Κανναβοσυζητήσεις

Πλήρης Έκδοση: 2x flowerbomb kush
Επί του παρόντος βλέπετε μία λιτή έκδοση του περιεχόμενού μας. Θέαση πλήρης έκδοσης με κατάλληλη διάταξη.
Σελίδες: 1 2 3

pokemon

Επειδή δεν έχω φώτο από την αρχή να πω δύο λόγια. Ο σπόρος δεν θυμάμαι πότε μπήκε στο χώμα τα άφησα κοντά στο μήνα στην ανάπτυξη και τα γύρισα στις 20 Δεκεμβρίου. Έπρεπε να τα αφήσω λιγο ακόμα στο veg αλλά έχω ξεμείνει ήδη από χόρτο κ δεν μ έπαιρνε γιατί κάνω ένα grow έξω κ ένα η δύο μέσα. Έγινε ένα topping στην αρχή. Ήθελα να βάλω ένα που είναι κ το ορθό και να το πλεξω αλλά έβαλα δύο γιατί τα δίνει low yield δεν είχα κ πολύ χρόνο...και έτσι χωρίς καθόλου lst ούτε καν τώρα τα έχω αφήσει να τελειώσουν έτσι. Τα φυτά είναι πολύ κοντά σε ύψος δεν με παίρνει ούτε να τα ανοίξω λίγο ειναι άκαμπτο το γαμιδι. Αν και δεν πειράζω φύλλα έχω κόψει αρκετά fan leaves να παίρνει περισσότερο φως. Η καλλιέργεια γίνεται σε αυτοσχέδιο 70x120 με 600 hps.μακάρι να πάνε όλα καλά.

pokemon

Τώρα (μάλλον) είμαι προς το τέλος τέταρτης. Τα τελευταία δύο ποτισματα είναι μόνο με βάσεις γιατί το παράκανα λίγο. Ανεβάζω φώτο αμέσως
Αφού έφτασες εδώ καλά θα πας και παραπέρα
Αναμένω φώτος Smile Από αυτά που διάβασα καλά ακούγεται. Για LST δεν είναι όλα τα strains δυστυχώς. Είχα πριν 2-3 χρόνια ένα critical το οποίο δε λύγιζε με τίποτα, στην κυριολεξία το έσπασα προσπαθώντας.
άντε να βλέπουμε κι άλλα grows. είναι το μόνο που μας λείπει εδώ μέσα. φωτος θέλει ο λαός!!!!! :-)
Αντε μια χαρα θα παει καλη συνεχεια και φωτογραφιεςςςς δωσε στο λαο...

pokemon

[img][Εικόνα: DSC_0319_zpsa18297be.jpg][/img]

pokemon

[img][URL=http://s1154.photobucket.com/user/pokemonnaf/media/DSC_0315_zpscfd93089.jpg.html][Εικόνα: DSC_0315_zpscfd9]

pokemon

[img][Εικόνα: DSC_0315_zpscfd93089.jpg][/img]

pokemon

[img][URL=http://s1154.photobucket.com/user/pokemonnaf/media/Mobile%20Uploads/DSC_0314_zpsba24ea03.jpg.html][Εικόνα: pokem]

pokemon

[img][Εικόνα: DSC_0314_zpsba24ea03.jpg][/img]

pokemon

Είναι στους σαράντα cm ύψος κ τα δύο.
κούκλες

pokemon

[img][Εικόνα: DSC_0320_zps1e533795.jpg][/img]
Φτου φτου

pokemon

Ευχαριστώ θα τραβήξω μερικές όταν σβήσει η λάμπα
είναι ίντικες έτσι? σε παίρνει να αραιώσεις λίγο το φύλλωμα τώρα που τα βλέπω.. θα κερδίσεις σε φως αφού έχεις και δυνατή λάμπα. από θερμοκρασίες πως είσαι? μικρός χώρος για 600.
Ωραία, compact και τσιτωμένα. Indica!! Big Grin Τι τα ταΐζεις;

pokemon

Ναι ιντιγκες είναι κ το χω αραιωσει δύο φορές μέχρι τώρα κ πάλι βγάζει σαν τρελό. Μια χαρά είμαι από θερμοκρασίες 20 με 24 Μαξ και δεν το έχω αερόψυκτο το κάτοπτρο. Δουλεύει φυσικά συνέχεια ο υγραντηρας γιατί έχω αεροθερμο κ η λάμπα ρουφάει κ όλη την υγρασία. Έχω διπλό πορτάκι το ένα είναι ακριβώς στο ύψος του εξαερισμου και στα πολλά κρύα το ανοίγω λίγο και ανεβαίνει η θερμοκρασία. Είμαι συνέχεια μαζί τους κ τα προσέχω ούτε μια μέρα δν τα άφησα μόνα

pokemon

Blues πρώτη φορά που υπερβάλω έτσι...βάσεις An connoisseur 2ml,  big bud,bud factor,sensizim,v52,nirvanabud candy,στα μισά όλα. Με τρόπο όμως...
Με λιπάνσεις στην Υδροπονία ξέρει κανένας να δώσει ένα χέρι ? Συγκεκριμένα για Canna προιόντα
νομίζω ζητάνε λίγο παραπάνω από την βάση . τα φύλλα δεν είναι και πολύ πράσινα .

τρομπέτα πάρε ένα ecμετρο . τα συγκεκριμένα δεν τα δούλεψα , αλλά και αυτά βάση ec θα τα πήγαινα .
αν συνεχίζεις να βλέπεις καινούργια φύλλα από δω και πέρα όμως είναι προβλημα. έχε το νου σου. από δω και πέρα πρέπει να βγάζει μόνο άνθη. είτε καινούργια είτε να φουσκώνει τα παλιά.

pokemon

Είναι τέρμα πράσινα τα φύλλα αλλά σε ξεγελάει η λάμπα.θα δεις το απόγευμα. Την υπερλιπανση την μυρίζω στο φυτό αλλάζει όταν είναι φορτωμένο το χώμα όπως επισεις κ το χρώμα στις τρίχες. Δεν έχω κ πολλά περιθωρια στη λάμπα γι αυτό έχω το νου μου αν κ δεν μετραω ppm την αισθάνομαι τη μαλακια (γιατί είμαι κ εππιρεπης...

pokemon

Τα πέταξε μάλλον γιατί έκοψα τα fan leaves έχω καιρό να το πειράξω αλλά σίγουρα δίνει στους παπάδες τώρα. Αρχίσανε τα ωραία...
Σελίδες: 1 2 3