Κανναβοσυζητήσεις
Lst. Είναι σωστό; - Εκτυπώσιμη Έκδοση

+- Κανναβοσυζητήσεις (https://gr420.info/forum)
+-- Συζήτηση: Συζητήσεις καλλιέργειας (https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Συζήτηση: Για αρχάριους (https://gr420.info/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Θέμα: Lst. Είναι σωστό; (/showthread.php?tid=5717)

Σελίδες: 1 2

Lst. Είναι σωστό; - Καραντίνας - 03-26-2020

Καλησπέρα αλάνια καθώς οδεύουμε προς στο τέλος για τής χήρες έβαλα μέσα ένα 2 fast 2 vast auto σε 15λιτρι γλάστρα. Είναι 16 ημερών από την ημέρα που ξεπρόβαλε από σπόρο, είναι σωστό το lst έτσι όπως το έχω κάνει; Πρώτη προσπάθεια είναι

[Εικόνα: xyn9ndAm.jpg]

[Εικόνα: SL9OTU7m.jpg]

[Εικόνα: hi39J03m.jpg]

RE: Lst. Είναι σωστό; - stoner_cat - 03-26-2020

Δεν νομιζω να ειναι η ωρα του ακομα να κανεις κατι τετοιο.
Κ απο προσωπικη εμπειρια, λυσε τον κορμο γτ θα σου μεινει 10 ποντους φυτο!

RE: Lst. Είναι σωστό; - arkoudoulis - 03-27-2020

Εγω lst παντα μετα τις 4 βδομαδες

RE: Lst. Είναι σωστό; - Hash Wizard - 03-27-2020

Έγω πάλι θεωρώ πως το έκανες σε καλή φάση.
Έχει πάρει κάποια ανάπτυξη και φαίνεται και υγιές, λίγη γυμναστικούλα δεν θα την βλάψει

RE: Lst. Είναι σωστό; - Μωβ Ντουλάπι - 03-28-2020

Θα μπορουσε να μεγαλωσει και λιγο ακομη και μετα

RE: Lst. Είναι σωστό; - Καραντίνας - 03-28-2020

Καλημέρα παίδες άκουσα των φίλο από πάνω και το έβγαλα από λστ, πιστεύω ότι είχε δίκιο ότι είναι λίγο νωρίς θα περιμένω να πάει σε 25 μέρες και θα το κάνω, επίσης κάνω γυμναστική στον κορμό γυρίζοντας των αριστερά δεξιά πολύ απαλά είχα δει κάποιον πιο παλιό που το έκανε και η αλήθεια είναι ότι ο κορμός του βαστάει καλά

RE: Lst. Είναι σωστό; - kopanos06 - 03-28-2020

Καλύτερα κόψε το 4ο σετ φύλλων που θα βγάλει για να γινει και ομοιόμορφα ,
ωστε να εχεις με 4 κεντρικα κλαδιά και lst για να παιρνουν φως και τα μεσα

(03-28-2020, 10:53 AM)kopanos06 Έγραψε: Καλύτερα κόψε το 4ο σετ φύλλων που θα βγάλει για να γινει και ομοιόμορφα ,
ωστε να εχεις με 4 κεντρικα κλαδιά και lst για να παιρνουν φως και τα μεσα
 Έγινε πιτσ θα το εφαρμόσω οταν έρθει η ώρα να σε καλά!!!!

RE: Lst. Είναι σωστό; - Αλαφροΐσκιωτος - 03-28-2020

Αυτοματεξ?

(03-28-2020, 01:12 PM)Αλαφροΐσκιωτος Έγραψε: Αυτοματεξ?
 Αχα ναι είχα παραγγείλει 10 χήρες αυτόματες και δύο 2 φαστ αυτόματα και αυτά, μου στείλανε δώρο και ένα Νορθ λάιτ αυτόματο και αυτό

RE: Lst. Είναι σωστό; - stoner_cat - 03-28-2020

αν ειναι αυτοματο να μην κανεις topping..
Αν θυμαμαι καλα, αυτα δεν γουσταρουν αποφυλλωσεις κ topping.

RE: Lst. Είναι σωστό; - ΤσιουΠαοΚ - 03-28-2020

Και εγω ετσι ξερω,μονο κανα lst.Αποφυλωσει στης 60+ μερες εχω κανει τα χαμηλα δεν μου εβγαλε καποιο προβλημα.

