Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: ΥΨΟΣ ΦΥΤΟΥ!
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Το φυτο ειναι σπορος Green Crack απο Fast Buds και προς το παρον βρισκομαι στις 6 εβδομαδες και 1 ημερα. Ειχα φτιαξει εναν αυτοσχεδιο τροπο με συρμα ωστε να κρατησω την λαμπα μιας που η αποθηκουλα ειχε ενα ραφι και ειπα να το εκμεταλλευτω. Τελευταια αρχισε να ψηλωνει πολυ πιο εντονα, ο κυκλος του ειναι 12/12 απο μικρο, και αρχιζω να αγχωνομαι μηπως αναγκαστω να βγαλω το ραφι και να βαλω την λαμπα με τον ανακλαστηρα καπως διαφορετικα! Το οποιο αν μπορουσα να το αποφυγω θα μου καθοταν κουτι! Πρωτη καλλιεργεια βρε παιδια ειπα να μην κανω υπερπαραγωγες. Υπαρχει καποιος τροπος να περιορισω το υψος του? Ή δεν παιζει καν να ξεπερασει τα μαξ της λαμπας-ραφι? Ενδεικτικα εγραφε 90 εκατοστα το μαξ το οποιο πιστευα οτι μου εφτανε, αλλα η μαλ***α μου ηταν οτι ειχα μια περιοδο το φως πιο μακρια και ετρεξε η μικρη να το προφτασει. Της βαζω και λιπασματα της biobizz απο τις 3 εβδομαδες, τα κλασσικα grow, bloom και τελευταια λιγο top-max.
καλησπερα!καλως ηρθες Smile
θα τεντωσε...
γιατι το εχεις σε τοσο λιγες ωρες φωτος?
και ποσα βατ εχεις?
Καλως σας βρηκα!!
Η λαμπα ειναι 250W CFL. Το ειχα βαλει απο την αρχη κυκλο 12/12 για να βγει σχετικα πιο γρηγορα ( το πολυ πολυ καμια εβδομαδα να γλιτωσα και ΑΝ ) και κυριως γιατι μου το προτινε ενας γνωστος που το ειχε δοκιμασμενο. Πηρα που πηρα τριμηνιτικο ειπα να το βαλω τελειως πειραματικα για πρωτη φορα και να δοκιμασω το 12/12 ως πρωτη προσπαθεια.
εχει ανθισει ηδη να υποθεσω..
οποτε λογικα θα "κοψει" πλεον σε υψος...
λαθοςπου το ξεκινησες με 12
δωσε του παραπανω ωρες...
18 για καμια εβδομαδα και μετα
24...
αυτο θα εκανα εγω... Smile
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου! Θα ανεβασω και καποιες εικονες σε λιγο για περαιτερω βοηθεια στην κατανοηση του προβληματος μου. Στην τελικη μπορει απλα να γινομαι παρανοικος και ολα να πηγαινουν καλα χαχα!

https://ibb.co/RHdyN7J
https://ibb.co/RHkcFcy
https://ibb.co/xMHSqcn
Δεν μπορεσα να τις ανεβασω μεσω του φορουμ οποτε πηγα σε καποιο image hosting site.
Σαν φωτακι υπνου δειχνει Big Grin 
Χωρις παρεξηγηση ε?Πλακα κανωωω Wink 
Μονο η κορυφη σαν να φωτιζεται..
Χαμηλα σκοταδι..πρεπει να φτιαξεις την φαση καλυτερα
καλε! Confused αυτο δεν εχει καθολου φως...
δεν θα σου δωσει τιποτα...
κλεισε τον χωρο να μην χανεται το φως και ανεβασε τις ωρες
αλλα ισα και μονο για να μην το πεταξεις στο λεω,μην περιμενεις να δωσει κατι..
χαχαχ η αληθεια ειναι πως η εικονα το δειχνει οντως σαν φωτακι υπνου! Η καμερα του κινητου παιζει αν παω να το βγαλω φωτογραφια και βγαζει ετσι σκοτεινες φωτο. Η αληθεια ειναι πως αποθηκουλα αυτη φωτιζει ολο το σπιτι τα απογευματα που ανοιγω την πορτα χαχα. Η πορτα ανοιγει να παρει λιγο αερα το καιμενο πολυ κλεισουρα. Γενικοτερα πολλα λαθοι που θα διορθωθουν στην δευτερη προσπαθεια! Προς το παρον προσευχομαστε!
Φτιαξε την φαση σου γιατι ειναι κριμα..Δεν τα πηγε και ασχημα σε υψος-παρακλαδια Big Grin
Το top max δεν μπαινει τωρα..προς το τελος