[Indoor] Ήρθε η ώρα όπως κάθε χρόνο!!
#1
Καλησπέρα σε ολο το γκρουπ όπως κάθε χρόνο ήρθε η ώρα για το καθιερωμένο χειμερινό grow 
Φέτος έχουμε κάποιες αλλαγές καινουργια τέντα BBS(BLACK BOX SILVER) 1.50*80*2.00 
Για να εφαρμόζει καλύτερα στο χώρο που την έχω 

Τα σπόρια είναι:
Royal queen 1: power flower 3
                       2: kali dog 3
                       3: shogun 2
Barney farm 4: cheese 3
Που για τα δικά μου γούστα τα cheese είναι ότι καλύτερο ισορροπημένο ούτε πολύ δυνατό και πολύ εύκολο φυτό

Έχει μείνει μια γλάστρα κενή όπως βλέπετε στην φωτογραφία γιατί το ένα φυτό δείχνει να έχει κάποια γενετικά προβλήματα και δεν εμπιστεύομαι να το βάλω γι'αυτό θα μπει ένα από τα μικρά που είναι από πάνω και ας μείνουν λίγο πίσω 

Ξεκιναω με 3 led panel serius 2 και θα μπούνε στην ανθοφορία αλλο ένα serius 2 και ένα lumatek Attis 200watt  

Έγινε toping σε όλα τα φυτά για 6 κορυφές θα χρησιμοποιήσω σχεδόν όλη την σειρά advanced nutrients 
Αυτά για τώρα θα επανέλθω σε 10-15 μέρες...
   
Απάντηση
#2
Καλή σεζόν @martin1985 !
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#3
(27-01-2023, 15:42 )martin1985 Έγραψε: Καλησπέρα σε ολο το γκρουπ όπως κάθε χρόνο ήρθε η ώρα για το καθιερωμένο χειμερινό grow 
Φέτος έχουμε κάποιες αλλαγές καινουργια τέντα BBS(BLACK BOX SILVER) 1.50*80*2.00 
Για να εφαρμόζει καλύτερα στο χώρο που την έχω 

Τα σπόρια είναι:
Royal queen 1: power flower 3
                       2: kali dog 3
                       3: shogun 2
Barney farm 4: cheese 3
Που για τα δικά μου γούστα τα cheese είναι ότι καλύτερο ισορροπημένο ούτε πολύ δυνατό και πολύ εύκολο φυτό

Έχει μείνει μια γλάστρα κενή όπως βλέπετε στην φωτογραφία γιατί το ένα φυτό δείχνει να έχει κάποια γενετικά προβλήματα και δεν εμπιστεύομαι να το βάλω γι'αυτό θα μπει ένα από τα μικρά που είναι από πάνω και ας μείνουν λίγο πίσω 

Ξεκιναω με 3 led panel serius 2 και θα μπούνε στην ανθοφορία αλλο ένα serius 2 και ένα lumatek Attis 200watt  

Έγινε toping σε όλα τα φυτά για 6 κορυφές θα χρησιμοποιήσω σχεδόν όλη την σειρά advanced nutrients 
Αυτά για τώρα θα επανέλθω σε 10-15 μέρες...

Καλή αρχή να εχεις φίλε ωραία πράγματα θα δούμε  Big Grin
The plant's are  life  Big Grin Heart
Απάντηση
#4
Μπήκαμε στην 5 εβδομάδα ανάπτυξης καταπρασινα και υγιέστατα, γέμισε η τέντα θα τα αφήσω και αυτήν την εβδομάδα και θα τα γυρίσω για ανθοφορία αγόρασα και ένα καινούργιο φιλτρακι για το εξαερισμό  γιατί το προηγούμενο τα έφαγε τα ψωμιά του ...

   
   
Απάντηση
#5
Καλημερα μπήκαμε σε 12/12  στις 5 εβδομάδες ακριβώς 
Μπήκε όλος ο φωτισμος 
4 serius 70*4=280watt
1 lumatek attis 200watt
Σύνολο 480watt


Συνημμένα αρχείο(α) Μικρογραφία(ες)
   
Απάντηση
#6
Καλησπέρα τρίτη εβδομάδα ανθοφορίας γέμισε ο τόπος πράσινο και με υγιέστατα φυτά προχωράμε σούπερ χωρίς προβλήματα 
   
Απάντηση
#7
Καλησπέρα στο γκρουπ συμβαίνει κάτι το οποίο δεν μπορώ να το εξηγήσω ενώ σε όλη την τέντα όλα τα φυτά έχουν άνθηση τα 2 αρνούντε όλα έχουν  βγάλει Παπαδάκια αυτά δεν εχουν τίποτα ούτε δειγμα..δεν είναι αρσενικά δεν είναι αυτόματα ήταν όλα φωτοπεριοδου αλλά ακόμα και λάθος να έγινε και να είναι αυτόματα είμαι στην 7 εβδομάδα 
Μου είχε.τυχη παλιότερα όταν είχα βάλει αυτόματα να έχε γίνει λάθος και να.ειναι φωτοπεριοδου και το μεγάλωνα 3 μήνες  τι μπορεί να συμβαίνει για βοηθήστε την κατάσταση...
Απάντηση
#8
Πηγανε αργα για καποιον λογο οποτε οι πρωτες 2 βδομαδες σε πηγαν παρατεταμενα

Εχεις κρυο στη τεντα;
Τα μόνα κύτταρα που καίει η κάνναβη, είναι τα καρκινικά.
Απάντηση
#9
(05-03-2023, 22:15 )trompetas Έγραψε: Πηγανε αργα για καποιον λογο οποτε οι πρωτες 2 βδομαδες σε πηγαν παρατεταμενα

Εχεις κρυο στη τεντα;


οχι δεν εχει κρυο οι θερμοκρασιες ειναι κομπλε νομιζω στο 18 με 26  παιζω
Απάντηση
#10
Καλησπέρα και καλή βραδιά


Έχουμε μπει στην τελική ευθεία όλα πάνε ρολόι ποτίζονται και λιπαίνονται σε φουλ ρυθμούς
Χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα κάποια καμένα φύλλα από υπερβολική λίπανση μόνο αλλά τίποτα το ιδιαίτερο

   
   
Απάντηση
#11
Καλησπέρα στο γκρουπ

δυστυχώς δεν έχω πολύ χρόνο αυτό το διάστημα  για περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες.

Το grow τουλάχιστον παει σούπερ πλησιάζουμε στο τέλος σιγά σιγά  ξεκίνησα να ποτίζω σκέτο νεράκι 
Και σε καμία 10αρια μέρες θα αρχίζω να κόβω σιγά σιγα πιστεύω 

   
   
   
Απάντηση


Μετάβαση στη συζήτηση:


Χρήστης (ες) διαβάζουν αυτό το θέμα: 1 Επισκέπτης (ες)