσ και το αλλο να μεγαλωσει σιγα σιγα για να το κοψω.
τι λες?
λες να εχουνε προβλημα με την υγρασια μεσα στην τεντα η θα ειναι κομπλε ?
τι να πω... αν χωράει δοκίμασε...
να μας πεις και μας, αν γίνεται...
υγρασία θες κάνα 60αρι..
θερμοκρασία δεν θες πάνω από 20 βαθμούς... έστω μέχρι 22 νομίζω...
αν η θερμοκρασία είναι πιο πάνω θα στο στεγνώσει γρήγορα...

την έχω περάσει τη φάση...
πήρα μια μικρή τέντα 40χ40 για το στέγνωμα..με φίλτρο εξαερισμό!
τώρα κοιμάμε ήσυχος...
@ YesIcan +1 για την τεντα αποξhρανσης...οτι καλυτερο στο μελλον ετσι θα ειμαι και εγω...μια 40χ40 με ενα εξαεριζμο με ανθρακα και ενα φαν 14βολτ...αρχοντασ νομιζω :d
ναι ναι ναι!! η ασφάλεια πάνω από όλα!

και όταν δεν στεγνωνεις... της βάζεις και μια λαμπιτσα 50-80 βατ και την κάνεις και veg για 2-3 φυτά!
αυτα εχω σκεφτη και εγω...εισαι ενασ εσυ χααχχαχα :p :d

παντως στο θεμα μας<σορρυ για το οφ τοπικ μυνημα>πιστευω οτι δεν θα μπορεις να κανονισεις την υγρασια και την θερμοκρασια.και θα σου ξεραθουν γρηγορα.ειναι κακο αυτο αλλα απο την αλλη.αν μπορεσεισ να τα ξερανεις στης 4 μερες μεσα στην τεντα και τα βαλεις μετα βαζα,με boveda<https://bovedainc.com/store/cannabis/> θα ξανακερδισεις λιγη υγρασια.δεν ξερω φιλε οπως και να εχει σου ευχομαι ολα καλα να παν .παντως οντως μυριζουν παρα πολυ στην αποξηρανση,και πιο πολυ μυριζει η χλωροφυλλι τοσο εντονα,λες και εχεις γρασιδι στο πατωμα τους σπιτιου.
καλη τυχη φιλε!