Καλώς Όρισες, Επισκέπτη
Πρέπει να εγγραφείτε για να μπορέσετε να δημοσιεύσετε στην σελίδα μας.

Ψευδώνυμο

Κωδικός

Αναζήτηση Συζητήσεων

(Προχωρημένη Αναζήτηση)

Στατιστικά Συζήτησης
» Μέλη: 3.500
» Τελευταίο Μέλος: STERGIOS01
» Θέματα Συζήτησης: 5.672
» Δημοσιεύσεις Συζήτησης: 167.158

Πλήρη Στατιστικά

Τελευταία Θέματα
Πρώτη Προσπάθεια Northern...
Συζήτηση: Ημερολόγια καλλιέργειας
Τελευταία Δημοσίευση από: guruu
56 λεπτά πριν
» Απαντήσεις: 18
» Προβολές: 591
1 στα 3 εχει θεμα
Συζήτηση: Προβλήματα με τα φυτά
Τελευταία Δημοσίευση από: giovann
59 λεπτά πριν
» Απαντήσεις: 9
» Προβολές: 204
Μετατροπή ψυγείου
Συζήτηση: Εσωτερική καλλιέργεια
Τελευταία Δημοσίευση από: Auto21
1 ώρα πριν
» Απαντήσεις: 25
» Προβολές: 881
Την γνωμη σας !
Συζήτηση: Για αρχάριους
Τελευταία Δημοσίευση από: tilansia
6 ώρες πριν
» Απαντήσεις: 686
» Προβολές: 118.634
Επιτελους ξεκιναμε
Τελευταία Δημοσίευση από: noonebad
, 22:47
» Απαντήσεις: 162
» Προβολές: 3.406
UN commission reclassifie...
Συζήτηση: Τοπικά και διεθνή νέα
Τελευταία Δημοσίευση από: Indicas
, 21:45
» Απαντήσεις: 8
» Προβολές: 578
mini grow box παπουτσοθηκ...
Τελευταία Δημοσίευση από: prasinos
, 19:28
» Απαντήσεις: 6
» Προβολές: 363
2η Προσπαθεια εσωτερικη(Η...
Τελευταία Δημοσίευση από: Walking Tech
, 16:33
» Απαντήσεις: 113
» Προβολές: 4.542
SLH προβλημα
Συζήτηση: Προβλήματα με τα φυτά
Τελευταία Δημοσίευση από: Οπαπάς
, 13:48
» Απαντήσεις: 18
» Προβολές: 546
Vault #001 (green gelato ...
Τελευταία Δημοσίευση από: tilansia
, 10:02
» Απαντήσεις: 242
» Προβολές: 15.458

Heart πολυ πλατια φυλλα
Δημοσιεύθηκε από: ionikos - 01-03-2015, 00:52 - Συζήτηση: Προβλήματα με τα φυτά - Απαντήσεις (36)

Smile hallo... ποικηλια green house pure kush :p  λαμπες κομπλε 400 βατ εω και ενα μηνα που ειναι στην ανθιση ολο γεμιζει και βγαζει παραπανω φυλλα τα φυλλα του ομως ειναι πολυ πλατια σε σχεση με τη ποικιλια αυτη εχει και βιντεακι η green house εμενα ειναι καμια σχεση
γιατι και τι χρειαζετε???

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/h...206ad1e30e

Εκτύπωση του στοιχείου

Φιλτρο ενεργου ανθρακα
Δημοσιεύθηκε από: WeedMan - 27-02-2015, 23:59 - Συζήτηση: Για αρχάριους - Απαντήσεις (2)

kαλησπερα παιδια,

γνωριζετε αν το φιλτρο ενεργου ανθρακα σε χωρο οπου ειναι υπνοδωματιο κανει κακο ??? και αν γνωριζεται αλλους τροπους για να φυγει η μυρωδια , θα ηταν πολυ χρησιμο!!

