Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: Καυσωνας
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Καλησπερα σε ολους, ιδέες για το πως να συμπεριφερθω στην κυρια; Αυτο που με παραξενευει ειναι οτι ενω και τα 2 ποτιστηκαν χθες και φαγανε, το ενα μου δειχνει σημαδια που θεωρω οτι ειναι heat stress ενω το αλλο δεν φαινεται να ενοχλειται. Μας εχει φαει ο καιρος κατι μερες τωρα με ζεστο αερα και τερμα θερμοκρασιες.

[Εικόνα: c4Li8C5m.jpg] 
[Εικόνα: gZSglUPm.jpg]
Μια ιδέα είναι να τυλίξεις τις γλάστρες με βρεγμένη εφημερίδα να κρατιούνται δροσερές
Νερα στον τοιχο,στο πλακάκι..
(01-07-2020, 16:01 )Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: [ -> ]Μια ιδέα είναι να τυλίξεις τις γλάστρες με βρεγμένη εφημερίδα να κρατιούνται δροσερές
Νερα στον τοιχο,στο πλακάκι..

Τα έκανα όλα αυτά και σε ευχαριστώ. Έχω και ένα μπουκαλάκι alg-a-mic το οποιο μπορώ να το βάλω διαφυλλικα, το προτίνει και η μπιομπιζ, το βραδυ θα τα περασω και τα δυο, κακο δεν θα κανει αρα γιατι οχι.
Επειδη ειναι μικρουλια θα σου λεγα αν μπορεις να τα αλλαξεις τοποθεσια η να τα καλυψεις ωστε να μη τρωνε παρα πολυ ηλιο, επισης μειωσε αν ειναι το φαι γιατι με τοση ζεστη ο μεταβολισμος τους δουλευει λιγοτερο αποδοτικα οποτε αν τους δωσεις πολυ φαι θα "δηλητηριαστούνε".
Σκεψου εσυ να φας 3 κομματαρες μουσακα τωρα με αυτη τη ζεστη, θα τα παιξεις τελειως!
Το alg-a-mig είναι κ η μεγαλύτερη αποτυχία της εταιρίας biobizz ..Το λένε και οι ειδικοί..Προσωπικά όσες φορές κ αν το χρησιμοποίησα στο παρελθόν δεν έκανε τίποτα..Τζάμπα φράγκα....Για καλύτερη αντιμετώπιση του καύσωνα στα φυτά μας είναι το εκχύλισμα τσουκνίδας..
Φοβερά αποτελέσματα μιλάμε ! Δεν είναι όμως για εσωτερικούς χώρους λόγο της έντονης κ άσχημης οσμής  Angry
Φίλε μπορείς να μου πεις πως φτιάχνεις αυτό το εκχύλισμα και πως το εφαρμόζεις;
(03-07-2020, 00:15 )weedaddict Έγραψε: [ -> ]Φίλε μπορείς να μου πεις πως φτιάχνεις αυτό το εκχύλισμα και πως το εφαρμόζεις;
https://www.ftiaxno.gr/2008/03/blog-post.html
(02-07-2020, 14:25 )7LEAF Έγραψε: [ -> ]Το alg-a-mig είναι κ η μεγαλύτερη αποτυχία της εταιρίας biobizz ..Το λένε και οι ειδικοί..Προσωπικά όσες φορές κ αν το χρησιμοποίησα στο παρελθόν δεν έκανε τίποτα..Τζάμπα φράγκα....Για καλύτερη αντιμετώπιση του καύσωνα στα φυτά μας είναι το εκχύλισμα τσουκνίδας..
Φοβερά αποτελέσματα μιλάμε ! Δεν είναι όμως για εσωτερικούς χώρους λόγο της έντονης κ άσχημης οσμής  Angry

Το alg-a-mig σε κάψιμο από φώτα δεν με βοήθησε... ίσος το παρακανα κ εγώ 380w σε 80x80 στα 45cm, αλλα σε πρόβλημα με μαγγάνιο μου έκανε δουλίτσα μαζί κ activera
(03-07-2020, 19:54 )bakiz Έγραψε: [ -> ]
(02-07-2020, 14:25 )7LEAF Έγραψε: [ -> ]Το alg-a-mig είναι κ η μεγαλύτερη αποτυχία της εταιρίας biobizz ..Το λένε και οι ειδικοί..Προσωπικά όσες φορές κ αν το χρησιμοποίησα στο παρελθόν δεν έκανε τίποτα..Τζάμπα φράγκα....Για καλύτερη αντιμετώπιση του καύσωνα στα φυτά μας είναι το εκχύλισμα τσουκνίδας..

