Καλώς Όρισες, Επισκέπτη
Πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε στην σελίδα μας.

Ψευδώνυμο

Κωδικός

Αναζήτηση Συζητήσεων

(Προχωρημένη Αναζήτηση)

Στατιστικά Συζήτησης
» Μέλη: 3.513
» Τελευταίο Μέλος: xasiklou1312
» Θέματα Συζήτησης: 5.686
» Δημοσιεύσεις Συζήτησης: 167.381

Πλήρη Στατιστικά

Τελευταία Θέματα
Επιτελους ξεκιναμε
Συζήτηση: Για αρχάριους
Τελευταία Δημοσίευση από: noonebad
38 λεπτά πριν
» Απαντήσεις: 189
» Προβολές: 4.315
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΦΥΤΑ!! ΒΟΗ...
Συζήτηση: Προβλήματα με τα φυτά
Τελευταία Δημοσίευση από: sporakos
1 ώρα πριν
» Απαντήσεις: 4
» Προβολές: 81
1st Grow Help !
Συζήτηση: Γενική κουβέντα πάνω στην καλλιέργεια κάνναβης
Τελευταία Δημοσίευση από: Skunky88
3 ώρες πριν
» Απαντήσεις: 3
» Προβολές: 104
Πάμε λοιπόν!
Συζήτηση: Ημερολόγια καλλιέργειας
Τελευταία Δημοσίευση από: Special
11 ώρες πριν
» Απαντήσεις: 101
» Προβολές: 4.657
Προτασεις για ΣΟΛΟ Ιντικα...
Συζήτηση: Γενική κουβέντα πάνω στην καλλιέργεια κάνναβης
Τελευταία Δημοσίευση από: godfather
, 23:20
» Απαντήσεις: 96
» Προβολές: 26.706
SLH προβλημα
Συζήτηση: Προβλήματα με τα φυτά
Τελευταία Δημοσίευση από: trompetas
, 21:18
» Απαντήσεις: 27
» Προβολές: 786
Βοήθεια πάνω στην καλλιέρ...
Συζήτηση: Εξωτερική καλλιέργεια
Τελευταία Δημοσίευση από: Dirtygrowing
, 20:54
» Απαντήσεις: 13
» Προβολές: 497
Πρώτη προσπάθεια pls be p...
Συζήτηση: Για αρχάριους
Τελευταία Δημοσίευση από: weed101
, 20:12
» Απαντήσεις: 2
» Προβολές: 73
diy led panel Βοήθεια!
Συζήτηση: Ιδιοκατασκευές (DIY φάση)
Τελευταία Δημοσίευση από: weedy
, 17:22
» Απαντήσεις: 0
» Προβολές: 38
Πρώτη Προσπάθεια Northern...
Συζήτηση: Ημερολόγια καλλιέργειας
Τελευταία Δημοσίευση από: Funkygogo
, 12:10
» Απαντήσεις: 29
» Προβολές: 1.137

Πειραματισμοί
Δημοσιεύθηκε από: Dr Green - 30-04-2015, 03:50 - Συζήτηση: Γενική κουβέντα πάνω στην καλλιέργεια κάνναβης - Απαντήσεις (2)

είχα βάλει κάτι σπόρους και τους ξέχασα... και ιδού κάτι που δεν έχω ξαναδεί  :d

Εκτύπωση του στοιχείου

topping uncle ben το πέτυχα η το γ@μ!σα?
Δημοσιεύθηκε από: GanjaRocks - 29-04-2015, 15:36 - Συζήτηση: Γενική κουβέντα πάνω στην καλλιέργεια κάνναβης - Απαντήσεις (3)

παιδιά εχθές αποφάσισα να παίξω με uncle ben για 4 main cola και ελπίζω να μην το τσάκισα  Sad  απο που διάολο θα βγούν οι 4 main cola; τα pistils αν τα λεω σωστα είναι σχεδόν κολλημένα πανω στον κορμό ,επίσης μαζί με το κεντρικό εκανα κορφολόγημα και τα παρακλάδια, πως το βλέπετε οι ποιο ψαγμένοι σε περίεργα κορφολογύματα , ακολουθησα της οδηγίες που βρήκα περίμενα να βγαλει 5-6 node και κοψιμο στο δευτερο , ελπίζω να μην έκανα καμιά μ@λ%κία ρε γαμώτο και πήγαινε σφαίρα το φυτό , επι την ευκαιρία πήρα και τον πρώτο μου κλώνο :d

Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)

Εκτύπωση του στοιχείου

Έντομο μέσα στο grow room
Δημοσιεύθηκε από: katsimauros - 29-04-2015, 13:07 - Συζήτηση: Για αρχάριους - Απαντήσεις (5)

καλησπέρα καλλιεργητές,

όλα έτοιμα με τα νεογνά κορίτσια μου να βρίσκονται στο χώμα τους από εχτές το βράδυ!btw ένα μεγάλο respect στα αλάνια του gr420 , σε 7 μέρες τα σποράκια ήταν σπίτι μου, σε άριστη κατάσταση!και μία φιλική καθαρά πρόταση, νομίζω θα βοηθούσε πολύ να αναφέρετε κάπου πως για μεταφορά εμβάσματος σε τράπεζα του εξωτερικού υπάρχει κάποιο extra κόστος!

