Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: 1η Προσπαθεια εσωτερικη(Ημερολογιο ,Βοηθεια, Ερωτησεις)
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
καλησπέρα σε όλους!

είμαστε την τεταρτη μερα και τα φυτα φαινονται καλα.
εκτος από το ενα το οποίο άργησε να βγει αρκετά και έχει και λίγο περίεργη όψη.
αφήνω φωτογραφίες και όποιος μπορει ας δώσει τα φωτα του!
[Εικόνα: 5lxtsjzm.jpg]
[Εικόνα: nhsdbzdm.jpg][Εικόνα: yxfiwz8m.jpg][Εικόνα: qf5f6iim.jpg]
έλα πάσα καλή αρχή
το μόνο που μπορώ να σου πω είναι αν δεις τα φυτακια σου να τεντωνουν πολύ να κατεβάσεις λίγο τα φωτα σου
το χώμα φαίνεται να θέλει πότισμα
και άλλη φορά καλύτερα να σπας τα κομμάτια τα χοντροκομμένα όπως φαίνεται στην πρώτη φωτογραφία

καλή αρχή με ευκολία !
@Sativaas ευχαριστώ! καλησπερα!

έχω μετρήσει ήδη τον κορμό.ειμαστε στα 4 εκατοστά.
φως έχει αρκετό,όχι υπερβολικό
το άλλο δεν ξερω γιατί έχει μείνει έτσι.ηταν λιγάκι πιο βαθιά φυτεμένο από τα άλλα δύο βέβαια.

@sporakos ευχαριστω πολύ φιλε.
το ποτισμα ειναι να γινει ποψε το βραδακι.λεω να βάλω 100ml στο καθένα και βλέπουμε.
το χωμα το είχα σπάσει αρκετα καλα αλλα μετα το πρωτο πότισμα εγινε πάλι έτσι δυστυχως.
καλή αρχή
δλδ θα πας το ενα οριζόντια τα δύο κάθετα
@Αλαφροΐσκιωτος χαχαχαχαχα!

καπως έτσι παει θα γίνει μου φαίνεται!!!
γεια χαρα σε ολα τα αλάνια!
εύχομαι να ειστε όλοι καλά.

ειμαστε στην 10η μερα και ολα πάνε καλα μεχρι στιγμής στον μικρό κηπο μου αν και το ενα από τα τρία φυτά δεν μεγαλώνει με τον ίδιο ρυθμό.πιστευετε οτι πρέπει να το βγάλω καλύτερα η να το αφησω και ότι γινει;

τα λιπάσματα ξεκίνησαν από προχθές και τα φυτα έδειξαν να το απολαμβάνουν. 
πότισα 200 ml το καθενα και σημερα ειδα ότι το χωμα είχε ξεραθεί αρκετα και το ποτισα ξανα 100 ml το καθενα..
μπορεί κάποιος  να μου πεί αν είναι πολύ το νερο;;
[Εικόνα: a0yotojm.jpg][Εικόνα: zfi1kgym.jpg][Εικόνα: tfkwnwem.jpg][Εικόνα: 877zkbfm.jpg][Εικόνα: ky1mwpzm.jpg]
(06-11-2020, 03:35 AM)pasas25 Έγραψε: [ -> ]γεια χαρα σε ολα τα αλάνια!
εύχομαι να ειστε όλοι καλά.

ειμαστε στην 10η μερα και ολα πάνε καλα μεχρι στιγμής στον μικρό κηπο μου αν και το ενα από τα τρία φυτά δεν μεγαλώνει με τον ίδιο ρυθμό.πιστευετε οτι πρέπει να το βγάλω καλύτερα η να το αφησω και ότι γινει;

τα λιπάσματα ξεκίνησαν από προχθές και τα φυτα έδειξαν να το απολαμβάνουν. 
πότισα 200 ml το καθενα και σημερα ειδα ότι το χωμα είχε ξεραθεί αρκετα και το ποτισα ξανα 100 ml το καθενα..
μπορεί κάποιος  να μου πεί αν είναι πολύ το νερο;;
[Εικόνα: a0yotojm.jpg][Εικόνα: zfi1kgym.jpg][Εικόνα: tfkwnwem.jpg][Εικόνα: 877zkbfm.jpg][Εικόνα: ky1mwpzm.jpg]

αστο αστο.. θα παρει μπρος

για το νερο... δαχτυλακι μεσα στο χωμα... αν το νιωθεις στεγνο ποτισε.. μπορεις και να σηκωνεις την γλαστρα για να καταλαβαινεις απο το βαρος.. αλλη μια ενδειξηντου φυτου οτι διψαει ειναι οταν ριχνει τα φυλλα κατω αλλα δεν σημαινει πάντα αυτο οποτε προσεχε
Καλησπέρα Συναγωνιστές!

Εύχομαι να ειστε καλά.

13η μερα σημερα και νομίζω ειμαστε καλα.

Πιστεύετε ότι θα πρέπει να κανω μεταφύτευση η να κανω ακόμα ενα ποτισμα;;;
[Εικόνα: dNAWQ8Nm.jpg]

[Εικόνα: 19GGasdm.jpg]

[Εικόνα: 1WIn6bDm.jpg]
Θα τα άφηνα κι αλλο
Κανουν ωραια ριζα σαν αχινό και μετά μπουμ

Ασε ενα τουλάχιστον 10 μέρες ακόμη να δεις που θα μεγαλώσει πιο γρήγορα
Ωραίες γλάστρες λιγο σπαστικες όμως
Καλησπερα
@Αλαφροΐσκιωτος !