Το alg-a-mig σε κάψιμο από φώτα δεν με βοήθησε... ίσος το παρακανα κ εγώ 380w σε 80x80 στα 45cm, αλλα σε πρόβλημα με μαγγάνιο μου έκανε δουλίτσα μαζί κ activera
Ξέρουμε όλοι μας ότι στα φάρμακα το ένα συμπληρώνει το άλλο ...
Για το συγκεκριμένο φάρμακο αναφέρω προσωπικά..Σίγουρα κρίνεται κ από αλλους καλλιεργητές.Εγώ πάντως δεν το δουλεύω πλέον..Αν κ το είχα δοκιμάσει κ με συνδυασμο κ με αλλα φαρμακα μου βγηκε μαπα,δεν εκανε απολυτος τπτ,ειμαι απογοητευμένος .
(03-07-2020, 20:30 )7LEAF Έγραψε: [ -> ]
(03-07-2020, 19:54 )bakiz Έγραψε: [ -> ]Το alg-a-mig σε κάψιμο από φώτα δεν με βοήθησε... ίσος το παρακανα κ εγώ 380w σε 80x80 στα 45cm, αλλα σε πρόβλημα με μαγγάνιο μου έκανε δουλίτσα μαζί κ activera
Ξέρουμε όλοι μας ότι στα φάρμακα το ένα συμπληρώνει το άλλο ...
Για το συγκεκριμένο φάρμακο αναφέρω προσωπικά..Σίγουρα κρίνεται κ από αλλους καλλιεργητές.Εγώ πάντως δεν το δουλεύω πλέον..Αν κ το είχα δοκιμάσει κ με συνδυασμο κ με αλλα φαρμακα μου βγηκε μαπα,δεν εκανε απολυτος τπτ,ειμαι απογοητευμένος .
Κ εγώ δεν νομίζω να το ξαναπάρω...
(03-07-2020, 22:43 )bakiz Έγραψε: [ -> ]
(03-07-2020, 20:30 )7LEAF Έγραψε: [ -> ]Ξέρουμε όλοι μας ότι στα φάρμακα το ένα συμπληρώνει το άλλο ...
Κ εγώ δεν νομίζω να το ξαναπάρω...
Αυτό είναι στην κρίση του καθενός φίλε μου ...
Είχα πειραματιστεί πολύ με την biobizz και είχα τέλεια αποτελέσματα σε γενικές γραμμές ! Και ακόμα αυτήν την εταιρία δουλεύω..
Πήρα τότε το alg-a-mig για αυτόν τον συγκεκριμένο λόγο,ήθελα να αντιμετωπίσω τους καύσωνες και τα φύλλα των φυτών μου συνεχίζονταν να καίγονται μέχρι που σπάστηκα και εφάρμοσα την τσουκνίδα εεε τι να σου πω ..Όλα τα φυτά μου όχι μόνο πήρανε τα πάνω τους και δεν πήγε να είχε 40 αρες έξω είχαν γυαλίσει κ τα φύλα τους και είχαν πάρει κ τρελή πορεία της ανάπτυξης ! Ααα έτσι λέω έχουν τα πράγματα,αει σα πέρα το alg-a-mig....Τι κ αν το εφάρμοζα ριζικά κ τι διαφυλλικά --δεν έκανε απολύτως τίποτα---Και πήγε το μπουκάλι στα σκουπίδια.Από τότε φωνάζω σε όλους τους καλλιεργητές...Για τους καύσωνες μόνο τσουκνίδα....! Όλα τα άλλα είναι μπούρδες για να παίρνουν φράγκα από τον κόσμο...Σας έστειλα και το λίνκ στο παραπάνω μνμ διαβάστε το προσκτικά και εφαρμόστε την στα φυτά σας και θα με θυμηθείτε από τα φοβερά αποτελέσματα Heart  ! Θα το γουστάρετε !
(04-07-2020, 00:04 )7LEAF Έγραψε: [ -> ]
(03-07-2020, 22:43 )bakiz Έγραψε: [ -> ]Κ εγώ δεν νομίζω να το ξαναπάρω...
Αυτό είναι στην κρίση του καθενός φίλε μου ...
Είχα πειραματιστεί πολύ με την biobizz και είχα τέλεια αποτελέσματα σε γενικές γραμμές ! Και ακόμα αυτήν την εταιρία δουλεύω..
Πήρα τότε το alg-a-mig για αυτόν τον συγκεκριμένο λόγο,ήθελα να αντιμετωπίσω τους καύσωνες και τα φύλλα των φυτών μου συνεχίζονταν να καίγονται μέχρι που σπάστηκα και εφάρμοσα την τσουκνίδα εεε τι να σου πω ..Όλα τα φυτά μου όχι μόνο πήρανε τα πάνω τους και δεν πήγε να είχε 40 αρες έξω είχαν γυαλίσει κ τα φύλα τους και είχαν πάρει κ τρελή πορεία της ανάπτυξης ! Ααα έτσι λέω έχουν τα πράγματα,αει σα πέρα το alg-a-mig....Τι κ αν το εφάρμοζα ριζικά κ τι διαφυλλικά --δεν έκανε απολύτως τίποτα---Και πήγε το μπουκάλι στα σκουπίδια.Από τότε φωνάζω σε όλους τους καλλιεργητές...Για τους καύσωνες μόνο τσουκνίδα....! Όλα τα άλλα είναι μπούρδες για να παίρνουν φράγκα από τον κόσμο...Σας έστειλα και το λίνκ στο παραπάνω μνμ διαβάστε το προσκτικά και εφαρμόστε την στα φυτά σας και θα με θυμηθείτε από τα φοβερά αποτελέσματα Heart  ! Θα το γουστάρετε !
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το τιπ! Θα το εφαρμόσω άμεσα !! Heart με έχεις αφήσει άφωνο με τα εξωτικά εξωτερικά σου !! Κρίμα που χάθηκαν τόσες φωτό από όλους..το imguri μας φόρεσε το αγγούρι! Άσε που πετάει κάτι άκυρες φωτό λέει ο άλλος να τα κορίτσια μου 14 μέρες σε 12/12 κ έχει από κάτω 2 ξωβυζες..wtf!?
@7LEAF

