Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: Εγκατάσταση λαμπτήρων και CO2
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
λοιπόν αλάνια έχω ένα χώρο(υπόγειο) 35τμ. έχει σύστημα εξαερισμού αλλά δεν ξέρω πόσα watt φως να βάλω, πόσες λαμπες θέλει και άμα χρειάζεται co2. αν χρειάζεται co2 πως γίνεται μια απλή εγκατάσταση ;
φιλε μου καλησπερα. τα 35 τμ ειναι τεραστια διασταση για να καλυψεις με λαμπες. καλυτερα μεσα στα 35 τμ φτιαξε ενα δωματιακι τυπου 1χ1 η 1,2χ1,2 ωστε με 600 watt συνολικα λαμπες να σαι καλυμενος.
(04-19-2020, 11:19 AM)biancoverde Έγραψε: [ -> ]φιλε μου καλησπερα. τα 35 τμ ειναι τεραστια διασταση για να καλυψεις με λαμπες. καλυτερα μεσα στα 35 τμ φτιαξε ενα δωματιακι τυπου 1χ1 η 1,2χ1,2 ωστε με 600 watt συνολικα λαμπες να σαι καλυμενος.

ευχαριστώ πολύ φίλε αλλά με το co2 τι να κάνω
@IasonasTHC
κανε αυτο που σε λεει ο@BiancoVerde
το υπογειο ειναι γεωμετρικοσ παραλληλογραμο η εχει καμια γωνια για να δημιουργησεισ ενα μικροτερο χωρο εκει?
εχει και μια καλη ανακλατικη μπογια που χρησιμοποιει ο @αρχαιος με την οποια μπορεισ να βαψεισ τουσ τοιχουσ
αν δεν εχεισ εμπειρια το co2 ειναι το τελευταιο που θα χρειαστεισ,αν και παλι παιζεται
(04-19-2020, 11:32 AM)roukounas Έγραψε: [ -> ]@IasonasTHC
κανε αυτο που σε λεει ο@BiancoVerde
το υπογειο ειναι γεωμετρικοσ παραλληλογραμο η εχει καμια γωνια για να δημιουργησεισ ενα μικροτερο χωρο εκει?
εχει και μια καλη ανακλατικη μπογια που χρησιμοποιει ο @αρχαιος με την οποια μπορεισ να βαψεισ τουσ τοιχουσ
αν δεν εχεισ εμπειρια το co2 ειναι το τελευταιο που θα χρειαστεισ,αν και παλι παιζεται

@Roukounas έχω ξαναβάλει δεντράκι εξωτερικά. εσωτερικά είναι η πρώτη φορά οπότε δεν πολύ ξέρω τι παίζει με το co2 για αυτό ρωτάω αλλά οκ αμα δεν χρειάζεται
καλημέρα πρώτα πρέπει να τερματίσεις το λεβελ της εσωτερικής καλλιέργειας και μετά πας στο co2
(04-19-2020, 11:39 AM)sativaas Έγραψε: [ -> ]καλημέρα πρώτα πρέπει να τερματίσεις το λεβελ της εσωτερικής καλλιέργειας και μετά πας στο co2
@Sativaas ευχαριστώ πολύ απλά επειδή βλέπω γενικά μέσα στο φόρουμ πολύ να λένε για co2 νομίζα χρειάζεται αλλα οκ κατάλαβα
@IasonasTHC
πολλοι μπορει να λενε
για ρωτα ποιοσ εχει
ωεω!!!!!!!
(04-19-2020, 11:49 AM)roukounas Έγραψε: [ -> ]@IasonasTHC
πολλοι μπορει να λενε
για ρωτα ποιοσ εχει
ωεω!!!!!!!
άρα @Roukounas δεν είναι αναγκαίο το co2
@IasonasTHC
αφου αυτο στο ειπαμε 2ο ατομα εδω και 30λεπτα
τι δεν καυαλαβαινεισ?

ρωτα κατι αλλο
για να συνεχισεισ
(04-19-2020, 12:12 PM)roukounas Έγραψε: [ -> ]@IasonasTHC
αφου αυτο στο ειπαμε 2ο ατομα εδω και 30λεπτα
τι δεν καυαλαβαινεισ?

ρωτα κατι αλλο
για να συνεχισεισ
@Roukounas άραξε γα σιγουριά ρωτάω
@IasonasTHC

ευχαριστω αλλα ειδη αραζω εδω και ωρεσ
καλο πασχα φιλε. οπως λενε τα παιδια ειναι δευτερευον η προσ8ηκη co2 και λειτουργει περισσοτερο στην αναπτυξη και την 1η-2η εβδομαδα αλλαγης σε 12.12. μετα βγαινει με τα φυσικα επιπεδα. και κα8ολου να μη βαλεις κομπλε θα ειναι. 2 χρονια δεν εχω βαλει ακομα.
(04-19-2020, 02:10 PM)godfather Έγραψε: [ -> ]καλο πασχα φιλε. οπως λενε τα παιδια ειναι δευτερευον η προσ8ηκη co2 και λειτουργει περισσοτερο στην αναπτυξη και την 1η-2η εβδομαδα αλλαγης σε 12.12. μετα βγαινει με τα φυσικα επιπεδα. και κα8ολου να μη βαλεις κομπλε θα ειναι.  2 χρονια δεν εχω βαλει ακομα.
σε αυχαδιστω πολύ @godfather καλό πάσχα και να περνάς καλά