ευχαριστω πολυ !!! Smile

Εκτύπωση του στοιχείου

Διαμόρφωση χώρου
Δημοσιεύθηκε από: GanjaRocks - 27-02-2015, 18:28 - Συζήτηση: Σχεδιασμός χώρου καλλιέργειας - Απαντήσεις (11)

καλησπέρα και καλή επιτυχία στο καινούργιο φόρουμ είμαι νεο μέλος του φόρουμ ,κάτοικος γαλλίας και θέλω να καλλιεργήσω 4 φυτά για χρήση medical (συνδρομο τουρέτ) ,θέλω να διαμορφώσω έναν χώρο ο οποίος να είναι κατάλληλος για ενα rdwc σύστημα 4χ20λιτρα(hydro) και θελω να χρησιμοποιήσω φώτα τύπου led με τεχνική scrog, πόσα τετραγωνικά είναι ο κατάλληλος χώρος για αυτό το ενχείρημα και επίσεις πώς θα υπολογίσω τα pfr/watt αν τα λέω σωστά ώστε να μπουνε τα κατάλληλα led στον χώρο όπως και το τι inline fan θα χρειαστώ (εχω εναν 350 κυβικά αέρα στην αποθίκη)

ευχαριστωωωώ Wink

Εκτύπωση του στοιχείου

1η Γιορτή Κάνναβης. 9 Μαη στο Σύνταγμα..
Δημοσιεύθηκε από: psynobi - 27-02-2015, 13:29 - Συζήτηση: Τοπικά και διεθνή νέα - Απαντήσεις (53)

πρέπει να είμαστε ολοι μα ολοι εκεί. πιστεύω ότι κάθε κεφάλι που θα βρίσκεται εκεί, θα είναι ένα βήμα παραπάνω προς το στόχο μας!!

1η γιορτη κάνναβης στην αθήνα

Εκτύπωση του στοιχείου

Gel Εξουδετερωσης Οσμων αποτελεσματικο η οχι?
Δημοσιεύθηκε από: the Emperor - 27-02-2015, 04:23 - Συζήτηση: Σχεδιασμός χώρου καλλιέργειας - Απαντήσεις (5)

φιλοι του gr420 οντας αρχαριος καλλιεργητης θα ηθελα πολυ τη γνωμη σας για τους τροπους εξουδετερωσης οσμων σε καταστασεις που δεν επιτρεπουν την εγκατασταση φιλτρου κτλ κτλ... Huh οπως κοιτουσα στο διαδικτυο εντοπισα κατι gel εξουδετερωσης οσμων... λενε τιποτα η μαπα το καρπουζι?

Εκτύπωση του στοιχείου

LED vs εξαερισμος.
Δημοσιεύθηκε από: the Emperor - 26-02-2015, 05:29 - Συζήτηση: Για αρχάριους - Απαντήσεις (29)

κατ αρχας χαιρετω ολα τα φιλαρακια εδω μεσα! εν δευτερις να πω οτι ειμαι νεος καλλιεργητης που οπως πολλοι σιχαθηκαν την κακη ποιοτητα και την αισχροκερδεια. αποφασισα λοιπον να κανω κατι δικο μου με σεβασμο προς το ιδιο το φυτο, τον εαυτο και  την τσεπη μου :d  :p μετα απο εκτενη ερευνα κατασταλλαξα στις λαμπες led γιατι δυστυχως δεν μπορω να εγκαταστησω ενα συστημα εξαερισμου στο χωρο μου. παρακαλω πολυ τους συναδελφους που εχουν εμπειρια στην ευγενη αυτη ασχολια να με βοηθησουν και να μου προτεινουν αξιολογες (αλλα αν γινεται και οικονομικες) led λαμπες η κατι αλλο που μπορει να με βοηθησει. συνοπτικα ο χωρος μου ειναι: 1.35 υψος 1.28 μηκος και 0.57 πλατος εντοιχισμενη ντουλαπα. ευχαριστω εκ των πρωτερων!!!