Ακριβώς τα ίδια ξέρω και εγώ, μόνο που έκανα αποφυλωση στης χήρες που έχω μόνο σε καμμένα και ξεραμένα φύλλα από λάθος δικό μου, τα παπαδιά είναι αρκετά μεγάλα θα έλεγα δεν είδα κάποιο πρόβλημα από την αποφυλωση καθώς τους είχα πιεί το αίμα με τα λάθη μου  Tongue

RE: Lst. Είναι σωστό; - stoner_cat - 03-28-2020

ε,μην κανεις τα ιδια.
Δευτερη φορα το ιδιο λαθος, δεν ειναι λαθος!
Αστο οπως ειναι κ κανε κανα lst οταν φουντωσει κ δεν πηγαινει φως στα μεσα κ κατω φυλλα.

Πιστευω ουτο σι αλλος στης 60+ αναλογα με τιν ποικιλια φυσικα αλλα σε 70+ αρχιζουν και αφηνουν τα κατω φυλλα καθως δινει ολους τους χυμους πανω στα παπαδια.Αποτι εχω διαβασει δεν ξερω μπορει και να μπερδευομαι.

Παντως γνωμη μου μην περιμενεις πολλα απο τα αυτοματα σε ποσοτητα και καποια και σε ποιοτιτα.Αυτα πιστευω δεν θελουν τιποτα σε θεμα τεχνικης αποφυλωσεις,Lst,topping κ.α ειναι ευκολα πανω κατω στο φαι τους και στο ποτισμα τους.Αλλα ειναι πολυ ευαιστιτα στης συνθηκες που πρεπει να εχει ενα φυτο,θερμοκρασιες υγρασιες φωτα,αποστασης κ.α .Αυτα προσεχε στα αυτοματακια και θα εισαι αρχοντας.Γνωμη μου παντα και απλα θελω να μεταδιδω να μαθαινω και να μαθαινουν και η αλλοι!

(03-28-2020, 01:59 PM)viperakos1990 Έγραψε: Πιστευω ουτο σι αλλος στης 60+ αναλογα με τιν ποικιλια φυσικα αλλα σε 70+ αρχιζουν και αφηνουν τα κατω φυλλα καθως δινει ολους τους χυμους πανω στα παπαδια.Αποτι εχω διαβασει δεν ξερω μπορει και να μπερδευομαι.
 Έχω διαβάσει ότι δεν κάνει η αποφυλωση σε ξένο σάιτ μόνο για αυτόματα, τ τα τα λάθη που έκανα εγώ σαν πρώτη καλλιέργεια ήταν ότι τους έδινα φάει σε κάθε πότισμα δλδ, έλεγε πχ 1 γροου 3 βμπλουμ και ένα τοπ Μαξ στο λίτρο την βδομάδα. Εγώ κατάλαβα ότι σε κάθε πότισμα βάζουμε τόση ποσότητα με αποτέλεσμα να ποτίζω συνολικά 3μλ γροου 6 Μπλουμ και 3 τοπ Μαξ την βδομάδα!!!!! Μέγα λάθος

Αυτο με το φαι ομολογο πως ουτε εγω το ξερω.Και δεν μου εχει καει ακομα καποιο.Το εχω ξανα δει εδω μεσα αλλα εχω εναν παλιο που μολις του το ανεφερα ηταν εντελως καθετος.
Δηλαδη με λεει σημερα θα φαμε ενα πιατο φαι.Αυριο θα φαμε μισο πιατο φαι και παει λεγοντας.Εγω δεν εχω θεμα που ταιζω ετσι οπως ταιζες εσυ αλλα οχι απο την πρωτη μερα ολα και σιγα σιγα στην αρχη.
Γενικα με το προγραμα!