Και εγω λεω να το αφηνα γι αυτο το ποτισμα και πριν το επομενο να γινει..Σε μερικες μερες δηλαδη.
Ειναι ωραιες γλαστρες, πραγματικα βοηθανε το φυτο αλλα ξερενεται το χωμα πολυ γρηγορα ρε φιλε..Επιφανειακα σε μερικες ωρες και πιο βαθια φτανει το πολυ 3 μερες.
Δεν ξερω αν αλλαξει με την μεγαλυτερη γλαστρα αυτο.

Οι δοκιμες λεω να γινουν με το αλλο που ειναι μικροτερο και δεν το βλεπω να ακολουθει τα αλλα.Εκεινο θα τα πληρωσει ολα!!!
Τα φυτα πως σου φαινονται;;
Φιλόδοξα
Τις μύτες στα φύλλα κοίταζε,αν χειροτερέψουν κανε πισω με το λίπασμα
Αεράκι τα χτυπάει?..ο κορμός θα μπορουσε να ειναι λιγο πιο χονδρός
Γραμμάρια δεν εχω,περιμενω έμπνευση
@Αλαφροΐσκιωτος βλεπεις κάτι που δεν βλεπω;;;
Έχουν κυρτωσει λίγο οι μύτες,που σημαίνει οτι εισαι οριακά στο λιπασμα,μετα απο αυτο κιτρινιζουν,τα λεγόμενα μυτακια ή μυτογκες
Απλα μην το αυξήσεις αποτομα,ανόργανα δεν βάζεις?..δεν συγχωρουν εύκολα
Κατα τ άλλα σε θαυμάζω
@Αλαφροΐσκιωτος Ναι φιλε εχεις δικιο.Σημερα ειναι λιγακι πιο εντονο και στο αλλο φυτο.

Να κανω ενα ποτισμα σκετο νερο λες το επομενο;;

@Αλαφροΐσκιωτος Μόλις άνοιξα αφού γυρισα από δουλειά και το βρήκα έτσι.Απο λιπασματα λες να είναι η απο το φως;;.Εδωσα λίγο παραπάνω φως εχθες μετα το ποτισμα
[Εικόνα: QfBFnFfm.jpg]

[Εικόνα: Dcl8Mv2m.jpg]

[Εικόνα: FBOLy9Nm.jpg]

Ναι μωρέ,μια φορά νερό τι θα πάθει..
Οι λεκέδες δεν εχω ιδέα,καλά σε μια μερα έγιναν?
Έλα καλημέρα απο φαΐ τι
και από ph?
@Αλαφροΐσκιωτος ναι φιλε μεσα σε μια μερα εγιναν.Εικαζω οτι μπορει να βραχηκαν τα φυλλα στο ποτισμα.Και μετα εδωσα και φως παραπανω στα καπακια.

@Sativaas εφαγε τα ριζοτονικα και λιπασμα για την αναπτυξη.
Τπ ph ειναι στο 6-6,2 σταθερα.

Τι λετε να ειναι ρε παιδια;
@pasas25
Σε coco εισαι?
@Roukounas οχι φιλε μου.Με το light mix δουλευω
Εφόσον έδωσες φως μια θεωρία λέει πως είναι ασβέστιο.
Μιας και αυτό το θες παντού στον μεταβολισμό.
@ tzorge πριν λίγο που το τσέκαρα ξανα τα σημαδια έχουν γινει πορτοκαλί αλλσ το φυτό σε γενικές γραμμές δείχνει αρκετά καλύτερα από εχθες.

Αν οντως είναι έλλειψη ασβεστίου τι θα μπορούσα να κανω;
Δεν θα σου πω το τετριμμένο calmag χεχεχε.
Αν θες νομίζω με κάμποσο wormhumus θα έκανες πολύ καλή δουλειά κι ας συνεχίζες με τα μπουκάλια.
Στο επόμενο πότισμα με νερό βάλε μια στρώση αν έχεις, αν δεν έχεις απλά πάνε ως έχεις και δες πως πάει το φυτό.
Όπως είπες δείχνει αρκετά καλύτερα οπότε...
@ tzorge Σε ευχαριστω πολυ φιλε.

Δεν εχω δυστυχως και δεν ξερω που μπορω να βρω αυτο που μου ειπες.

Cal mag εχω και ισως του βαλω λιγο στο επομενο ποτισμα.

Μπορει να ειναι λιγο καλυτερα το φυτο απο εχθες ωστοσο εχει μεινει πισω σε σχεση με το αλλο ελαφρως μιας και το αλλο σε μια μερα εβαλε υψος.Η διαφορα ειναι εμφανης.

[Εικόνα: IOyIqatm.jpg]

Τα σημαδια χουν αλλάξει χρώμα και το φυτό μοιάζει να την εχει ακούσει ελαφρώς. Παρόλα αυτά δεν εχω δει καινουρια σημαδια σημερα.

[Εικόνα: ZDp8PrHm.jpg]

[Εικόνα: TIHM9JWm.jpg]
Γίνανε ριγέ ή ιδέα μου είναι?
Δώσε λεπτομέρειες,δοσολογίες κλπ κλπ

Δεν τους κάνεις μεταφύτευση μέχρι να βγάλεις άκρη?
Θα έχουν φαι για ένα διάστημα
Το μικρό πάλι τι ζόρι τραβάει?
Σελίδες: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10