Εκτύπωση του στοιχείου

Άρθρα - Έρευνες
Δημοσιεύθηκε από: drunken monk - 25-02-2015, 23:21 - Συζήτηση: Υγεία & Ιατρική κάνναβη - Απαντήσεις (4)

http://www.projectcbd.org/news/on-the-fr...-252827325

Εκτύπωση του στοιχείου

Βοηθεια για φωτισμο led
Δημοσιεύθηκε από: clerk - 23-02-2015, 02:22 - Συζήτηση: Για αρχάριους - Απαντήσεις (1)

χαιρετω την παρεα.λοιπον παιδια καλιεργω σε 1,2m2 tent με 600w mh για αναπτυξη και 600w hps για ανθοφορια.
χρειαζομαι 2 φωτιστικα led για να καλυψω τις δυο "πισω" σκοτεινες γωνιες της σκηνης και γενικα για εμπλουτισμο φασματος.
ο προυπολογισμος μου ειναι γυρω στα 150€.καλοδεχουμενα και τα link προιοντων.ευχαριστω...

Εκτύπωση του στοιχείου

Το πρώτο μου ''παιδάκι''
Δημοσιεύθηκε από: Doctor - 19-02-2015, 17:26 - Συζήτηση: Για αρχάριους - Απαντήσεις (14)

γεια σας και από μένα.μετά από πολύ καιρό και ενώ έχω ξοδέψει άπειρα λεφτά σε άχρηστες φούντες που δεν την ''ακούς'' ή ξαπλώνεις στον καναπέ και είσαι σαν ζόμπι,αποφάσισα να καλλιεργήσω και εγώ το πρώτο μου φυτό.

τοποθέτησα τη γλάστρα στην ντουλάπα του δωματίου και την ''έντυσα'' γύρω-γύρω με χαρτί αντανάκλασης.δεν έχω δυνατότητα να τοποθετήσω σύστημα εξαερισμού για αυτό αφήνω λίγο ανοιχτή  τη πόρτα.

η ποικιλία που έχω επιλέξει λέγεται white diesel haze automatic 70% sativa όπως αναφέρει το site.
για φωτισμό ufo led 90w 12/12 φως-σκοτάδι  και το ποτίζω κάθε 3 ημέρες με 500ml νερό.

είμαι στην 8η εβδομάδα καλλιέργειας και τα πρώτα φυλλαράκια έχουν κιτρινίσει και μερικά έχουν πέσει.είμαι σε καλό δρόμο ή χρειάζεται και κάτι άλλο?επίσης αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος την ίδια λάμπα ή την ίδια  ποικιλία να μου πει τις εντυπώσεις του.θα ανεβάσω και μια φωτό για να μου πείτε πόσα γραμμάρια μπορεί να βγάλει.

Εκτύπωση του στοιχείου

super alban haze apories
Δημοσιεύθηκε από: dashogunz - 18-02-2015, 17:17 - Συζήτηση: Για αρχάριους - Απαντήσεις (10)

λοιπον ειχα γραψει πριν λιγο καιρο για επιλογη στραιν που ηθελα τελικα ακυρο αποφασισαμε για αρχη να βαλουμε απλα αλβανο να δουμε πως θα παει και για σπορια βλεπουμε στην συνεχεια . εχω να ρωτισω καποια πραγματα 1)ο χωρος μας ειναι ντουλαπα υψους1,5m μηκους1m(δηλαδη οι δυο πορτες μαζι σε μικος ειναι 1μ) πλατους50cm 2)για λιπασματα και τετοια θα παρουμε κατι generic σε φαση κατι απο τα leroy merlin και ηθελα να μου πει κανεις αν εχει να προτινει τιποτα 3) λεμε να βαλουμε 2 55w cfl απλα επειδη το budget μας ειναι αρκετα μικρο , απο οτι ειχα διαβασει θελει 6500k για vegetative και 2700k για flowering προφανως το καλυτερο θα ηταν να παρουμε 2 απο το καθε ειδος και να τις αλλαξουμε οταν χρειαστει αλλα αν δεν μπορουμε τι θα ηταν καλυτερο μια του καθε ειδους ή 2 ιδιες και αν 2 ιδιες ποιες? 4) για γλαστρα δεν ειμαι σιγουρος ποσα λιτρα αλλα νταξει αυτο πιστευω ειναι το λιγοτερο σημαντικο με την εννοια οτι παω μια μερα και περνω μια 5) τι εχετε να προτεινετε για φθηνο reflectiv υλικο , το αλουμινοχαρτο φανταζομαι δεν κανει ετσι?

Εκτύπωση του στοιχείου