Αδερφέ μου για το  acti-vera τι γνώμη έχεις? Η Bio bizz σε κάτι βιντεακια λέει ότι είναι πολύ σημαντικό , χωρίς να λέει πολλά πολλά για το τι έχει μέσα κ βρήκα αυτό 
https://www.alchimiaweb.com/blogen/acti-...-cannabis/
[quote="bakiz" pid='170980' dateline='1593822264']

@7LEAF

Αδερφέ μου για το  acti-vera τι γνώμη έχεις? Η Bio bizz σε κάτι βιντεακια λέει ότι είναι πολύ σημαντικό , χωρίς να λέει πολλά πολλά για το τι έχει μέσα κ βρήκα αυτό 

Έχεις μετρητή EC ?
Κάνεις μετρήσεις των φαρμάκων σου ?
(04-07-2020, 12:37 )7LEAF Έγραψε: [ -> ][quote="bakiz" pid='170980' dateline='1593822264']

@7LEAF

Έχεις μετρητή EC ?
Κάνεις μετρήσεις των φαρμάκων σου ?

οχι παιζω με biotabs που εχουν ρυθμιστες μεσα ,περιμενω απο banggood σε κανα μηνα .. εχω κ τα εξτρα της biobizz μπας κ βγει καμια ελλειψη
Σιγουρακι παντως να τσεκαρω την τσουκνιδα που λες. Τωρα ο jentegrows μου εδωσε ομως μια καλη συμβουλη την οποια δεν ειχα και τοσο υποψη. Μειωσα λιγο φαγητο, του τυπου απο 1μλ/λ σε 0,75μλ/λ και φαίνεται να τους αρεσει. Κοντευουμε 4η εβδομαδα, οι κυριες τα πανε πολυ καλα αν εξαιρεσουμε την απώλεια που είχα σε αυτο της φωτο πανω πανω. Αυριο σε νεες περιπετειες να δουμε για τσουκνιδες :ρ