Αξιολόγηση Θέματος:
  • 0 Ψήφοι - 0 Μέσος Όρος
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Πριν την πιστοποίηση!
#1
Καλησπέρα παιδιά !! Δεν μπορώ να κάνω ακόμα πιστοποίηση γιατί είμαι ακόμα σαιζόν αλλά ναμαστε καλά σε ένα μήνα γυρνάω και θα γίνουν όλα. Ξεκινάω για το πρώτο μου grow επιτέλους μιας και το είχα αναβάλει για οικονομικούς λόγους. Τέντα δεν μπορώ να έχω στο σπίτι δεν αφήνει η γυναίκα όποτε πάω για αποθηκακι σιδηροκατασκευή με πάνελ πολυουρεθάνης. 2χ2χ2 η για 1.40χ2.5/3 χ2 μέτρα .

 Για φώτα ένα πάνελ από spider farmer sf 4000 η 2χ sf 2000 και να βάλω και 2 600ρες hps να είναι εναλλάξ  γιατί δεν με παίρνει για άλλο πάνελ .

Έχω έναν αφυγραντήρα και να πάρω και έναν υγραντηρα σε περίπτωση που χρειαστεί .

Εξαερισμό έχω βρει κάποια πράγματα εδώ Ελλάδα αλλά ψάχνω ακόμα να βρω τι ακριβώς χρειάζεται ο χώρος μου. 
Παρελκόμενα όπως ph μετρο τροφή για τις κοριτσαρες κλπ έχω διαβάσει από εσάς εδώ και με έχετε βοηθήσει πάρα πολύ ! Οποιαδήποτε γνώμη για αλλαγή πραγματικά δώστε τα φώτα σας είναι πρώτη μου φορά και απλά θέλω να ξεκινήσω από τώρα να έχω κάποια πράγματα μέχρι να γυρίσω. Ευχαριστώ παιδιά !! Big Grin

Ps: 1x gorilla glue/purple punch/royal haze/glue gelato
Απάντηση
#2
Καλησπέρα, για πρώτες σκέψεις καλά ακούγονται τα πράματα, με τον φωτισμο σκεψου το τι και πως γιατι αν πας λεντ θες λεφτα για το πανελ αλλιως αν πας πατροπαραδοτα με την hps και αυτη μια χαρα ειναι, αλλα τσουζει στη καταναλωση σε σχεση με τα αποτελεσματα, μετα θελεις και το cooltube να εχει μια Α αποσταση απο τα φυτα, αρα χρειαζεσαι περισσοτερο υψος στη τεντα σου, με το καλό μόλις περάσεις στη πράξη και στις αγορές ο,τι απορία έχεις εδώ είμαστε
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)