(03-28-2020, 02:08 PM)viperakos1990 Έγραψε: Αυτο με το φαι ομολογο πως ουτε εγω το ξερω.Και δεν μου εχει καει ακομα καποιο.Το εχω ξανα δει εδω μεσα αλλα εχω εναν παλιο που μολις του το ανεφερα ηταν εντελως καθετος.
Δηλαδη με λεει σημερα θα φαμε ενα πιατο φαι.Αυριο θα φαμε μισο πιατο φαι και παει λεγοντας.Εγω δεν εχω θεμα που ταιζω ετσι οπως ταιζες εσυ αλλα οχι απο την πρωτη μερα ολα και σιγα σιγα στην αρχη.
Γενικα με το προγραμα!
 Με το πρόγραμμα πήγα, διάβασα ότι τα αυτόματα δεν σηκώνουν λάθη και δεν επανέρχονται εύκολα οπότε σε αυτό θα προσέχω πολύ περισσότερο

RE: Lst. Είναι σωστό; - ποκοπίκος - 03-28-2020

βλεπω και δεν ειναι μονο του, οποτε εχεις κιαλλα, εγω στον μηνα πανω ή ισως και λιγο μετα, βαζω πλεγμα μεταλικο και τα γυριζω εκει, καλη η σκεψη σου αλλα μου φαινονται λιγο μικρα

(03-28-2020, 02:24 PM)ποκοπίκος Έγραψε: βλεπω και δεν ειναι μονο του, οποτε εχεις κιαλλα, εγω στον μηνα πανω ή ισως και λιγο μετα, βαζω πλεγμα μεταλικο και τα γυριζω εκει, καλη η σκεψη σου αλλα μου φαινονται λιγο μικρα
 Το έχω κάνει αυτό που λες τράβηξα όλα τα παρακλάδια τα άνοιξα να μπαίνει φως παντου

RE: Lst. Είναι σωστό; - ποκοπίκος - 03-28-2020

(03-28-2020, 02:46 PM)Καραντίνας Έγραψε:
(03-28-2020, 02:24 PM)ποκοπίκος Έγραψε: βλεπω και δεν ειναι μονο του, οποτε εχεις κιαλλα, εγω στον μηνα πανω ή ισως και λιγο μετα, βαζω πλεγμα μεταλικο και τα γυριζω εκει, καλη η σκεψη σου αλλα μου φαινονται λιγο μικρα
 Το έχω κάνει αυτό που λες τράβηξα όλα τα παρακλάδια τα άνοιξα να μπαίνει φως παντου
οποτε ολα πενα, ασε να γυρισουν παλι πανω μετα το στραβωμα  και βεβαιωσου οτα βλεπουν φως, φυλλα που σκεπαζουν παπαδες παραμερισε τα και σε καποιοες περιπτωσεις τα κοβουν αλλα δεν ξερω σε τι κατασταση καλλιεργειας εισαι, οποτε δεν θα πω περισσοτερα

edit ειδα οτι ειναι auto οποτε οκ δεν τα εχω δουλεψει

RE: Lst. Είναι σωστό; - Γητευτής Κάνναβης - 03-28-2020

Είδα τα σχόλια και ταυτίστηκα... Big Grin
Εγώ έχω 2 αυτόματα skunk#1 τα οποία είναι 69 ημερών...το πότισμα έγινε εξαρχής με το πρόγραμμα της biobizz στο 1/3 από αυτά που μου έδειχνε η εταιρία! Το έπαιξα λίγο-λιγο με τις δοσολογίες αλλά σε κάθε πότισμα. Δεν έχω ποτίσει σκέτο νερό ποτέ!
 Δεν έχω κάποια ανησυχία, αν εξαιρέσω το γεγονός ότι ειδικά το ένα μου έριξε αρκετά θα έλεγα φύλλα, τα οποία είχαν κιτρινίσει μέχρι εκεί που δεν πάει!  Smile
Αυτά!  Cool

RE: Lst. Είναι σωστό; - tzorge - 03-29-2020

Πότε τα έριξε, πριν ή μετά το φλασαρισμα?

RE: Lst. Είναι σωστό; - Καραντίνας - 03-29-2020

[Εικόνα: KhP7l18m.jpg]

Καλημέρα μάγκες μου σήμερα το έβαλα σε λστ πιστεύω ότι είναι εντάξει τώρα πέταξε 4 σετ φύλλων και πάει για το 5ο

RE: Lst. Είναι σωστό; - Stamogaulas - 03-29-2020

Ψάξε βιντεακια στο γιουτιουμπι του Bill ward να δεις τον τρόπο που διαχειρίζεται τα αυτόματα. Μπορεί να συμφωνείς με τον τρόπο του κ να πάρεις ιδέες. ?