σήμερα λοιπόν το πρωί ανοίγω το tent μου και βλέπω ένα γαμημένο μυγάκι γκρι χρώματος να πετάει πάνω από τις γλάστρες μου, με το χέρι μου ήταν αδύνατο να το εκτελέσω.τι πρέπει να κάνω;είναι επικίνδυνο για το grow;

Εκτύπωση του στοιχείου

Ιστοριες κανναβης
Δημοσιεύθηκε από: makis - 27-04-2015, 23:20 - Συζήτηση: Γενική κουβέντα πάνω στην καλλιέργεια κάνναβης - Απαντήσεις (1)

καλησπερα στα αλανια..
σκεφτηκα αποψε να ανοιξω ενα θεμα που αφορα καποια κωμικα η οχι γεγονοτα που εχουν συμβει στον καθε ενα μας και εχουν σχεση με τη κανναβη..και επειδη εχω κοψει οτι εδω μεσα εισαστε οι περισσοτεροι για να μη πω ολοι..αστερια παιδια και το ολο καλο κλιμα οφειλεται νομιζω γιατι εχουμαι κατι που μας ενωνει..πολυ συμα ντικο..σκεφτητε το..αλλα αλλο θεμα..πιστευω οτι θα εχει ενδιαφερον

ξεκιναω λοιπον πρωτος μια κωμικοτραγικη θα ελεγα ιστοριουλα..εχω ενα καημο.να πηδηξω μια μαυρη και επειδη δεν βρισκω στην ελευθερη αγορα παω στη πληρωμενη..περνω λοιπον μια μαυρη απο ενα μπαρακι και τη παω σε ενα ξενοδοχειο.ολα καλα να μη λεμε λεπτομεριες τα ξερετε αυτα..δεν ξερω πως κολαω και θελω τσιγαρο μπαινω στο μπανιο αναβω ενα τριφυλλο που ειχα ετοιμο..τραβαω κανα δυο τρεις καλες και γινετε το μπανιο..(ο ταφος του ινδου)..βγαινω στο δωματιο και βλεπω τη μαυρη να φευγει ξεβρακωτη και να φωναζει νο μαριχουανα νο μαριχουανα..περιτο να σας πω τι εγινε στο ξενοδοχειο..η μαυρη εξαφανιστικε και εγω ειδα και επαθα να πεισω τον ξενοδοχο οτι αυτη ειχε παρει μαλλον καποιες ουσιες..φτηνα τι γλυτωσα..τωρα το θυμαμαι και γελαω αλλα τοτε περασα δυσκολες ωρες Peace-and-love-033 Peace-and-love-033

Εκτύπωση του στοιχείου

Κανναβη και αγχος
Δημοσιεύθηκε από: Special - 27-04-2015, 19:34 - Συζήτηση: Υγεία & Ιατρική κάνναβη - Απαντήσεις (29)

καλησπερα και παλι στην κανναβοπαρεα!
θα χρειαστω για μια ακομη φορα τα φωτα σας και ιδιαιτερα αυτων που εχουν καποιες
γνωσεις περισσοτερες πανω στο θεμα ιατρικης κανναβης!

επειδη εχω ενα θεματακι με το αγχος μου (αγχωδεις διαταραχη) και δυστυχως
αυτα που κυκλοφορουν στο παρανομο εμποριο μερικες φορες μου φερνουν
υπερβολικο stress, (λογω υψηλης thc φανταζομαι) αποφασισα να προσπαθησω
να καλλιεργησω μονος μου αυτο που χρειαζομαι, για να παρω αυτο που χρειαζομαι!
τωρα, το θεμα μου ειναι, τι ειναι αυτο που χρειαζομαι? Rolleyes
απ' οσο το εχω ψαξει (και το εχω ψαξει αρκετα) βρηκα οτι θα πρεπει να ασχοληθω
με ποικιλιες που εχουν υψηλη cbd!
μεχρι εκει ολα καλα, αλλα συμφωνα με αυτο που γνωριζουμε ολοι, δηλ. οτι η cbd μειωνει
τις παρενεργειες της thc, αναρωτιεμαι, αν παρω για παραδειγμα μια ποικιλια 1:1 θα κοπουν
ολες οι ευφορικες ιδιοτητες της thc?
aν οντως ισχυει κατι τετοιο, τοτε νομιζω οτι ειναι λιγο δωρων αδωρων!

εσεις τι γνωμη εχετε πανω σ' αυτο και ποιες ποικιλιες θα μου προτεινατε?

σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Εκτύπωση του στοιχείου

Sad πρόβλημα με ζαρωμένα φύλλα
Δημοσιεύθηκε από: fosmpa - 27-04-2015, 12:16 - Συζήτηση: Προβλήματα με τα φυτά - Απαντήσεις (15)

καλησπέρα και απο εμενα πηρα το θαρρος να γραψω και εγώ ενα προβλημα που έχω παρατηρήσει στα φυτα μου. είναι περισοτερο σατιβα και λιγοτερο ιντικα και εχο διαβασει πώς ειναι λιγο πιο δυσκολο για αρχάριους , τα φυλά εχουν απο καιρό δειξη οτι δεν τα πανε καλα και εχουν ζάρες πανω και ειναι πεσμένα προς τα κατω καμια ιδεα κανείς να ειναι το ποτισμα το εχω αραιωση αλα δεν ειδα διαφορα, και μπορει να φταιει το φως εχο ενα χώρο ενα επί ενα και εχω δύο 400 αρες μεσα hps υπολογιστε οτι εχω πολλες υγρασίες και ι θερμοκρασια ειναι 25 και 20 χωρίς το φως κάποια γνώμη !!!!

Εκτύπωση του στοιχείου

Πρωτο μου Grow
Δημοσιεύθηκε από: iCantWakeUp - 26-04-2015, 12:35 - Συζήτηση: Για αρχάριους - Απαντήσεις (11)

καλησπέρα και καλός σας βρήκα
έχω σκοπό να βάλω 2 φυτά

ως τώρα η λίστα που έχω φτιάξει περιέχει
λάμπες
περιλαμβάνει λαμπτηρα sylvania hps 250w λαμπτήρα superplant mh  250w, μετασχηματιστη- 250w hps/mh κάτοπτρο cooltube 120/300mm

box:
http://www.organic-growshop.gr/%ce%a4%ce...e.tpl.html

λιπάσματα
biobizz grow kai bloom  η guanokalong;

χώμα:
biobizz light mix για αρχή μέχρι να αλλάξω γλάστρα και all mix 11lt
(θέλω μια βοήθεια για τα υποστρώματα 

ενα πεχα τεστερ και θερμο/υγρασιομετρα

εξαερισμό εδώ θέλω βοήθεια

+το δωμάτιο παρέχει air condition και έναν ανεμιστήρα βοηθητικό 

τα σπόρια ειναι αυτόματα(royal bluematic,από ότι είδα δεν θα έχω πρόβλημα με το ύψος τους)

τι άλλο χρειάζομαι;
ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Εκτύπωση του στοιχείου

Χρηση Καλλυδωρ
Δημοσιεύθηκε από: Special - 24-04-2015, 12:14 - Συζήτηση: Εξωτερική καλλιέργεια - Απαντήσεις (7)

καλημερα στην παρεα!
νεος στην καλλιεργεια guerilla και θα ηθελα τη γνωμη σας και τα φωτα σας για τη χρηση του καλλυδωρ!
1)ποτε
2)ποσοτητα
3)ποτισμα και καθε ποτε
4)γινεται δουλεια

σας ευχαριστω εκ των προτερων!

Εκτύπωση του στοιχείου

Wink Βοήθεια με Light Trap
Δημοσιεύθηκε από: Zabou - 23-04-2015, 09:41 - Συζήτηση: Για αρχάριους - Απαντήσεις (1)

παίδες λίγη βοήθεια,
προς το παρόν η δική μου λύση για light trap είναι αυτή [Εικόνα: rear_zpsofjojnme.jpg]
δεν υπάρχει διαρροή φωτός απο έξω προς τα μέσα αλλά μόλις ανάβουν τα φώτα το αποτέλεσμα είναι αρκετά φωτεινό θα έλεγα.
αν το βάψω το light trap μάυρο θα έχει κάποια διαφορά ή να σκεφτώ κάποια άλλη κατασκευή? ( το trap είναι φτιαχμένο με πλαστικές γωνίες η μια πάνω στην άλλη με κενό περίπου 1,5εκ για να περνάει ο αέρας και όχι το φώς απο έξω )
εσείς τι είδους κάλυψη έχετε στις τρύπες για το φώς?
την καλημέρα μου.

Εκτύπωση του στοιχείου

Λαθος λιπασμα
Δημοσιεύθηκε από: Hawksy - 23-04-2015, 07:33 - Συζήτηση: Προβλήματα με τα φυτά - Απαντήσεις (3)

γεια σας εχω ενα φυτο και εκανα το λαθος και αντι για λιπασμα αναπτυκσης του εβαλα λιπασμα ανθοφορειας ενω το φυτο δν ειναι ακωμα σε σταδιο ανθοφορειας εκανα μεγαλη μαλακια? μπορω να το διορθοσω? αμα καποιος κσερει ας απαντισει!Smile

Εκτύπωση του στοιχείου